Да преправим старите мебели с любов - тема 21

  • 72 338
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 404
  animal037  започнах един стол,от зад на пред  Mr. Green .Претапицирах го сега трябва да го боядисам  Blush ама кога не се знае.

# 16
  • Русе
  • Мнения: 410
mari_eta, честито за новата детска! Не видях обаче снимки, аз ли ги пропуснах или не си показвала  newsm78 Ще се радвам да я видя.

Момичета, страхотни неща правите. Възхитена съм! Аз да си призная честно никак не съм по тия неща, но за сметка на това съпругът ми е! Всичко вкъщи е преправено от него, ако ви е интересно ще ви покажа спалнята, която прави миналата година /т.е. всичко в цялата стая -таван, поставяне на дограма, ламинат и т.н./ и детската стая, която е правена преди ... не знам колко години, когато малките деца бяха в първи клас. Все още си е със същите мебели /направени са от отпадъчни плоскости - синьо, жълто и оранжево, основния цвят си е от цяла плоскост/. Естествено вече ги няма играчките, къщичките и т.н.  Simple Smile
В спалнята - леглото е  бивша "Приста", а гардероба е със сменени вратички само. Иначе скрина, нощните шкафчета и етажерката са си новонаправени.

спалня
http://dimana.snimka.bg/daily/spalnia.696292

детска
http://dimana.snimka.bg/other/detska-staia.31458

Сега е ред на хола - купихме вече всичко, след празниците започваме да действаме. Дано не вали, че трябва да сменим първо дограмата /пак сами разбира се/ Старите мебели ще прибера и ще останат за когато им дойде времето  Simple Smile и то само благодарение на вас, иначе не ми се гледат вече  Simple Smile. Претапицирани са няколко пъти, явно ще има и още, но...... друг път, сега искам нещо ново.

# 17
  • София
  • Мнения: 732
Привет и от мен, момичета! Peace Новак съм в темата, но се гмурвам в дълбокото - ще издирвам съкровища в UК ebay. От прегледа на старите теми видях, че има и други момичета, които са си купували мебели от там.  Grinning
За по-малките и не толкова тежки артикули (като декорации, закачалки и т.н.) ми е ясно как ще стане и колко горе-долу ще ми излезе доставката чрез БГ превозвач. Но ... за големите неща малко се плаша дали ще мога да направя реална преценка на цената за доставка. Ще си търся кокетна ретро тоалетка в ebay, ретро огледало и нощни шкафчета. А като гледам какви красоти са в ибей и се влюбвам направо Flutter Мисля да пазарувам от магазини там (не от частни лица,) които да ми доставят мебелите до UK адрес на БГ превозвач, а оттам ясно. Само, че има ли гаранция, че например огледалото (а и разни вазички, канички) ще пристигне до тук непокътнато, има ли застраховка на чупливите пратки? newsm78

Много ще се радвам всеки, който има някакъв опит с поръчката на артикули за дома от ebay, да сподели мнение. Интересува ме много солена ли е цената за доставка например за тоалетка с тази големина http://www.ebay.co.uk/itm/white-dressing-table-mirror-country-ch … sh=item5aef71a248  newsm78

# 18
  • Мнения: 1 992
Нищо не преправям все още, но ми е интересно да ви следя.

# 19
  • Мнения: 2 412
  bouquet Хайде и аз тук - продължавам да ви се любувам.

# 20
  • Мнения: 18 542
RoniBonboni, какъв е проблема с канта? От какъв материал е?

Mini Rebel, аз пазарувам от ebay ама до сега все малки неща съм взимала. Може би ще е добре да питаш в някоя от темите за превозвачите в подфорум "На пазар"  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 391
Благодаря за новата тема  bouquet

Mini Rebel, като гледам сайта на превозвача, който аз ползвам от доста време, са дали следните ориентировъчни цени за превоз на по-обемисти предмети:

хладилник - 80-90 лири
двуместен диван - 130 лири
тройка - 170 лири
Дано това те ориентира поне малко.

# 22
  • Мнения: 1 893
Амели, много благодаря за линковете   bouquet

# 23
  • Мнения: 976
    Здравейте и от мен, вдъхновителки мои! Желая ви много пролетно вдъхновение за творчество!
    Сега съм на вълна антре. Бих приела идеи за закачалки за стена от дърво /от houzz ги знам наизуст, но още не ми е трепнало сърцето пред "моя" модел/.
    И в тази връзка да ви попитам - как неутрализирате дървена антика с малко дървояденици, знам, че не е неспасяемо, но как?
   

# 24
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
....Хайде и аз тук - продължавам да ви се любувам.
И аз, и аз....  Flutter

# 25
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Хайде и аз тук, че скоро искам да да пребоядисам една спалня лак, за сега набирам смелост и се подготвям теоретически.

# 26
  • Мнения: 668
RoniBonboni, какъв е проблема с канта? От какъв материал е?




нещо като пластмаса, не ми е ясно - мебелите са от Дибо някога от старата детска стая

# 27
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Пожелавам много и красиви творения за новата тема.

Здравейте, разчиствайки къщата на село попаднах на този бюфет.
Скрит текст:
Много ми харесва и искам да го сложа и ползвам в холо-кухнята. Обаче има отчупени парченца отпред на фурнира. Как мога да го поправя? И въобще мисля да го мина с шкурка и после масло, дали е удачно? newsm78 В началото на албума има снимани вратичките на кухнята. В хола все още няма окончателни мебели. Приемам всякакви съвети, за да го поправя  Praynig

Опитай да подлепиш чужди парчета фурнир и след това с масло или лак ще уеднаквиш цветовете.
Скрит текст:


Имам същия въпрос като krasi_kyneva. Бюфета е с друга визия, но има отчупен фурнир.
Въпроса ми е като се залепят другите парчета фурнир, след това шкури ли се преди да се намаже? А и аз искам да го боядисам с лак с някакъв цвят различен от оригинала. Моя е жълтеникъв искам примерно череша ще го бъде ли? Не мога да кача снимка, защото е покрит и затрупан с други мебели докато се работи помещението.

# 28
  • Мнения: 18 542

нещо като пластмаса, не ми е ясно - мебелите са от Дибо някога от старата детска стая
Ами боядисваш като останалото. Лошото е, че има вероятност да се обели доста по-бързо, ако е гумиран.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 094
...Въпроса ми е като се залепят другите парчета фурнир, след това шкури ли се преди да се намаже? А и аз искам да го боядисам с лак с някакъв цвят различен от оригинала. Моя е жълтеникъв искам примерно череша ще го бъде ли? ...
Да, след като залепиш допълнителното парче фурнир, заглаждаш с шкурка. Колкото по-близка е като тоналност кръпката, толкова по-добре. Аз съм изравнявала цвета с акварелен молив и отгоре лак, но беше много малка площ.

Общи условия

Активация на акаунт