Инвитро в Кипър- Никозия с Др Лернис и Акесо клиника😇

  • 5 075
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте ,
Следя форума от доста време и съм много щастлива,че го има!Благодаря на всички,които всеотдайно работят и ни помагат със съвети и информация!
Аз просто искам да споделя моят опит и да покажа ,че има и други отворени възможности да осъществим мечтите си.Радвам се за всички,постигнали мечтите си кой в БГ,кой в Турция,затова аз пък исках да ви споделя и за Кипър.
Сега съм на 40+ години,като от 7 години искаме бебе.След множество изследвания,диагнозата ни беше всичко ОК  и Неустановен инфертилитет.Направих 3 инвитро в Кейбридж-Англия,отрицателен резултат.
Честно казано изобщо не съм доволна,но който се е сблъскал с тази здравна система,знае какво имам предвид.Ембрио със 6 клетки на 5 ден,не е бластоцист,но пък се заплаща допълнително.
След 3 те неуспешни опита и виждайки,че дори да продължа,ще бъда третирана като номер и банкова сметка,не като индивидуална личност,реших,да търся други възможности.
Изключително съм благодарна на приятелката ми акушерка,която през цялото време ми казваше" Ела при моят д-р в Никозия,тук имаме толкова трудни случаи и успешни бременности,сигурна съм ,че Д-р Лернис,ще направи най- доброто за теб" и аз нямах какво да губя и отлетях.
От 1-та консултация още бях много впечатлена и оптимистично настроена.Не само ,защото този човек е изключително ерудиран и владее 4 езика,но и защото лечението,беше постоянно във ход ,не по заучени наизуст протоколи , а се следеше състоянието ми и какво допълнително да се включи или намали като медикамент.
За самата процедура бях 2 седмици и това бяха изключително щастливи и релаксиращи седмици,за нищо не се притеснявах,знаех,че Др.Лернис знае какво прави и сега само мога да споделя,че съм бременна в 6-та седмица,знам че имам още много път да извървя,и ще е стъпка по стъпка,но момичета когато намерите Вашият лекар и му вярвате резултатът идва:)
Самата процедура беше в Акесо клиника,и беше на изключително ниво,имаше доста руски служители,говорят и английски така че,комуникацията не беше никакъв проблем.
Немога да не споделя,че съм изключително впечатлена от тяхната честност,предполагам че много хора са се сблъсквали с излишно финансово товарене,докато те бяха изключително искрени и ми струваше само €2400.отделно се заплащат лекарствата,за всеки случай е различно естествено. В разговор с директорът на клиниката,който е и ембриолог,му казах че трудно се намира информация за тях в глобалният интернет,а той ми отговори,че са щастливи,че могат да обърнат внимание на всеки пациент,и че за тях пациентите не са номера.
Там се запознах и с други български мами ,които се радваха на бебчовци благодарение на същият доктор.
Аз не живея в Кипър,но смятам че ,ако повече хора знаят за тази опция,може би ще има и още щастливи бъдещи мами,като мен.Аз лично смятам за изгубени тези 5 години в Ходене по мъките,сълзи и напразни очаквания,но знаех че немога да се откажа!
Успех на всички ви и много бебчета и щастие!

# 1
  • София
  • Мнения: 16 691
Здравей, благодаря за споделения опит.

Последна редакция: вт, 13 авг 2013, 15:39 от ivankaka

# 2
  • Мнения: 15
Здравей Ivankaka,
Няма защо,нали всички се борим за мечтите си!Когато човек има повече опции,винаги има вероятност да намери най доброто:)ако приятелката ми не ми беше казала за този Др.Лернис,а тя работи отдавна с него и има наблюдения,аз нямаше да знам и още щях да се лутам.Направи ми впечатление,че са доста скромни и земни,и Др и ембриологът,не се пъчат по ТВ и реклами,но пък резултатите им говорят достатъчно.
Аз само сок от жаби не съм пила( гледах ,че е за инфертилитет по Нейшинъл географик,ама пък що Мака пудра и пчелни млечица,ядки и т.н изядох и изпих:)
Благодаря ти за топлите думи!
Успех на всички и много късмет и прекрасни бебче та да ви радват!😇😇😇

# 3
  • София
  • Мнения: 1 326
toniwolf , благодаря за споделения опит!!! Hug

Отдавна чаках да се появи някое момиче, което да сподели опит за клиника в чужбина, но не Турция. Защото и аз като теб съм убедена, че Истанбул далеч не е единствената възможна дестинация за тези, които искат да направят опит извън БГ. Дано се появят и други подобни теми...

# 4
  • Мнения: 15
Много се радвам Burtу,
Дори за един човек да е полезно,има смисъл.😇
Докторът не ми взе и една стотинка за предварителната консултация,прегледа,за ехографа,за снимките,абсолютно нищо.Накрая платих дори половината от неговата тарифа,е това е заради приятелката ми.Неговата секретарка ми поръчваше лекарствата с отстъпка.Просто изключително много се грижеха за мен!И си изкарахме страхотна почивка,страхотна храна.Дай Боже бебчо да се роди живо и здраво,с мъжът ми си мислим и за второ:)) знам,че рибата е в морето,а ние вече сме с тигана...ха ха,но кой знае:)
Много късмет на всички!😇😇😇😇😇😇😇😇

# 5
  • Мнения: 399
Честито! Всяка споделена информация е от полза на мнoгoто бъдещи мами борещи се за рожба. Успех до края!

Общи условия

Активация на акаунт