Отговори
# 270
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте и от мен.
Готвим се за градина в четвъртък като станат изследванията я пращам Симончето, надявам се да се оправи там и да свикне бързо, без памперс е вече половин година много се надявам да не си го върне тъй като повечето деца са с памперс в яслата, много хубаво говори, даже почти ми се струва, че и Р ще каже скоро, за разлика от Дани Rolling Eyes, прави доста сложни правилно структурирани изречения. Тя е много спокойно дете, надявам се да няма проблеми в градината. Praynig Готвим се и за първи клас, Дани ще е ученик, като чели него го мисля повече, много е разсеян милия Heart Eyes Опитвам се да съм настроена положително, но да си призная ми е свито сърцето.
Целувки на всички Hug

# 271
  • Мнения: 141
Здравейте,момичета,радвам се,че има оживление тук  Hug

Ирка,дано са минали трудните моменти,морето ще ви чака.
Криси,представям си как си изпушила вече,аз си помрънквам понякога от едното,пък две деца не знам как се оправяш..  Embarassed
Мейдънли,той много тичаше преди,ама казвам ти... много,все обикалях.Сега започна да се задържа на едно място като се занимава с някакви неща,та ми е по-добре.Тръшкането си го има на приливи и отливи,искам,не искам и т.н. Откачам обаче като хвърля предмети напук ... гледам да не викам,че по-зле става,гледа ме в очите и трясссс ...  ooooh!
Влака и при нас е на почит  Laughing Баща му обаче е по тези преживявания.Качва го от Пловдив до Асеновград (на 15км),а до гарата ходят с рейс.Цяла вечер само затова говори после,няколко пъти ходиха и онзи ден сам си поиска,сети се и мрън мрън мрън.До Пловдив има и летище,та и отстрани на пистата бяхме,самолета ни прелетя над главите буквално и кацна,такива щастливи му бяха очите тогава,че направо ме разтопи.  Heart Eyes
Мартинчето скоро ми вика "мамо,стената хубава".Не загрях въобще в началото,след малко поглеждам  Shocked картина направо..... започна се,много трудно го преживявам  Laughing
Чин,за свекърва ти се сетих като правехте ремонт : ) Нека опитва Борисче храната,това е важното и щом има мляко,перфектен е.
Ваче,СМГ е? математическата? Браво на Сашето,успех!
Морската вода е чудна за сополи и като цяло за детокс на организма.
Почивните дни изкарахме на балкана и Мартин се къпа гол на поляната със слънчева вода,въпреки че беше хладно на сянка,ей това е супер каляване,много съм доволна.

Успех на ясленчета и ученици,целувки от нас на всички  Hug

# 272
  • София
  • Мнения: 13 206
Пао, СМГ е Софийска математическа гимназия, но има прием от 5 клас. Та там ще мъча отрочето да се явява  Twisted Evil

# 273
  • Мнения: 21
Здравейте!!!
И аз да взема да се отчета най-накрая.

Тази година пропуснахме морето ние, но на планина бяхме много. Емчо е голям скитник, отваряйки очите иска "ъка" (вънка) и не спира, докато не излезнем. Като сме на вилата ми е екстра, само отварям вратата, но сега вече в апартамента е по-сложно.
 Аз реших тази година да преместя Теа от частното училище, в държавно и вчера бяхме на изпит в 20-то, чакаме резултати днес. Иначе я приеха и в другите две училища, където подадохме документи, но само в 20-то учат по системата по която е учила досега, тоест всеки ден немски Simple Smile

 Другото е, че решихме да не пускаме Емо на ясла тази зима. Направо напролет на градина. Сега само ще се запишем пак на държавната кухня, много ми е удобно, до блока е, Емчо я харесва, а и зимата си е един стимул да излезнем поне веднъж на ден, за да си я вземем.

 Силно се надявам да се възобновят срещите ни, че ми липсвате всички  Hug Hug

До скоро мацета и котета, пак ще се включа
 

# 274
  • София
  • Мнения: 169
Добро утро Hug
От 2 дни се каня да пиша, но все не ми остава време. Много се радвам, че има раздвижване на темата Laughing
Ваче, много от рано ще го мъчиш отрочето:) Дано се кефи на математиката и да й върви Mr. Green Hug
Абе това моето дете ме разби, тази сутрин (вече 1 месец не го кърмя) в просъница взе да си търси цица-та и да вика: "мамоо искам нюню", кога ще забрави напълно не знам newsm78 А не се беше присещал поне от 1 седмица Shocked Е бързо го върнах към реалността, че няма мляко в нюню-то и така Mr. Green
Ние миналата седмица бяхме до морето за няколко дни, много релаксиращо и готино беше, много добре си починахме, но от тази седмица обратно на работа и така. ТОй си е в къщи с баба си. Командори наред всички, не само че казва изречения, ами направо разказва разни неща, но и много командва. Мамо направи еди какво си, тати искам еди какво си да оправиш и т.н. Пее зайченцето бяло от край до край без грешка (както и още няколко по-кратки песнички). Аз след отбиването започнах със зайченцето бяло да го приспивам и много бързо я научи Mr. Green Сега само ме гушка и си заспива, чак не мога да повярвам, че толкова лесно и бързо заспива без кърмене Laughing Все още се буди по 1-2 пъти на нощ, помрънква малко, понякога иска вода и после пак ме гушка и си заспива. Само не знам как ще го отказвам да спи при мен, но явно всяко нещо с времето си Mr. Green Още не сме да махна нощния памперс, защото 1 път на 10 дни се напишква по малко, ама като не знам кога ще е и ме е страх да не настине мокър...Иначе сутрин още като отвори очи и иска на гърнето. На морето бях взела от тези приставките за тоалетна, че не ми се носеше цяло гърни и много се кефеше да си седи на тоалетната и си викаше, айдее искам на тоалетната. Ама сега в нас пак си е на гърнето, защото е по цял ден на двора и не му се влиза вътре. Пишка понякога прав до храстите сам Mr. Green
Деска, много неприятно това със задушаването и алергията. Крисчо нали като малък прави бронхеолит и доста четох, наистина малките деца доста често проявяват симптоми на алергия и си трябват противоалергични лекарства. Крисчо до ден днешен като се разкашля по един особен начин и само Ериус му помага...Така че ако лекарите ви казват да давате противоалергични, по-добре давайте. То не е нужно да е постоянна алергия, може просто на момента нещо да е станало, но много лесно им се увеличават лигавиците и започват пристъпи на задушаване и т.н. (е при по податливите деца де).Дано всички са здрави Praynig Hug
Вашите деца се заглеждат по влакове и автобуси, моето като говори само за трактори и багери, как да се уреди да го повозя на такова Mr. Green Laughing
Крисчо престана да се тръшка на земята, но както Марти на ПаО, често хвърля някакви предмети напук, ужас просто...Изобщо не му пука какво, играчки и дори някакви по-тежки неща...не знам и аз как да реагирам newsm78 #Crazy

Май прекалих с дължината на поста...спирам...

Целувки и пишете повече, много е яко да има постове като отвори човек Hug

# 275
  • Мнения: 378
Ехоо Hug

Ивко 2 дни ходи на ясла и днес вече си е вкъщи Confused Сополи, кашлица, следобяд ще ходим до доки да го види.
Иначе много хубаво тръгна, без да плаче, без да се дърпа. Първият ден влезнахме заедно, направо си седна при децата да си играе, видя ме че тръгвам и нищо Mr. Green. Когато отидох да го взимам подреждаше играчки, даже не ме отрази, добре че гушнах комшийчето и изревнува,та дойде при мен Laughing. Плакал е само малко на лягане, но той и вкъщи без рев не заспива. Ял е сам, не е давал да го хранят Crazy
Втория ден не ме чуха, че тропам и след като го преобух и съблякох го пратих да вика г-жата, влезна без да се замисли и не се върна. Следобяд като отидох, играеха на двора, застанах при сестрата да ми разкаже как е бил, а той продължи да си играе. И как слуша, казаха му да събере топките и той веднага ги отнесе една по една вътре Crazy

Та така, доволна съм от детето, само че много бързо започна с болестите  Confused

# 276
  • Мнения: 4 411
Ирка, браво на Ивко. Дано все да е така. Бързо да оздравее и по-рядко да боледува.

Аз за кашлица на Йоана правя чай от дракови парички и бял бъз. Уж помага, ако имаш от къде да вземеш пробвай  Peace

# 277
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте,
Ире, бързо оздравяване, хич не се учудвам за скоростното разболяване. Sad
И аз да се отчета, Симонка тръгна на ясла миналата седмица, след втория ден ми казаха да я оставя да спи там. Много са доволни госпожите от нея, не спират да ми говорят че е изключително спокойно дете, била любимка на учителките Simple Smile, много послушна, заспива;а си, хранела си играела, пишкала на гърне, като се събудела си стояла тихичко в леглото. Нито един ден не е плакала, някак си се е примирила че трябва да ходи там. Дотук с хубавите новини, от вчера е със сополи Sad, мъжа ми я е водил на доктор и тя е казала да не я спираме, ако е в такова състояние, че трябва да си преболедува и да се пребори.
Отделно Дани тръгна в първи клас, дойдоха ми много емоциите, последния месец и ремонт вкъщи правихме, чуствам се като парцал, а и на работа трябва да ходя. Утре сме на сватба, нямам никакъв ентусиазъм.
Прегръдки и пишете по едно редче.

# 278
  • Мнения: 90
Ето ме и мен!

Ирка,Цвети..... обичайните ясленски истории  Confused Преминаването през болестите в ясленска и градинска възраст,докато си изгради човечето имунитет ,е истинско изпитание на нас.Аз например се улавям,че доста повече се панирам при всяка болест на децата,отколкото преди.Уж трябва да е обратното и с второто дете да съм по-претръпнала и стабилна,но уви... Голяма паника съм...

Надя е голям инат,своенравна.Всяко усилие на непознат човек да я заговори,дори само да й се усмихне ,завършва с неистов рев и тръшкане.Защо е толкова некомуникативна с непознати ,не знам... Сега е научила думата " няма",нещо страшно е  ooooh!
Нощния памперс не съм го махнала,напишква се още.През деня си казва.

Деска, Калциев глюконат за лаещата кашлица.. дано не ви остане слабо място. Голямата страда от това от малка,и сега и сега това е нещото,от което боледува най-много. Винаги имам метилпреднизолон за всеки случай..

Хайде момичета,времето захладня и по-честичко да пишем  Hug

# 279
  • Мнения: 4 411
Дидолинката  Hug и на мен така ми каза личната. Калциев глюконат да си имам винаги поне 1 ампула, също така медрол и ериус. Моля се никога повече да не ми се налага да й давам медрол  Praynig

# 280
  • Мнения: 445
Здравейте  Hug

Дидолинке, и Алекс е много своенравен от известно време  Confused Така ми тества нервите, че понякога буквално ми причернява. Той не е необщителен, но се тръшка и реве за всяко нещо. Сега като чета другите деца как слушат, ядат и си играят сами, ми иде да ревна  ooooh! Навън като сме нищо не иска да дава на другите деца, а същевременно реве за техни играчки и храна... Опитвам се да обяснявам, ама той като писне и се тръшне нищо не чува, реве и пищи и това е... Къде бъркам?! Опитвам се да говоря, но той не търпи "не" за каквото и да било, а не съм съгласна да му позволявам абсолютно всичко... И в къщи се опитва да се наложи, иска постоянно някакви неща, които няма как да му дам - например да си играе с четката за тоалетната чиния или да стои прав на кухненската маса, която е доста висока... Или да яде бисквити точно преди вечеря, айде дам му и после - не иска да яде. Стане 10 часа и започва да казва, че е гладен ... Айде, ставам да давам, тъкмо го направя и той каже - не искам, мамо  #Crazy Дано да е някакъв период, че вече изтрещявам тотално  Rolling Eyes

Ирка, и Алекс още на първата седмица беше болен, после гнойна ангина... Дано при вас мине по-бързо адаптирането откъм боледуване.

# 281
  • Мнения: 2 837
Здравейте!
И ние с първокласнически емоции  - трудно му е на Румен да свикне с новата обстановка, разсейва се, не е особено прилежен, но му харесва в училище. Вчера през голямото междучасие го ухапала оса, вчера почти нищо му нямаше - една малка пъпчица, сутринта обаче се събуди с отекъл пръст. Та днес си е бил на училище на гости - не е могъл да пише нищо.
Явор пък се обзаведе с кашлица, сега извадих инхалатора. Вчера го водих на логопед, много му хареса при какичките, играха си да бъркат кафе и да черпят козички, жирафчета и разни други животни, не искаше да си тръгваме, рева, пищя и не им помага за чао накрая от обида.
Хеленче, разбира се, че е период - търпение и твърдост му е майката. При Явор има известно подобрение, но за разлика от Алекс, който беше спокойно бебе, Явор винаги е бил трудничък. Аз си мисля, че при моя неговоренето е фактор - комуникацията е по-трудна и детето се изнервя.
Хубава вечер на всички и се отчитайте по-често  Hug

Последна редакция: нд, 22 сеп 2013, 10:44 от Ана2

# 282
  • Мнения: 199
Привет!
Наистина е чудесно раздвижването в темичката ни! Hug

Ние направихме едно септемврийско моренце за 2седм.,но така се натоварих и изморих,че се прибрах със сенки под и над очите. Rolling EyesГеорги си тръгна с хрема,от която почна да вдига и Т и една д-рка,която миналата година посещавахме там ме посъветва да минем на антибиотик.На 3тия ден пак започна да вдига Т и така още няколко дни(въпреки антибиотика).Цялото море си беше болен,сестра му също  се разболя,накрая и аз хванах някакъв вирус...-та така.Прибрахме се здрави,но преди 3дни-пак Т. ShockedСпоред личната бил здрав-нищо не я притеснявало.2дни вдига,сега не,други симптоми за разболяване няма.Мисля да му пуснем изследвания за ясла и да пробваме да го пуснем като станат.Бях на родителска за яслата-педагожката(симпатична жена на възраст преди пенсия ми се видя доста приятна и с младежки дух)започна с това колко МНОООГО се радвали тя и екипът и,че няма деца със СОП,а само ЗДРАВИ деца. #Crazy(това няколко пъти).После разказа разни неща за работата с децата,методите за обучение и други неща,и накрая(тъкмо като бях позабравила първоначалното неприятно впечатление)пак се върна на това-колко доволни са за децата със СОП. ooooh! ooooh!Ако изключим началото и края на срещата ми се видяха приятни жени.
Софи тръгна на предучилищна в училище и и харесва.Учителката е млада,усмихната и ми се струва,че ще сме доволни-и ние и децата. Grinning ММ каза,че всички татковци щели сами да водят децата си на училище-в това число и той. Mr. Green

М_-Г,честито ново попълнение в семейството!Прекрасно име сте и избрали-да ви е жива и здрава!  bouquet

Деси,и София мн.често имаше като по-малка такава кашлица,но до задушаване не е стигала(вкл.урбазон). Sad Просто все ларингити правеше. ConfusedХубаво е,че вече е добре! Hug

Бърза адаптация желая на всички дечица в яслата! Heart Eyes
А не ви ли притеснява да ги пуснете на детска ако не говорят дотолкова,че да си кажат,ако има нещо нередно?

Последна редакция: сб, 21 сеп 2013, 20:22 от avgusta21

# 283
  • София
  • Мнения: 13 206
пак се върна на това-колко доволни са за децата със СОП. ooooh! ooooh!

Идиотка! #2gunfire
В нашата градина и ясла пък винаги е имало дечица със СОП. Всички ги приемаме не по-различно от нашите деца. Ма много се ядосах сега.. честно!

За говоренето и казването. Мен не ме притеснява. Моите деца са тръгнали толкова малки, че не са можели да говорят. За мен е било достатъчно, че ядат, спят, спокойни са, сутрин влизат с удоволствие вътре, следобед не искат да си ходят. А не не е нижно да говорят. Теб какво те притеснява?

# 284
  • София
  • Мнения: 142
Признавам си, че не знаех какво е СОП и отначало си помислих, че става дума за деца със сополи Embarassed Embarassed Embarassed Учудих се, защо толкова се е подразнила августа, а то имало за какво ooooh!  Наистина идиотски изказвания!

А за яслата и казването - аз на тази възраст се доверявам повече на своята преценка, базираща се на фактори, като тези, които Ваче е изброила, отколкото на това, което ще ми каже детето.
августа, теб някаква агресия ли те притеснява?

Ани2, честит първокласник, много е сладък! Heart Eyes

Изобщо не ми говорете за своенравие и инат.  Едва ли някой може да се мери с Лора ooooh!
Тези дни беше с течащо носле и си я оставих вкъщи... Е, побърка ме ooooh!  От понеделник - на ясла, че за нищо не ме слуша и дори простите ежедневни дейности са кошмар.  Не може да сменим памперс, да се облечем или измием без писъци, не иска да излиза, не иска да се прибира, не иска да се храни с нещо различно от хляб и боклуци, където и да я заведа тя иска на друго място, не дава да я сложиш в столчето на колата...  Кошмар, цял ден са уговорки и писъци, пък моите нерви в момента не издържат Rolling Eyes

хелънче, това с бисквитите и солетите преди ядене вече категорично го прекратих и съм много твърда.  Писна ми да се наяжда с такива неща и после каквото и да съм се постарала да приготвя да не иска Crossing Arms  И вече ако не иска да яде това, което съм сложила, има избор да остане гладна. Crossing Arms

По поста ми личи, че ми е дошло в повече май Laughing  А какво ли ще настане, като се включи и бебе в картинката Whistling

Общи условия

Активация на акаунт