Какво съдържа бебешкият дневник

  • 2 037
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 324
Здравейте,

Знам че има бебешки дневници по книжарниците, обаче аз искам да го направя сама Simple Smile Имам вече идейката, благодарение на една от мамите тук, но не знам какво се пише в дневника.

В смисъл, знам че са неща за бебето - кога е родено и т.н., ама какво друго да пиша ...

Помагайте

# 1
  • Мнения: X
Темите в нашия са: можеш по нещо да напишеш и да сложиш снимка Wink

Моето семейство ......месеца преди да се родя;
Моите първи 9 месеца;
Денят на моето раждане - акушерка, лекар, тегло и подобни дрън-дрън.
Това съм аз - първи снимки;
Първи дни - първа баня;
Родословно дърво;
Отпечатъци от крачета и ръчички, или "бебешка алея на славата"

Бебешки партита - погача, кръщене, прощапулник;
Хранене - първа храна, любима храна, опитах месце на...месеца...
Проговаряне , "бисери", разходки с кой и къде;
Мерки и теглилки през първата година;
Зъбки, ваксинации;
Ваканции;
С моето семейство на Коледа, Нова Година и т.н

# 2
  • Мнения: 5 299
Темите в нашия са: можеш по нещо да напишеш и да сложиш снимка Wink

Моето семейство ......месеца преди да се родя;
Моите първи 9 месеца;
Денят на моето раждане - акушерка, лекар, тегло и подобни дрън-дрън.
Това съм аз - първи снимки;
Първи дни - първа баня;
Родословно дърво;
Отпечатъци от крачета и ръчички, или "бебешка алея на славата"

Бебешки партита - погача, кръщене, прощапулник;
Хранене - първа храна, любима храна, опитах месце на...месеца...
Проговаряне , "бисери", разходки с кой и къде;
Мерки и теглилки през първата година;
Зъбки, ваксинации;
Ваканции;
С моето семейство на Коледа, Нова Година и т.н

И моят е същият - наистина не си заслужава да го купуваш. Най-добре си направи сама. АЗ като го купувах беше запечатан, и нямаше как да го разгледам, иначе не бих дала 10 лв Rolling Eyes

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Темите в нашия са: можеш по нещо да напишеш и да сложиш снимка Wink

Моето семейство ......месеца преди да се родя;
Моите първи 9 месеца;
Денят на моето раждане - акушерка, лекар, тегло и подобни дрън-дрън.
Това съм аз - първи снимки;
Първи дни - първа баня;
Родословно дърво;
Отпечатъци от крачета и ръчички, или "бебешка алея на славата"

Бебешки партита - погача, кръщене, прощапулник;
Хранене - първа храна, любима храна, опитах месце на...месеца...
Проговаряне , "бисери", разходки с кой и къде;
Мерки и теглилки през първата година;
Зъбки, ваксинации;
Ваканции;
С моето семейство на Коледа, Нова Година и т.н

И моят е същият - наистина не си заслужава да го купуваш. Най-добре си направи сама. АЗ като го купувах беше запечатан, и нямаше как да го разгледам, иначе не бих дала 10 лв Rolling Eyes
Като си минала с 10лв. пак е добре.Аз гледам няколко вида все по 25лв. и се чудя дали да купувам.Иначе записки водя всеки ден,но в обикновен тефтер

# 4
  • Мнения: 4 324
Aз ще го направя като приказак Simple Smile

Първо как са се запознали сестра ми и мъжа и - с две думи. Нещо такова

Един прекрасен ден Тати видял Мама и се влюбил до уши. Мама видала Тати и си помислила, че това е най-красивият мъж на света, моят татко. Това било началото на нашата приказака.

Ще продължа със сватбата и снимка от сватбата.
После снимки от видеозона

И после само ще нахвърлям план, който сестра ми по-късно да следва, че за сега сме до етап :Голямото чакане" Simple Smile
Ще напиша на различните страници, тези неща които момичетата са ми дали.

Благодаря Ви

# 5
  • София
  • Мнения: 2 901
Моят е много подробен - направо си е дневник-дневник. Не пиша всеки ден, но пиша интересните неща от няколко дни накуп.

Пиша в тефтери - купувам си ги или пиша в календарите, дето ги правят разни фирми.
Вече пиша 4-ти подред.
Всеки съдържа
-увод - няколко мили думички, които искам да й кажа за това как се чувствам с нея
-2 странички с "Постиженията на Биби" - където пиша датите на първо обръщане, думичка, сядане и т.н.
-2-3 странички за снимки от банята (от всеки месец по една) и отдолу пиша - еди кой си месец, толкова килограма и сантиметри, яде това и това
-всичко останало е като дневник, където описвам всеки момент, на който съм се зарадвала и не искам след седмица или година да забравя под тежестта на новите спомени. Звучи например така "03.02.2006 петък. Снощи Васко сложи за първи път Биби на раменете си и започна да галопира с нея из стаята, а тя чак крещеше от радост. Беше го хванала за главата и когато се приближаваха към огледалото се смееше с глас. По някое време Васко спираше и се радваше на отражението й, а след секунда-две тя буквално го пришпорваше с петички в гърдите и заедно отново поемаха из апартамента. Мисля, че тя хем се радва хем се страхува - поне така ми изглежда!" и ако си направила снимка в такъв момент, оставяш място под писанието си за снимката (помниш обаче ландскейп или портретен формат). Не пиша чак какво е яла и как е преглъщала, освен ако не е нещо ново като храна с интересни реакции от нейна страна.

Пиша и за много малки неща и за много големи. Някой ден с радост щесе връщам назад и ще ги чета, а като попорастне тя ще й ги чета.

# 6
  • Мнения: 967
Ами пиши вътре за всеки месец с какво се храни, какъв е режима на спане, какви нови умения е придобило бебчето, ке го забавлява/плаши, какво най-много обича да прави; някави интересни случки; любими игри/играчки; ако е боледувало - от какво, какви лекарства е пило; какви са данните от пореднта консултация - см, кг.; колко зъбчета има и т.н.
С две думи записвай свичко, което след време ще ви е интересн и любопитно да си спомните и ти и бебето, като порасне, както и информация, която ще ти е полезна ако си решила да гледаш още едно бебе по-нататък.
Аз много се развълнувах кто наметих в един тефтер на майка ми информация за бебешкия ми период

# 7
  • Мнения: 2 784
Aз ще го направя като приказак Simple Smile

Първо как са се запознали сестра ми и мъжа и - с две думи. Нещо такова

Един прекрасен ден Тати видял Мама и се влюбил до уши. Мама видала Тати и си помислила, че това е най-красивият мъж на света, моят татко. Това било началото на нашата приказака.

Ще продължа със сватбата и снимка от сватбата.
После снимки от видеозона

И после само ще нахвърлям план, който сестра ми по-късно да следва, че за сега сме до етап :Голямото чакане" Simple Smile
Ще напиша на различните страници, тези неща които момичетата са ми дали.

Благодаря Ви
Бях давала наскоро линк за един компютърен дневник на английски, има някои идеи, ако искаш да ти го пусна на ЛС. От сорта са на какво си помисли мам, когато татко и каза, как за пръв път те видяхме на монитора на видеозона и т.н.Ако искаш да ти пратя линк за фри версията, защото пълната я нямам.

# 8
  • Мнения: 4 324
не съм чака толкова добре с английският.
Благодаря все пак

# 9
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
За основното-отвори в ДаНет дневниците-имат подробно съдържание.А иначе аз до годинката на баткото пишех в тефтер и подреждах снимките в албумите с надписите отдолу,а сега му пиша ,когато имам свободно време мисли,нещо като разсъжвения,нещо като разговор с него,това,което ме тревожи и радва.Дори и разговора да е минал с него ,смятам,че един ден ще му е интересно.

# 10
  • Мнения: 3 423
мама ми подари този албум-дневник на Фют с енотчето на корицата.
много ме радва,просто мечтая да почна да го попълвам.
темите вътре са тези за които е писала Пандора Hug

Общи условия

Активация на акаунт