За дежурните градини през лятото!

  • 21 198
  • 237
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 4 560
Е не е като да не могат. След толкова години там, винаги знаят горе-долу как са децата летните месеци. Стига да не изникне някакъв спешен ремонт както беше след земетресението.
Не казвам че им е лесно с планирането, но поне при нас като цяло няма кой знае какви различия лятото.

Вече е 5-та година, откакто щерката ходи там. Почиват целия август.
От юни месец 2-те яслени групи стават 1 и сестрите и лелите се въртят по някакави схеми.
И от 10 градински групи - юни остават горе-долу наполовина - 5-6 някъде. А юли месец са 2, макс 3 според зависи дали ще дойдат деца от градина, почиваща юли.

# 226
  • Мнения: 193
Записвам се и аз да ви следя. Как ме я яд сега, че не съм ви чела по-рано. И нас ни изнудиха да посочим един цял месец, в който да не посещаваме градината и аз произволно посочих юли. Сега гледам, че нашата градина е дежурна юни и юли. Ако знаех щях да посоча август... Днес пак ще питам не може ли да посещаваме юли, иначе ще трябва на частна да го пускам...  ooooh! Изобщо не разбирам защо да не може цяло лято да посещава при положение, че ние сме на работа. Отпуските ги опукахме заради честите боледувания и сега освен на работа да го водя с мен август не знам какво ще го правя. Лошо ми става като си помисля за училищните ваканции, но поне имаме време до тогава.

# 227
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Нямат право да ви задължават да не ходите цял месец на градина.  Peace Има дежурни градини в месеца, в който вашата не работи. Детето може да посещава нея.
Тази година служебни бележки не са ни искали. Само се записахме в някакъв списък кое дете кога ще посещава градина през лятото.

# 228
  • Мнения: 193
И ние точно в същият списък написахме само Юни и Август, понеже ни казаха, че не можело и трите.  ooooh! В петък питах можем ли да сменим Юли с Август и ни казаха, че вече не можело. Но мисля да звънна на директорката и да я попитам защо не можем да посещаваме всички месеци. Ще я питам също и защо според нея трябва да плащаме за частна детска градина, когато сме записани в държавна. Грешката си е моя, че се поддадох и вече съм написала във въпросния списък, че няма да ходим, но ще се опитам да оправя нещата. Ако не друго поне за догодина ще знам.

# 229
  • София
  • Мнения: 1 902
Може да споменеш на директорката,че си била умишлено заблудена #2gunfire
И че не е редно така да заблуждават родителите....всички имат право да посещават градина през лятото Peace

# 230
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Нещо не намираа дежурните детски градини за София през август, дали може да ми помогнете  newsm78

# 231
  • Мнения: 18 431
Нещо не намираа дежурните детски градини за София през август, дали може да ми помогнете  newsm78

Заповядай - http://kg.sofia.bg/isodz/news/1206.

# 232
  • Мнения: 3 906
Здравейте, темата е стара, но се надявам на отговор. От нашата ДГ ни споделиха, че е много вероятно да няма прием за децата в дежурни ДГ, защото "тежали" според останалите директори в района, а ДГ няма да работи 2 месеца! Това не е нормално според мен, но исках да попитам - ако не ни се предостави заявление, как мога да кандидатствам и евентуално да предприема някакви действия за прием на детето?

# 233
  • София
  • Мнения: 4 560
Опитват се да ви откажат. Обадете се във вашата община и питайте. По-напред например има линк за отдел Образование към община Люлин.

На нас тактично ни казаха, че август има ремонти, няма да разботи градината и да си знаем, че ако го заявим месеца, много е вероятно дежурната градина да е в Христо Ботев... Това е друг опит за леко 'сплашване'.

# 234
  • Мнения: 18 431
Години наред едни и същи номера...Подсетете ги, че взимат субсидия за дете на база 12 месеца. Писмено запитване до отдел “Образование”. Това ако ви се влиза в техния тон. Ако не, настоятелно си искайте заявление, когато излезе графика с дежурните градини. И си попълвайте, каквото прецените. Ако не, искайте си писмен отказ.

# 235
  • Мнения: 3 906
Т.е. заявлението е след графика, така ли? Мислех, че се подават по-рано и се притеснявах да не изпусна срок. Много благодаря!

# 236
  • Мнения: 18 431
Не мога да кажа категорично, но би трябвало. Все пак нали като се одобри графика става ясно кои градини ще работят и кои не.

# 237
  • гр. София
  • Мнения: 445
Стара практика - наплашват родителите, масово отказване от посещение през летните месеци и - Воала! Градината чрез вашите подписи доказва липса на заинтересовани от лятна занималня и правят каквото си искат. От дежурните градини го играят "прецакани" и се държат възможно най - зле с всички.

Общи условия

Активация на акаунт