Отговори
# 495
  • Мнения: 43
Здравейтееееее,
пия си следобедното кафенце и реших и аз да драсна Simple Smile
Деска ,да се оправяте и дано да свикне скоро Йоанка! Heart Eyes
Ваче,дано наистина да мине Коледата спокойно!
Цветиии,еххх сигурна съм ,че е била прекрасна Мона!  Heart Eyes При нас тържеството живот и здраве е четвъртък ,и аз исках да си е в нейна червена рокличка ,ноооо.... ще е джудже с онези костюмчета .....нещо не ми харесват ,че са все еднотипни ,подаръкът вчера го занесох ,та дано е здрава за тържеството ....
Иначе тези дни поприключих с подаръците ,подаръх си и на мен пред Коледно някои нещица ,хи хи  Laughing
Хубав ден ,момичета!

# 496
  • София
  • Мнения: 3 049
Не мога да открия темата  Crazy Дано да го оправят този форум  Praynig

За мен какво да ви кажа... изтощена съм психически и физически. За да не ви натоварвам предпразнично набързо да кажа, че на работа положението е много напрегнато и на Виктор в допълнение му избиват последните кътници (има ли като нас с 16 зъба?), т.е. не успявам и да се наспивам. Освен това си имаме грижи покрай родители и.... направо съм на ръба. Но ще се оправя, чакам с нетърпение тези почивни дни, дано спокойствие ми донесат, това искам.
Извинявам се за експресното оплакване  Simple Smile

Бързо оздравяване на всички болнички!
И ви желая много хубави празници с любимите хора  Hug

# 497
  • Мнения: 199
Честита Коледа,момичета!!!
Пожелавам на вас и близките ви хора здраве,късмет и много усмивки!!!Весели посрещане на празниците и много положителни емоции през НГ! Heart Eyes
 

# 498
  • Мнения: 52
Здравейте!
Честита Нова Година!Много здраве и късмет на всички!

Темичката ни доста позамряла и аз не съм се включвала отдавна.

Ние бяхме доста болни по Коледа аз чак на инжекции...,много лоша ангина направих...Вече сме добре всеки по разпределение - ясли ,градини и работа  Grinning
При нас почти нищо ново,Краси е станал голям ревльо,все нещо иска все,да му измислян "нещичко",с брат си все по-често се заиграват заедно,е и се хапят,скубят и бият...нормалните неща.Планирам лятото Краси да го изкара при баба си в Смолян и ще се наложи да ги разделя за няколко месеца, но няма как.Много ми е мъчно, но свеки отказва да идва вече,а на мен няма кой да ми помага,а тр. да си търся и нова работа,а и Краси повечко боледува и искам да смени малко климата.Тук е доста влажно и не му се отразява добре,но да сме живи и здрави ще го измислим някак.

Днес голямото ми момче става на 4г,да ми е жив и здрав!

Честит имен ден на Дара!

Хубав ден на всички!

# 499
  • Мнения: 43
Здравейте,
За много години на всички ,да сте много здрави ,щастливи ,късметлии и успех във всяко едно начинание!
Изкарахме прекрасни празници .....все сме по маси и на гости и в нас гости ,ей така да сме си пожелавам! Laughing
Криси ,дано сте добре вече,и при вас ще настъпват промени! HugЧ.Р.Д на порасналия батко!
Днес е празник в нас ,Дара е именничка ,сутринта нямаше търпение да дадем почерпката в яслата .....живи и здрави довечера имаме гости !
Цвети ,прочетох и за вас ! Много здраве ви желая от сърце ,ама много ,да не се отървете от здраве! Hug
Хубав ден !

# 500
  • Мнения: 4 409
Честита Нова Година и от мен. Да сте живи и здрави най-вече!!!
На всички болни пожелавам да се оправят по-бързо, а здравите да си стоят все така здрави  Grinning

Ние с Йоана също бяхме болни седмицата преди Коледа. Тя се оправи както винаги много бързо, мен ме държа цяла седмица. Няма такъв кошмар. Не бях вдигата такава температура от години.

Честит имен ден на всички именици. Да носят със здраве името си!!!

Аз в последно време не пиша много често, но все не ми остава време. В един омагьосан кръг се въртим откакто почнахме тази ясла. Трудно ни е да се нагодим - всички. Йоана е по-нервна, ние покрай нея нямаме почивка. Силно се надявам на някаква промяна. Хомеопатията помага, но й трябва още време. Аз лично въобще не вярвам, че ще свикне там. Просто я виждам, тя търси по-големите деца, с набори и бебета й е скучно. Снощи бяхме на гости и там имаше дете на 4 години - е нямаше такава игра. Надявам се, че скоро ще я приемат на ясла, а като цяло се надявам въобще да я приемат, че в противен случай страх ме хваща. Няма кой да я гледа.

Спорна седмица и година от мен, аз се заравям в сметките, че времето летиииииииии.

# 501
  • Мнения: 445
Здравейте и от нас с Алекс Simple Smile

отдавна не съм се включвала, ама никакво време не ми остава  Tired

Честита ви нова година на всички - да е по-успешна от миналата, да сме живи и здрави най-вече. Честити именници, пропуснала съм доста   bouquet

Алекс от снощи е с температура, чакам да го заведа на лекар, но си има май налепи по гърлото  ooooh!

Другото ново е, че открих, че го наказват в яслата и то не как да е, а в ъгъла с наведена глава и с хванати отзад ръце  #Crazy Случайно майка ми му се скара за някаква беля и като му каза "ще те накажа" той се врътна, отиде сам в ъгъла и наведе глава. Онемяхме направо... Никога не съм си позволявала да го наказвам по никакъв начин, абсурдно ми е за толкова малко дете... Освен това се отпуска да говори много напоследък и ми казва, че някаква от лелките го пляска по дупето  ooooh! Едно съседче ходи в същата група, майка му ми е приятелка, питахме и него - потвърди  ooooh!
Ходих да говоря с учителката и въпросната лелка, исках и настоявах да ми обяснят - твърдят, че няма такова нещо, но аз съм убедена, че Алекс не лъже  Crossing Arms Познавам си детето, а и каква причина бих могла да имам да си измислям подобни неща?!
Нямаме близка ясла друга, мисля да говоря с директорката като се оправи малкия... Не знам и къде бих могла да се оплача. Знаете ли как се постъпва в такъв случай?

# 502
  • Мнения: 4 370
Олее, това е скандално! Като не могат да обясняват добре децата и се възползват! Ами то си е показателно. Как при думата "наказвам" Алекс ще реши че трябва да отиде в ъгъла?!!
Нямам идея как се постъпва, ако всички отричат. Дори и да го преместиш в друга ясла пак няма гаранция.
И Никола от 4 дни е с Т. И нас не ни подмина тоя вирус.

# 503
  • Мнения: 445
Ани, то аз и затова се чудя може ли да се направи нещо  newsm78 Къде бих могла да се оплача? Не искам да ми тормозят детето. Говорих с тях нормално, предупредих ги, дано се стреснат от факта, че той вече ми разказва какво се случва... Наистина няма къде да го преместя, всичко друго ни е адски далече...

# 504
  • Мнения: 2 837
Ани, то аз и затова се чудя може ли да се направи нещо  newsm78 Къде бих могла да се оплача? Не искам да ми тормозят детето. Говорих с тях нормално, предупредих ги, дано се стреснат от факта, че той вече ми разказва какво се случва... Наистина няма къде да го преместя, всичко друго ни е адски далече...
Ели, според мен няма да рискуват вече да го бият и наказват. Ние имахме подобен случай с Румен, той много малко говореше в яслата и трудно му се разбираше, но си каза, когато лелята го беше пляснала по дупето. След като ги питах дали е истина и дали има някакъв проблем...вече не си го беше позволила никога.
Другото - моя приятелка смени групата в яслата след възникването на проблем. В новата група не е имало проблеми. не знам дали в тази ясла  колко деца са, но това е вариант. Иначе тя тогава пусна и оплакване в общината.

# 505
  • Мнения: 445
Ани, и аз мисля, че вече ще се въздържат, но аз ще го питам пак след ден-два и ако пак го каже мисля да говоря с директорката. Освен това леля ми работи в общината и мисля и там да отида... Просто побеснявам от факта, че някаква непозната си позволява да си играе с психиката му  smile3511 Той е доста чувствителен, емоционален.... Сега непрекъснато повтаря, че слуша - "Аз тушам, мамо, тушам"... За мен това е реакция от наказанията и от това, че непрекъснат му повтарят, че е непослушен... Еми дете е все пак, бива ли да му се карат, че бяга или че е палав  smile3555

Сега съм го научила да казва "ще кажа на мама" ако някоя се опита да го накаже  Twisted Evil Може и да не е много правилно, но не искам да го психират и това е  Crossing Arms

# 506
  • Мнения: 43
Здравейте,
темичката ни доста замря... Sad
Хелънче,надявам се да има развитие и повече никога да не ти споделя Алексче такива неща.
Като цяло съм доволна от персонала в яслата ,но съм бясна на някои майки и бащи.....е не спират да си водят болни и кашлящи децата....Дара толкова време държа ,но петък се предаде и то много тежко -от 2 дни е на АБ ,защото се поуплаших .....слизаше надолу и 4 дни поддържаше плътно 38гр. температура .....кашля ...оттам се заразих и аз -жестоко ме удари и мен ....кашлям и аз съм на Аб ,защото е някакъв бронхит ....трябваше понеделник да съм в офиса на нова работа ....НО се съгласиха да ме изчакат до другия понеделник ....дано успея! Praynig
Днес категорично говорих с директорката ,дори жената е с вързани ръце,казва им сутрин детето ви е много зле .....и казва майката го преоблича и го блъска навътре ....думи нямам ....как може да са толкова безотговорни .....заявих й ,че се замислям да си местя детето ,но  от друга страна Дара толкова ги обича там лелите ,а и децата....каза че скоро ще направи събиране на родителите да се разберем  най -накрая.Има 1 майка ,с която си отгледахме децата заедно в парка ....Е не съм очаквала такова безочие и наглост-нон стоп момченцето кашля и се дере и понеже не го лекуват ,че били вредни лекарствата си е все на ясла ,а тя на работа!
Та така .....бясна съм и скоро ще има скандал ! #2gunfire
В нас е пълна лудница -ММ беше 1 седмица в Германия .....вчера се върна ,а утре заминава за Испания за поне 6м...оттам нататък ще видим ...болни ,лежащи и стягане на багаж ,ужас е !
Брат ми вчера претърпя операция ,протекла е с усложнения ,колабирал е .....и нали си представяте от нерви аз как съм....не знам за кой първо да мисля честно казано !
Живот и здраве мама ще си е при мен и ще ми помага с Дара ,ако започна и се харесаме на новото раб.място !
Та така се развива Новата Година при нас -тръгна ударно и рязко!
Аааа имаме си и ново бебе в рода -та това е хубавата новина ,наред с неприятностите ,но това е животът!
Пожелавам ви да сте здрави ,пазете се ,защото според нашия лекар кашлицата продължава при децата по 3-4 седмици !

# 507
  • София
  • Мнения: 142
Здравейте!
Хелън, ужасно неприятно, направо не знам какъв съвет да ти дам.  В случая не ми се вярва Алекс да си измисля, лошото е, че е думата на едно 2-годишно срещу думата на лелките Confused  Изчакай да видиш дали нещата ще се променят, но аз на твое място бих помислила за други опции, ако продължава... Hug
Ичка, направо изтръпнах, като прочетох за брат ти, дано всичко е наред и бързо се възстанови Praynig
За болните деца в яслата е възмутително, но не знам какво може да е решението.  Едва ли личните разговори ще помогнат, щом не се притесняват от персонала.  Що за хора са това ooooh!

Ние с Лори за съжаление сме болни тази седмица.  Доста време удържахме - около 2 месеца, което си е голям напредък.  Сега ни събори някакъв вирус, не е с висока Т, но кашлица, хрема, отпадналост и мускулни болки...  Дано бебето успее да се спаси, макар че отвсякъде е изложено на вирусна атака - Лори непрекъснато киха и кашля около нея, целува я по ръцете и какво ли още не ooooh!  Луднала съм.  Честно, не знам хората как се оправят постоянно с две деца Embarassed

# 508
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте мили момичета Hug
Реших да драсна някой ред и аз. Simple Smile
Ичка дано сте вече по добре и всичко лошо е отминало Praynig
Хелан, не знам как ще ти прозвучи, но май е честа практика да наказват децата в детската, Дани са го наказвали често да сяда на отделно столче отстрани, но той е и по голям, не знам толкова малко дете как ще му се отрази това Hug
Иве, да се оправяте с Лори, а Яна да не се разболее Praynig. Често пъти съм спестявала на Мона заразяване на Мона от Дани, като съм ги изолирала, тоест пращам Дани или Мони при мама или Тони гледа едното дете аз другото в отделни апартаменти, не знам дали при теб има такъв вариант Hug
Изкарахме кошмарна Нова година с Мони бяхме 8 дни в болница, беше стигнала почти до пневмония. Постъпихме на 28 в детската белодробна клиника и оттогава започна кошмара, потресена съм от това което се случва в тази болница. Sad Имаше един лекар за цялата болница плюс спешното отделение пред което имаше постоянно по 20 деца, два дни не мина доктор да прегледа Мона, нито кръв нито снимка нищо, детето беше видимо зле, аз изпаднах в нервна криза /буквално/и в 12 чеса през нощта мъжа ми ни взе и закара в Токуда, там Слава Богу за 1 ден вдигнаха детето на крака, много системи, антибиотик и инхалации. Цялото семейство не се бяхме събирали около месец, първо аз с Мона в болница после Дани го гледах при мама че и той се разболя, и накрая мъжа ми беше изолиран, че и него го хвана.Сега я пазим не сме я пускали на градина , гледат се с мъжа ми, аз ходя на работа. На оплаках ви се Sad

# 509
  • Мнения: 43
Здравейте,
Бюти,дано опазите мъничката ,а Лори бързо да се оправи! Hug
Цвети,оффффф направо думи нямам,като започнат болестите една след друга е! Дано вече всички сте ок  и да сте много здравички! Hug
Дара си е вкъщи с майка ....предпочетох тази седмица след антибиотика да си поостане ,спрях всичко ,давам само витамин С и преди ден направи някаква хранителна алергия .....мисля ,че от 1 блокче Милка.....та 2 дни на капки Фенистил и мисля ,че е ок!Знам ,че в яслата и специално в нашата група много малко деца ходят ....та мисля и другата седмица да я пусна само за ден ,за да не ми изискват изследвания ако станат 30дни!
Аз започнах работа ,не ми е лесно ,разбира се след 3г.вкъщи .....фирмата е за международни превози и товари ......материята ми е непозната иии може да си представите как се чувствам ,старая се да схващам,въпреки намусената колежка,която не иска да ме обучава ....ама аз не се предавам ,да видим де дали ще остискам.....Не се отказвам най-вече ,заради раб.време от 8.30 до 17ч. и близостта пешком на 15мин от вкъщи.....Дано се справя Praynig Praynig
ММ е вече седмица  на път ,от вчера вече ми говори на испански по тел Grinning Дано и той да ми е здрав и да е ок с работата.....
Пожелавам ви много здраве ,застудява ,та дано този грип и болести си отидат !
Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт