Бебе на изкуствено хранене - да давам ли вода

  • 13 987
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Здравейте,
аз искам да питам за водата, толкова неща изчетох, че не бива да се дава, педиатърката ми каза същото, но нещо взех да се съмнявам - да не би това да се отнася само за бебетата изключително на кърма. Ние сме уж на смесено хранене, но повече на адапте (кърмата - изцедена или от гърдата ) е добавка. Споделете вие давате ли вода и по колко.

# 1
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз давах чай против колики на Хип до 5мес вместо вода

# 2
  • Мнения: 46 510
Когато родих, не знаех, че не трябва и се притеснявах, че детето ми отказва да пие, дори натъпкана със захар /къде ми е бил акъла тогава  #2gunfire/. Беше изцяло на адаптирано мляко. Не е необходима вода, докато не го захраниш, всяка капка вода измества количество храна /кърма или мляко/, а в този момент тя е много важна за растежа на детето.

# 3
  • Мнения: 3 042
Моят син понеже повръщаше много и не му давах вода,а той и не я искаше. Започнах да му давам по- късно когато въведох и други храни освен млякото.

# 4
  • Мнения: 3 356
От както се е родим пие само чай-по 1.5-2 л. на ден.

# 5
  • Мнения: 50
Здравейте!
Моята дъщеричка е на 9 мес.Хранена е до 4 мес. смесено,но главно с адапте.Още в болницата ни караха след всяко ядене да даваме и по мъничко вода за изплакване на устата,за да не се получават гъбички и след това винаги съм и давала да пие по малко,но мах.количество,което детето само искаше да поеме беше 100гр. на ден.Най-добре пробвай и ако му се пие му давай,ако не не го насилвай.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 444
Здравей, моите дечица попораснаха, но свекърва ми е педиатър, гледала съм си ги сама и смея да твърдя съм доста веща в областта.Водата си е вода и ссе дава задължително.Нищо общо няма с храненето, а било то с кърма или с адаптирани млека.Давай на детенцето водичка, иначе рискуваш да го обезводниш, отразява се на кожата и т.н.Просто недоумявам каква е тази "идиотка" лекарка, която те е посъветвала да не даваш вода.Скандално просто..........

# 7
  • Мнения: 46 510
... Просто недоумявам каква е тази "идиотка" лекарка, която те е посъветвала да не даваш вода.Скандално просто..........

Скандално е това, че карат майките да дават вода, а знаеш ли, че всички педиатри по света са ИДИОТИ /според твоите категоризации/.

Бих те помолила да използваш малко по-сдържани думи ...

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Когато се роди Иван аз питах педито дали да давам вода и тя каза да давам ако бебето иска, ако не иска да не се притеснявам и да не го насилвам. Та нали млякото се приготвя с вода

# 9
  • Мнения: 1 427
Йоана не пие вода и до ден днешен.Хранена е с АМ.След захранването й започнах да й предлагам , но не иска.Давам чай, но едва ли й се събира повече от 100г.Моето мнение е да не насилваш.Ако искаш предлагай, но на толква малко бебе едва ли е необходимо.

# 10
  • Мнения: 2 171
Здравейте!
Моята дъщеричка е на 9 мес.Хранена е до 4 мес. смесено,но главно с адапте.Още в болницата ни караха след всяко ядене да даваме и по мъничко вода за изплакване на устата,за да не се получават гъбички и след това винаги съм и давала да пие по малко,но мах.количество,което детето само искаше да поеме беше 100гр. на ден.Най-добре пробвай и ако му се пие му давай,ако не не го насилвай.
напълно съм съгласна!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 11
  • Мнения: 213
Нашата педиатърка също ни каза да не даваме вода освен след ядене като се уригне за да си оплакне устенцата.А то детето си пие вода.Нали  все пак млякото му се разтваря във вода.Сметни само по колко вода приема така на ден.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз давах след ядене по мъничко.
Не е необходима вода, докато не го захраниш, всяка капка вода измества количество храна /кърма или мляко/, а в този момент тя е много важна за растежа на детето.
Абсолютно не съм съгласна с теб, но това си е мое лично мнение  Peace

