Ще имам близнаци! Тема с продължение 30

  • 33 971
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25
desitoo то няма как да не се притесняваш.Аз до преди 15 дена се чувствах много добре и след като отидох на преглед казаха скъсена шийка трябва да лежиш че няма да изкараме до края как да съм спокойна.

# 31
  • UK
  • Мнения: 5 999
не е точене на касата, просто не всички са инвитро и не всяка от нас си е правила цитонамазка месец преди да забременее. в крайна сметка никой не може да те накара на сила  Peace
за щитовидната жлеза и мен ме пратиха при личния да ми вземе кръв, явно такава си е процедурата  Tired

моята количка пристигна супер възхитена съм, даже влезна в асансьора  Mr. Green

Аз не говоря за цитонамазката, а за серологията (спин, хепатити и пр) Peace Естествено, че НЕ всички са инв, но аз казах, че съм, затова имах впредвид МОЯТ случай!
Радвам се за количката  Hug

# 32
  • Мнения: 154
Скъсената шийка има ли някакви симптоми? Чувства ли се като се скъсява, боли ли?

# 33
  • UK
  • Мнения: 5 999
Скъсената шийка има ли някакви симптоми? Чувства ли се като се скъсява, боли ли?

Май не  newsm78 Мисля, че се установява с преглед. Имаш някакви съмнения ли?

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 559
Еееееее, никога няма да забравя моето горещо лято, в 9-ти месец бременна, очакваща с нетърпение датата на секциото, 19 Август 2010г. Simple Smile Tъркалях се от легло на легло, обръщах се от една страна на друга, като си придържах огромния корем Simple Smile Изправянето беше предизвикателство  Simple Smile Заспиването беше предизвикателство  Simple Smile Бе, все прекрасни емоции... Връщайки се назад, наистина се умилявам, но не беше лесно... с две бебета, с общо тегло 5700гр. в разгара на лятото...  Peace

# 35
  • Мнения: 154
коконче, нямам притеснения, просто в петък съм на Фм и не искам изненади. Предния път ме боля корема и имах отлепване.... Сега нищо не ме боли и се надявам нещата да са ок. Аз обикновено преди някой преглед все се притеснявам за нещо. А и серклаж не направихме. Шийката си беше нормална последния път ...

# 36
  • Мнения: 25
Не установиха го със преглед .И аз се учудих като ме оставиха на системи нищо не ме е боляло.

# 37
  • Мнения: 765
Жегата си е тежка.... и бебетата са си тежки...  Laughing И аз така имам една любима рокля (която обаче вече едва ми крие дупето откъм предната страна, как да се изразя  Mr. Green, и не става за излизане); и една любима тениска за спане. Тениската обаче е на мъжа ми, и снощи нещо си я беше взел, че я и изцапа. Едва потиснах истерията  hahaha.

Илик, и аз така - лежането даже е трудно, обръщането пък съвсем, с ръце си помагам, с крака... ясно е, че се будя нощем, като трябва да се обърна. Като ставам от леглото също е една драма - първо сядам, после права, после една крачка, после с другия крак...

Аз и преди съм била бременна, нали - мога да ви кажа, че с едно бебе е доста по-леко!!! Да не говорим, че с първата бременност ми беше почти същият терминът като сега, но нито жеги ме тревожеха, нито друго нещо. Дори тогава ми почнаха в 3 през нощта конктракциите, в 8 отидох пеш!! до болницата (15-20 минути пеш). Тогава съвсем не ми се стори странно  Joy.

За шийката доколкто ознам не се усеща нищо  Confused.

Последна редакция: пн, 08 юли 2013, 13:31 от tralala81

# 38
  • Мнения: 165
kokona20 това са задължителни изследвания за регистрация на ЖК и са изискуеми за да бъде извършена регистрацията.Хормоните за ЩЖ можеш да си взимаш направления от ЛЛ /ендокринолога също е вариант/ или да си ги плащаш-не са покрити в пакета.Аз ги пусках всеки месец и стриктно се съветвах с ендокриноложката относно дозите.Важно е да я следиш.
eva_dox доколкото знам няма симптоми.Обикновено наличието на контракции спомага за скъсяване.Трябва редовно да се следи и да се вземат мерки-било то серклаж,било то лежане и пазене.
Аз пропуснах жежкото лято ,но така като ви слушам доста леко ми е понесла бременността-нямах проблем с дишане,ядене и други приятни екстри.
Херцогиня фон Дж-то честита ви количка.Завиждам ти че се събира в асансьора.

# 39
  • Мнения: 22
Аз сега се връщам от преглед.Всичко е наред и двамата бебоци са с главата надолу.За това как ще раждам утре ще ходя при завеждащия отделението той да каже със сигурност.Но друго ме притеснява.Днес ми взеха влагалищен секрет и ме прегледа с ръце.Сега когато се прибрах и отидох до тоалетна имах кафеникаво зацапване.Трябва ли да се притеснявам,какво да правя?

# 40
  • София
  • Мнения: 135
В петък и аз бях на преглед. Шийката не запомних с каква дължина е, но докторката каза, че не е скъсена и няма никакъв проблем. Бебетата също са добре - момченцето 730 гр., а момиченцето 710 гр. Предписа ми и желязо към другите хапчета. Като желязото и магнерот-а ще ги пия до края на бременността.
Следващият преглед ще ми бъде на 1-2 август (28-ма седмица). Преди да ида при нея ми каза да отида на Запис на сърдечни тонове. Колко често се ходи на такива записи и не е ли малко раничко да за почвам с тях? Понеже аз ходя на ЖК и на частни прегледи. Записите на сърдечни тонове поемат ли се от здравната каса?
На мен от жегите взеха да ми се подуват леко краката, но засега всичко е в границите на нормалното Simple Smile

# 41
  • Мнения: 765
Деница, със секцио ли? Не е ли рано  Shocked? Обикновено изчакват поне до 36-та седмица.
ПП. Ясно, объркала съм, утре ще ходиш, да кажат кога раждаш. Помислих, че утре ще ходиш напаво да раждаш.
 Кафеникавият секрет е нормално нещо, пише по всички сайтове, след някаква механична интервенция във влагалището (преглед, секс...).

Трикси, браво, добри данни от прегледа! И на мен тоновете ми ги записват от 28-ма седмица някъде, може да беше 26 или 27 дори.

# 42
  • Мнения: 3 638
запис и от мен, много съм ви изпуснала края  Crazy Hug

# 43
  • Мнения: 14
Аз 14 г.с. ходих на 4D , и понеже нали на близнаци не се прави БХС лекарката при която ходих   ми каза, че след 22 г.с. е добре да се отиде пак да се погледнат отново нещата които засягат този БХС, но аз не си спомням коя седмица точно ми каза да го направя doh newsm12 .
И се обръщам към вас  понеже предполагам , че и при вас има нещо такова да ми кажете през коя седмица се правеше.? Благодаря:)

# 44
  • Мнения: 302
Записвам се и аз да ви следя и ви пожелавам здрави доносени бебета, да издържите в жегите. Аз от жегите помня само гаденето, прилошаванията, повръщането и прпадъците, ама и това не е малко. Като гледам повечето от вас трябва да издържат още поне 3-4 седмици, така че тежи не тежи, стискайте  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт