Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 142
Здравейте най-накрая и от мен!
Пиша с една ръка, докато друсам бебе с другата, та сигурно няма да съм много подробна и няма да мога да спомена всички.

ПаО, съболезнования за свекърва ти Hug 

ичка, ужасно, измъчили сте се, дано вече всичко е наред при вас Hug

Ирка, нека да замине и да се убеди сам, че не е добре надалече от вас.  Иначе ще живее с убеждението, че нещо е изпуснал, а такова нещо може да ви отрови взаимоотношенията.

Какво да ви кажа за нас...  Лорчето донесе вирусче от яслата с червено гърло и кашлица и успя да разболее и бебето.  След като 10-ина дни се мъчихме да се справим само с капки и инхалации и не ни се получи, дребосъчето е вече 3-ти ден на АБ.  Лора забрави, че е боледувала, но малкото не успя да се пребори самО Confused  Поне не кашля толкова от вчера...

А Лора вече около 3 седмици е без памперс.  Толкова изненадващо и внезапно реши, че ще пишка в гърне и ще ходи с гащи, че ние с баща и не бяхме подготвени психически Laughing  Каза и отрече и за 2 дни махнахме памперса.  Само нощно време и слагам още, но сутрин го махам сух и тя пишка по много в гърнето, та тези дни ще рискувам да не и слагам и през нощта.

Трудният период продължава.  Иска да ходи гола вкъщи, не иска дори чорапи и гащи да носи, принудена съм да пускам климатик и да поддържам поне 25 градуа, че да не настине.  Съответно бебето се изприщи от претопляне ooooh!  Излизането за където и да е е кошмар, а за детската...  нямам думи.  ММ е в командировка цяла седмица, добре, че свеки идва сутрин, че някак да я убеждаваме да се облече.
Като изключим сутрешния рев, в градината е добре и и харесва.  Много неща научава и постоянно пее Crazy
Аз понякога губя контрол и много и се карам и даже я пошляпвам, за което се чувствам страшно зле Confused  Но тя е невъзможна на моменти, колкото я обичам, толкова успява да ме извади от кожата ми ooooh!

Хайде стига, че уж щях да съм кратка.  Бебето май задряма вече, да видим докога Crazy

Последна редакция: вт, 22 окт 2013, 13:59 от Sleeping Beauty

# 421
  • Мнения: 141
Бюти,Ирка благодаря ви.

Цвети,Ирка ще изчакам,прави сте.Следобед ще ходя при педи за бележка,ще видим докога ще я напише.Утре няма да го пускам със сигурност,иначе вече е добре,хвърля се на плодовете все,засега само банани му давам и ябълка по малко.

Бюти, Shocked милинката бебка,много криво,че така се е получило,то една педя човече с кашлица.Бързо оздравяване! Hug Браво на каката за памперса. : )

Ирка,а така сега..искал да бачка,пък за бебе изведнъж говори. Simple Smile Нека нека,пожелавам ви!

# 422
  • Мнения: 819
Ку-ку. Mr. Green
Приемам тупалки, точилки и всякакви домашни по-тежки оръдия. Crazy
Как сте, момичета. Не съм влизала от месеци, дори и да прочета какво пишете. Много от вас срещам във фейса, така че долу-горе съм в час.
Ваче, ти  у фейсОт не пишеш хич. Как са твоите девойки?
Деска, и ти отдавана не си писала. Как я карате? Слуша ли Йо?

За нас-девойката ходи усилено на ясла. Много и харесва, понякога не ще да си тръгва. Говори много добре и на български и на френски. Английският е по-назад, но туй да му е кусура. Сече и много малкото мозъче и се опитва да ни върти на малкият си пръст. И както казва тя- ши прай куку. Laughing
Болна е вече почти два месеца. Като се върнахме от почивката в България, и като се заредиха сополи, грип, сополи безспирни, бронхит... Един път антибиотик, сега втори път. Преди седмица отит, сега пък уринарна инфекция.(за втори път тази година). ooooh! ooooh!И все си мисля, че е от тук нататък ще е така заради яслата. Confused
Аз пак съм ученичка, поработвам малко, с Даниела се занимавам... Тя иска цялото внимание на обкръжаващите я, вечер се чувствам изстискана като лимон.
Отдавна изхвърлихме памперса, само нощем слагам. Не смея  още да го махна изцяло, защото пробвах, ама имахме инциденти и е рано още.
Майка ми се пренесе да живее в наше село, та се чудя за добро или лошо е... ThinkingПомага ми с детенце, ама и колко нерви късам за да и обяснявам, че детето ще се възпитава по моите методи, не по нейните, които се заключават до "Човек съм те направила" или "Не си умряла като...". Ядоса ме преди няколко седмици и и казах, че ние с брат ми сме нямали нормално детство, щото тя беше като диктатор. После скъпо плащах...  Twisted Evil
Даниела е добричка, ама като и скимне да пощурее не се търпи. Тръшка се като заклана по земята за нещо дребно, реве като магарица, инати, а как крещи... Понякога искам такъв пердах да и дръпна, че се чудя как още не съм... Гледам да викам рядко, ама усещам как съм се изнервила и ми е трудно да се контролирам. В момента яслата е ваканция, което си е наказание и за  мен и за нея. Пълна е с енергия, и като е лошо времето, цял ден затворени става една...  ooooh! Аман от техните ваканции безкрайни. Но иначе е много интересна как постепенно открива нещата от живота и ежедневието, не се страхува да опитва разни неща, мъкне столове и кошчета до заветната цел, явно, че е упорита. Пее много, приказва много, иска да е все с нас, не и се играе сама. Главата и ражда бели на всеки 5 минути. Twisted Evil Налага се да ходим двете в тоалетната, и се заключваме, че иначе не знам. Laughing

