Отговори
# 165
  • Мнения: 2 456
Здравейте.. И аз се позагубих малко, в нас е малък ад.

Силве, ужас... добре, че всичко е наред в крайна сметка. Слав е много смел в това отношение, вкарва го без пояс, а мен така да ме е страх....

Дидолинке, дано бързо се оправи мъжа ти... Simple Smile

  Да ви кажа, Никола пак е в някаква фаза. Какво му стана не знам. Замислям се дали да не ходим на психолог. Блъска си главата, тръшка се.... ляга на пода, гърчи ми се.. за най-малкото нещо. Понякога даже затова, че съм се съгласила, но не мога да го изпълня веднага. Не знам какво е това нещо, иде ми понякога да го ошамаря едно хубаво, та поне да знам защо е всичко това. Лошото е, че като го видя да си блъска главата в паркета не го съжалявам, а ме избива на агресия и почвам да му се карам. Слав не ме подкрепи за жена, която да ми помага, а сама не взех подобно решение. Сега в едно клубче организират почасова грижа, там ще ходи и детето на наши приятели, като лятна детска градина е, но в клубче, като наобяд ги слагат и да спят.... е, и това не иска. Като се замисля, и аз не съм много навита, но вече нямам нерви... започнала съм да крещя, а никога до сега не съм си го позволявала... ooooh!

 За гърнето- трудно махам сутрин памперса, не ми дава... затова гледам да го махна преди да сме станали от леглото още. Махнем ли го-няма проблеми. Акането е малко по-сложно, защото иска да е сам, преди се криеше под масата, но откакто е без памперс го подкупвам с разни коли и играчки.  Навън също започна да си казва и да препишква дърветата, но онзи ден имахме фал  в един магазин. Каза, че му се пишка, докато тръгнем към тоалетната и по пътя се изпусна... Беше много засрамен и много плака.... аз не плаках, но също се засрамих  Embarassed

# 166
  • Мнения: 546
Чинче,не знам за психолога,но и при нас положението е същото.Тръшкане,реване за най-малкото,капризи...Но ние я шляпаме по дупето.Не,че има ефект и от това,ама...
Надявам се да е кофти период,че ме хваща срам по площадките,само моето е такова ooooh!
Започвам да си мисля,да не би в градината да събира някакви негативни емоции и това после да се отразява вкъщи.Онзи ден учителката сподели ,че някакво дете я било захапало по бузата,откривам и разни синини по тялото.Не знам...Има голяма агресия при децата,поне казаха ,че на родителската ще разискват въпроса Peace

# 167
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте,
Никой не беше писал сумати дни. Rolling Eyes
Чин и Мона проявява характер и капризи, но това с главата е много гадно, защо пък да не се консултирате, не намирам нищо лошо, но дали ще може нещо да ви помогне това е друг въпрос.
Силве, Мати на градина ли ходи, като си помисля, че няма да мие  пред очите ме побиват тръпки, представям си някой да я тормози и аз да не съм там Sad
Ние сме добре, аз работя децата ги гледа мама и съм спокойна, уикендите ходим на вилата бягаме от жегите.

# 168
  • Мнения: 52
Здравейте!
За тръшкане си говорите.Краси не го прави,но брат му до 3-та си год. постоянно се блъскаше и тръшкаше,та и сега понякога навън и мен ме хваща голям срам,надявам се скоро да отшуми напълно.И пердах е отнасял и аз не искам да крещя и шамаря,а да си говорим и обясняваме но не се получава.Като тръгна на ясла след 3-я мес. ме викаха при директорката и психоложката на яслата  Embarassed.Даде ми някои насоки,но там се бяха притеснили, че много се тръшка да не направи беля и да се нарани.Чин, ако имаш възможност отидете при детски психолог,може да ти даде насоки как да реагираш и да действаш,иначе на Нико надали му има нещо,просто има такива деца по емоционални и тръшкащи се.При нас  мисля че проблемите почнаха с появата на Краси  Sad.Ще отшуми.
При нас какво ново.Краси е при майка ми на Шумен ,че пак се разболя и искам малко да го спра от ясла,да поукрепне,та сега сме го командировали там.Почти са махнали памперса,надявам се до 2 седмици да са успели напълно.Много ми е чоглаво без него в къщи,но и малко си почивам,а брат му се държи коренно различно като го няма Краси.По-спокоен е,но го търси.Притеснявах се Краси да не плаче за мен,ама много му е добре при баба му и хич не му е мъчно за сега.
Как сте в жегата?Направо не се диша...

