Любители на кучета - 37

  • 51 982
  • 759
  •   1
Отговори
  • на морето
  • Мнения: 103
 



   

в колажи   
                 

Скрит текст:
 

Колаж 1 :    
Колаж 2 :
Колаж 3 :
Колаж 4 : 
Колаж 5:                     

Домашният любимец е същество,което безрезервно те обича,никога не те съди,не ти се сърди и никога не те обременява с това какво му се е случило през деня.Една тиха и предана любов.Чувството е невероятно.Кучето,освен че е доктор,заради любовта с която те зарежда,ти дава радост и спокойствие,подарява ти невероятни приятелства!

                                                           
                                             
                               

Скрит текст:

   
1. Моят живот трае от 10 до 15 години. Всяка раздяла с теб ми причинява голяма тъга. Помисли за това преди да ме вземеш.

2. Обичай ме такова,каквото съм, защото ти си ме избрал. Аз нямам възможност да избирам приятелите и господарите си.

3. Дай ми време да разбера какво искаш от мен, когато ме възпитаваш. Преди да ми се скараш, изпитай себе си - може би аз не разбирам какво искаш от мен.

4. Обичаш ли ме аз живея от твоята любов.

5.Недей да ми се сърдиш и наказваш.Ти работиш, имаш приятели и развлечения, а аз имам само теб.

6. Говори ми. Може би си мислиш, че не те разбирам, но аз зная какво мислиш и чувстваш.

7. Не зная какво е отмъщение, но знай,че не забравям как постъпват с мен.

8. Помисли преди да ме удариш, защото аз мога и да те ухапя. Въпреки че няма да го направя.

9. Не ме взимай като играчка, докато съм малко и сладко кутре, а като порастна да ме изхвърлиш, защото моята любов към теб не зависи от възрастта ми.

10. Грижи се за мен като остарея, остана без зъби, оглушея, ослепея. Ако много страдам-изпрати ме ТИ да си ида достойно от живота.

11. Не казвай: ”Аз не мога да направя това”. С теб всичко ми е леко. Нека това бъде твоята отплата за моята вярност и нашата красива младост.

12. Когато вече ме няма, недей да тъгуваш, а си вземи друго куче и го обичай така, както си обичал мен.



ЗАВЕЩАНИЕ НА ЕДНО ДОСТОЙНО КУЧЕ




Необходима и полезна информация


                                           Съжителство с домашни любимци
                                                                                           
                                   

http://www.youtube.com/watch?v=E9971MLEecg&feature=related

http://www.humanesociety.org/issues/puppy_mills/

КУЧЕ ОТ ЗООМАГАЗИН

ИСТОРИИ НА КУЧЕТА РОДЕНИ ВЪВ ФЕРМИ И ПРОДАДЕНИ ОТ ЗООМАГАЗИНИ

СЪВЕТИ ПРИ ИЗБОР НА ДОМАШЕН ЛЮБИМЕЦ

ПОКУПКА НА КУЧЕНЦЕ-БЪДЕТЕ НАЩРЕК!

ПОТРЕСАВАЩИ СНИМКИ НА КУЧЕТА ОТГЛЕЖДАНИ В ЗООФЕРМИ



                                                         

Кученцето в новия дом

ХРАНЕНЕ     

ХИГИЕННИ НАВИЦИ-ОБУЧЕНИЕ

КУЧЕТО САМО У ДОМА   

Кучето-какво не знаят хората за него,дори когато имат такова-темата на Китана

Еструс при кучето

Храни,вредни за кучето

Кастрация

Как се коригира с повод       Дълъг повод и награда

Кучето трябва да знае, че вие сте водачът на глутницата

Вътрешно обезпаразитяване на кучето

Калций

КУРС ОБУЧЕНИЕ НА МАЛКОТО КУЧЕ    

АГРЕСИЯ,ДОМИНАНТНО ПОВЕДЕНИЕ




Текстове от Наказателния Кодекс на Република България, отнасящи се до Насилие и проява на Жестокост към животно