От както се е родим пие само чай-по 1.5-2 л. на ден.
Това лъжички ли са или литри  Shocked Shocked Shocked

# 13
  • Мнения: 1 809
Аз давах след ядене по мъничко.

И аз  Wink Не мисля, че на бебето ще му навреди водата  Shocked и че няма нужда от нея.
Не става въпрос за наливане или заместване на хранене, а след млякото по  2 глътки , за да изплакне млякото от устата си .Може да се предложи също между 2 хранения.
Детето ми пиеше около 100мл на денонощие като бебе и това не й се отразяваше на количеството мляко, което си изяждаше на всеки 3 часа!  Flutter


От както се е родим пие само чай-по 1.5-2 л. на ден.

Това лъжички ли са или литри  Shocked Shocked Shocked


И аз това се чудех  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 30 яну 2006, 21:23 от doll_

# 14
  • Мнения: 1 613
Предлагала съм й вода, но до към 6-7 месец отказваше.
Сега пие около 300-400гр вода на ден.

# 15
  • Мнения: 1 555
Бебо си пие вода от раждането си, само докато го кърмех не му давах много, но щом сте на АМ няма проблеми !!!

# 16
  • Мнения: 5 299
Викториа До този момент все още не иска да пие вода. ПОнякога давам сок, но вода не близва никаква. Предлагала съм много пъти, но само като усети, че е вода и плюе бибата. Моето мнение е, че ако се предложи вода и бебето приеме - може да пие. Има деца, които се наливат с вода, и други, които не близват.

# 17
  • Мнения: 5 577
Моя син не предпочита водата.

Иначе чай пиеше доста, по 100-200 мл. а сега и по 300 на един път, което аз лично не мога да направя.

То детето само показва иска или не течности.

# 18
  • Мнения: 959
Водата е задължителна от самото раждане на бебето, независимо то дали е на кърма или на АМ. Аз от самото начало започнах да му давам вода след ядене и между храненията. В момента ми пие по около 100 гр.

# 19
  • София
  • Мнения: 15 219
Давате ли вода?
В тази тема се изписа всичко, което можеше да се изпише по въпроса за водата Laughing

# 20
  • Мнения: 3 861
Да, според мен трябва да се дава!
Не се дава вода само ако детето е на кърма. Калоян водата я плюеше, но пък пиеше много чай на Хип, основно против колики и успокояващия.

# 21
  • Мнения: 3 356
Мами,наистина пие по литри ,а не лъжици.Стремя се да го ограничавам,но рядко се получава.Като се роди баба му го научи да го приспива с чай-и от тогава рядко се случва да заспи поне без 200мл.Сега се учим да се приспиваме с мляко(което два месеца пък беше отказал да пие изобщо),та се надявам постепенно да намалим количеството.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 444
Скандално е това, че карат майките да дават вода, а знаеш ли, че всички педиатри по света са ИДИОТИ /според твоите категоризации/.

Бих те помолила да използваш малко по-сдържани думи ...
Цитат

Специално за  авторката на горните редове!!!!!!
Не ми стана ясно дали се опитваш да се заяждаш или просто жлъчта си извира от теб? Както и да е, не ме интересува, просто  си намери друга компания, не си ми интересна, поради което и няма да те моля да се ограмотиш.Явно не ти е необходимо.

# 23
По повод водата моята педиатърка ми каза ,че трябва да изпива около 150мл. преварена и подсладена вода на ден въпреки че се храним с АМ.Кано навърши месец ни каза да намаляваме захарта.За чайчето против колики на Хип ни каза да не го пием вместо вода.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Давам,ама не ще.А от чайчето на Блевит за колики и други стомашни проблеми май по-трудно ака,затова и него съм спряла.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 271
Как няма да даваш вода- поне по малко, ако ли не чай давай. Нали ще получи запек?

