Мнения за 7-мо СОУ - София

  • 12 340
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 486
Синът ми е приет в 07 СОУ София след 7 клас. Интересувам се от информация за подготовката, която дава по английски и испански, както и за всякаква информация за училището и учителите.

Последна редакция: нд, 08 авг 2021, 10:01 от Фран

# 1
  • Мнения: 3
Здравей,
Дъщеря ми също е приета в 7СОУ с английски и испански. И аз се интересувам за мнения относно училището като цяло. По форумите има само стари публикации от преди две години.

# 2
  • Мнения: 486
Здравей, с какъв профил сте вие - български или математика. Ако сте с математика, ще бъдем съученици. Това, което имам като информация е че училището е с много добри учители по английски език и подготовката по този предмет е на високо ниво. Освен това, доколкото разбрах правилата са строги, както по отношение на дисциплината, така и за учебния процес, т.е. изисква се сериозно учене. Това е по думи на една госпожа, която има център за частни уроци и има наблюдение върху нивото на училището и учителите.
Освен това ми направиха впечатление резултатите на училището на ДЗИ след 12-ти клас. След езиковите гимназии и някои частни училища, то е едно от училищата с много добри резултати на матурите по БЕЛ и английски.

# 3
  • Мнения: 3
Да с математика сме Simple Smile

# 4
  • Мнения: 486
 Simple Smile Значи, ще бъдем съученици. Имате ли някаква информация за училището?

# 5
  • София
  • Мнения: 223
И ние сме там АЕ,НЕ,БЕЛ,ИТ,записвам се да следя,дано сме направили правилен избор Praynig

# 6
  • Мнения: 486
Здравей.
И аз се надявам на същото. Информацията ми за училището е доста малко. Избрах го по профил на изучаваните предмети, от информацията за резултатите от ДЗИ през годините и според бала ни от изпитите. Ако съдя по резултатите от ДЗИ, училището е много добро.
Същото потвърди и шефката на школата, в която ходихме на уроци по български език. Каза, че нивото на преподаване на английски език е много добро и изискват от учениците да учат.
Не познавам никой, който е учил там, така, че нямам информация от източника.
В петък излезе третото класиране в ТУЕС и синът ми го приеха и там. Срокът за записване изтича утре, но той е категоричен, че ще си остане в 07 СОУ.
Като имам предвид, че не знаем нищо за училището, наистина се чудя, дали сме направили добър избор, но нямам намерение да го убеждавам да промени решението си.
Ако имате някаква информация, моля да я споделите.

# 7
# 8
  • Мнения: 486
Няма ли във форума други съученици в 7 СОУ?

# 9
  • Мнения: 486
irka 7, valeto 74 вие останахте ли или сте участвали в 3-то класиране?

# 10
  • Мнения: 0
Здравейте на всички,

Моят син беше приет на първо класиране в 7 СОУ, но бяхме писали 32 СОУ преди него и предпочетохме да се запишем в 32 след второ класиране -АЕ, НЕ. Нямам конкретно мнение за 7 соу, но 32 беше с повече препоръки ( може би повече познати имахме с мнения от 32), а и от гледна точка на разстояние също. PEVE, ние също кандидатствахме в ТУЕС, но там малко се поизложихме и нямахме шансове, аз лично бих предпочела ТУЕС пред 7 мо или 32 дори, но в крайна сметка моят син реши, че предпочита да учи езици, а не да отива в Джон Атанасов ( където щеше да е приет на първо класиране, ако го бяхме посочили сред първите желания със системно програмиране.) Успехи на всички и най-важноте е децата да учат това, което им е по сърце.

# 11
  • Мнения: 3
Да останахме в 7-мо. Не сме участвали в трето класиране. Чух доста добри препоръки от познати за училището, особено за дисциплината затова реших да не се пробваме на трето класиране.

# 12
  • София
  • Мнения: 223
Не сме участвали в 3то класиране,нямах нерви да чакам,бях решила ,но моят мъж ме разубеди,пък и като гледам ,нека учи езиците ,дано имаме късмет и да са добри преподавателите и всичко да е ок.

# 13
  • Мнения: 486
Имате ли представа, какви са задължителните произведения по литература за 8 клас?

# 14
  • Мнения: 486
Интересува ме също, ако разполагате информация, дали ще има родителска среща преди началото на 8 клас?

Общи условия

Активация на акаунт