Как да подадем жалба срещу насилие над животно



Пътуване в чужбина с домашен любимец

Пътуване с куче извън ЕС

Регистрация на куче

Сайт за доброволна и безплатна регистрация на номера на чипа на Вашето куче
/можете да направите справка по номера на чипа  и в Агенцията по безопасност на храните/


http://www.pets359.com/
Хотели,в които допускат домашни любимци
На море с куче?
                                                 
                                                   

Къде да отидем с куче на море и планина? /списъкът е в скрития текст/
Скрит текст:
Море
- Равда - хотел "Адмирал"
- Слънчев бряг - вилно селище "Зора"
- Къмпингите на Камчия - Рай, Качия, Романтика
- Къмпинг "Смокиня" до Созопол
- Къмпинг "Градина" На 6 км. от Созопол
- Хижи и Бунгала на Отманли - хижа Странджа (до Бургас)
- Вили Ропотамо - ММЦ Приморско
- Ваканционно селище "Елените" на 12км от Слънчев Бряг
- Вила ”Венета” в Синеморец
- Хотел "Джоя",гр. Варна, кв. Галата
- Гранд хотел "Варна"
- Хотел "Азалия" - Варна
- Бунгала на Цигов Чарк
- Бунгала на къмпинг "Юг" до Китен
- Бунгала "Алекто", Арапя
- Къмпинг "Арапя"
- Къмпинг "Камет", Царево
- Къмпинг "Китен"
- Вила-градина "Рина", къщи и бунгала, на 900 метра от Златни пяцъци
- Къмпинг "Лагуна", Златни Пясъци
- Апартамент в Черноморец -             0897 330 269     
- "Къща вила Ело", Синеморец
- Бунгала "При Зафо" - Синеморец
- Лятна вила "Морско конче", Приморско
- Вилно селище "Нимфа" - Камчия
- Къмпинга на Шабла
- Къмпинг "Златна рибка"
- Хотел Magic Palm, Равда
- Семейна къща Лагуна - Китен
- Хотел/къща Стаматови, Черноморец
- КЪЩА ЗА ГОСТИ АЛЕКСАНДЪР, Поморие
- Дуранколак, къмпинг "Космос
- Вила Алекс, Синеморец


Планина
- Еко хотел и SPA & Fitness център МАКРЕЛОВ***, Родопите - Смолян
- Хотел „ПОПИНИ ЛЪКИ”, Родопите, във Буйновското ждрело
- Семеен хотел Етерно, Цигов Чарк
- Доспат - почивна станция на ДЗИ
- Доспат - бунгалата от страната на Сърница
- Къмпингите на входа на Рибарица
- "Via Traiana" на Беклемето
- Вилно селище "Бор" в Ракитово
- хижа Левски - Карловски балкан
- хотел Рай (бивашата станция на КЗУ) на язовир Голям Бегли. тел-035532004
- До язовир Въча - хотел Чилингира (има клетки и боксове за кучета)
- Хижа "Скакавица" до 7те Рилски езера
- Хижа Ком, в Берковския балкан
- Вила Бабината къща, с.Бели Осъм в Троянския Балкан
- Копушевата къща, с.Давидково, Родопите
- Вилно селище „Романтика”, до язовир Ширка Лъка
- Бунгала Здравец, Берковица
- Еко-комплекс Стари Бистрилишки Къщи
- Вила "Джун"- Белоградчик
- Хотел "Евридика", Пампорово
- Вила "FoRest", 5км от с. Борино, Родопи
- Къща за гости "Орлец",с. Буйново в района на Триград - Ягодина.
- Цигов чарк - комплекс от вили "Баташки хан"
- Бунгала „Лъки”,с.Долни Марян, до град Елена
- Туристически комплекс - Нигованка, с.Емен, Велико Търново
- Вила Зорница - Чепеларе
- Вилно селище Малина, Пампорово
- Вилно селище Форест Нук, Пампорово
- Вилно селище Амампури, Пампорово
- Хотел "Замакът", Пампорово
- Вилно селище "Баташки хан", Цигов чарк
- Комплекс "Болярка", на брега на язовир "Кърджали"
- Вила Маджарови - Белоградчик
- Комплекс "Реденка"до Разлог
- Бунгала Алекс- Доспат
- Боровец, Вилно селище Малина (5 лв на ден за куче)
- Боровец, къща"ХРИМА"
- Боровец, Вилно селище - Ягода



Сайт с рецепти  : Кучешка кулинария    

Тайната на хармоничното съжителство с домашни любимци се крие в способността ви да разпознавате сигналите, които самите те ви подават.
И да им се отплащате подобаващо за всичката обич, която изразяват без думи.




От постовете на Фея Кръстница - всичко за кучетата


Линкове към сайтовете на специалисти,  чиито подход и философия се основават на животинската психология и физиология:


И малко хумор с голяма доза истина : ,

Пособие за начинаещи стопани

Скрит текст:
1. Ще живеете без почивни дни. Този цикъл никога не свършва. Вие никога няма да се отпуснете. Сутрин и вечер Ви чака разходка. Целогодишно и дори сутринта на 1-ви януари. Няма да можете да отидете в командировка и в отпуск. Животът Ви се превръща в две мероприятия: Разходка и Хранене. Разходка. Хранене. Разходка. Хранене. Разходка. Хранене. Разходка. Хранене. Разходка. При това се подразбира, че разходките ще са дълги и пълноценни, интересни и бодри, със задължителни енергични обследвания на околността, хората, кучетата, децата, котките, шумящите пакети и открити шахти. Ще си отработите реакция, ще намразите хората и кучетата

2. Ще намразите също и студа. Както и жегата. Да не говорим за дъжда и кишата. Целият календар ще Ви минава пред очите. Списание "Млад натуралист" ще бъде готово за много пари да купи вашите наблюдения върху природата. Армията на спасението за още повече пари ще бъде готова да купи вашите дрехи за разходка а-ла куртка и стари маратонки. И идиотските шапки! Вие ще се научите да се утешавате сами, че "затова пък ми е топло и не ми подухва, а в тъмното така или иначе нищо не се вижда".

3. Забравете за купоните, клубовете, нощните гуляи и спането до насита. Сега е по-важно, не кой коняк да купите, а в колко часа за последно е пишкало вашето куче. И ако стигнете до критичната точка от 12 часа, то вас няма да ви спаси дори и харакири. Затова имайте съвест. А пияни хора ние не обичаме. И от цигарения дим кихаме и гледаме със страдалчески поглед. А от предложението да излезем навън се отказваме тихо, но категорично. От рода на - аз съм си добре тук и тук ще постоя. И другият път ще се позамислите.

4. Пригответе се за нови кошмари. Най-ужасния ужас - в съня ви се привижда, че храната е свършила. Та нали буквално преди дни купихте тринадесеткилограмов чувал и го пренесохте на гърба си до петнадесетия етаж. А той внезапно се е свършил.

5. Научете се да разбирате от добавки и витамини; не слушайте всеки "как трябва да храните кучето, защото аз моето го храня така"; прогнозирайте, че от млякото кучето ще се разстрои, от яйцата ще го свива стомаха, а леген хляб + кофа храна + две консерви ще бъдат всеки път за вечеря.

6. Възможно е да напъхвате термометъра в дупето на кучето, да гледате как и какво изхожда, да избърсвате неговите пръски от кихане и очилата на непознати, ще станете специалист по премахване на слюнки от джинси и якета, по измиване след разходка на мръсни лапи и своите обувки от чужди изпражнения, по подрязване на нокти, чистене на уши, избърсване на стъкла и изваждане на всякакви гадости от устата, включително на такива лакомства като воняща рибка и разлагащи се котки. Мирисът на мокро куче ще предизвиква умиление. Но вашето палто и панталони ще имат същия мирис. Не пиша за това, че кучетата могат "вкусно" да пръцкат. Това е изненада. Случва се, когато имате гости. Като цяло, физиологичните радости са като за санитарки в старчески дом.
Не говоря ли твърде бързо? Успявате ли да запишете?.. Продължаваме нататък.

