Прием на утрогестан във втория триместър

  • 2 414
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, настоящи и бъдещи мами!
Тук прочетох доста за приема на утрогестан и ми направи впечатление това, че той се взима до края на 12 седмица. Аз постъпих в болница заради леко кървене в 6г.с. До края на 12г.с. взимах утрогестан 3x2, а след това дозата ми беше намалена на 2x2. В момента съм в края на 17г.с. и продължавам да си го слагам. На всяко посещение при доктора ми питам дали да продължавам и той ми отговаря утвърдително. Малко се притеснявам, понеже вече много дълго време го ползвам без прекъсване. Има ли някой, който като мен да го е ползвал толкова? Дали не е опасно за бебчето? Вярвам на доктора си, но ще бъда по-спокойна ако видя, че не съм единствената, която го ползва във втори триместър.
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 4
Здравей, аз пия утрогестан от началото на втория месец та чак до 16 седмица и аз като теб заради прокървяване няколко пъти ми се случи. Миналата седмица докторката ми каза да го спирам, че вече плацентата щяла да произвежда хормона. Надявам се да е така!  Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 61
Аз съм в края на третия месец, вече ми писна от този Утрогестан, но и аз всеки път като питам доктора дали да продължавам, ми отговаря утвърдително. А не съм имала нито кръвотечение, нито други симптоми. Препоръката беше - да има, защото ако организмът си го произвежда, допълнителният прием не давал голяма разлика, но ако не го произвежда, имало голямо значение.

# 3
  • Мнения: 2 216
Миналата седмица докторката ми каза да го спирам, че вече плацентата щяла да произвежда хормона. Надявам се да е така!  Praynig
Точно така е. Утрогестан се ползва, когато още няма плацента, след това се спира

# 4
  • Мнения: 1 091
Аз съм в 7 седмица и ми предписаха Утрогестан 3х1,защото плодния сак не се е залепил за матката от едната страна и има опасност от спонтанен аборт.От там имам и остри болки ниско долу.Сега се моля всичко да е наред  Praynig

# 5
  • Мнения: 2 216
Почивай си колкото можеш повече, а за болките можеш да пиеш нош па
Дано всичко е наред до края Hug

# 6
  • Мнения: X
Ели, не се притеснявай, но наистина лежи колкото можеш повече. Аз имах  много силни остри болки първите месеци на първата ми бременност. Взимах вагинално Утрогестан 3 по 2 и същата доза Но-шпа, овладяхме положението.

# 7
  • Мнения: 17
Ей сега разбирам, че Утрогестан трябва да се спре  Shocked Shocked Shocked А аз още си го пия, леле  ooooh! На 16ти ще питам доки, но егати, добре, че е форума, че да се светна  ooooh!
Имах кафеникаво зацапване в 6г.с. но за кратко време и докторката ми предписа Утрогестан 2х2, но май е забравила да ми каже до кога да го пия  Crossing Arms

# 8
  • Мнения: X
И как прецени, та чак се и притесни, че лекаря е забравил да ти каже да спреш Утрогестана?!
Той може да се пие и до по- късно, още повече щом си имала зацапване.
Форума хич недей слуша, ще ти го спре доктора, когато той прецени.
В 13-4 г.с плацентата не е добре оформена, ако го спреш на своя глава може да имаш сериозни проблеми.

# 9
  • Мнения: 17
Моята докторка е повече от разсеяна. По същия начин както и за други изследвания като например  Токсоплазмоза трябваше да разбера от друг, че е хубаво да се направи. И като казах, че трябва да се спре имах предвид, че все някога се спира, а не се пие докрая Naughty Скоро имам час, така че ще я питам по-подробно, щом форума не трябва да се слуша  Peace

# 10
  • Мнения: X
Щом е разсеяна я сменяй, докато е време. И не, не е особено добра идея да слушаш форума. Най- малкото, защото нито сме гинеколози, нито сме запознати с ничие здравословно състояние.

# 11
  • Мнения: 17
Мислила съм да я сменя, но ще видим как ще продължи още малко...благодаря за съвета  Peace

# 12
  • Мнения: X
Не се обиждай от думите ми, не искам да те засегна.
Казвам ти го за твое добро, като човек минал по този път и поизпатил си.
Намери си читав лекар, всички други съвети са под съмнение. Някои може да са на 100% прави, други в абсолютна грешка, как можеш да отсееш кой кой е, още повече, че тук никой никого не познава.



# 13
  • Мнения: 17
Разбирам, затова ти благодаря. И аз си вървя по-наивна и от време на време имам нужда някой да ме свали на земята. Това за лекарката не знам как стоят нещата със смяната - отивам и им казвам, че си искам всички документи ли? Ама да не спамя темата. Ще разбера все някак  Peace

# 14
  • Мнения: X
Разбирам, затова ти благодаря. И аз си вървя по-наивна и от време на време имам нужда някой да ме свали на земята. Това за лекарката не знам как стоят нещата със смяната - отивам и им казвам, че си искам всички документи ли? Ама да не спамя темата. Ще разбера все някак  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=733099.0
Влез тук и ще коментираме всичко.

Общи условия

Активация на акаунт