Настоящи или бъдещи родители в Хърватска

  • 1 680
  • 12
  •   1
Отговори
[/s
 Ще заминавам до края на октомври в Загреб при годеника ми.Мислим много скоро да започнем да си правим бебе.
Ще ми е интересно,а и полезно да обменям информация с българи в Хърватска.

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Може би в форума Родители в чужбина ще срещнеш хора живеещи там! Simple Smile

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Yurka
[/s
 Ще заминавам до края на октомври в Загреб при годеника ми.Мислим много скоро да започнем да си правим бебе.
Ще ми е интересно,а и полезно да обменям информация с българи в Хърватска.


мъжа ми също заминава на 1.10 за 10 месеца, но на обучение. В Хърватска е много красиво. Аз съм била в Риека. Живота е малко скъпичък , пълно е с острови и богаташи с яхти. Завиждам ти, че ще сте заедно. Всъщност, ако той е в Загреб ще ти се обадя да се видим. Аз ще ходя при него за 1 месец, но не знам кога точно.

# 3
Ste jiveem v Zagreb.Toi raboti v italianskoto posolstvo.Ste bude `udesno da se srestame s bulgar tam.Az vse s opasqvam da ne  s chuvstvam samotna.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
надали ще бъдеш толкова самотна колкото мен. Ти пне ще си си с мъжа, а аз моя ще го виждам веднъж в месеца

# 5
Ste patuvas vseki mesec do Zagreb?

# 6
Здравей, аз засега съм в БГ, но в края на юли догодина също ще се местим да живеем в Загреб. Ще се радвам да поддържаме контакт. Аз също се опасявам да не се чувствам самотна там... Живот и здраве тогава ще си имаме 4-месечно бебе. Иначе Загреб е прекрасен, както и цяла Хърватия. Ако искате ми пишете на ljonka@mail.bg.
Поздрави

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Yurka
Ste patuvas vseki mesec do Zagreb?


не, той ще си идва на всеки 3 седмици. Аз ще си направя екскурзия до там пролетта. Между другото много евтино ги дават яхтите в Хърватска - 1500евро за 8 човека пълен лукс. Обикаляш по островите страхотен кеф Sunglasses  В Загреб е много скъпо до колкото си спомням - 2 евро беше едно кафе...

# 8
Ako e tolkova,naistina evtvino izliza.No za kolko vreme.Liatoto vsichkite ni priateli se glasiat da ni idvat na gosti.
A kakvi sa cenite na drehite/obuvki?I na hranata-ne po restoranti,a v supermarketite.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Yurka
Ako e tolkova,naistina evtvino izliza.No za kolko vreme.Liatoto vsichkite ni priateli se glasiat da ni idvat na gosti.
A kakvi sa cenite na drehite/obuvki?I na hranata-ne po restoranti,a v supermarketite.


яхтата е за 5 дена.
Живота е скъп обаче

# 10
jivota e skup spriamo nashite zaplati.A za samite hurvatci kak e?

# 11
Спрямо техните си е ок! Ако и двамата работят и взимат средна заплата, няма грижи. И моето впечатление е, че не е чак толкова скъпо, като се има предвид, че стандарта е около 2 пъти по-виско от нашия /не за всичко - някои нещта са на същите цени като тук или малко по-скъпи, но да приемем двойно/, а пък средната заплата там е 4 пъти по-висока от нашата средна, т.е. излиза, че живеят 2 пъти по-добре! Е на заведение излиза малко солено, така е, но като се сетя, че онзи ден бяхме в Капитан КУк и вечеря за двама ни излезе 150 лева, май е същото.

# 12

Общи условия

Активация на акаунт