Лактана Био-може ли да предизвика колики???

  • 5 366
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте,
Дъщеря ми е на пет месеца и половина и с проблем с изхождането.
Захраних я на четири, досега е яла ябълки, круши, кайсии, праскови, сини сливи.
Започнах помалко и със зеленчуците, досега тиква и картоф.
Откакто навърши четири месеца , съвпадна и със захранването, е на АМ.
Минахме през Аптамил АР, защото повръщаше много, Хип АР, сега е на Лактана Био.
Адски се надявах да ни реши Лактаната проблема, но уви, заепекът си продължава да я мъчи.
От няколко вечери стана неспокойна, буди се през нощта, пръцка, проплаква и се изпъва като я взема на ръце.
Въпросът ми е дали Лактаната може да предизвика колики или просто изпитва дискомфорт от това, че трудно се изхожда. Досега с Лактана е най-малкото зло, така да се каже, поне не пищи когато ака, независимо, че ако то пак е твърдо.
Вече пюрето от круша и сини сливи не действа, в чудо съм се видяла вече, май ще трябва за пореден път да сменяме АМ.
Надявах се със включването на различни храни нещата да се оправят. Не смея да и давам запичащи плодове или зеленчуци, че работата съвсем ще се влоши.

Изкажете мнения за Блемил и Селия, ако някой е ползвал. Четох, че били точно за деца с такъв проблем.

Благодаря ви предварително за мненията.

# 1
  • Мнения: 27 524
При всичко, което изчетох, то е цяло чудо, че дъщеря ти има проблем само с изхождането  ooooh!

За мен проблем не са млеката, а ранното захранване, неподходящите храни и вероятно я прехранваш, така не мога да ти дам съвет и мнение, без по-подробни обяснения.  Peace

# 2
  • Мнения: 21
Не мисля, че съм я захранила  рано, но не това е темата на разговора, тази тема е дискутирана доста по други поводи.

Не видях мнение за Лактана, дали може да предизвика колики?

Според теб морков и картоф ли трябваше да и дам като начало???, та видиш ли запека се оправил.

Не мисля, че я прехранвам,  яде по пет пъти на ден, с изключение понякога през нощта, три пъти приема твърда храна по 100 ml. И два-три пъти мляко по 120ml.

# 3
  • Мнения: 27 524
Съжлявам, че не си доволна от мнението ми, но е такова.  Simple Smile

Бебе на 5м и половина си оставила на 3 твърди хранения и на 2 с мляко. А чела ли си изобщо нещо по въпроса какво трябва да ядат на тази възраст?  Thinking

Да, отговорих ти, че според мен проблемът не е в млеката, не и в Лактана-та съответно, а в погрешния режим, който си направила.

Последна редакция: пн, 01 юли 2013, 09:52 от Vivi

# 4
  • Мнения: 21
Много са ми неприятни постове, които целят да назидават и обиждата останалите. Нека поне тона да не е толкова остър, че аман от такива като теб, дето си мислят, че всичко знаят.

Имам и друго по-голямо дете, да ми е живо и здраво и мога да кажа, че съм наясно поне малко с хранителния режим на едно дете/бебе. Друга тема на разговор е, че то е хранено по съвсем друга схема, отхвърляна в днешно време, и не съм имала никакви проблеми.

Пуснах темата, защото търся отговор на проблема, който имаме в момента, а не да се оправдавам и да се обяснявам на явно неблагосклонна и не добре настроена майка, която си мисли, че тя единствена прави това, което е най-добро за детето си. Всяка майка иска това.

Детето ми не яде повече мляко от това, не защото не му давам, а защото не иска, или може би трябва да го тъпча с биберона, щото така трябвало, айде моля ти се.
 
И последно, не искам съвет, просто питам има ли друга мама, която да е имала дерт с това мляко, това е.

# 5
  • Мнения: 12 662
Пюрето готово или ти го правиш? Моята внучка я тъпчехме с круши, пък се оказа , че хич не й действат.  Иначе Лактана Био и при нас се оказа най-доброто.

# 6
  • Мнения: 21
Трщерица, понякога купувам готови, но много често и правя у дома.

# 7
  • Мнения: 12 662
На моята нищо готово не й действаше добре, а също и картофите. Загледай се повече в храните - кое как й се отразява.

# 8
  • София
  • Мнения: 28 553
Според мен не млякото (при това точно Лактана) е предизвикало коликите, а преждевременното захранване. Детето ти показва, че му е рано за захранването.  

... три пъти приема твърда храна по 100 ml...

А е напълно възможно и оттук да задълбочаваш проблема със запека.

Последна редакция: сб, 29 юни 2013, 15:39 от milenaka

# 9
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
На мнението на Блонди и milenaka съм. Бебето ти не е било готово за захранване и е реагирало с колики и запек. Бих те посъветвала да намалиш твърдите хранения до едно на ден, а през останалото време да даваш мляко. Най-добре е и да я оставиш само на мляко за известно време.
За бебе на тази възраст млякото е абсолютно достатъчно и покрива всичките му нужди.

# 10
  • Мнения: 21
Момичета, коликите се появиха месец и половина след като съм започнала захранване, за две-три вечери, без да съм давала нова храна.  Thinking
 

# 11
  • Мнения: 12 662
Как надава? Преди захранването, след.

# 12
  • София
  • Мнения: 28 553
Момичета, коликите се появиха месец и половина след като съм започнала захранване, за две-три вечери, без да съм давала нова храна.  Thinking
 


Ами според мен това потвърждава, че проблемът е от храната по принцип. След като не е имало нова храна... Просто ранното захранване е риск печели, риск губи.

# 13
  • Мнения: 21
Наддава добре за бебе на пет и половина, последния месец +800гр.

Докато си пиеше млякото тази вечер отново имаше напъни, ръмжене, газове, а днес не е яла нищо друго освен мляко. Как да го разбирам това, вече не знам Thinking

# 14
  • Мнения: X
Да,може да предизвика колики.Ето тук съм споделила и на 26 стр.,да не се повтарям.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=679422.msg24710274#msg24710274

Общи условия

Активация на акаунт