Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 13 204
Еее, Бюти, честита дъщеричка! Да е жива и здрава Яна, много радост да ви носи! На теб бързо възстановяване! Чакаме да пишеш подробности  Hug Hug Hug

# 301
  • Мнения: 4 411
Бюти, честито. Да е жива и здрава Яна. На теб бързо възстановяване ти пожелавам.

И аз се стягам за ясленски трепети. Живот и здраве се надявам от 1 октомври да тръгне. Уж съм обнадеждена, дано де. Йоана всичко говори, казва си и най-важното обещала ми е, че "няма да плачим". Дано да случим на лелки. Гледачката до сега страшно много се занимаваше с нея, научена е на много работи, включително и гимнастика да прави. Надявам се и там да имат занимания, за да й е интересно.

Притеснена съм, че от няколко дни като ходи замята и то сериозно единия крак. Не знам на какъв лекар да я заведа. Първо си мислех, че се лигави, но и снощи пак така ходеше. Оф, дано е само излишно притеснение  Praynig
Хайде лек ден от мен.

# 302
  • Мнения: 90
БЮТИ   bouquet  Hug ЧЕСТИТА ТИ ДЪЩЕРИЧКА ЯНА! ДА Е МНОГО ЗДРАВА ,БОРБЕНА И ЩАСТЛИВА!

Аз само набързо влизам...

А какво е СОП?  Rolling Eyes

Деска - ортопед!Според мен де.. първо може на личната да отидете и тя да ви прати.Дано не е нещо сериозно!
После пак ще пиша,че много ангажименти имам тази сутрин.
До скоро!  Hug

# 303
  • Мнения: 52
Бюти,честита дъщеричка!Страхотна новина!Да е жива и здрава и много да се разбират с кака Лори Simple Smile.На теб бързо възстановяване.  bouquet

Краси и той е със сополи от петък и се гледат със свеки.И ние прихванахме,че и бабата заразихме..Аз установих, че много добре му действат чести промивки с физиологичен разтвор и спринцовка,излизат такива "хубави" сополи.Давам му клеева тинктура и сиропа от черен бъз,много чайове сега докато е в къщи от бял бъз и мащерка.

Хубав ден момичета!

# 304
  • Мнения: 445
Криси, а и другите, които дават сироп от черен бъз - правите сока от плодовете на дървото бъз или от храстовидния, на който казват бъзак или бъзи?  newsm78 На мен ми донесоха бъзак, от храстовидното, от проверен човек е... Сега тъкмо ще го засипвам със захар. Мисълта ми беше дали и вашият е същия като моя?  Thinking

# 305
  • Мнения: 4 411
Хелън, аз дърво тук не съм виждала, а само храст. Така, че моя сироп е от храствидния черен бъз. 

# 306
  • Мнения: 52
И моя сироп е от бъзак/храстовидния/,от дървовидния знам,че цветовете се берат и от него точно свекърва ми донесе сушен цвят за чайче против кашлица,тя казва в Смолян, че нямали от храстовидния само дървесен.

# 307
  • София
  • Мнения: 13 204

Специални Образователни Потребности  Wink С тях се занимават обикновено ресурсни учители. В нашата градина има нечуващи дечица. С тях се занимава сурдопедагог, който ги учи да говорят  Wink

Ето за Черния бъз и за Бъзак

Излиза, че сиропа се прави от храстовидния - Бъзак, а на дървовидния май се ползва цвета за сиропи от бъз и за чайове. Бъзака трябва да е много добре узрял, иначе зелените плодове са отровни. То по принцип с тоя сироп трябва да се внимава много и да не се дава повече от дозата, чаена лъжичка, защото е опасно.

Последна редакция: вт, 24 сеп 2013, 12:37 от Vache

# 308
  • Мнения: 43
Хелънче,и моят е от храстовидния-това е правилният да! Вече го пийваме ние заедно с клеевата тинктура ,и меда с орехи и лимони! Hug

# 309
  • София
  • Мнения: 10 698
Откъде човек може да се сдобие с тоз бъзак?   Простете,ако сте го коментирали, ще се радвам,ако някой ми отговори.  bouquet
Здравейте Wink

Бюти,честита втора дъщеричка!     bouquet



За против сополи при дечурлигата знам нещо много ефикасно-изпитано е, ако желаете мога да ви го споделя.

# 310
  • Мнения: 4 411
Да обясня аз какво научих за този Бъз.
Има дърво бял бъз - от него се прави сироп /от цветовете/ и чай /от сушени цветове/. Чая го давам на Йоана за кашлица + дракови парички.

Черен бъз - има дърво и храст. От двете се прави сироп /този който коментираме/. При храстовидния обаче се внимава зрънцата да са добре узрели, защото иначе са отровни.

magnet_for_happiness, напиши моля те рецептата. Благодаря.

ПП. Черния бъз го има по полета/поляни/извън населените места. Моя го набрах от Тутракан на 50м от къщата на свеки, при което половината махала се изреди да ме пита защо го бера тоя храст и какво ще го правя  Mr. Green

# 311
  • Мнения: 445
И моя сироп е от бъзак/храстовидния/,от дървовидния знам,че цветовете се берат и от него точно свекърва ми донесе сушен цвят за чайче против кашлица,тя казва в Смолян, че нямали от храстовидния само дървесен.

Момичета, мерси за отговорите Hug . И моя е храстовидния, силно узрял, та даже презрял  Mr. Green, че аз кога се сетих да го правя само  Wink

Магнет, споделяй рецептата  Peace

# 312
  • София
  • Мнения: 10 698
А някъде готов сироп дали продават,срещали ли сте?

За сополите-една мама ми каза- половин аспирин се стрива/ аз имах аспирин протект и стрих цяло хапче/ та се стрива и смесва с краве масло на око, мажат се ходилцата на детето и се слагат чорапки и така три поредни нощи. Жорко беше с няма таква хрема,водопад,ужас,точно бях забременяла и го опитах-тогава ми го казаха това де,още на следващата сутрин ефекта беше покъртителен,нямаше и помен от тази хрема.

# 313
  • Мнения: 378
Мен ме е страх да давам сироп от бъзак, сутрин давам клеева тинктура, вечер коластра. Лошото е че трябваше да започна по-рано. Направила съм му и капки за нос от физиологичен р-р и клеева т-ра.

Последна редакция: вт, 24 сеп 2013, 14:58 от вампИрка

# 314
  • Мнения: 445
Ире, защо те е страх да даваш сиропа? По една малка кафена лъжичка ще давам аз, изпитано е...  Rolling Eyes Разбира се, аз преди това ще изпия една лъжица, ей така, да го опитам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт