Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Хемангиоми при бебета и деца- лекари, лекарства, лечение. Споделете опит!

• 40 638
  • 183
  •   1
Отговори
# 180
  • София
Пишете ми на obrankov@abv.bg

# 181
# 182
Здравейте,
бих искала разкажа за нашият случай. Детето е родено доносено 2,860гр, момиче. Някъде 3 седмици след раждането забелязахме,че се е образувал хемангиом на гръбчето (по-малък от 1 стотинка е), педиатърът каза да изчакаме сам да се махне. Той не расте и към днешна дата - вече е на 18м., но не забелязвам и да намалява.Стои си със същите размери. Притеснява ме следното преди около 2месеца (тя беше на 14м) се появи нов с големината на убождане от игла на нослето, близо до окото. Сега видях,че също има нов на краченцето, отново много малък колкото убождане от игла. Моля Ви докторе за коментар, изчетох цялата тема. Възможно ли е детето да има вътрешни? Нормално ли е на тази възраст от 18м, да се появяват нови? Благодаря за отговора.

П.С. Забравих да добавя че се роди с хемангиом отзад на вратлето в окосмената чост на главата, доста голям по площ,който изчезна сам и без лечение.

Последна редакция: вт, 22 дек 2020, 23:15 от 33hope

# 183
  • София
Вече Ви отговорих на лични. За да дам точно мнение трябва да видя детето.
По принцип тези малки хемангиоми, макар и на различни места, изчезват спонтанно към 3 - 4 година на детето.
Мисля че не се налага специфично лечение.

Общи условия

Активация на акаунт