# 169
  • Мнения: 199
Цвети,добре ми звучиш!Радвам се за вас! Hug

Чинче,аз си мисля,че е период и ще мине.И София мина през това,а беше много разбрано дете. Въпроса е,че не се знае колко ще продължи и дали ще ти издържат нервите. Rolling EyesПо принцип съм за консултация с психолог ако има нещо сериозно,но не мисля,че това е такова. Peace(почти всички деца на познатите ми също минаха през подобни периоди и се нормализираха нещата след известно време без сериозни сътресения).А на Слав му е много лесно да не приеме(извинявай!)-нали не той седи по цял ден сам с децата!
За пишкането-миличкият,засрамил се е сигурно... Heart EyesТи пък защо си се притеснила?!Случва се... Simple Smile

Шуши,дай боже всичко да е наред и занапред! PraynigХубаво е,че влиза в нормален ритъм. HugА за кърменето-браво!  bouquet

Ние имаме напредък с пишкането-вчера си бяхме цял ден тримата с кака му и си казваше детето само.Много е пораснал,говори доста(макар че не всичко му се разбира),въобщеее....Голямо момче! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Криси,аз лично щях да умра нощес,толкова топло ми беше.Детската ни стая се напича през деня и нощем е ад. ooooh!Не смея да оставя отворено,че сме на първия етаж и се притеснявам някой да не влезе. #Crazy

# 170
  • Мнения: 445

Започвам да си мисля,да не би в градината да събира някакви негативни емоции и това после да се отразява вкъщи.Онзи ден учителката сподели ,че някакво дете я било захапало по бузата,откривам и разни синини по тялото.Не знам...Има голяма агресия при децата,поне казаха ,че на родителската ще разискват въпроса Peace

Ох, Силве... И аз съм на същото мнение  Tired Моето беше захапано още първия ден, говорих с учителките, казаха, че за секунди станало.. Аз предупредих съвсем тактично, че не искам детето ми да е блъскано и хапано, най-малък е в цялата група, защото започна по-рано, още май месец и близо 3-годишните още не са изписани. Направих забележка и сега стои повечко при лелките и госпожите, защото е най-дребен и все го бутат  Sad
Наистина събира негативни впечатления от цял ден на ясла... Моето като ме види, че отивам да го взема, спонтанно започва да плаче и е така откакто започна, не преминава  Tired Сега нали почиваше един месец, друго дете си е направо, слуша, много рядко се тръшка, минава му с няколко обяснения...

Но след 2 дни започва пак, не ми се мисли направо  ooooh!

Чинче, и Алекс имаше период на тръшкане, но сякаш поотмина (дано  Praynig ), но пък не си е удрял главата... Но пък най-лесно е да кажем, че ще отмине, аз съм на мнение, че консултация с психолог няма да е излишна. Винаги се чудя какво ли става в детските им главички и дали не искат да ни кажат нещо важно с това поведение, така че не е за пренебрегване..

А за Слав - наистина постъпва егоистично, като не мисли за теб... Не става ли пак да поговорите, все пак ти си по цял ден с двете деца, нека някой ти помага.... Аз какъв зор виждам с едно и домакинската работа, представям си те тебе с две  Tired Не че няма оправия, но като има възможност - аз съм ЗА да се използва.  Peace

# 171
  • София
  • Мнения: 169
Чин-че, не ти е лесно!А на Слав какво му стана, защо не иска да вземете жена?!?! А Никола ще ходи ли на градина от Септември?
За тръпкането и моя се тръшка, но не си удря така главата, но пак засилва се и се хвърля на земята по лице, доста често си надира коленете, защото го прави и на вън. Прави го като не иска нещо най-често, примерно ако искам да му дам да яде (защото той не яде нищо в последно време), или примерно ако искам да се прибира...Ей така засилва се и се тръшка на земята, но аз обикновено не му обръщам внимание и той след малко става и все едно няма нищо...Но това с удрянето на главата си е доста гадничко..и за гледане и за реагиране...Може би наистина не е лошо да говориш с някой, поне да ти се дадат съвети как да реагираш. То нали уж сега минават някакъв бебешки пубертет, та май е нормално да има такива нервни изблици...При нас най-големите са свързани с яденето, или по скоро неядене, като не иска да яде и почва да рита и блъска и бие... #Crazy