На мен ми намериха едни хеликобактер бактерии, че се друсам с два антибиотика на един път да ги бия. Лекувам и една безконечна анемия, която взе да ме тормози. Правиха ми не знам колко изследвания, отгоре, отдолу камери ми вряха...Но резулт. Пия си желязото и не мрънкам. Чин Hug

Изписах ферман. Ще гледам да влизам по-често, че ми липсвахте.
ПО едно   Hug на всички.

# 423
  • София
  • Мнения: 13 206
Ваче, ти  у фейсОт не пишеш хич. Как са твоите девойки?

Ха! Я пък гледай кой го казва!!! Дет'не се вясваш с години във форума Mr. Green Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Hug
Не пиша аз във фейса, не го долюбвам Simple Smile))
Моите девойки са добре. Сашето на училище ходи, тази година е голям гърч за нея. Ралчето е на ясла втора година. Махнахме памперса дневния буквално за един ден. Както не искаше и не разбираше, така изведнъж го махна
Не се ядосвай на майка ти, ще ти е трудно, ама ще се напаснете. Така и на теб ще ти е по-спокойно за нея. Хеликобактера ще го пребориш с антибиотик и ще забравиш за него. Важно е, че причината за анемията не е по храносмилателния тракт. Пий желязото и там каквото трябва и ще се стабилизраш. Hug

# 424
  • Мнения: 2 456
Пеперудке, радвам се, че се разписа. Пий желязото и не мрънкай  Heart Eyes Party

Ние още сме при мама, още сме болни и така. Днес ги водих на лекар- не е слязло надолу- такъв си бил вируса- траен!  Cry

Бюти, бързо оздравяване на бебка..  Hug

# 425
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте,
Пеперудке Hug, голям съм фен на твоята сладка дъщеричка. Майка ти може да те дразни на моменти, но за добро за лошо е при теб.
Чинче какво сте се разболяли, да се оправяте бързо.
Ичка как сте
Аз съм в потрес, Мона цяла седмица кашля само докато спи ooooh! иначе нищо и няма дори сополи, съответно не беше на детска, вчера я пуснах и вечерта такова разтройство ooooh!и лека темп. , кисела не спира да реве, само един ден е била на ясла Shocked, какви са тези скоростни вируси на знам, добре че мъжа ми си е вкъщи и я гледа, че иначе трябва да съм в постоянен болничен.В градината им има парно и я взех снощи потна, 25 деца са като трябва да са 18 и е малък ад.
Много хубаво време ама да застудява вече, че тези вируси край нямат.

# 426
  • Мнения: 43
Здравейте,
Цвети,мерси ,че питаш HugДа се оправя Мона бързо ,и на мен ми се иска вече да си е нормално хладно ,за да няма толкова вируси!
 Ами не съм добре аз-засега според думите на мед.сестри Дара е най-разстроена в групата ....сутрин плаче много особено, когато майките водят децата и тя ги вижда....като цяло след това се успокоявала към 11ч. пак започвала да плаче.....не иска да спи там,стояла си седнала в легълцето с бебето ,което носи и шишето ......и клюма ,но не се отпускала....ходим да я взимаме следобед в 16ч.......но вечер заспива рано ,бълнува много и плаче и насън ...снощи доста си порева пак гушнала бебето и шишето за вода ....
Съответно аз се опитвам да не ме усеща ,но......след тази 2ра седмица рев някак си взе и на мен да ми идва много стресът....всяка сутрин бързам да я оставя ,за да няма дълги раздели ....днес говорих със сестрата -каза ,че си е доста емоционално дете и ще е по-трудно !
Оххх оплаках се ,много ми е тежко .....все си повтарям ,че трябва да мине време ,ще направим другата седмица една консултация и с хомеопатката ни и ....дано до НГ да свикне!
Иска ми се ,ако е здрава да свикне и да ходи....все пак трябва да помисля и за работа ,а сега с този стрес за нищо не мога да мисля......
Пеперудке,радвам се ,че се разписа ....хубави неща при вас ,за майка ти винаги е така и за хубаво и за лошо е добре да са до нас майките ! На мен признавам си ми липсва ....не се виждаме никак често ,мъчно ми е и сега в този труден момент имам нужда да е до мен!
Чинче,да се оправяте вече след тези 10дни! Hug
Хубав и спокоен ден на всички!

# 427
  • Мнения: 378
Здравейте Hug

Пеперудке, радвам се че се завърна Hug

Ичка, аз си спомням, ти казваше че вътрешно усещаш, че й е рано на Дара за ясла. Милата тя, защо не я взимаш на обяд до като свикне да играе в детската без да плаче.

Много болни, времето е такова, дано да минава вече Praynig

Ние се разходихме до Радомир, пътувахме с влак. Беше интересно, видяхме се с много хора, три дни не се спряхме и се прибрахме супер изморени. След това хлапето ми беше много сърдито, не ме иска, не ми дава да му обличам яке, да не би случайно пак да го поведа нанякъде Laughing. В детската поне е бил спокоен и се е държал нормално. Тази сутрин се опита да заплаче, изпратих го до децата и като ги видя ме забрави.
Аз си търся работа, ама много претенции са ми се навъдили след като родих. Преди не съм била така, пътуване, работно време не ме плашеха. Сега не знам кой ще ме вземе Laughing

# 428
  • Мнения: 43
Вампирка,аз в началото я оставях до обед...днес допълнително все пак говорих със сестрата дали да не започна пак да я взимам ,тя ми каза ....не се тревожете ,няма да се връщаме от пътя ,по който сме тръгнали......да ти кажа честно и на ДГ и на 3г. да е ,когато детето е по-емоционално и чувствително пак сигурно няма да е моментът.....
Факт е ,че и двамата с ММ сме емоционални хора ,аз като малка не обичах да ходя на ДГ до края ....той пък все е чакал пръв да го вземат ....тъй че едва ли нашето дете ще избяга от темперамента си!

# 429
  • Мнения: 4 411
Ех, че се раздвижи тук.

Пеперудке  Hug Благодаря, че питаш. Йо слуша, но много се промени с тази ясла. До преди нея не я бях виждала никога тъжна, а сега всяка сутрин... Примирява се, но аз виждам, че това не е моето дете. Там се справя чудесно, но според мен й е скучно. Няма ги дългите разходки в парка, както беше свикнала всеки ден.
Радва ме, че всички от персонала са много лъчезарни. Йоана ми казва, че я гушкат. Не е стресирана като я взема, само където много тъжи милата, а аз наистина не мога да й помогна.

Ичка, милата Дара. Със сигурност им е труно на всички мъничета. Дано да свикне скоро   bouquet

Чин, скорошно оздравяване на мъниците. Насъбра ти се доста с тези боледувания.

Ирка, и ние возихме Йоана с влак в събота. Не беше супер ентусиазирана, добре че  пътя беше кратък.

Цвети, дано не е нищо сериозно с Мона.



# 430
  • Мнения: 4 370
Цвети, и Никола май е със същата диагноза като Мона. В събота започна леко да понакашля и така само докато спи. Аз в понеделник и вторник не бях на работа и затова не го и водих на ясла. Искаше ми се да го види хомеопата, но и той е болен, затова го водих вчера при личната. Но тя каза че нищо му няма - нито гърди, нито гърло. Събрал се секрет и трябва само да се промива нослето, нищо че няма сополки. Та тоя път минахме и без хомеопатия, че точно за тебе се сетих.   Grinning Правих му само сок от ряпа и мед. Дано и при Мона леко да мине!

Тъй като петък е не учебен ден и с братовчедка ми решихме да заведем децата на една вила за гости, близо край Шумен. Казах на Иван че ще ходим в една къща за уикенда, а той веднага попита - а призрачна ли е?   Joy Ха ха, нали е Хелуин, а децата само това им е в главата.

Ичка, положението и при вас хич не е розово. Съвет не мога да дам, но винаги това ми е било в ума, ако така реагира детето ми, как трябва да реагирам аз!? Пожелавам ви нещата при вас да се наредят по най добрия начин.


 

# 431
  • Мнения: 819
Здравейте, момичета. Hug
Ваче, що е толкова гърч за Саша? Какво толкова ги мъчат? Рали как приема яслата? Има ли истерии или е доволна? Ами ти как си? Работиш ли?
Чин, е*аси и гадостта с тия болести... Аз с едно болно луднах... Мама помага ли ти? Да се оправят бързо.
Деси, мога да си представя как се чувстваш. Стъжнява ти се и на теб целият ден после. Защо така тъжи Йо?
Ани, твоите юнаци какви ги вършат? Малкият не е ли на ясли?
Ичка, мила, напълно те разбирам. В началото, Даниела като започна на ясла, имаше дни, в които я водех и си я прибирах, защото не можех да понеса мъката и сълзите в очите и. В разгара на работата в чудо се виждах... Премина бързо през периода, сега пита ще ходи ли утре на градина. Дано скоро и Дара да се почувства добре и да не плаче.
Цветич, да ти дам звездата, дето си и фен, да и се порадваш на живо. Mr. Green Явно грипните вируси върлуват яко в цяла Европа. И в нашата градина са много децата, особено сега преди сезона, всички сезонни работници се завръщат и настава лудница. Да не говоря за вечно сополивите деца... Води я Мона да я видят, че така бързо ги атакува грипът, че...
Ире, пулех се на ника ти, че не ми идваше на ума коя аджеба е тази вампирка. LaughingМоето чудо пък, все реве на влака да ходи... ooooh! Водиха ги един път от градината с влак на някаква екскурзия, и от тогава все за влака пита. А каква любов към автобусите... Grinning Добре, че тук в село са безплатни, че понякога се качваме и си се возим по един час. Stop



# 432
  • София
  • Мнения: 13 206
Ваче, що е толкова гърч за Саша? Какво толкова ги мъчат? Рали как приема яслата? Има ли истерии или е доволна? Ами ти как си? Работиш ли?

Ами тя сега е в 4 клас. В този клас приключват началното образование. След това може да останат в прогимназия в същото училище, но може и да се преместят. Аз искам да я пробвам в прогимн. курс на математическата гимназия. Там приема е с изпит и никак не е лек. Абе направо си е тежък. Та затова я гърча, курсове по математика и у дома всеки ден решаване. Пък ако не я приемат има и други училища, но усилия много трябва да се положат.
Ралито не плаче в яслата. Ама тя е стара пушка. Миналата година септември тръгна. Малко поплака, примерно 3-4 дни само като я оставяме. После лятото близо 2 месеца с мен поотвикна и сега есента беше много смешна, защото вървейки първия ден към яслата викаше "Толта, толта"   Mr. Green Явно си спомни някакви рожденни дни. като пристигнахме и я оставихме горкичката прозря колко е била измамена  Crazy И сега порева в началото, ама не беше драма някаква. Абе тя като цяло е голяма глезана. Много е различна от кака си. Сашата като й се скараш е много обяснителна, от 9 кладенеца вода вади. Малкото точно обратното. Идва, удря ти един пестник и като казва "Таооо" (Чао) се обръща победоносно и ти тресва вратата. Изобщо не желае да разговаря. В това отношение Саша прилича на мен, а Рали на баща си Mr. Green
Аз си работя вече повече от година. Много си ми е добре. Върна ми се ежедневието от преди бременността. Особено като отбих Раличка лятото започнах и да спя по цяла нощ.
Като каза влак и автобуси, Ралито изпада в екстаз само при вида на автобуса. Обаче тя се вози лятото в Бургас, а тям автобусите са суперски - климатизирани, чисти...

# 433
  • Мнения: 4 370
Пеперудке, моите юнаци са добре. Много се разбират заедно, дори често се съюзяват срещу баща си! Никола ходи на ясла. Като го взема и все ми се сърди. Вчера бяхме заедно с една майка на вратата и нейното дете се завтече усмихнато и я прегърна, а моето стои като магаре на мост и не иска да излиза. Аз отивам към него да го гушна, той ми вика че искал вътре. И така 15 мин се обяснявахме.
А Даниела ни я прати насам, щом е такава любов към автобусите. Имаме цял автопарк и ще я повозим на автобус по избор, че и на микрофона ще й дадем да поговори. На моите юнаци това им е любимото забавление. Wink

# 434
  • Мнения: 4 411
Пеперудке, предполагам, че тъжи, защото й е трудно. До сега имаше персонално внимание само върху нея, а вече трябва е по-самостоятелна. Не иска да се храни сама, защото щяла да се изцапа, а там се опитват да я накарат. Общо взето не е нищо притеснително, дано скоро отшуми.

Ани, записах час на Йоана при твоя хомеопат за 15 ноември. Доволна съм, че най-накрая намерих време, отдавна се канех. Дано остана доволна, защото тези пристъпи дето ги прави не ми харесват. Предната седмица пак давах урбазон  #Cussing out Днес сутринта пак имаше промяна в гласа й, почвам да се плаша вече.

Общи условия

Активация на акаунт