Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 юли 2013, 18:21 ч.

Д-р Оги е отново сред вас :-)

• 175 100
  • 1 325
  •   2
Отговори
# 1 320
  • София
Продължавайте да тренирате кожичката и почиствайте с топла вода и бебешки (интимен) шампоан. Това че не се забелва докрай не е проблем. Не го насилвайте, нещата ще се оправят постепенно. Все пак трябва да видя детето, може да има и друг проблем.

# 1 321
Добър ден, проф. Бранков,
Бих искала да Ви попитам за грижите след обрязване на пишле на дете. Подмивам със смрадлика, след което мажех шевовете и главичката на пишлето с Йодасепт маз. Не успях да намеря в аптеката Дефламол и продължих с Йодасепт. Общо 5-6 дни. След като прочетох, че Йодасепт не трябва да се използва повече от 3 дни, защото имал разяждащ ефект се безпокох много. Дали сгреших много и ще има ли някакви последствия от това детето ми. Благодаря Ви предварително!

Последна редакция: сб, 15 юни 2019, 23:13 от Julie2016

# 1 322
  • София
Здравейте, не сте сгрешила, но йодасепт не е най-доброто в този случай, освен това при нужда може да се слага по-дълго време. Правилно го промивате със смрадлика, това е достатъчно за антисептично действие. При някои повърхностни рани е подходящ крема Ацербин.

# 1 323
Благодаря Ви много!
Аз за да омекнат и паднат коричките го ползвах, но вече спрях. Паднаха коричките и остана само един шев.
Всичко най-добро Ви пожелавам!

# 1 324
  • София
Здравейте проф. Бранков,
По-рано тази вечер докато бяхме в банята със сина ми (на 2годинки) забелязах, че от дясната страна на пилето (всъщност малко над него) му се беше подуло с големина на орех. Той тогава плачкаше и като се успокои спадна подуването.
На пипане беше твърдо и се усещаше като стегнат мускул. Попитах го дали го боли, каза, че не го боли.
Каква може да е причината за такова издуване?
Необходимо ли е да правим консултация със специалист?
Благодаря и лека вечер!

# 1 325
  • София
Това е типична слабинна (ингвинална) херния. Трябва да се консултирате с детски хирург. Тези хернии са вродени и лечението е оперативно. Може да дойдете при мен в Детския център на Токуда.

Общи условия

Активация на акаунт