Отговори
# 360
  • Мнения: 1
Здравейте! Simple Smile

Деска, Зверче, успехи и на вас с яслите!  Hug

Чинче, много интересно това за лозовата вода! И аз ще се радвам да споделиш повече подробности!  Hug

Бързо възстановяване на всички болнички малчовци!  Hug Heart Eyes

Днес и Кали е трети ден на ясла - сестрата я хвана за ръка и тя си влезе чинно, без да реве и без изобщо да се сети за мене. Вчера, втори ден, докато отивахме към градината беше в настроение и се вълнуваше, че пак отиваме на градина, но понеже сестрата веднага ми я взе от ръцете - тогава я носех - тя ревна много силно. Даже после гледах отвън - беше се пльоснала на пода и не можеха да я вдигнат (Кали зареве ли, никой не може да я удържи на ръце, моментално се изсулва с ритници и пр.). Simple Smile))  Обаче като я взех вчера - на обяд, я похвалиха с "днес беше отличничка!". Simple Smile И яла, и играла, и не ревала. Ще видим как ще е днес, пу-пу.

Успешен ден, Дами! Simple Smile

# 361
  • Мнения: 141
Здравейте. ; )

Много се радвам да прочета за бързото адаптиране на децата и аз така съм се настроила за Мартинче,а от всякъде ми говорят,че ще реве много "да знаеш"  Confused
Момичета,как седят нещата с пишкането?Казват ли си?Мартин на чужди хора не казва,не знам как ще стане,притеснено ми е... надявам се да ги слагат достатъчно често на гърнето,за да не се налага той да казва.
Днес даде кръв и много ме изненада,защото го прие на игра и беше толкова спокоен,дори му беше интересно.Персоналът много добре го предразположи,вероятно затова и той остана спокоен.

Цвети,нежната Мона,милата... дано не се случва вече!
Мая,Августа бързо оздравяване на всички  Hug
Чин,с едно дете през деня сигурно се чувстваш свободна дори  Laughing Шегувам се де,всеки си иска неговото малък или голям,но поне психически да си почиваш.Wink
Ани,у нас има ли нови играчки,цял един ден е супер-спокойствие,щастие,мир и любов  хахах Laughing

# 362
  • Мнения: 2 456
Здравейте...

За лозовата вода- след като се събере от лозата, се прецежда през марля и се слага в хладилник. Издържа цяла година. Аз като дете много боледувах от конюктивит (не знам как се пише точно, извинете), та мама всяка сутрин ми правеше промивки с тампонче и тази вода..

Таксата тук е 60лв. мисля. Все още не съм я плащала.

ПаО, точно. Simple Smile То с едно дете е без дете. Борисче е доста нервен напоследък, вече пълзи и обикаля цялата къща, но поне 2 пъти на ден спи по около 2 часа и е направо рай.
Лошото е, че напоследък ми се буди много през нощта, а към 6ч. вече се е наспал и е готов за игри...  Rolling Eyes
За напишкването - и при нас беше така. Там ги слагат доста често. Нико им казва, но понякога им прави напук и не им казва. Според тях е напук. Другото е, че той докато каже, веднага трябва да отиде- ако се забавят малко и пишва в гащите...  Rolling Eyes

Ваче, то предучилищна май има и в училищата. Наскоро една приятелка даже ми разказва, че е по-добре да ходят в училище на предучилищна...  newsm78

Иначе да ви кажа- Нико  е много послушен в яслата.... Ела да го видиш вкъщи обаче. Комплекси ли са, какво са... не знам. Дано и този период да мине бързо...
Много са ми различни децата. Борис е толкова боен, вика, кара се, скубе брат си, голямо тегло ще е с него май.. Simple Smile Нико е доста по-смирен с другите... Очаквах, че той ще удря Борис, но не.... очертава се малкият да е побойник.

# 363
  • Мнения: 546
Здравейте!
Да драсна и аз някой ред...
Бюти,честита Яна и тук,много ви радва и слушка!

При нас нищо ново.Ходи си на ясла,но това не е новина за нас,защото то стана една година вече.Там слуша горе-долу,но в къщи е диваче.(Чинче)
С памперса сме до под кривата круша,никакви желания за гърне и съответно изгледи за махане.Пробвах всичко,но сега и с тия студове съвсем ще занемарим работата.В яслата сяда с другите на гърнето,но както и тук-нямаме попадение...Аз съм сигурна,че знае и разбира какво се иска от нея,но категорично отказва,има си съображения детето.

Много капризна,характерна и налагаща се ще ми дойде.Но честно казано като ви чета(Бюти,Чин,Яни,Хелен)се успокоявам доста,че не е само моето така.С нея е немислимо да се отиде някъде,различно от детски клуб-нито на площадка се държи нормално,нито в заведение,нито на разходка,нито на гости.Дето има една приказка-ни се води,ни се кара.Това е то...
Дано е период,но и самите учителки казват,че е палавница.Иначе е общителна,игрива,много любопитна.Понякога ме учудва с някои изказвания.Например,аз никога не пускам БТВ комеди,екшън или синема,но един ден минавайки по каналите тя ги назова.Аз първо не обърнах внимание,но после като я питам пак и наистина ги назовава.Или пък друго-явно е видяла някаква реклама и като й събувам чорапите вика "има гъбички на ноктите"Бамммм,направо шах.То и реклами за дамски превръзки скоро ще започне да цитира.

Има и още,но вярвате ли,че нямам нерви да седна да пиша,иначе чета и знам всичко за дечурлигата ни.
Целувки! Hug

# 364
  • София
  • Мнения: 13 204
Ваче, то предучилищна май има и в училищата. Наскоро една приятелка даже ми разказва, че е по-добре да ходят в училище на предучилищна...  newsm78

И кое му е по-добре я питай приятелката?  newsm78   WinkВинаги е имало предучилищна в училище, ама до обяд. А дори и да направят за 5 годишните място за спане уверявам те, че за нищо на света не бих си дала там детето. На този 15 септември ги видях мъничките. 5 г. деца строени влизат в училище, не знам как не ги смачкаха в тълпата Tired А какво става после не искам да знам. Колкото и да са отделени в корпусите не може да ги изолираш. За мен мястото на 5 годишните не е в училище и това е! Представям си нашите 10 годишни хуни как тичат по кридорите.
Предполагам, че Нико ще ходи след яслата в градината. Няма смисъл да го пращаш в училище на 6 г. като може да си е в градината в 4 група и да е там цял ден. А да не говорим, че на началните учители хич не им е работа да се занимават с 5-6 годишни. За това си има предучилищни педагози.

А за различното поведение на Нико не е комплекси, просто има разлика в група и у дома. Сашето например винаги се е дръжала еднакво у дома и в групата. Ралито не е такава. Тя опредлено в яслата спазва правилата, кротка и респектирана е, ама не щото персонала е стряскащ, а защото просто има респект към авторитета. У нас е друга работа. Знаеш, на мама и тате може и на главите да се качиш  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 365
  • Мнения: 4 411
Ей, пак замря темата. Дано да не е от това, че има доста болни.
Йоана днес ми я върнаха от яслата, че има разтройство. Ух, почна се май с болестите. Проблема е, че аз до 15-то число на месеца трудно мога да излизам от работа, че после закъснявам с отчети. Сега и одит ми предстои, ужас. Марти и той не е по-добре. Гледачката ни започна работа -гледа вече друго дете, та яко я закъсвам. Ще има да мъкнем Йоана от офис в офис  Whistling Днес с мен едвам изкара един час. Дано утре при Марти се застои повече. Там поне са само мъже и не я закачат, а при мен всички й се нахвърлят и тя се стряска.

Искам да питам някой от вас дава ли рибено масло?

Наоплаках се, а сега ви пожелавам лека вечер, че Оньо иска да работи с мен   Mr. Green

# 366
  • София
  • Мнения: 13 204
Деска, аз съм давала рибено, ама чисто, без витамин А и вит. Е. Само там с аминокиселините ДХА и още една не я помня. Повишава имунитета, развива мозъка. Изобщо супер си е.  Hug

# 367
  • Мнения: 4 411
Ваче, аз купих това



Надявам се, че е добро, въпреки цената. От вчера започнах да давам. Пише 1-3 капсули на ден, аз смятам да давам сутрин и вечер.

# 368
  • София
  • Мнения: 13 204
Деска, да, давай по две на ден.  Hug

# 369
  • Мнения: 2 456
Ваче, не знам дали е по-добре, въобще не мисля за това на този етап. Сигурно е имала предвид това, че след това в първи клас вече знае какво се случва, какви са правилата и т.н. Със сигурност за дете, което не е стъпвало в класна стая това е огромен шок. Аз със сигурност ще пусна Нико на училище от 7 г. А всъщност се почна от това, че ако детето ти свърши училище в 13ч., а ти си на работа...? За мен занималнята не е най-удачното място. И при мен, и при братята ми това беше ужасно преживяване. Пишеха се домашни само за да са написани, нищо не научавахме, защото рядко се обясняваше, когато сама можех вече да седна и да си науча беше толкова шумно, че се получаваше следното-прибирам се в 17ч от занималня и пак сядам да уча.

Силве, хайде включи се в някоя среща...

Ние вече сме добре, но какъв беше този вирус не знам. Не е от яслата, да чукна на дърво за сега всичко е наред там. Темата наистина позамря... Simple Smile
целувки

# 370
  • София
  • Мнения: 13 204
Чине, не вади изводи от твоята занималня.  Wink Аз никога в живота си не съм ходила на занималня. Прибирах се самичка и си учех у дома. Почнах училище на 6 г.  Wink И аз смятах, че занималнята е отврат. Но нямах особен избор, т.е. имах - частна занимлня срещу около 200 лв месечно. Ами оставих си я в училище. И попадна на свестен учител. Освен това сега това се води форма на целодневно обучение. Има си часове, междучасие, както и сутринта. Абе все едно си на училище от 8 до 5 с почивка за обяд. В часовете както и сутринта не може да се шуми. Учи се всичко от деня и после се дават допълнително задачи по български и математика. Саша не я пускат докато не напише тия упражнения. Вече почти всички деца ходят на занималня, така че учебния процес се организира. Саша НИКОГА не е учила у дома. Само като е била болна и не мога да я накарам даже тогава. Ако не е занималнята да учи организирано, забрави!

За предучилищната в училище твоята приятелка си противоречи. Няма логика да вкараш в клас едно дете на 5 г. Дефакто му изтегляш шока с 2 години. Правилата си ги научават без проблем. Учителите знаят как да ги адаптират от детската градина. В класа на Саша децата се адаптираха абсолютно еднакво, без значение дали са били ПГ в училище или в градина. Освен това 4-та група в градината си е училище. Има си програми, учебници, всичко което изисква МОН. Само дето спят и ядат там. Е, повечто вече и не спят  Grinning
Тя и Рали сега в яслата има учебни картони. Днес ги разглеждах. Много готини неща има. Ще научат много работи. Така че опредлено си е най-добре до 7 г. в градина, после училище. Ако иам места в градина, разбира се.

Вируса.. не знам вече какво ни друса, едно, друго, всички ни минаха разни вируси. От вчера бъзака е у дома. Адски вкусно нещо. Сутринта цялото семейство беше строено с лъжиците... Саша каза "Бляк!"  Sick, от Рали ще трябва да крием шишето, обаче  Wink

# 371
  • Мнения: 141
Здравейте,момичета.

Оставих Мартинче на ясла,ревна в началото,разрешиха ми да влезна с него и постоях 10тина минути.Намери си едни роботи,изпратих го при едно момченце и си тръгнах.Нещо не мога да си намеря място сега,я бях решила да спя. Rolling Eyes

Вкъщи е мрачно,свекърва ми почина. Cry Птитеснявам се за нейните мъже - и за тримата,всеки реагира различно,не знам... държат се,обаче е тежко,въпреки че го очаквахме.

Като прочетох за вируса в Сф изтръпнах,много се радвам,че се пооправяте всички. Hug

После ще пиша пак като го взема,поздрави и хубав ден на всички.

# 372
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте,
Пао, искрените ми съболезнования за свекърва ти, странни са мъжете, трудно преживяват тежки загуби, като дълго таят в себе си мъката. Бързо адаптиране на Марти Heart Eyes
Чинче, радвам се че сте по добре.
Аз да ви се оплача вече месец и половина или е болен Дани или Мона, не знам къде се намирам ден спокойствие и сън нямам, тъкмо Мона тръгна на ясла Дани повръща и има темп.Аз все пак и на работа ходя, трябва да се доказвам след майчинството, а ходя като  #Crazy. Мона досега не е плакала в детската, тази сутрин обаче зарева, виждайки две деца от групата, който плачеха пред вратата, ще я водя по рано май преди навалицата, та сърцето ми се къса, едното болно вкъщи, другото плака, а аз трябва да влизам в среща. Tired
На оплаках ви се. Hug

# 373
  • Мнения: 2 456
PaO,моите съболезнования.  Hug Труден момент, но поне са трима... и са заедно. Всеки изживява различно мъката си, но това, че не са сами ще ги държи... Много неприятно и тежко, доста се измъчи жената. При нас това изби в посока, която никак не ми харесва. СМ се вкопчи в нас и е някакъв ужас.... С времето всичко ще се нареди..
За Мартинче- няма как да легнеш да спиш, аз имам Борис и пак ми е пусто вкъщи, все гледам да изляза, да върша нещо, което съм отлагала, защото иначе все ми се причува гласчето му. Лудост, а ?  Crazy

Цвети, с кого е Дани? Успокой се и си мисли, че правиш най-доброто за децата си. Мона със сигурност се е успокоила вече, а скоро ще започнат и другите да свикват с яслата. Съпричастно е детето, състрадателно, няма да ги остави сами да плачат я... Simple Smile :* Целувки за теб, бъди силна и дано се видим скоро.

Аз мисля да се прибера малко при мама края на другата седмица, затова днес вече пуснах Нико на ясла. Той и вчера, и онзи ден беше добре и не беше повръщал.
Ваче, вкусен е сиропа, ама и Нико каза : гано Simple Smile

# 374
  • Мнения: 43
Здравейте,
Дара е вече ясленче-поплака в началото ,но после бързичко явно се заигра....сравнително спокойна съм ,имам доста работа вкъщи иииии тъкмо ще си я свърша и ще ходя да я взема!
Ходих да й напазаря зимно якенце ,ботушки и блузки,та като се прибере ще има да се кипри!  Laughing
Ваче,Дара вече 2ра седмица го пие и си го иска и тя като Ралито ! Laughing Даже сега й го давам 2 пъти на ден ,че има мноого болни дечица !
Цвети,много ти е трудно ,сигурна съм....дано бързо нещата при вас се наредят! Hug
Чинче,отивай при мама малко да починеш! Hug
Пао,моите съболезнования!Да почива в мир жената! Praynig
Хубав ден ,мамчета!

Общи условия

Активация на акаунт