Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 224 304
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10
Здравейте,проф.Бранков!
Моля Ви за съвет!
Имам двама сина - единият е на 7 години.Преди 4 години му беше правена операция в урологичното отделение на Пирогов - склерозис колли везице уринария,като "оправиха" и главичката на пениса му,която не беше добре забелена.От тогава насам периодично той се оплаква от болки и постоянно се държи за пениса.Регулярно го водим на уролог,но винаги изследванията на урината му са добри и няма никакви видими проблеми,като редовно му изписват антибиотик.Вчера след поредната криза от болки,която имаше , го огледах по-обстойно.Когато се опитах да забеля главичката ,ми се стори че кожичката му е прекалено дълга и на едно място се получаваше нещо като пръстен от кожата приблизително до самата главичка,която е силно стегната - едва успях да я освободя .Смятам че оттам са му болките и дългогодишните проблеми.Мислите ли,че този проблем би се решил с обрязване или по друг начин.Към какъв специалист трябва да се обърнем - към уролог или хирург?
Имам въпрос и за втория ми син,който е на 1 година и почти 6 месеца.Още от раждането пенисът му още от основата е на една страна изкривен.Като в дясната част на тестисите винаги му е било малко по-изпъкнало.Малко преди да навърши година имаше съмнение за херния,но ни казаха само да го наблюдаваме.Миналата седмица изведнъж вдигна висока температура,доста ниски левкоцити 2,5 ,но без никакви други симптоми.На третия ден десният тестис стана огромен. Отидохме в спешното със съмнение за херния,като ни приеха в болницата с две диагнози - едната е хидроцеле,а втората пневмония.Като хирурзите изразиха съмнение за пневмонията.Вече ни изписаха и ни насочиха за консултация с хирург.
Трябва ли да оперираме хидроцелето?До какъв период се изчаква?Това ,че пенисът му е крив, подлежи ли на някаква манипулация?След многократните разкъсвания на педиатърката,неговата главичка също не е забелена.
Ние сме от Бургас и планирам да се консултираме в София.
Благодаря Ви предварително,
Виктория

Последна редакция: пт, 13 дек 2013, 14:22 от vikontii

# 46
  • Мнения: 5 525
мила, защо си позволила на педиатърката да забелва детето? Д-р Оги има редица статии за това, как насилственото забелване освен огромната болка, причинява и редица травми на самият пенис. При възможност си доведи децата за консултация с професора. Той може да оперира и хидроцелето, да извърши и обрязването, освен това е готин и внимателен човек. И най-важното от всичко, освен че е незаменим, той много обича децата и се отнася с тях като с приятели. А това е супер важно за психиката на децата и за изграждането на доверие пациент-лекар. Не травмирай повече децата с прегледи при уролози. Пожелавам ти успех Hug.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 162
Мери, ти пак ме изпревари   Grinning

Здравейте,проф.Бранков!
Ние сме от Бургас и планирам да се консултираме в София.
Благодаря Ви предварително,
Виктория

Доста неща има за обясняване. Първо, не се тревожете, нещата винаги могат да се оправят. Кажете кога искате да дойдете в София. В Токуда преглеждам както с направление, така и платено. Ако сте с направление трябва да се запишете на 02 403 4000, защото часовете се запълват бързо. Това може да стане другата седмица или след 6 януари.
Ще ви чакам  Hug

# 48
  • Мнения: 10
Благодаря много и на двама ви!Планирам да дойдем след Нова година,за да може малкият да оздравее напълно.

# 49
  • Мнения: 18
Здравейте, проф. Бранков! Имам момченце на 1,7м. -до този момент не е забелван-просто е правена хигиена  до том докъдето позволява леко продръпване на кожата. Прочетох статийте публикувани от Вас и разбрах,че естествения процес е пълно заголване на пениса при момченцата на възтаст 3 до 5 години. Разбирам,че има и др. част мъже при които това става в пубертета...добре,но аз започвам да се питам следното- сега ще оставя нещата така до навършване на 5 год. на синът ми. Ако обаче до тогава процесът на забелване не е станал по естествен път ,няма ли да изтървен нещата от контрол...имам впредвид,че детето ще става все по-голямо и естесттвено няма да има желание майка му да го "опипва"...ще спре да споделя с мен на тази тема...какво правим ако примерно едно 14-15 год. момче,пубертетче, получи инфектиране или болки при ерекция и т.н.Питам от позиция на загрижена майка,която иска да спести всякакви болки и притеснения на "гарджето си". Благодаря Ви!

# 50
  • Мнения: 18
И отнова аз Laughing забравих да попитам мога ли да доведа детето на консултация при вас(засега слава Богу не е имал проблеми в тази деликатна зона) за консултация . Къде и кога? Отново благодаря!