7. Да разбирам ли, че ужас като изложби вас не ви грози? Поне в едно ви е провървяло. Но ако има нужда - настройте се. Копринените панделки (вече намалени) - са в асортимента.

8. Очакват ви разходи. Аз за моето момиче изхарчвам на месец около 3-5 хиляди (рубли). А така или иначе, тя все ходи гладна! Както и аз.

9. Пригответе се за постоянно чувство за вина пред кучето. То по цял ден е само в къщи. С него никой не играе, не разговаря и не се разхожда. А вечер, когато се приберете, ви се иска само едно - да си полегнете. Или спокойно да седнете във фотьойла и да изпушите една цигара. На топло. На тишина. И целия свят да се пръждоса. А тук седи някой, гледа ви, маха с опашка и чака дълга разходка. Че и с бягане, с подаване на пръчка и гоненица. И похвални думи.

10. При това никога няма да ви упрекне, че това му е много противно. Дори и да полае, да си сложи лапата на масата! Така не! Сяда, боготвори. Рядко си позволява да укори, но само във вид на тихичко скимтене: "...искам да пИшкам, мамо... но мамо... моля те, бързичко..." Иска ви се да плачете и да си дърпате косите за издевателството над живо същество.

11. Между другото често ще се чувствате гузни. Гарантирам. Особено когато детето желае да се дърпа към други кучета, а не трябва.
Не изпускам ли нещо?... Остана още малко, потърпете.

12. Ще се научите да се карате с бабички, портиери и преминаващи хора, които смеят да се страхуват от вашето малко слонче. Ще се научите да ги пращате толкова далеко, че на Жеко ще му се наложи да извика втори портиер.

13. Ще ходите на тренировки и ще почервенявате от това, че вашето куче е толкова тъпо и вие също. След това ще забравите за тренировките, а после - за допълнително пари - ще ходите и повторно ще държите изпит да ходите редом с кучето.

14. Но да ходи редом, то ще го прави само на тренировките. Затова пък вие ще си "напомпате" лявата ръка.

15. Ще откриете в себе си рядката дарба да отгатвате, с какво се занимава кучето в тъмното. Защото в този момент кучето може: а) нещо да разкъсва б) да разравя в) мирно да се изхожда г) да следи самотните преминаващи д) вече отдавна да е тръгнало в неизвестна посока е) да е тръгнало към улицата, защото на два километра от вас идва някакво друго куче ж) да прави каквото му е угодно, особено това, което не трябва.

16. Вашият дом ще се превърне във филиал на дъскорезница. Вие ще добиете опит да прахосмукачите на колене, за да извадите от всеки милиметър на килима трески и нишки. Няма да ви се наложи да метете. Тъй като метлата отдавна е нагризана, а къде продават нови, вие изобщо не знаете.

17. Ще привикнете към лаенето, скимтенето и воя. Рядко, но затова пък сърцераздирателно. Или с ръмжетено по гостите. Гостите скоро ще престанат да ви безпокоят, за разлика от съседите.

18. Много скоро ще си се представяте като вкусно парче за анатомичен театър: синини, цицини, драскотини, надъвкани уши и пръсти, или ще можете да се кандидатирате в армията за чин "водач на парада": ще се научите да викате команди така, че стъклата в околността за треперят от ужас.
Кураж, краят е близко.

19. Много скоро от душата на компанията ще се превърнете в саможив безумен кучкар, излизащ от кома само при думите "ваксина", "нашийник", "разходка". Ще станете неинтересен събеседник, всеки разговор ще измествате на тема бълхи и храна. Ще привикнете да си тръгвате от купони в самия им разгат, мърморейки: "Имам куче..." След няколко месеца вече никъде няма да ви канят, а ако отидете по своя инициатива, то със собствените си очи ще видите финалната сцена на гоголския "Ревизор".

20. Ще престанете да помните имена, затова пък отлично ще познавате всички кучета от околността, хвалейки се със знанието си за датата на тяхното последно заплождане и размера на нашийника им.

21. Настройте се за това, че кучето през цялото време ще ходи след вас в къщи. Дори в тоалетната. И положило глава на коленете ви, замечтано ще ви гледа право в очите, или не в очите. Замечтано ще души въздуха... Добре, това вече сме го правили.

22. Ще се научите да спите толкова, колкото вашето куче. И ще ставате без будилник. И ще заспивате без целувка за лека нощ. Защото любовници в този дует са излишни.

23. О господи! За малко да забравя! Ще прахосмукачите подстилката от косми! Каква беше тази опера «Йоланта» - където има оргазъм след оргазъм.

24. Ще откриете в себе си способност да фъфлите, да насъсквате, да повтаряте фрази по няколко пъти без промяна на интонацията, да измисляте невъобразими прозвища и изговаряте думите "Тлъст" и "Задник" с такава нежност, че сътрудниците от секс телефоните ще се записват при вас на тренировка.

25. При всичко това след няколко месеца ще започнат да ви се въртят неудобни мисли да си вземете второ куче.

Източник: Галка - http://www.k-9.ru
Превод от руски език Елена Нейчева



Възрастта на кучето в човешки години


 

тема 1 тема 2 тема 3 тема 4 тема 5 тема 6 тема 7 тема 8 тема 9 тема 10 тема 11 тема 12 тема 13 тема 14 тема 15 тема 16 тема 17 тема 18  тема 19 тема 20 тема 21 тема 22 тема 23 тема 24 тема 25 тема 26 Тема 27 Тема 28 Тема 29 Тема 30 Тема 31 Тема 32 Тема 33 Тема 34 Тема 35 Тема 36




# 1
  • на морето
  • Мнения: 103
Честити празници на всички и сърдечно добре дошли на всички мами , татковци и кученца от нашата виртуална глутница в новата темичка   Hug Hug

Нашата фотогалерия расте и набъбва като великденски козунак ... Laughing Laughing Laughing
smile3509
"Пролетта не дреме - за игри е време"/ от 1.март до 31.май./

 newsm18 newsm18 newsm18 newsm18 welcome

Скрит текст:
duh4enceto  - Рафи -
http://media.snimka.bg/s1/1780/029804635.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/1787/029817899.jpg?r=0
А ето ни и нас на първата ни среща с кака Ема






Тематично …




Реа

daviz -Джена  

matze  - Елза  -
Рапунцел  -Арчибалд Шпаньолов Пижов, на кратко "крокер" Арчи на 1г5м

Предчувствие за разходка ..

 
Малко спящи снимки  
разкекерчен


и аз съм човек - искам одеало и възглавница

Разходка след  операцията..

Слънчева разходка на нашата кучешка компания




Велосипедистът ……
Labrex - бат,Рексо с мартеница

Пролетна разходка






marta1 – Нашия  мартенския дакел:

А това е доказателство, че за истинското приятелство размерът няма значение Grinning


Поздрав с една размахана опашка!


С  приятелче –бездомиче .


Пролетна разходка

Ку-ку !


Мързеливо …..
Тони-мама -
Бен

Томи

Бен и Сара
 
Бен и Томи

Сара


Тука сме си показали хубавите уши.

A така се получава. когато ядем кисело мляко.

Тематично ….
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=SLeZcUedCMI
A ние вече сме с лятна прическа от днес  Simple Smile


Хера – на мендера …..





Хера и Сара
http://www.youtube.com/watch?v=YOQcGrBJj98&feature=youtu.be
Следобедна  разходка  Simple Smile




KiА  - Оскар  -





Малък Оскар, голям тумбак..  hahaha
 




Малкия пазач !

Дзяаак!

gabrielas  -


nadezhda96  - Ема -
 
и една снимка при срещата ни с мъжът ни  
 

Ms.Gorgeous – Орфея -
 

Джемма



 
Лека следобедна дрямка:

И понеже ни обезпокоиха със снимането, се преместихме:

Да му хрупнеме зелено ….
http://www.youtube.com/watch?v=366Y0oJZi8Q&feature=youtu.be
Тераса –релакс


Любопитка  …



VikSsito   - поздравче от влажното носле на Съни :

 
 
Откриване на вилния сезон :
 


Нагледно доказателство как действа разходка сред природата ..
 [/


~Elg~
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1637/201960520819937939551363 … JJkqhKAdg2ejU.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1772/193613157513655881381363 … Li74j9gl8V83f.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2664/534788740386664601363177 … vC5Wr9LL73HCc.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2254/503926319431061586136317 … UWfsx8nLcI11D.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2817/884357920292059151136317 … gZ14wkc7Y971R.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2804/868245466181786440413631 … H1VIHZPQd0NIv.JPG
sadeyes  - Рея 
http://prikachi.com/images.php?images/990/5997990m.jpg

Рея на бар ...






_Jack_

Пролетна умора


Добро утро ! Simple Smile


Добре дошъл на Чарли !



На разходка  
… и след нея ..
Първа баня





Mariyka - Бъди сънен-


Matze  
Една малко зимно –пролетна снимка . По северните ширини е така .

Зелено –пролетна …

Фея Кръстница
Пролетна умора


Тони-мама
Пролетна умора


Фики  - Скоти
Пролетна умора






Bertichka
Пролетна умора за принцеси  - Бери
 

Стелс
Боксерче –сладурче


жгмъц
Пролетна умора



Ev4eto_p
Тара и баба Рая винаги копаят дупки, а принцеса Лиска "играе" с пръчки само по този начин.... Лесно ли ми е?!?!








Алигатор –албинос ….


Разходка в Кресна при рафтърите







te_di
така обича да спи малката принцеса
 
 Рошко тичащ на воля по поляните

Лейла  - пролетна мама

Frozy –Ари
Кълдаръмена пловдивска пролет …

Ето и едни смешни уши Simple Smile

Мързелива сутрин

princesaIrulan


Burmichka
Сара:
Малко роти с болно оченце
Ая


MALVINA

dolores -красавица Чара.


alex88 -  Моли и дъщеря ми:


Последна редакция: нд, 05 май 2013, 08:35 от asha

# 2
  • на морето
  • Мнения: 103
Актуална информация за настоящия период , която може да е от полза за някой четящ  тук :

1.гр.Варна -  БЕЗПЛАТНА КАСТРАЦИЯ, ЧИП И ПАСПОРТ НА ДОМАШНИ КУЧЕТА
 http://www.facebook.com/events/596073587071941/  Peace

2.В Пловдив на 1 юни ще има Празник "Дете с куче" в Цар Симеонова Градина от 11 до 14 часа. Hug Heart Eyes Така се прави! Браво! Party
https://www.facebook.com/events/328563167270964/
За хората от БГ без ФБ копвам текста:
   
Скрит текст:
За всички малки и големи любители на кучетата. За тези,които вярват, че приятелството няма порода. За хората, които знаят, че детството е най-щастливо с верен другар до теб, че когато се грижиш за някого порастваш по-добър и отговорен човек, че кучетата и децата могат да се забавляват заедно...Заповядайте на нашия празник, посветен на децата и кучетата. В рамките на "Парцал фест" на 1 юни 2013 г. Доведете децата и кучетата, за да покажат как можем да се забавляваме заедно. Ще има весели игри и конкурси, с награди за участниците. Ще може да разгледате чудесния ни базар и да харесате подарък на домашния си любимец. Всички средства, които ще съберем с ваша помощ ще бъдат използвани за покриване на многобройните ни медицински разноски за животните, на които сме подали ръка.
Цена за участие - 5 лв. Няма ограничение за порода на кучетата.Ще се радваме да заявите желанието си за участие предварително, като ни пишете мейл на ahp_bazar@abv.bg , в който да посочите възраст на детето и големина на кучето, за да можем да ги разпределим в групи предварително.

3. Започна сезонът на насекомите !!!!!

Ах  тези кърлежи ... .
За ваденето на кърлежите масово е популярно ваденето с въртене 'обратно на часовниковата стрелка'
Обяснението е, че хоботчето му се забива по посока на часовниковата стрелка  newsm78
Мазането с мазнина е за да раздразни кърлежа и евентуално да излезе сам с цел да се премести на друго място където да се забие  Laughing

А как е в действителност : Мазането на кърлежа или горенето му, докато е забит в кожата, може да го накара да повърне, с което вероятността за зараза нараства.

Забит кърлеж да не се маже и да не се върти...Не се слага спирт, защото може да върне изсмуканата кръв плюс зараза. Въртенето и променливото напрежение при теглене може да доведе до откъсване на главата.

www.cdc.gov/ticks/removing_a_tick.html

Казват да се дърпа леко, с постоянно напрежение и внимателно.

Истината е само една ! Правилното хващане!



Ето една чудесна статия по въпроса за кърлежите
http://science.howstuffworks.com/zoology/insects-arachnids/tick.htm

В случай на ухапване от кърлеж

Най-напред трябва да не изпадате в паника! Ако кърлежът е забит в кожата на кучето (или във вашата) има няколко важни неща, които трябва да знаете.

Кърлежът се изважда с помощта на пинцета по следния начин: хванете кърлежа под прав ъгъл в самата му основа, възможно най-близо до главата, като внимавате да не го огънете или скъсате. След това внимателно извадете паразита с леко старателно издърпване. Кърлежът не трябва да се изважда рязко, тъй като съществува опасност от скъсване на челюстния му апарат, който е забит в кожата и това да доведе до хирургическа намеса.

Препоръчително е цялата процедура по премахване да се извършва с тънки ръкавици, тъй като отровата от кърлежа може да проникне в организма дори само при контакт с кожата.

След изваждането на кърлежа

След изваждането на кърлежа, промийте ухапаното място с топла вода и сапун и го дезинфекцирайте със спирт или йод.  Ако при ваденето сте разкъсали кърлежа или по невнимание сте го смачкали, дезинфекцирайте старателно.

Три пъти „НЕ”

НЕ смачквайте кърлежа преди и след изваждане. По този начин част от неговото съдържимо, заедно с инфекцията може да проникне във вашия организъм.

НЕ мажете паразита с олио или зехтин, тъй като може да се „задави” или умре и изваждането му ще бъде по-трудно.

НЕ изваждайте кърлежа с голи ръце. За целта използвайте пинцета. Дезинфекцирайте ръцете и мястото на ухапване след изваждане.




Варианти за вадене на кърлежи с "подръчни средсква и материали "

Когато кърлежът е много малък и не може да се хване с пинсета, може да го "фъщъкнеш" с ръба на кредитна/дебитна карта.  Подпъхваш ръба колкото можеш по-близо до кожата, близо до главата на кърлежа и с рязко движение "замиташ" навън и нагоре. Не знам колко се разбира обяснението ми...  Embarassed

Ако нямате пинсети, можете да използвате и конец: правите свободна примка, като коланче; слагате я внимателно около кърлежа, колкото можете по-близо до кожата, стягате и дърпате внимателно, с постоянно напрежение, бавно.


С кредитна карта се вади и  жило от насекоми .


Една полезна статия от блога на Бертичка за всички насекоми
http://happydog-bg.eu/blog/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82% … %B5/#.UYQeakrk1sN

Полезен линк - http://www.fleatickrisk.com  
Пишете града и страната и се изчислява колко риск има от различните видове паразити.



4.Пазете си кучетата !  - предупреждение от Рапунцел .
Случката е в София , но има опасност да се ползва в цялата страна !
Постановката е: 4 добре облечени цигани (жени и мъже), 1 дете и дребна порода куче (първият път беше пекинез, сега дакел). Кучето е женско и разгонено..... събира няколко мъжки около него и групичката цигани леко се изнася от парка - кучетата след тях.
Добре, че ги познахме от миналият път и задържахме женското.
Докато се разправяхме хората дотичаха да си приберат мъжките.
(става дума за София, парк Заимов, но предполагам и другаде ги има)


5.
Кройки и модели за кучешки дъждобрани
Скрит текст:
Тук са  показани основните размери и модел с " крачоли "
http://www.dogyfashion.com/DAZDOBRANI.html

Кройка  за  " направи си сам " :


И още








Последната снимка е качулчицата, то това не е много дълго и не покрива съвсем гръбчето ,но може да се  удължи.

Друг модел - тип пелерина


 


6. Рецептите на Бертичка
Скрит текст:
Бисквитките -  #.UXVsXkrk1sMTatjana
Тортата - http://happydog-bg.eu/blog/%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%B6%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B4%D0%B5%D0%BD/#.UXVsX0rk1sM" target="_blank" rel="ugc nofollow">http://happydog-bg.eu/blog/любими-бисквитки-със-сирене/#.UXVsXkrk1sMTatjana
Тортата - http://happydog-bg.eu/blog/%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%B6%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B4%D0%B5%D0%BD/#.UXVsX0rk1sMИ другата торта е тука http://oblache.net/%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D … %B0/605/#more-605[/size]

Последна редакция: нд, 05 май 2013, 08:16 от asha

# 3
  • Мнения: 1 786
Иии, първи се пльосвам в новата тема  bowuu

# 4
  • Мнения: 8 163
Благодаря, Аша!

Бертичка, много мило одеалцет за тумбаче имаш  Heart Eyes И тук да кажа: сайтът ти е разкошен! Браво на теб и екипа ти! Още веднъж ви желая успех!

Отивам да метна в Тубата едно видео с Беро и ще го закача като данък.

П. П. Е, не било само с Беро (уморен от игра навън). Има я и едната котка, и едната щерка Simple Smile

Последна редакция: нд, 05 май 2013, 05:10 от Фея Кръстница

# 5
  • Мнения: 78
Втораа !

Относно кърлежите вчера видях кърлеж на главата на Джо веднага взех пинсетата и извадих първият си кърлеж !
хванах го възможно най - близо до главата и бавно , но без да спирам го издърпах барабар със хобота уфф .... гнусно
беше .

# 6
  • Мнения: 72
Привет и от мен в новата тема. asha, благодаря, прекрасна е както винаги.
Весел празник на всички!  Hug

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Ето ни и нас:

# 8
  • Мнения: 349
Здравейте и от мен Simple Smile
Аша, прекрасна темичка  Hug

# 9
  • Мнения: 224
И ние да се преселим в новата тема. Wink
Аша, златна си! Hug  bouquet
Джемма, смили се, бе, жена. Чак утре се ядат козунаци. След тази прелест как се спи на безкозуначен стомах. Laughing Heart Eyes А за фантастичните вкусотии в някои от албумите ти въобще да не говорим. Hug

# 10
  • виртуално
  • Мнения: 2 842
Джемма, смили се, бе, жена. Чак утре се ядат козунаци. След тази прелест как се спи на безкозуначен стомах. Laughing Heart Eyes А за фантастичните вкусотии в някои от албумите ти въобще да не говорим. Hug

искам да съм куче при Джемма  Praynig
обещавам много да слушам и всичко да си изяждам  Laughing

мога ли да дам на Арчи утре едно яйце?
въпреки че нищо не заслужава, защото се изкъпа в шадравана в парка

Последна редакция: сб, 04 май 2013, 20:12 от Рапунцел

# 11
  • Мнения: 1 786
Аз съм давал на Рая, ама не си спомням дали ядеше само жълтъка или само белтъка .

# 12
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
 Laughing

# 13
  • Мнения: 8 163
Майко, какви са козунаци! Джемма, златни ти ръце!

Рапунцел, без проблем можеш да дадеш яйце на Арчи. Ако е сурово, просто го разбий добре, за да не се влачи белтъка толкова. Ако е твърдо сварено, можеш да го размачкаш с една лъжица кисело мляко, че нали знаеш как присяда сухият жълтък в устата на лакомниците  Wink

# 14
  • на морето
  • Мнения: 103
Честито Воскресение Христово ,скъпи приятели !

Мисля ,че повода заслужава една тематична фотосесия

Джемма  - Дейзи


Джак - Чарли

Последна редакция: нд, 05 май 2013, 09:33 от asha

Общи условия

Активация на акаунт