Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 15

  • 142 120
  • 1 451
  •   1
Отговори
# 1 305
  • Мнения: 2 173
Значи само за хора със средно образование. Crossing Arms

Да и само присъствено, като има и 15% самоучастие.

# 1 306
  • Асеновград
  • Мнения: 3 040
Всъщност присъствената форма не е лоша , проблема при нея е че по малките населени места няма да има доставчици на услуга за доста от професиите. Това беше сериозен проблем и миналия програмен период.Много одобрени се отказваха от ваучери поради липса на доставчик в населеното място или на удобно за пътуване разстояние.

# 1 307
  • Мнения: 2 173
Така е. Ако наистина искаш да научиш нещо е по-добре присъствена форма на обучение.

Тези, които още не сте пуснали заявления, важно е да си отваряте очите на 26, защото не може да се редактира или заличава в онлайн версията, т.е каквото пуснете по това ще ви одобряват и стават разправии с бюрата по труда.

# 1 308
  • Мнения: 194
Здравейте. Искам да попитам, тъй като търсих но нищо не намерих дали има списъци с квалификациите и обученията, които могат да се избират и също къде да видя списък с доставчиците?

# 1 309
  • Мнения: 9 853
само за висшисти не става електронно, за иначе става

# 1 310
  • Асеновград
  • Мнения: 3 040
Преди обед се мъчих да пусна на човек със средно, системата върти и дава грешка.Повтаряш кода и пак същото.

# 1 311
  • Мнения: 2 173
Аз пуснах вчера без проблем по електронен път.

deni_den Ето тук -> https://training.az.government.bg/search/

# 1 312
  • Мнения: 9 853
претоварил се е сайтът им сигурно. То така, като са електронно, колко ли хора са подали? На място в наш'то село никой не се е вясвал. Но електронно нямам идея дали е подавал някой? То реално , доколкото подразбрах, ако останат пари, и за нас, дето сме се излъгали да запишем висше, щяло да останат пари.
Но за сега няма някой, който да знае, дали ще подадат достатъчно хора със средно образование. За да се прецени дали ще пускат и за другите.
Затова си се чудех  newsm78 newsm78 newsm78
но нз как може да се провери. списъци някъде нещо ще излиза ли?

# 1 313
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
rumka833, теоретично е възможно до последния ден от кампанията да кандидатстват хора със средно образование, така че не е възможно предварително да се прецени дали ще останат свободни бройки  за висшисти.

# 1 314
  • Асеновград
  • Мнения: 3 040
rumka833, теоретично е възможно до последния ден от кампанията да кандидатстват хора със средно образование, така че не е възможно предварително да се прецени дали ще останат свободни бройки  за висшисти.
Никой не може да предвиди а имайте на предвид,че докато излязат одобренията  някои от подалите ще отпаднат поради загуба на работа.Освен това ако в краткия срок след одобрението не успее човек да си намери обучаваща организация пак отпада и идва на ред следващия. Доколкото погледнах списъка на доставчиците на обучение по определени професии са едни и същи като предния период а тогава за нашия град 2/3 от посочените отказваха да сформират групи за обучение защото нямали достатъчно кандидати. Та факторите са много.Подавате и чакате пък ако имате късмет всичко ще се нареди. Само човек трябва да е с нагласата за един дългосрочен ангажимент колкото и интензивно да върви обучението за професия си е една година защото часовете не са никак малко.

# 1 315
  • Мнения: 1 401
То и за език си е половин година ходене  Grinning
Кога е крайният срок за прием на документи или дайте направо линк към  сайта, да чета, че имам и още въпроси  bouquet
А помните ли колко време имаше миналия път между крайния срок за подаване на документи и одобрението?

# 1 316
  • Мнения: 54 337
То и за език си е половин година ходене  Grinning
Кога е крайният срок за прием на документи или дайте направо линк към  сайта, да чета, че имам и още въпроси  bouquet
А помните ли колко време имаше миналия път между крайния срок за подаване на документи и одобрението?

Около месец и половина.
Езикът е 9 месеца, за по-кратко ще е голямо натоварването.

# 1 317
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Колко ще се доплаща за шофьорските курсове някой знае ли?

# 1 318
  • Мнения: 1 401
А за езиковите?

# 1 319
  • Ловеч
  • Мнения: 782
105лв за език, за шофьорските 90 ми казаха.

Общи условия

Активация на акаунт