# 51
  • Мнения: 43
Здравейте, Докторе!
Момиченцето ми има хемангиом на гърба /на 1год е/ и бихме желали да дойдем при вас на консултация.
Понеже не сме от Сф, ще можем да сме там на 03 януари 2014г.
На работа ли ще сте, с платен прием и колко ще е нужно да останем? Мисълта ми е, ще има ли нужда от някакви изследвания или само външен преглед?
Наличието на кетон в урината сериозен проблем ли е при дете на 1год и свързано ли е с нещо?
Благодаря предварително! Хубав ден

# 52
  • София
  • Мнения: 3 162
И отнова аз Laughing забравих да попитам мога ли да доведа детето на консултация при вас(засега слава Богу не е имал проблеми в тази деликатна зона) за консултация . Къде и кога? Отново благодаря!

Мога да ви прегледам в Токуда с направление или платено (записването става на 02 403 4000) или в частния ми кабинет на 851 00 99
 Hug

# 53
  • София
  • Мнения: 3 162
Здравейте, Докторе!
Момиченцето ми има хемангиом на гърба /на 1год е/ и бихме желали да дойдем при вас на консултация.
Понеже не сме от Сф, ще можем да сме там на 03 януари 2014г.

Съжалявам, на 3 януари имам свободен ден. Потърсете ме на 0888 373 857 след 6 януари. Ако може снимайте хемангиома и пратете снимките на brankov@pedsurg.net

# 54
  • Мнения: 1 384
Добър вечер докторе . Интересувам се от операциите за премахване на сливиците , как протичат в Токуда ? Има ли възрастово ограничение или изисквания за килограмите на детето за да мине под упойка .Извинявам се ако въпросът не е за Вас , нямам наблюдения върху работата Ви.

# 55
  • Мнения: 5 525
Marry Djane проф. Бранков не е УНГ, той не се занимава с операации на сливици. В Токуда има УНГ отделение. Принципно зависи дали ше махате трета или всички сливици. Обикновенно трета сливица се премахва и при по-малки деца, около и над 2г възраст. Но за другите две в повечето случаи лекарите чакат след 4 тата годинка и нагоре. В съвременната медицина се използват модерни упойки, правят се и на много малки новородени бебета, съобразени с тяхните нужди. Така, че предполагам че килограмите на детето няма да са проблем.

# 56
  • Мнения: 1 384
Благодаря за отговора ,става въпрос за премахване не 3те сливици .

# 57
  • Мнения: 5 525
Принципно, не е кой знае колко тежка операция, но оперираната площ е доста по голяма, в сравнение с премахване само на третата сливица, има болки, и то сериозни. И на двете ми деца са махани и трите сливици.  Правите всички необходими изследвания предният ден, ако детето има и други заболявания, консултаци със съответните специалисти и в деня на операцията идвате гладни и жадни, оперират ви и до вечерта ви пускат ако няма някакви проблеми. Ако ли не, нощувате една вечер.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 252
Добър ден, д-р Оги!Радвам се, че такъв специалист като Вас винаги ще бъде търсен, независимо в кое болнично заведение се намирате.
Моята дъщеричка беше оперирана на 2 месеца и половина от тежка пилорна стеноза в Пирогов, но първо бяхме две седмици в Токуда. Имам няколко въпроса в тази връзка: при второ детенце каква е възможността да се повтори заболяването и може ли то да бъде локализирано от добър специалист още по време на феталните морфологии? В нашия случай по време на престоя ни в болницата, в която работите в момента, бяха направени два рентгена, като първия не показа наличие на пилорна стеноза (явно самото изследване не беше проведено качествено). Лично се надявам, че присъствието на професионалист като Вас там вече ще гарантира по-голям контрол и прецизност при подобни ситуации, за да може по-бързо и категорично да се поставя диагноза. Това, че Вие вече сте от екипа на Токуда означава ли, че вече се или ще се извършват хирургични операции на деца на място без да се налага да се превеждат към Пирогов?
Благодаря предварително за отговорите!Пожелавам Ви светли празници и 2014 да е по-успешна в личен и професионален план за Вас!

# 59
  • София
  • Мнения: 3 162
Благодаря за хубавите пожелания.

Нека дам някои разяснения. Аз и екипът на "Токуда" - моите асистенти, анестезиолозите и реаниматорите, медицинския персонал - имаме готовност за извършване на много операции при малки и големи деца. Но все пак има някои ограничения - за спешни операции през нощта или в празничните дни трябва да се свиква извънреден екип, затова по-целесъобразно е насочването на такива деца към "Пирогов". Новородени с тежки аномалии аз лично  също бих насочил към моите прекрасни колеги в "Пирогов", където има дългогодишни установени практики. В някои случаи родителите имат лични предпочитания или контакти. Да не забравяме, че в Токуда се изисква и определено доплащане на престоя и лечението.

С други думи, подборът на малки пациенти е избирателен. Аз досега извърших няколко сериозни операции при тежки заболявания на белия дроб, хранопровода и червата. Консултирам постоянно двете детски отделения относно диагнозата и възможностите за лечение при кърмачета и малки деца.

Не мога да не изтъкна, че досега при две деца със сложни проблеми заболявания ръководството на болницата пое изцяло разноските по тяхното лечение, поради ограничени възможности на родителите. Все пак на първо място остава хуманността.

Весели Коледни празници и щастлива Нова година на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт