6 годишните на предучилищна

  • 33 087
  • 726
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 883
Хареса ми, Вела, определено... и да се похвалите!  Hug
Я дай линк, моля! Simple Smile 
Аз съм 99% по онлайн шопинга, направо съм забравила къде какви магазини има.  Crazy

От Продавалник са :
Ето още един интересен модел от същата потребителка:
http://prodavalnik.com/uchenicheski-ranitsi-s-neseser-i-torba-2-i26684211
И тук има интересени:
http://prodavalnik.com/uchenicheska-ranitsa-i26975527

# 31
  • Варна
  • Мнения: 932

Любопитка, по повод преговорите, които очакваш относно gsm... аз отдавна уча щерката, че не може да имаме всичко, та дори и едно или две неща, които сме харесали у другите.


Всички учим децата си според собствените си ценности. Но, както се казва - светът е голям и идиоти дебнат от всякъде   hahaha Точно в началото на предучилищната група Митко ме попита - защо не ми купиш таблет?  Shocked Никой вкъщи няма подобно нещо, дори и GSM-те ни са относително семпли, защото аз съм твърдо убедена, че човек притежава някоя вещ, за да му служи тя на него, а не той на нея. Оказа се, че момче от групата си е донесъл таблета, за да покаже снимки. Същият младеж получи за Коледа подарък Ай-фон. Все още не мога да проумея за какво точно му е. Та колкото и да обясняваме, колкото и да се опитваме да ги разберем, никога няма да сме сигурни как изглеждат нещата в техните очи. Поне скоро ще си отдъхна и ще си кажа - първите седем минаха - каквото можахме, направихме, за да го направим човек.
Между другото още нещо положително за подготвителна в училище. Имаха невероятна госпожа и ги научи наистина да говорят възпитано. Вярно, че и той порасна, но говори наистина като малък мъж. Това е нещо, което в градината беше под всякаква критика, но това със сигурност си зависи от градина и предподаватели в нея.

# 32
  • Мнения: 5 160
Раничката няма да я ползвате само 1 година  Peace
Ще е полезна при разходки, екскурзии и подобни. Дори и заедно да пътувате Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 883
Раничката няма да я ползвате само 1 година  Peace
Ще е полезна при разходки, екскурзии и подобни. Дори и заедно да пътувате Simple Smile

Абсолютно, тя моята и на плуване ще ходи така че такъв тип раница ще се купува. Накрая ако нищо не си харесам ще поръчам една пума от Спорста и ще приключа.

Последна редакция: ср, 24 юли 2013, 22:35 от vela

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 579
Да се присъединя и аз при вас въпреки че решихме дрения да остане пред училишна в градината.
Ние сме доволни от подготовката за 1ви клас даже на моменти ни се струва че е в повече.Единственото за което съжелявам е евентуалното предимство при прием в самия 1-ви клас.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 325
Гледам сте се разговорили за раници, та реших да споделя и аз Simple Smile Понеже сме от морето и лятно време почивката ни е все на планина, а и пътуваме често, реших да взема на Машенка ето такава туристическа раница:
http://sportdepot.bg/bg/product/deuter_detska_ranica_kids-503010 … vdXBJZD0xOTk.html
Показах й я, хареса я и вероятно ще я поръчам в скоро време, хем да я ползваме за предстоящото пътуване. Струва ми се добра и за ПГ, ако се окаже обаче, че не е - ще купим по-подходяща през септември.
Да ви питам, някой знае ли как стои въпросът с извиняването на отсъствията в ПГ? Ще се наложи да пътуваме в чужбина за седмица, само 2-3 дни след началото на учебната година и ми се ще да съм наясно от сега.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Dive, миналата година като питах аз, ми казаха 3 дни, но със сигурност не знам. Логично си мисля, че трябва да е аналогично с ДГ положението, но...
Раницата много добре изглежда и звучи по описание. Simple Smile

desuri, за всички 6 годишни е вече темата, независимо в у-ще или в ДГ. Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 2 768
И аз се включвам в темичката, с един 6 годишен малчуган Hug
Аз ви чета редовно, но не пиша често Embarassed
Ние оставаме в детската градина, избраното от нас училище /при каката/ няма ПУК така че не сме имали и дилема по този въпрос.
Morena радвам се да видя, че не сме единствените, които не гледат TV, оня ден една баба ме "заклейми" като "лоша" поради това, че смятам да има много по-забавни и креативни неща за децата от гледането на ТВ.  Peace

# 38
  • Мнения: 19 289
Присъединявам се и аз към вас. Моята дъщеря сега ще бъде ПУК в училище. Родителската ни среща ще е чак на 14септември и нямам никаква представа какво трябва да купувам.

Какво представляват тези несесери? Навремето ние имахме едни огромни с моливи, фулмастри и други неща.
Четох в темата за първолаците, че много хвалят раниците на Габол и Херлитц.
Нашата раница ще стои в училище, защото ще сме по цял ден.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Радвам се, че се увеличаваме! Simple Smile

Soleil*, да не си се объркала, раници коментираме за ПГ/ПУК, за несесери не сме за сега.
Нали на никой не е минала РС и всички сме в незнание какво ще искат госпожите.  Вашата пък родителска съвсем в последния момент, че и в събота дори.  ooooh!

Като четох при първолаците и, ако трябва сега да купувам несесер и аз не знам още какъв... май клоня към кръгъл с три ципа/отделения.  Thinking

# 40
  • Мнения: 1 883
Габол- не а това което бяха, като качество.
 Несесери купувам само празни ,така мога да ги напълня с предпочитани от мен марки. Не харесвам тези в  които  се продават пълни.
Soleil*  и сега са такива несесерите. Но на дъщеря ми подариха за един рожден ден такъв пълен с цветни моливи, който ставаше на куфарче. 2/3 от моливите не пишеха и ги изхвърлих.

Аз купувам от този вид несесери:
http://www.shop.lumar-bg.com/neseseri/neseseri-za-momicheta?product_id=1121
Третокласника има два, в единия си държи моливите ( цветните и черните), в другия фулмастрите и пастелите. Единия му е от първи клас -на Херлиц, много здрав излезе.
Пълните несесери госпожата не ни ги препоръча, а и те тежат повече.
Мисля през август да се разходя до склада на Херлиц и от там да си напазарувам. Така направих преди две години за първокласника. Единствено черните моливи не ги препоръчвам, всичко друго е много хубаво.

Последна редакция: чт, 25 юли 2013, 14:57 от vela

# 41
  • Мнения: 19 289
Аз мислех, че и за ПУК е нужен несесер. Като четох първолаците колко неща трябва ад набавят и свят ми се зави Simple Smile

Вела, къде е складът на  Херлиц?

# 42
  • София
  • Мнения: 1 284
Присъединявам се с малката си дъщеря. За наесен я записах в училището на голямата. Дано и потръгне, че досега не мога да се похваля. И миналата година беше в ПГ, но в съседното училище, за съжаление не ходи достатъчно редовно.

За консумативи гледам сте казали всичко. По-точно vela е казала всичко, което си мисля и аз.
Купувам си моливи и други, каквито ми харесват, доволна съм от Херлиц и склада им. Преди две години бяха толкова любезни имаше и избор. За малката няма да купувам ученическа раница, имам малка на PUMA, която става за всичко ( в момента за туризъм).

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
В темата на първолаците четох, че склада на Херлиц е в Дружба някъде, ще го проуча по конкретно като ми назрее ходене.
О, несесера и аз празен разбира се.  По принцип не харесвам нещата 2в1, а пълен несесер ми идва нещо такова.  Та бих казала и списъкът за консумативи от госпожата бих искала да е препоръчителен и да си взимам марки каквито искам, че миналата година беше упоменато всичко от госпожата (съжалявам за тафтологията).

звездица, има, има и още "лоши" като нас.   Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 2 768
звездица, има, има и още "лоши" като нас.   Simple Smile
Morena Аз да си призная много много не познавам такива лошотии кат'нас, та чак ми се иска да се запознаем та белким не се чувствам толкоз самотна  Joy
Аз също съм хвърлила око на Херлиц, но се чудя дали в склада би излязла раничката по на сметка, или навсякъде са едни и същи цените newsm78

Общи условия

Активация на акаунт