# 26
  • Мнения: 46 510
Как няма да даваш вода- поне по малко, ако ли не чай давай. Нали ще получи запек?

Кой те излъга това за запека? София ядеше 7 пъти адапте на ден, акаше преди и след хранене, общо 14 пъти, не знае какво е запек, не знае какво е вода.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Писана, newsm10
И моята дъщеря не пие вода,но ака след всяко хранене почти.
Не мога да разбера защо толкова майки държат да наливат децата си с течности по цял ден, предлагайки им чай, особено ако те изпиват достатъчно мляко,пълнят пампите и явно не желаят вода и нямат нужда от нея. newsm78
Ако детето иска вода,след като се е нахранило добре и си сигурна,че не е гладно, давай,иначе не го насилвай.

# 28
  • Мнения: 1 809
Вижте, не мисля че някоя мама насилва детето си за каквото и да било  Flutter
Предлага се вода или чай,а не му се налива   Stop има разлика  Peace
Ако му се пие на детето-пие, ако ли не-не пие  Wink

# 29
  • Мнения: X
Писана, лично до теб - от известно време си компетентна по всички въпроси из Форума, даваш съвети за щяло и нещяло. Принципно няма лошо, Форумът е за това. Но. Много си категорична и назидателна, нека не забравяме, че никоя от нас /поне аз незнам/ не е специалист,  да дава такива съвети. Просто споделяме мнения и опит, а всяка майка решава сама за себе си. Педиатрите са за това - хубави, лоши -  те са квалифицирани да дават компетентна помощ, затова те моля да не бъдеш толкова настъпателна, твоят съвет може да важи за твоето дете, но децата са различни!

Конкретно по темата: На бебетата на адаптирано мляко вода се предлага винаги, когато майката счете за нужно, ако бебето не желае, това не трябва по никакъв начин да притеснява майката, възможно е да почнат да пият вода, след захранването, но някои пият от съвсем малки. Особено в жегите през лятото. Също се препоръчва за всички бебета да се дава една малка лъжичка вода за изплакване на устата след хранене, за да не се направи млечница.

# 30
  • Мнения: 1 840
Аз също не мога да разбера защо не трябва да се дава вода. Моите и двете пиеха много вода като бебета - по 1-2 шишета на денонощие. Млякото е храна, според мен, и не може да измести водата. Нали и ние трябва да пием по 2 литра на ден вода, за да сме здрави, нищо че ядем и течни храни. А моите деца си я искаха и много си пиеха, наддаваха си съвсем нормално, синът ми дори повече, отколкото трябва, при това и двете бяха кърмени деца. Аз съм "ЗА" водата. В никакъв случай не може да бъде вредна.

# 31
  • Мнения: 46 510
Писана, лично до теб - от известно време си компетентна по всички въпроси из Форума, даваш съвети за щяло и нещяло. Принципно няма лошо, Форумът е за това. Но. Много си категорична и назидателна, нека не забравяме, че никоя от нас /поне аз незнам/ не е специалист,  да дава такива съвети. Просто споделяме мнения и опит, а всяка майка решава сама за себе си. Педиатрите са за това - хубави, лоши -  те са квалифицирани да дават компетентна помощ, затова те моля да не бъдеш толкова настъпателна, твоят съвет може да важи за твоето дете, но децата са различни!...

pandora, 90% от отговорите ми са с линкове, именно, защото не съм специалист. Когато поддръжниците на ранното захранване, водата и останалите обсъждани теми седнат и напишат, защо аджеба е така, тогава ще могат и останалите да дават обосновано мнение. Това, разбира се, няма как да стане, защото всичко говори с/у тях и те не биха поместили катастрофалните резултати, за да противоречат сами на себе си.

И наистина, нарочно съм категорична и назидателна, за да бръкна в очите на потребителките и те сами да потърсят информация за това, което говоря. Една майка, която никога не е чувала за късно захранване, няма как да направи своя избор! Но когато чуе, че има и друго, разрови ЗА и ПРОТИВ, тогва вече може да вземе ОБОСНОВАНО решение. Тогава вече изборът е неин, но знае ЗАЩО поема риск и знае КАКЪВ е той!

Като модератор, уместно беше да редактираш "ИДИОТИТЕ" на marypopins!

А всичко, от което има нужда съвременната бг мама е в съседния форум ...

Благодаря за забележката, явно ти създавам проблеми при модерирането, повече няма да се повтори, можеш да бъдеш сигурна, за мен желанието на Модератора е закон!

Приятно писане на всички в този форум!   smile3505   bouquet

Последна редакция: чт, 02 фев 2006, 02:04 от Писана

# 32
  • Мнения: X

Като модератор, уместно беше да редактираш "ИДИОТИТЕ" на marypopins!

А всичко, от което има нужда съвременната бг мама е в съседния форум ...

Благодаря за забележката, явно ти създавам проблеми при модерирането, повече няма да се повтори, можеш да бъдеш сигурна, за мен желанието на Модератора е закон!

Приятно писане на всички в този форум!   smile3505
[/color]

Не ме затрудняваш изобщо. По мое наблюдение повечето от младите потребители и майки взимат доста присърце мненията на потребителите с по-голям брой такива, което би могло да доведе до някои недоразумения. Все пак говорим за деца.

Призовавам ВСИЧКИ потребители към умереност, просто в конкретния случай това беше ти.

Позволих си публична забележка, защото не си от вчера във Форума и знаеш за какво става въпрос. Подобни изказвания " приятно писане на всички" са .....детински, а считам, че си достатъчно разумен и интелигентен човек да приемеш нещата подобаващо.

# 33
  • Мнения: 4 358
Започнах да предлагам вода от няколко дни. Ивето е на 5 месеца, още не е захранена, на АМ е.
Понякога пие, друг път само дъвче бибата на шишето с вода

# 34
  • Мнения: 3 663
един примерен отговор на това трябва ли да се дава вода или не

Breastfeeding babies do not need extra water, though formula-fed babies often do. Your breastmilk contains enough water for your baby, even in hot, dry climates. Formula contains higher concentrations of salts and minerals than breastmilk does, so that extra water is often necessary for the kidneys to excrete the extra salt. Also, because of less efficient metabolism, formula-fed infants lose more water. In breastfed babies, not only is extra water unnecessary, giving bottles of water to quench baby's thirst may also lessen the desire to breastfeed. This will interfere with the balance between mother's milk supply and baby's demand. Bottles of water are also likely to cause nipple confusion. A baby who is too warm or thirsty, but not hungry, can satisfy his need for more water by feeding more frequently and just enough to get the watery foremilk, but not necessarily the creamier hindmilk. Breastfeeding babies are great self-thirst-quenchers.

що се отнася до СЗО и препоръките - там пише, че кърмачето няма нужда от вода първите 4 до 6 месеца - основно защото може да стане за сметка на кърмата съответно на растежа, и защото е изчислено, че средните нужди на кърмаче от вода се покриват от кърмата
не пише изрично да не се дава никаква, пише просто че няма нужда
за вреда от водата не се споменава (или аз поне не видях)
а що се отнася до адаптираните бебета - според СЗО на тях може да се предлага вода

и последно
аз лично съм на мнение да оставим този въпрос с водата бебетата да си го решат сами
вода се предлага - ако иска, пие
ако ли не - здраве да е

Последна редакция: ср, 01 фев 2006, 18:26 от T o n i

# 35
  • Мнения: 46 510
... Подобни изказвания " приятно писане на всички" са .....детински, а считам, че си достатъчно разумен и интелигентен човек да приемеш нещата подобаващо.

С "Приятно писане на всички в този форум!" искам да покажа добрите си намерения към всички от ТОЗИ форум, не съм искала да обидя нито една майка, която участва в него, всеки има място в него и всеки има право да ПИШЕ (надявам се и да му е приятно)!

Това: означавеше, че не искам да участвам повече в публичното ми порицаване, но явно има нужда от допълнителни обяснения.

А букета накрая, който ти триеш за втори път ??? е за всички майки, които
четат/пишат и искам да стигне до тях   bouquet

Никъде не съм казвала, че няма да пиша тук, казах, че няма да се повтори създаването на проблеми (разбирай насърчаване на късното захранване) и ще е така, това обаче не ме спира да пиша какво е менюто на детето ми и от кое адапте съм доволна.

Призоваването към умереност е добре да започне от тези, които използват неподходящи обидни думи, нищо, че си на тяхното мнение!

Последна редакция: ср, 01 фев 2006, 18:51 от Писана

# 36
  • София
  • Мнения: 1 444
Мислех изобщо да не се обаждам, но просто не се сдържах.Не мога да разбера какъв ти е проблема писано, какво против имаш моето мнение? Значи ти можеш да изкажеш своето, и то категорично и с убедеността, че е единственото вярно, а аз такова право нямам, та чак и думата, която съм използвала ужасно те подразни и занимаваш модераторите с това.Изобщо не смятам повече да споря или влизам в какъвто и да било диалог с теб, просто съм потресена.От скоро съм тук и за първи път срещам толкова негативна персона в този сайт.
Изобщо не възнямерявам да отстъпя от написаното, тъй като това е моето становище по темата.На тема лекари имам достатъчно основания да бъда дори цинична, тъй като съм се сблъскала с големи некадърници и бездушни персони от гилдията им и това ми е коствало много мъка, безсънни нощи и какво ли не, та това е мнението ми, макар и да те дразни.Далеч съм от мисълта да се съобразявам с теб, както и не съм конфликтна личност и не си търся върху кого да си изливам негативизма, постарай се и ти в тази насока.

# 37
  • Мнения: 46 510
Мислех изобщо да не се обаждам, но просто не се сдържах.Не мога да разбера какъв ти е проблема писано, какво против имаш моето мнение? Значи ти можеш да изкажеш своето, и то категорично и с убедеността, че е единственото вярно, а аз такова право нямам, та чак и думата, която съм използвала ужасно те подразни и занимаваш модераторите с това ...

Проблемът ми е следния:

Когато някой друг потребител се изкаже за милионите педиатри по света, че са идиоти = това НЕ Е крайно мнение.
Когато аз кажа, че едната шепа педиатри в България са идиоти  = това Е крайно мнение.

Когато всички казват "Ама, разбира се, че ТРЯБВА да даваш вода" = това НЕ Е крайно мнение.
Когато аз кажа "Ама, разбира се, че НЕ ТРЯБВА да се дава вода" = това Е крайно мение.

Не знам защо си мислите, че само нашите педиатри учат, а другите седят и кършат пръсти?

Да, думата идиоти не я приемам като нормална за тук.

Има много по-нагативни персони от мен, ако така ще се потрисаш от всяка дума, написана във форума ...

# 38
  • София
  • Мнения: 1 444
Изясни ми се ситуацията.Има хора, преобладават жени, които цял живот са недоволни от всичко, от вида си, от умственият си багаж, от живота си, особено от близките си.Нон стоп търсят върху кой да излеят гнева си, викат, ругаят и т.н.Ако приемайки ролята на буфер ще облекча тежкото ежедневие на един мъж, имал нещастието да попадне на такава съпруга, както и ежедневието на другите и близки, то с готовност ще приема.Все пак това е благородна кауза.А по въпроса с потрисането, спирам веднага, не желая да те обременявам и ожесточавам допълнително.
Пожелавам ти лек ден, ПИСАНО и не блъскай силно клавиатурата. Grinning

# 39
  • Мнения: 46 510
Изясни ми се ситуацията.Има хора, преобладават жени, които цял живот са недоволни от всичко, от вида си, от умственият си багаж, от живота си, особено от близките си.Нон стоп търсят върху кой да излеят гнева си, викат, ругаят и т.н. ...

За човек, когото не познавам, не бих си позволила да кажа подобни неща, пък и не съм аз тази, която ругае.

# 40
  • Мнения: 3 663
ОФФФФФ
много ви моля да си изяснявате личните пристрастия на лични

# 41
  • Мнения: 983
Мойта мома също отказва водата, но след като казваш, че даваш повече адапте, тя нали си набавя вода чрез него? Ние пием плодови сокчета много, слагам и малко вода.  Grinning

# 42
  • Мнения: 983
Малеййй, май се напъхах, където не трябва. Тук положението е много напечено #Crazy #Crazy #Crazy

# 43
  • Русе
  • Мнения: 99
По темата за водата-моите наблюдения от ежедневието с моя син,а не от това кой педиатър какво е казал или кой учен какво е написал са следните:
от самото начало сме на АМ-тогава Васко пиеше много малко вода.Преди известно време реших да пробвам с кисело мляко(сега моля ви не скачайте и върху мене),тогава започна да пие изключително много вода,чак ме изуми Confused.Сега пак е на АМ и отново количеството на водата намаля.
Затова мисля,че не е необходимо да се дава много вода,но пък съвсем без нея Thinking
И все пак всяко дете си е индивидуално.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 999
Не, не трябва да даваш вода.

Във всички случаи ако решиш да предложиш нека да е без захар и да не е чай, а чиста вода, да е повече от половин час след хранене и не по-късно от половин час преди. Така няма да го залъжеш да я пие и вероятно ще ти я откаже.

Дариа е на АМ от 10-тия ден. Никога не е имала запек, не се обезводни и в 40 градусовите жеги през Август, а вода започна да пие след 7-8 месец, когато вече беше захранена.

Писана   bouquet не ти е леко, мила, но виждам, че не се отказваш.

# 45
  • София
  • Мнения: 18 679

Писана   bouquet не ти е леко, мила, но виждам, че не се отказваш.
Въпреки усилията на някой модератори Rolling Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 15 219
Хайде, още веднъж: МОЛЯ, СПАЗВАЙТЕ ПО-УМЕРЕН ТОН!
Всеки има право да пише и да изказва мнение, но нека се опитваме да си бъдем полезни и да обменяме съвети и опит, вместо да се назидаваме една друга!

# 47
  • Мнения: 171
задължително давай вода на бебето. можеш да използваш също и чайчетата на hipp. някои лекари са против водата да не би бебето да свикне с биберон и да не иска гърдата, но вие така или иначе се храните с биберон Laughing няма нищо по-хубаво от водата и за възрастните и за бебетата. Peace

# 48
  • България-София
  • Мнения: 573
Все се заричам да не се обаждам по темата вече, ама нейсе....
И моите педиатри "идиоти" /единият в Израел, другият в БГ/отсякоха: " никаква вода, никакви сокове и чайове до към 6-ти мес, ако искаш опитай и виж дали ще пият". Под влиянието на майка ми опитах наколко пъти да дам и те плюеха категотично. За запек - имахме само веднъж, като беше болен единият и пиеше АБ, но пусто вода не искаше, а и док настояваше, че не е това причината. В останалото време не смогвах да сменям памперси....
Бяхме на АМ след 1-вия мес. И оооо- да при нас половин година са яки жеги и влага 70-80% и не сме се обезводнили...що ли? Rolling Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 15 219
Моля, преди да пишете в тази тема, изпускайте напрежението! Плииииийййййз!  Praynig

# 50
  • Мнения: 4 392
В подкрепа на Писана! Peace
Права е .Аз и следя постингите и наистина винаги дава линкове,които на мен са ми помагали с пьти повече от разни мнения на педиатри!Благодаря,Писано,че го правиш!
Моята беба не пие вода,защото не иска.
Стига вече ,моля ви,с това *Трябва да даваш...*,&*Не трябва да даваш*
Искам да попитам мамите ,които дават вода-Като толкова обичат бебетата ви вода,защо слагате захар?????
Бебето,което няма нужда от вода,отказва,но ние,понеже слушаме докторите,слагаме захар,та да изльжем мьничето!
Това коректно ли е спрямо децата ни?

# 51
  • Мнения: 1 427
В подкрепа на Писана! Peace
Права е .Аз и следя постингите и наистина винаги дава линкове,които на мен са ми помагали с пьти повече от разни мнения на педиатри!Благодаря,Писано,че го правиш!
Моята беба не пие вода,защото не иска.
Стига вече ,моля ви,с това *Трябва да даваш...*,&*Не трябва да даваш*
Искам да попитам мамите ,които дават вода-Като толкова обичат бебетата ви вода,защо слагате захар?????
Бебето,което няма нужда от вода,отказва,но ние,понеже слушаме докторите,слагаме захар,та да изльжем мьничето!
Това коректно ли е спрямо децата ни?
Мила, аз съм от майките , които ПРЕДЛАГАТ вода на детето си.Тя решава дали иска.Днес например сама си посягаше към шишето и изпи 100г.И кое те кара да мислиш , че всички слагаме захар във водата?Въпросът , доколкото виждам е"Да давам ли вода?".И ние отговоряме.И пак да се повторя-докторите са за да ги слушам.Тук искам съвет, но последната дума е на специалиста.По въпроса за водата моята не ми е казвала да давам на всяка цена.Освен това никъде не прочетох за майка -инквизиторка , която да налива насила вода на детето си.

# 52
  • Мнения: 46 510
... докторите са за да ги слушам ...

Абсолютно! Аз вярвам на мнозинството лекари  Wink

# 53
  • Мнения: 1 427
Е, казано с ирония, нали?
... докторите са за да ги слушам ...

Абсолютно! Аз вярвам на мнозинството лекари Wink
Ми аз пък като последен мохикан ще ги защитавам, защото има доста свестни.

# 54
  • Мнения: 4 392
В подкрепа на Писана! Peace
Права е .Аз и следя постингите и наистина винаги дава линкове,които на мен са ми помагали с пьти повече от разни мнения на педиатри!Благодаря,Писано,че го правиш!
Моята беба не пие вода,защото не иска.
Стига вече ,моля ви,с това *Трябва да даваш...*,&*Не трябва да даваш*
Искам да попитам мамите ,които дават вода-Като толкова обичат бебетата ви вода,защо слагате захар?????
Бебето,което няма нужда от вода,отказва,но ние,понеже слушаме докторите,слагаме захар,та да изльжем мьничето!
Това коректно ли е спрямо децата ни?
Мила, аз съм от майките , които ПРЕДЛАГАТ вода на детето си.Тя решава дали иска.Днес например сама си посягаше към шишето и изпи 100г.И кое те кара да мислиш , че всички слагаме захар във водата?Въпросът , доколкото виждам е"Да давам ли вода?".И ние отговоряме.И пак да се повторя-докторите са за да ги слушам.Тук искам съвет, но последната дума е на специалиста.По въпроса за водата моята не ми е казвала да давам на всяка цена.Освен това никъде не прочетох за майка -инквизиторка , която да налива насила вода на детето си.
Разбира се,постингьт ми беше насочен кьм тези,които дават вода сьс захар,само и само то да пие,защото докторьт казал,че трябва Rolling EyesДалеч не визирам маиките,които предлагат и тези ,които дават ,но без захар,защото детето им има нужда!Извинявам се за недоразумението!Против сьм сляпото вярване на докторите

# 55
  • Мнения: 1 427

Разбира се,постингьт ми беше насочен кьм тези,които дават вода сьс захар,само и само то да пие,защото докторьт казал,че трябва Rolling EyesДалеч не визирам маиките,които предлагат и тези ,които дават ,но без захар,защото детето им има нужда!Извинявам се за недоразумението!Против сьм сляпото вярване на докторите
Цитат
Peace

# 56
  • Мнения: 1 840
Моите пиеха доста вода без захар (рано спрях да слагам захар във водата). Това "трябва да се дава" или "не трябва да се дава" ми се вижда доста крайно. Ако детето не иска вода - на сила няма да стане. На сила можеш да вземеш, но не и да дадеш. То си знае най-добре дали му се пие вода или не. Но смятам, че е редно да се предлага вода от време на време. Понякога може наистина да има нужда и да е ожадняло, особено когато е горещо или ако е сух въздухът в стаята зимно време. С какво ще навреди водата? Може само да помогне.

# 57
  • Мнения: 445
В началото давах след всяко хранене по глътка за изплакване на устата, той и не пиеше повече. Пиеше много от чая Хип. Но към 5-6 месец спрях с чая и той започна да пие по малко вода. Предпочита повече сокчетата.
Така че давай ако е жаден.

# 58
  • Мнения: 2 672
давала съм , количеството - колкото му се пие

# 59
  • Мнения: 983
Ние сме изцяло на адапте. Не иска въобще да пие вода. Купувам плодови сокчета и ги разреждам с вода - и така става работата Wink

# 60
  • Мнения: 1 809
сори за  OFF-a   Joy   ама току чо го прочетох и не мога да се сдържа да не го споделя с вас

Бисери от:

Медицина и хигиена

При кръвотечение от носа, застанете на главата си и стойте така, докато сърцето ви престане да бие.

Под действието на алкохола човек забравя и губи паметта си. Така той може да се самоубие вечерта, а на сутринта нищо да не си спомня.

Бременната жена е необходимо от време на време да изважда детето си, за да го почиства.

След майчиното мляко, най-добро е млякото на аптеката. Смесеното хранене е когато майката и бащата кърмят детето подред.


Преди кърменето на бебета, гърдите трябва да бъдат изварявани в продължение на десетина минути. При подготовка на един биберон трябва да се стерилизират шишето и млякото. Най-добре е да се стерилизира кравата.

... Причина за счупването - паднал от магаре... Фамилна анамнеза - необременена (баща и майка не са падали от магаре)...

Из анамнеза
На вечерна визитация болните прекараха нощта спокойно...
(рапорт за нощно дежурство в клиника)

# 61
  • Мнения: 2 271
Аз кърмя и давам!А на АМ дори ми се струва по-нужно!Адаптирано е,но все пак има повече соли от кърмата!Та може да си пийва ако я иска!

# 62
  • Мнения: 2 952
Задължително.В кърмата има повече вода , в  адапт. мл.  не , запичат се ......нека си пие (без захар)...и чайчета .....после и сокчета...

# 63
  • Мнения: 1 608
Задължително

# 64
  • Мнения: 163
Аз давах и вода и чай докато имаше колики мисля че няма проблем

# 65
  • Мнения: 3 537
Разбира се ,че трябва да даваш Peace

# 66
  • Мнения: 258
много ми е трудна тая вода:( по колко трябва да се дава на ден?аз давам сега чай на хип за колики,100 мл дали стига?и трябва ли отделно да давам и вода?педито каза 100 мл чай и още 50 мл вода...ама мноооого е трудно това нещо,не обича да пие такива течности Sad

# 67
  • Мнения: 1 427
много ми е трудна тая вода:( по колко трябва да се дава на ден?аз давам сега чай на хип за колики,100 мл дали стига?и трябва ли отделно да давам и вода?педито каза 100 мл чай и още 50 мл вода...ама мноооого е трудно това нещо,не обича да пие такива течности Sad
Това количество и Йоана ,която както се вижда на лентичката ,е по-голяма Simple Smileне изпива за два дни.Не се притеснявай, ако не пие.Предлагай му все пак, но ако отказва , значи не му се пие PeaceВиждам , че си от Ямбол. WinkПиши ми , ако искаш

# 68
  • Мнения: 9
Когато се роди Иван аз питах педито дали да давам вода и тя каза да давам ако бебето иска, ако не иска да не се притеснявам и да не го насилвам. Та нали млякото се приготвя с вода
И аз така мисля! Моето бебе също не иска да пие вода. Просто я плюе. Опитах дори да му сложа малко фруктоза и то само защото всички ми опяваха, че "това дете не пие никаква вода", но и нея не я иска. Педиатърката ни каза, че ако иска само ще пие, така че не се притеснявам особено...В крайна сметка детето си е съвсем добре Joy

# 69
  • Мнения: 1 464
И Вероника не пиеше нито вода нито сок,не съм го правила на проблем и си е жива и здрава.Сега си пие всичко.Детето само решва от какво има нужда според мен.Щом я плюе ,не давай Hug

# 70
  • Мнения: 147
Докато довах чай на Хип против колики не дават вода. Сега давам водичка, ако иска пие, ако не иска не пие. Той сам си решава

Общи условия

Активация на акаунт