Килограми

  • 2 335
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте ,може би вече има такава тема ,но аз не мога да намеря и за това реших да създам моя . Мястото ми е не е точно в този сайт защото съм едва на 14г. Та проблемът ми е следния . Както казах на 14 г. съм висока съм 151см. и тежа 47кг. Имам коремче опитвам се да го сваля ,но не се получава ,напоследък съм напълняла и в краката . Като се има предвид ,че тренирам хип-хоп 2-3 пъти седмично ,ходя доста . Не съм с голям бюст ,но това не ме интересува за сега . Много искам да сваля поне 3кг. Проблемът е ,че нищо не ми помага ,а повечето мой приятелки са по-слаби и това ме притеснява защото се чувствам зле .. Моля ви каже нещо с което ще може да ми помогнете .  Благодаря !

Последна редакция: пт, 07 юни 2013, 19:43 от keiti_1540

# 1
  • Мнения: 2 127
Виж, ти си в пубертета. По това време е нормално да качиш килограми, все пак тялото ти търпи много промени. Не яж боклуци, наблегни на месо, плодове и зеленчуци и всичко ще си дойде по местата Peace Недей да пазиш диети, на твоята възраст може да си навредиш.

# 2
  • Мнения: 18
Благодаря : )

# 3
  • Мнения: 0
Здравей!  Simple Smile
Аз пък съм на 15. Simple Smile
Страхотно е, че тренираш хип-хоп. Намали храната вечер. Бях с подобен проблем зимата - бях качила 2,3 килца, мъчех се да ги сваля с упражнения но не ставаше. Сутрин не закусвах, обяда ми беше нещо от сорта на солети или бисквити, а вечер се тъпках обилно. След края на учебната година започнах да тичам сутрин. След 1 час тичане се прибирам, закусвам задължително, обяда ми е нормален, а вечерята рано ( 6-7 ) - салата или препечена филийка с нещо.  Grinning Резултатите са на лице.  Joy
Продължавай да тренираш. Танцувай до дупка щом ти харесва. Яж мъничко, често, задължителна закуска, малка вечеря и ВОДА. Около 2 литра на ден в тези жеги са ти нужни!  Sunglasses
Успех  Laughing

# 4
  • Мнения: 6 365
Такааа, хубаво е, че сте на 14-15, сега си поставяте основите за добро
здраве и лесна за поддържане фигура. Но не забравяйте, че още растете,
та затова случайте кака си.

На килограми ще качвате. Свикнете с идеята, че ще имате женски форми и
не ги смятайте за "дебел задник". Кройките на модните дрешки в момента са
ужасни, очаква се от всеки да е с плоско дупе, а това е по-скоро дефект.

Но коремчето ме притеснява, виждам доста тийнейджърки с едни сладки
коремчета, все едно не аз, а те са раждали. Една от причините е прекаляване с кифли
и банички. Но дори и пълнозърнестият хляб и мюслито помагат за коремче. Житните
култури изобщо помагат. Второто, което помага, е лошата стойка. Истинската дама
ходи със стойка на достойнство, ангажира корема в ходенето, а не се влачи.
Сега май влаченето е на мода сред тийновете, та затова се разплуват.

И трето, яж храна, а не фураж. Не пълнозърнесто. Не зарзават. Яж масло,
яйца, месо, мляко, другото е за лека гарнитура. От това се расте със здрави кости
и зъби. Контролът над теглото после ще е лесен.

Не се сравнявай с приятелките, пилците се броят след 30 и след раждане.
Сега още растете. Прави го хармонично и правилно и дори да не си
"по капъп" с кльощави крачета и ръчички, гарантирано ще си красива и
хармонична по свой начин.

# 5
  • Мнения: 2 127
Абсолютно недей да правиш грешката на take care, да не закусваш и обядът ти да е солети Peace
Първо, закуската е най-важното хранене за деня. Второ, солетите не са храна, а само наливане на празни калории в организма, от което няма нужда един подрастващ организъм (всъщност, който и да е организъм).
Mamacita правилно казва за стойката. Ходете изправени, следете се да не се прегърбвате. Така няма да изглеждате по-пълни, отколкото всъщност сте Peace

# 6
  • Мнения: 6 365
Стойката не само визуално ви прави по-слаби. Добрата стойка
ползва повече мускули. Не става въпрос да се стегнеш и да
спреш да дишаш, а коремът да е активен. В момента младите ги
гледам, че натрисат земята като шопи. Човек трябва да ходи така,
все едно стъпва по яйчени черупки- не да се тръска надолу, а
все едно нещо го дърпа нагоре. Така походката е лека и грациозна,
а и "гори калории".

Закуската не е най-важното хранене. Най-важно е храненето след
голямо усилие или след голям период на нехранене. Тогава
хранителните вещества се усвояват най-добре. Не е задължително
това хранене да е точно сутрешна закуска.

# 7
  • Мнения: 2 127
Ако последното хранене е било 3 и повече часа преди лягане, добавяме и времето за сън, стандартно 8 часа, ето ни 11 часа, в които организмът е бил без храна. Тук под закуска визирам първото хранене след ставане от сън, то попринцип тази закуска може и обяд да е за някои.
За след натоварване съм съгласна.

# 8
  • Мнения: 6 365
Принципът е, че "на гладно" организмът много по-добре се справя
с храната, отколкото след третата закусчица. А понякога закуската
определя как ще протече метаболизмът него ден. Така че условно
казано "закуска" наистина е важно и трябва да си е пълноценно
ядене, а не просто тъпкане на фуражни калории за принципа да сме
яли. В такъв смисъл- стойте далеч от мюслита и дивотии. Яйца, мляко,
сирене, ръжен хляб.

# 9
  • в колонките
  • Мнения: 510
Принципът е, че "на гладно" организмът много по-добре се справя
с храната, отколкото след третата закусчица.
           

           newsm10  , така е ,  Hug
      Аз съм диабетик тип 2 и от години цикля през денят, хранейки се само вечер. Никакви проблеми с кръвната захар, никаква хипогликемия, килограмите в норма.  Честото хранене вдига нивото на кръвната захар и от там идва гладът.

# 10
  • Мнения: 6 365
А Ирен Онтева хапвала на два часа.

Не го правете. Ще си скъсите живота.

# 11
  • Мнения: 2 127
На 2 часа наистина е прекалено кратко време.
Обаче, на много места се препоръчва хранене на около 4 часа, т.е. по 5 хранения на малки порции. Това като теория, добре, но на практика при мен, а и не само, се получава, че към 3-те нормални хранения, се добавят още 2, което не води до друго, а до увеличаване на приетите калории. Който успее така да си разпредели храненията, че в тези 5 да поема точно толкова, колкото му е необходимо и да не превишава, чудесно. При мен, обаче, не се получи.

# 12
  • Мнения: 6 346
5 хранения през 4 часа е прекалено много - ако първото е в 8, а после вървят 12 - 16 - 20 - 24 ч., ми се струва абсурдно, аз със сигурност бих пропуснала храненето в 24 ч. например. Абсолютно не е вярно, че по-честото хранене ускорявало метаболизма. Точно обратното е.

# 13
  • Мнения: 1 466
Аз съм на 5 хранения дневно, през 2,5 часа. Първото ми хранене е в 8:00, последното е в 18:00. Така не се чувствам гладна и по-малките порции ме засищат добре до следващото хранене. Много по-лесно ми е да не прегладнея и впоследствие да прекаля с храната. Моят метаболизъм определено е ускорен, откакто се храня така.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 878
На 2 часа наистина е прекалено кратко време.
Обаче, на много места се препоръчва хранене на около 4 часа, т.е. по 5 хранения на малки порции. Това като теория, добре, но на практика при мен, а и не само, се получава, че към 3-те нормални хранения, се добавят още 2, което не води до друго, а до увеличаване на приетите калории. Който успее така да си разпредели храненията, че в тези 5 да поема точно толкова, колкото му е необходимо и да не превишава, чудесно. При мен, обаче, не се получи.

Зависи какви са храненията. Ако 2 от 5-те хранения са с плодове, не са много. Аз ям 4-5 пъти на ден, като 2 от тях са с плодове.

Общи условия

Активация на акаунт