За пишкането, и Крис така правеше в началото, напикаваше се и плачеше после, защото не е успял да стиска. Още 2-3 дни и ще си стиска без проблем. Моя дзвер бая стиска вече, почти не иска да пишка навън, но пък в неделя бяхме на басейн цял ден и си ака и пишка там, дори иска да излезе от басейна, като му се пишка Mr. Green

Моето дете говори вече всичко, всичко си казва, изречения и т.н. Вчера умрях да се смея, ще си лягаме и той ме вика, Мамоо лягай и дай нюню-то (нали така вика на циците, демек иска да суче, мда все още така си заспиваме). И баща му го пита, защо искаш нюню-то, айде заспивай сам и той отговаря - "Нее, искам нюно,от нюню-ТО пия мляко! Искам млякооо"  Mr. Green

Охх аз съм луда, от сега ми е гадно как ще ходи с баба си и дядо си на Банско без мен #Crazy Хората се чудят как да си пратят децата някъде, че да си починат, аз съм се лепнала за моето...А не мисля, че ще му е зле, ще му е различно и забавно...ама на мен ще ми е много мъчно #Crazy Confused

Хайде усмихнат ден от мен Hug

# 172
  • Мнения: 445
Зверче, защо да си луда?!  Laughing Аз моето съм го оставяла 2 пъти за по няколко дни - ми то аз все за него мисля и съм лепната на телефона да го карам да говори и после рева, че ми е мъчно  Laughing

когато не ми е пред очите все го мисля - спал ли е, ревал ли е, ял ли е... Пък то после се оказва, че детето си е било послушно, само понякога питал за мама. Е, последното оставане с баба му се беше пребил, та сега познай как ще го оставя и ще отида някъде  Wink

Иначе зъбчетата му се понаместиха малко, предното е малко поотчупено отдолу, но мисля, че още ще се възстановят, дано  Praynig

А, да... Моето дете когато не стане по неговата се... напикава  Rolling Eyes Може да е пишкал преди малко, но разреве ли се и пуска по малко съвсем целенасочено... Дано да е период, че тъкмо се научи да стиска и да си казва  Tired

# 173
  • Мнения: 984
Период е, Йосиф така като ми се ядоса за нещо се напикаваше. И това мина...
Ние сме във Варна сега, претоплил се е нещо и е целия в обриви и се чеше. Добре, че днес е по-хладно да се успокои поне малко.

# 174
  • Мнения: 4 411
Привет.
Нямам много време да пиша, но да мина и аз така на бързо.

Зверче, и аз съм така. Не мога да дишам без нея. В събота уж ще идват нашите да я вземат, естествено, ако тя реши да тръгне с тях. Иначе никакво тръгване, ако не иска. Аз от сега я мисля, как ще е без мен цяла седмица.

На всичкото отгоре е с херп ангина, дано до тогава да се оправи.
Оня ден вдигна Т, а аз чак днес я заведох на лекар и то не заради Т /вече няма/, а заради обрива, който получи. Ваче беше писала преди време, че дете се води на лекар след 3 дни с Т, та сега се чудя правилно ли е или не. Т.е. не знам кога наистина трябва да се посети болницата. Ако не беше този обрив сигурно нямаше и да я заведа, след като видимо е жизнена и т.н.
Вие как процедирате? Кога ги водите децата на лекар? Ще  ми е полезно да знам, а и може би с течение на времето ще свикна.
Въпроса ми е по-скоро за тези деца, които са хем жизнени хем болни. То ако е видимо детето много зле е ясно.

# 175
  • софия
  • Мнения: 1 305
Деска, точно обратното правя вдигне ли темп веднага водя, какво да чакам, даже като пуснат сопол пак водя, че може да е червено гърлото и да не съм взела мерки. Нашата докторка е много мила, няма мн хора при нея и затова малко нещо да ме притесни ги водя. Дано на Йо и мине бързо Hugза херпангина често се изписва АБ, докато не се оправи гърлото се вдига темп. Хубавото е че след 3 прием АБ нещата се оправят.
Симона ми прави много на "пук" тези дни, щом и кажа да не прави нещо, започва още повече да го върши, аз си изпускам нервите и се усещам че и викам, но ме вбесява нарочно го прави да види до къде може.
 Hug

# 176
  • Мнения: 52
И аз водя веднага на лекар като вдигнат темп.,не мога да си позволя да чакам понеже вземам и болничен,няма кой да ми ги гледа.Не съдя от това, че са жизнени,че са добре Naughty ,не съм вярвала че с 39 градуса темп. може да се щурее така,така че за мен не е показател.

# 177
  • Мнения: 4 370
Деси, според мен ( и не само) лекар не е нужен, освен в случаите, когато температурата се задържи повече от три дни или е съпроводена със сериозни симптоми - повръщане, затруднено дишане, силна кашлица, в продължение на няколко дни или други симптоми не характерни за простуда. Съветвам се с лекар ако детето е отпуснато, раздразнително, отнесено или има болнав вид.
Температурата не трябва да се сваля. Тя се явява естествена защита от инфекцията и спомага за по бързото излекуване.

# 178
  • Мнения: 4 411
Ани, и аз така знам за температурата, но в деня, в който тя беше с Т тук беше адска жега. Ние бяхме на вън, после на гости, където много бесня и реших, че заради това е топла. После като се прибрахме и я изкъпах, тя остана топла и чак тогава се светнах какво е  Blush Дадох панадола май повече от страх, заради жегата. На другия ден през деня казах на гледачката да й даде, че пък да не вземе нещо да се прегрее. И двата дни не е спирала да ходи на вън, което според лекарката е причината за обрива - висока Т+жега и то ужасна. Днес наистина нямаше да я заведа, ако не беше обрива, защото тя е добре. Няма Т, почна по малко да хапва и е ужасно енергична. Та така де, следобяда се замислих как се постъпва в такива ситуации, защото май това й е първата "сериозна" болест. До сега все беше от ваксини, лека настинка или някакви сополи зимата.

Криси, Йоана веднъж ми вдигна след една ваксина 39 градуса. Беше миналото лято. Стояхме цял ден у нас на хладно, тя пареше като печка и цял ден беснееши. И на мен ми беше странно. Аз при 37,5 съм оле мале.

Цвети, не ни изписаха АБ. Лекарката каза, че ще изпише ако и тази нощ вдигне Т. Щом от вчера не била вдигала нямало нужда. Само тантум верде и ериус за пъпките, който аз не взех, защото ми се струва, че не й е нужнен /дано не греша де/. Сега я измих със смрадлика.

Ще се радвам, ако още мами се включат със съвети  Hug

Хубава вечер от мен.

# 179
  • София
  • Мнения: 13 204
Ваче беше писала преди време, че дете се води на лекар след 3 дни с Т, та сега се чудя правилно ли е или не.
............
Въпроса ми е по-скоро за тези деца, които са хем жизнени хем болни. То ако е видимо детето много зле е ясно.

Ъъъъ, не помня, но може и да съм казала такова нещо  Rolling Eyes Може за АБ да съм споменавала, че го даваме след 3 дни с Т, но за водене не помня да съм казвала. Може и да съм де... Rolling Eyes Hug Сега ще кажа как процедирам. Като поставям уговорка, че много зависи каква е възрастта на детето. Ако е бебе на 6 месеца е едно, ако е на 2 г. друго, а на 10 съвсем различно. Също така зависи от майката, до каква степен може да не се паникьосва и да е спокойна.

Принципно не тичам моментално на лекар. Като вдигне Т ги водя на следващия ден в смяната на лекарката. Обаче моите деца ходят на градина, на училище, където е важно да взема болнични и трябва да ида в деня. Ако детето вдигне Т в петък вечер си го водя в понеделника. Е, разбира се ако нещата не изглеждат добре може да заведа на дежурен лекар. Абе с две думи понякога се случва да си откарат 48 часа без да са прегледани. Тичала съм веднага ако съм имала притеснения с дишането. Особено като беше по-малка Ралито ходех да я чуят, независимо, че нещата ми се чуваха да са от носа. Т под 38 не свалям. Дори повече оставям, но преценявам как се чувства детето.
В случая, който описваш бих постъпила като теб.

За херп ангина НЕ се изписва АБ обикновено. Ако се усложни, може, но това чак след трети ден с Т и влошаване на сливиците. Това са нещо като афти по сливиците и се дължат на вирусен причинител. Ралито беше с херп ангина последния път. Мазах я с правени мазила в аптеката, давах вит. С и нищо друго. Мина й без проблем.

И да се похваля.. отбих Ралито  Wink Къде мирно, къде с рев, ама я отбих. Освен това има известен успех с гърнето. Вече по-често сяда сама, пишка, ака, после се хвали и ходим да хвърляме съдържимото в тоалетната  Crazy По-рядко се напишква в гащите. Но аз не й давам зор. Навън си е с памперса.

Общи условия

Активация на акаунт