Работите ли за някого? Не! Работя за себе си :) Вече!

  • 61 013
  • 149
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 513
Аз заповам нова работа като служител - в сферата на човешките ресурси. Но търговията винаги  ми е вървяла. Едно вме имах 2-3 магазинчета, но времената се промениха коренно.
След започване на новата година мисля да се пробвам с онлайн магазин за бижута и аксесоари.
Ако ми провърви ще напусна работа.

# 46
  • Мнения: 1 976
Rada, ръчно правени ли?  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 513
Да, ама ще е насочен на чуждия пазар съм много скептична. Не че не може и тук.

# 48
  • Мнения: 141
Rada-Rada, аз също се занимавам с изработване на бижута, опитах се да го развия, но не ми се получих и се преориентирах към преподаването. Но все още имам фейсбук страница, ако проявяваш интерес мога да ти дам линк на лични и да работим заедно  Peace Peace Успех!

# 49
  • Мнения: 513
Благодаря!
Прати ми го на лично.
Дано ми се получи.

# 50
  • Мнения: 1 976
Rada, Мишленце, аз също се занимавам от скоро с това, като за сега е насочено както казах по-горе към изработка на мартеници, ако желаете и аз проявявам интерес за обмен на информация  Wink

# 51
  • Мнения: 2 113

Сама сте си шеф и на търговията и на производството и успявате да синхронизирате и да контролирате и двете ли ?

Направо респект ако е така.

А с колко деца сте?

# 52
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169

Сама сте си шеф и на търговията и на производството и успявате да синхронизирате и да контролирате и двете ли ?

Направо респект ако е така.

А с колко деца сте?
С мъжа ми работим заедно. Двете неща са различни и успявам да се справя ме плюс онлайн магазин за спорни стоки. Децата не ми пречат имам 2 и чакам още едно. Почти винаги са част от процеса. Никой не ми помага в отглеждането. Просто съм си организирала много добре работата. Човек когато иска може. Работя и вечер и рано сутрин и през деня. Гледам да делегирам работата, а не да върша всичко сама. Все пак за да предприеме човек такова нещо трябва да може да организира всичко и работниците да я изпълняват. Не мисля, че има значение деца, работа. Всичко е оправдание за мен. Дните на самото раждане съм работила. Деня след раждането пак съм работила и организирала всичко.
Преди 6.г и аз бях в бизнеса с мартениците. Цяла година производство. После 20 дена продажба. Не си заслужава. Получих студове алергия. Да купиш от борсата да наемеш 10 човека. Е по нормално за мен. Но да се носят мяси, кашони, много е важно само от излагане на мартениците. Печелене на клиенти. Аз слагам на всеки минувач 1 за ръка. От там привличат хора... Дай им подарък и усмивка и са твой бабите злобееха, че подарява. Еми едно кълбо е 1 лев или 2. Определено спечелих с този жест толкова много. Но студа е жесток. Мизерията, ходенето до 00.конкуренцията.... За мен не си заслужаваха парите. Зад едни мартеници седи кътровкси труд. Айде ако си в някой мол да. Ама на улицата..... Поне 2 я път бях на много оживено място. Пътеката малка. Хората няма къде да минат. Псуват. Блъскат. Майки с колички и те се бутат. И накрая като завали всички се преврат си виисм да вардим мартениците.. Над който сме работили 1 година. Има още много какво да кажа. Но парите, който направих като ги разделя на дните в който съм работила и на парите за лекарства.. Няма файда

Последна редакция: нд, 07 дек 2014, 09:16 от *АДРЕНАЛИНКА*

# 53
  • Мнения: 838
Възхищавам се на всеки, който има смелостта в тази обстановка да започне собствен бизнес. Аз все още не мога да взема решението да се лиша от сигурният месечен доход от работодател и да продължа единствено с това, което се занимавам допълнително.
П.П. Момичетата с бижутата, защо не пробвате и в чуждестранните платформи за ръчно изработени неща?

Последна редакция: вт, 09 дек 2014, 13:00 от Еуфорична

# 54
  • Мнения: 3 161
"не си случила" на работодател. тогава да видиш колко бързо ще се преориентираш.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 271
Не, собствения бизнес не е бягство. Това не е алтернатива, ако не случиш на шеф... Той е много по-труден от ходенето на работа и изисква повече усилия.
Трябва да е назрял момента, да си подготвен финансово и информационно. Ако се направи прибързано, без необходимите оценки и умерени рискове, почти сигурно ще се провали. За мен тайната на успеха е всичко да се прави стъпка по стъпка, като всеки етап трябва да завърши, преди да започне следващия. Но трябва да има ясен план и планиране.

Ние семейно  направихме собствен бизнес. Първо мъжът ми напусна работа и направи неговия бизнес, но аз останах на  постоянната си работа, за да имаме сигурни текущи доходи - все пак докато се развие бизнеса трябва да се яде  Wink. Започнахме без готови пари и отне време, докато натрупахме някакви средства и бизнеса започна да се издържа сам.
Минахме през различни етапи, но постепенно и със сигурността на моята работа. После достигнахме етап, в който имахме нужда от развиване на дейността, като се вземе още един човек. Тогава аз напуснах моята работа и станах втория човек във фирмата. Работихме здраво близо 2 години. Скоро дойде и следващия етап, който засега върви по план и докато върви, разбира се, планираме следващите етапи. И така....
Пожелавам успех и много усърдие на всички.

# 56
  • Мнения: 1 071
Не, собствения бизнес не е бягство. Това не е алтернатива, ако не случиш на шеф... Той е много по-труден от ходенето на работа и изисква повече усилия.
Трябва да е назрял момента, да си подготвен финансово и информационно. Ако се направи прибързано, без необходимите оценки и умерени рискове, почти сигурно ще се провали. За мен тайната на успеха е всичко да се прави стъпка по стъпка, като всеки етап трябва да завърши, преди да започне следващия. Но трябва да има ясен план и планиране.

Абсолютно на същото мнение съм от позицията на собствения си бизнес опит.

# 57
  • Мнения: 60
Понякога си мисля,че по добре да работиш за някого.Знаеш кога започваш и кога свършваш и си знаеш твърдата заплата.А при собствен бизнес в тези трудни времена,си отдаден 24 часа и не е сигурно дали ще имаш работа.

# 58
  • Мнения: 3 161
а между започването, завършването и взимането на заплатата (в повечето случаи феноменална).............

# 59
  • Мнения: 780
Здравейте!
От доста време ме мъчи една мисъл, сега ви открих и искам да споделя. Преди време с мъжа ми работехме на едно и също място и бяхме много доволни откъм заплащане, нищо че часовете работа бяха много. Тогава нямахме деца, не плащахме наеми и т.н. Аз забременях и излязох болничен в много ранен етап от бременността поради здравословни причини. Сега съм по майчинство -още година не съм направила. Сега обаче на парите вкъщи се гледа по друг начин. Стигат, но колкото да си платим задълженията и да покрием другите разходи-с две думи не сме много добре.
Сега ни се предоставя една възможност/лятото/ да започнем свой бизнес-нещо като пицария-закусвалня. Мъжът ми е много надъхан от идеята за започване на наш собствен бизнес, а и е запознат с всякакви документации и прочее. Мен ме притеснява това, че сме много малък град/няма 5000 души/ и не знам до каква степен ще успеем. Сега си е на твърда заплата, която взема редовно и шефа е разбран и добър човек и се притеснявам от това накрая да не останем съвсем без пари. Забравих да добавя, че и мястото, за което говоря ще бъде под наем. Общо взето съм много изплашена и дори сме се поскарвали защото съм му режела крилете... Имаме време до лятото да го обмислим.
Вие бихте ли рискували?  Confused

Общи условия

Активация на акаунт