Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 15

  • 142 179
  • 1 451
  •   1
Отговори
# 1 290
  • Мнения: 2 173
Здравейте, имате ли впечатления за читав доставчик на обучения, конкретно за компютърна графика. Искам да се запиша на такъв курс, но прочетох, че някои доставчици не спазват конспектите или отделят много време на по-малко важните и "леки" уроци...

# 1 291
  • Мнения: 9 862
Здравей, сигурно е добре да кажеш за кой град? дистанционно или на място?

# 1 292
  • Мнения: 2 173
То няма дистанционно вече, за София става дума.  Grinning

# 1 293
  • Мнения: 9 862
с ваучери може и да няма дистанционно, но без ваучери - има Wink

И ти - имаш ли ваучер? Дават ли изобщо?

# 1 294
  • Мнения: 2 173
Онзи ден говорих с един господин от Хармония 1. Той каза, че се очаква към март месец да стартира даването на ваучерите (колко е истина, аз не знам, само препредавам). Поговорих си с него за дистанционното, както казваш ти, има без ваучери и то специално за този център е на стойността на самоучастието, което всеки, който има ваучер ще трябва да направи - "15%". Но, като поразпитах малко повече и ми се струва, че дистанционно не е сериозно. От 960 часа за въпросната специалност, дистанционно са 32 видеоурока. Останалото е самоподготовка. Благодаря, ако не мога да получа ваучер ще си платя цял курс някъде, където знаят какво правят, а не отбиват номера. Тъ, с две думи - нямам ваучер, но мисля да се опитам да получа такъв и ако успея ще трябва да избера доставчик, затова писах тук.

# 1 295
  • София
  • Мнения: 2 686
Приемат ли се вече документи по новата програма?

# 1 296
  • Мнения: 2 173
Сигурно на всички им е омръзнало да отговарят на този въпрос, за това аз ще имам честта - до колкото знам - не още.

# 1 297
  • София
  • Мнения: 2 686
Да, извинявам се, че и аз в кюпа! Въпросът е, че попаднах на някакво инфо в Кабината, а никъде другаде не намирам кога ще стартира подаването - http://azmoga.kabinata.com/?_ga=1.262130052.868802830.1483716040. А колеги казаха, че май вече е излязла програмата...

# 1 298
  • Мнения: 2 173
Тя е стартирала, но до колкото разбрах е на етап одобрение на доставчиците на обучения. На 4-ти януари имаше актуализиране на списъка. За документи като обучаващи се, не знам... трябва да се дебне.

# 1 299
  • Мнения: 194
Здравейте. Къде проверявате кога е срока за подаване на документи. Не мога да намери информация.

# 1 300
  • Мнения: 319
От днес 15.06.2017 г. в Бюрата по труда приемат заявления за обучение с ваучери. Може да подадете заявление и по електронен път, чрез сайта на Агенция по заетостта:
http://212.122.187.78:8012/service_application.aspx?ID=6b563855- … 8139-9e4255af3327

# 1 301
  • Асеновград
  • Мнения: 3 057
ВАЖНО: По настоящата процедура не се допускат кандидати придобили степен от висшето образование.

Едно лице, в качеството си на заето лице, има право за периода на изпълнение на ОП РЧР 2014 - 2020 да премине само едно обучение по професионална квалификация с ваучер и само едно обучение по ключови компетентности с ваучер. Обучението по ключова компетентност може да бъде общуване на чужди езици – КК 2 или дигитална компетентност - КК 4.


Това означава ли,че лицата ползвали правото на обучение преди 2014г. могат да кандидатстват отново!?

Да си отговоря на въпроса.Звънях в Агенция по заетостта и отговора беше:Нямаме специалист който може да даде отговор на въпроса.Кандидатствайте пък ако Ви одобрят.

# 1 302
  • Мнения: 2 173
Обади се в бюрото по труда и помоли да те насочат към човек, който може да отговаря по въпроси свързани с програмата, защото всъщност те са хората, които получават заявленията и ги обработват.

# 1 303
  • Мнения: 54 390
Значи само за хора със средно образование. Crossing Arms

# 1 304
  • Асеновград
  • Мнения: 3 057
Обади се в бюрото по труда и помоли да те насочат към човек, който може да отговаря по въпроси свързани с програмата, защото всъщност те са хората, които получават заявленията и ги обработват.
Звънях в София и отговора е от там.Явно казуса ги затрудни или изобщо не са мислили че някой ще иска да кара още една ключова компетентност или професия   Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт