Д-р Оги е отново сред вас :-)

  • 228 536
  • 1 618
  •   2
Отговори
# 1 290
  • София
  • Мнения: 3 188
Операцията се извършва до 1 годишна възраст. В зависимост от позицията на отворчето има различни техники. Аз не се занимавам с това. В Стара Загора потърсете д-р Симов, но най-добре е да дойдете в Токуда при доц.Кюркчиева и д-р Златанов.

# 1 291
  • Мнения: 8
Здравейте професор.Бранков.Пиша Ви отново във връзка с нашия преглед (30.04.)при вас на 3 годишното момче със съмнения за дифрагмална херния.Вече имаме записан час за ЯМР в Токуда на 8.05.и искам да попитам дали ще Ви бъде възможно да погледнете снимките на 9.05.,тъй като ни казаха ,че ще бъдат готови след  24 часа.Благодаря Ви предварително.Хубав ден.

# 1 292
  • София
  • Мнения: 3 188
Потърсете ме на 8-ми към 12 часа, снимките ще бъдат вече в системата и ще мога да ги видя.

# 1 293
  • Мнения: 8
Много благодаря!

# 1 294
  • Мнения: 494
Здравейте, проф. Бранков!
Трябва да идваме на контролен преглед за сина ни, който е опериран от крипторхизъм. Операцията я извърши д-р Златанов, защото Вие не се чувствахте добре в деня на операцията.
Края на май, началото на юни ще бъдете ли на работа? Тогава се пада да идваме на преглед.
Притеснява ме, че тестиса го напипвам съвсем в дъното на торбичката, а самата торбичка не се е отпуснала и тестиса не е точно в нея. Д-р Златанов каза след операцията, че всичко е минало добре. Връзките са били достатъчно дълги и няма да се наложи втора операция.

# 1 295
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, точно тогава съм в отпуск. Елате след 15 юни когато и д-р Златанов ще се върне. Предлагам вторник 18. Ще направим ехография и ще преценим.

# 1 296
  • Мнения: 1
проф. Бранков бихте ли ми препоръчали добър уролог във Велико Търново ?

# 1 297
  • София
  • Мнения: 3 188
Съжалявам, не ги познавам.

# 1 298
  • Мнения: 8
Здравейте професор Бранков.Отново Ви пиша във връзка с детето със съмнения за диафрагмална херния,което преглеждахте на 30.04.Промени се датата за ЯМР и сега е насрочена нова за 15.05.Ще бъде ли възможно да погледнете снимките след ЯМР?Благодаря предварително.

# 1 299
  • София
  • Мнения: 3 188
Съжалявам, ще бъда в отпуска. Може да ме намерите след 3 юни.

# 1 300
  • Мнения: 36
Здравейте доктор Оги. В  момента дъщеря ми на 3г.е в детска хирургия Пирогов, оперирана по спешност от остър апендисит. Поздравления за екипа , които е в отделението. Днес дойде рехабилитатор да я раздвижи и ме насочи към Вас. Има лека изпъкналост на гръдната кост и оттам и на гръдния кош. Започна да се проявява това след навършване на 2 години. Споделих с л.л., отговори ми, че това щяло да се израсте. Притесних се днес като ми насочи вниманието към гръдния кош на детето, рехабилитатора. Стана дълъг пост, извинявам се. Питането ми е Като я изпишат от Пирогов, ще я прегледате ли и как да запиша час,  ако се съгласите? Благодаря.  Успешен и хубав ден.

# 1 301
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, понеже още сте в Пирогов, потърсете консултация с доц.Шивачев, д-р Антонова или д-р Пъхнев от гръдно отделение.

# 1 302
  • Мнения: 36
Благодаря много.

# 1 303
  • Мнения: 2
Здравейте, проф. Бранков!
Момченцето ми е на 7 месеца, на 3 доц. Шивачев го оперира от ингвинална херния. Напоследък забелязвам, че най-вече след къпане тестиса от страната на операцията посинява , а кожата му е доста изпъната за разлика от другия. Защо се случва това? Усложнение след операцията ли е?
Малкия има и хидроцеле. Възможно ли е да е нещо свързано с него?
Извинявам се за дългия пост и благодаря предварително!

# 1 304
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте, ако това посиняване е от същата страна на операцията, значи е имал предпоставка за натрупване на вода в обвивките на тестиса (хидроцеле), което се е проявило вторично след първата операция. Ако е малко, не се безпокойте. Но е редно да го види и доц.Шивачев.

Общи условия

Активация на акаунт