Бременост на 43

  • 2 594
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Днес разбрах, че съм бременна в 4-та седмица и съм малков шок какво да правя, защото имам здравословни проблеми. Бремеността не е планувана,  имам дете на 9 години и незнам какво да правя newsm78

# 1
  • Мнения: 690
В зависимост от здравословните ти проблеми, трябва да обсъдиш с твоя лекар какво би застрашило бременността ти и здравето на бебето 

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Зависи за какви здравословни проблеми става дума и до колко те са опасни за теб или бебето. Peace
Също е важно искаш ли това дете ... след като ти премине шокът...
Успех Hug

# 3
  • UK
  • Мнения: 5 999
Днес разбрах, че съм бременна в 4-та седмица и съм малков шок какво да правя, защото имам здравословни проблеми. Бремеността не е планувана,  имам дете на 9 години и незнам какво да правя newsm78

Аз не виждам  нищо страшно или шокиращо в това Crazy Трябва да си наясно със себе си, искаш ли да запазиш това дете или ...
На този въпрос, само сама можеш да дадеш отговор Peace

п.п има много мами жадуващи бебета на 43 и повече години също не с един здравословен проблем Crazy
Каквото и да решиш ти желая успех Hug

# 4
  • Мнения: 2 820
lulu1970, отмина ли вече шока от новината? Предполагам вече си наясно с това дали искаш или не това бебе. Ако го искаш, за здравословните проблеми ще коментирате с гинеколога и със съответния специалист и съответно риска от тази бременност.
Желая ти успех в избора Hug

# 5
  • Мнения: 5
Имам диабет 2-ри тип, коксартроза+остеопения  и още проблем с черния дроб и бъбреци. Това са по основните. Шока още не е прреминал. Основното ми притеснение е че съм пила лекарства, които са силно противопоказни при бременост. Не е планирано  - случайно. Ще правя рекламация на дурекс Laughing.

# 6
  • Мнения: 5
Гинеколога се учуди - аз 100 пъти повече и ми каза, че явно съм здрава. Май ще излезе, че е така. Чакам теста за диабета и посещението при ендокринолог, кой та да даде мнение дали е добре бремеността да продължи. Мисля да изчакам и тогава ще реша съобразно рисковете за бебето и за мен Grinning

# 7
  • BG
  • Мнения: 2 458
Аз и без заболявания си вървях шокирана няколко месеца, докато свикна с мисълта, че след толкова години отново ще бременея и раждам. Не  мисля, че имаш повод за притеснение. При добър контрол на заболяванията и желание от твоя страна, всичко ще е наред! Господ си знае работата!  Peace

# 8
  • Мнения: 121
И аз така....Пиех хапове са сърце които са забраненинза бременни и изведнъж -положителен тест..И аз в шок..И мъжа ми...Но спрях хаповете...Направиха всички тестове дали бебе е ок...И сега корема расте...  Flutter

# 9
  • Мнения: 690
Гинеколога се учуди - аз 100 пъти повече и ми каза, че явно съм здрава. Май ще излезе, че е така. Чакам теста за диабета и посещението при ендокринолог, кой та да даде мнение дали е добре бремеността да продължи. Мисля да изчакам и тогава ще реша съобразно рисковете за бебето и за мен Grinning


аз пиех метфогамма преди това, ти може би пиеш други лекарства, но няма да си първата, която е бременна и с диабет Hug Късмет!

# 10
  • Мнения: 2
Здравейте!
Този месец навършвам 44 години. От октомври 2012 г. пия "Климонорм", по съвет на гинеколог, защото от месец май до октомври (2012) нямах менструация. С "Климонорм" цикълът се регулира, но досега не съм прекъсвала лечението.
Имам дете на 15 години и доста непланирани бремености преди и след това. Не съм имала анатомични или функционални проблеми с половата система - здрава съм.
Сега планираме бебе, но когато настъпи подходящият момент и спра "Климонорма", не знам  дали ще получа овулация по естествен начин или трябва да бъде стимулирана с хормони, за да мога да забременея.
Объркана съм. Не знам дали е възвратим фертилитетът ми или необратимо съм влязла в климактериум.

Не мога да коментирам този казус с гинеколога, предписал ми лечението с "Климонорм" по ред лични причини и заради това пиша във форума.

# 11
  • Мнения: 5
Аз пих М2 тон за регулация и се получи бременност, която не е планирана.

# 12
  • Мнения: 2
Аз пих М2 тон за регулация и се получи бременност, която не е планирана.

Лекари ми казват, че ако спра "Климонорма" никога повече няма да настъпи менструация, а в същото време лекарството е противопоказно при беременност.
Всъщност ако искам бебе, трябва да престана да приемам "Климонорм", но не знам дали ще настъпи някога овулация. От това съм объркана.
Трябват ми повече мнения.

# 13
  • Мнения: 2 820
Здравейте!
Този месец навършвам 44 години. От октомври 2012 г. пия "Климонорм", по съвет на гинеколог, защото от месец май до октомври (2012) нямах менструация. С "Климонорм" цикълът се регулира, но досега не съм прекъсвала лечението.
Имам дете на 15 години и доста непланирани бремености преди и след това. Не съм имала анатомични или функционални проблеми с половата система - здрава съм.
Сега планираме бебе, но когато настъпи подходящият момент и спра "Климонорма", не знам  дали ще получа овулация по естествен начин или трябва да бъде стимулирана с хормони, за да мога да забременея.
Объркана съм. Не знам дали е възвратим фертилитетът ми или необратимо съм влязла в климактериум.

Не мога да коментирам този казус с гинеколога, предписал ми лечението с "Климонорм" по ред лични причини и заради това пиша във форума.


Защо не се консултираш с друг гинеколог?

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 2 468
запис  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт