Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 юли 2013, 18:21 ч.

Д-р Оги е отново сред вас :-)

• 180 978
  • 1 403
  •   1
Отговори
# 1 395
  • София
Оперативна ревизия за наличие на тестис е класически хирургичен подход. Някои препоръчват изследване на сцинтиграфия, но детето е още малко. ЯМР също дава несигурни резултати. Съвременният подход е извършване на лапароскопия с цел установяване позицията на тестиса, и ако го има, прави се комбинирана операция за смъкването му. В Токуда лапароскопията извършва доц.Давидов, шеф на урологията. Съпътстващата операция се прави от екип (д-р Златанов, по възможност се включвам и аз).

# 1 396
Здравейте отново др Оги. А лапароскопията от къде се прави и болезнена ли е? И колко време е възстановителния период след евентуална операция? И възможно ли е да ни кажете ориентировъчно колко би ни струвало лечението на детето при вас? Питам защото сме от провинцията и искам да сме подготвени и запознати с вариантите за лечение.

Последна редакция: вт, 10 сеп 2019, 09:40 от S.Sht.

# 1 397
Здравейте докторе! Правихме изследвания на детето (другия месец става на 2год.) за ясла и при кръвните резултати има няколко разминавания. Какво мислите вие за тях?

# 1 398
  • София
Здравейте отново др Оги. А лапароскопията от къде се прави и болезнена ли е? И колко време е възстановителния период след евентуална операция? И възможно ли е да ни кажете ориентировъчно колко би ни струвало лечението на детето при вас? Питам защото сме от провинцията и искам да сме подготвени и запознати с вариантите за лечение.

Лапароскопия на народен език е "безкръвна операция". Няма такова нещо - всяка операция е свързана със разрези и кървене.
Лапароскопия - през три (или два) малки разреза на коремната стена се прониква в корема, оглеждат се органите и се извършва манипулацията. Възстановяването е по-бързо от стандартната операция. Но в случай на скрит тестис лапароскопията се съчетава с разрез в слабинната област, за да се изтегли тестисът.
Относно цената трябва да се говори на място, защото зависи от това какви консумативи ще се използват.

# 1 399
  • София
Здравейте докторе! Правихме изследвания на детето (другия месец става на 2год.) за ясла и при кръвните резултати има няколко разминавания. Какво мислите вие за тях?

Ако детето е здраво тези резултати нямат особено значение. Все пак говорете с вашия педиатър.

# 1 400
  • София
Здравейте, д-р Оги. На снимката е брат ми, 35г. От няколко месеца има това образувание на веждата, което расте много бавно. Днес е посетил дерматолог, която го е пратила при онкодиспансер до 5МБАЛ. Лекарят, на когото е попаднал, може да насрочи операция най-рано за 14.10.
Можете ли да препоръчате онкохирург (предполагам, че такъв специалист трябва на направи операцията), който се занимава с такива образувания? При нужда ще прикача още снимки.

# 1 401
  • София
Здравейте, аз съм в отпуск. Бих препоръчал да потърсите доц.Демерджиева (дерматолог)  или д-р Славчев (лицево-челюстен хирург) в Токуда. Не е задължително да бъде онкохирург. Всички проблемни случаи се разглеждат на онкологичен комитет, какъвто има в болницата.

# 1 402
http:// Здравейте,д-р Оги! Имам следния въпрос-синът ми на 8г. В четвъртък си счупи ключицата. В Германия сме,минахме на рентген, сложиха шина, която трябва да носи 3седмици. Но днес пак падна и сега мястото е синьо-жълто,а преди беше само надуто. Това нормално ли е,в четвъртък сме на контролен преглед. Възможно ли е да се е усложнило положението? Благодаря.

# 1 403
  • София
Счупена ключица се лекува със специална шина. Сега обаче има кръвоизлив поради вторичната травма, не е ясно има ли ново разместване. Това ще установят колегите. Дотогава дръжте шината.

Общи условия

Активация на акаунт