а жълтък?

  • 2 924
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Julie

виж сега
баналните сипмтоми са: обрив, отоци.
други симтоми - грапави бузи, разстройство....
НО това са симтоми на алергия по принцип. не се изприщва различно ако е от яйца или от шоколад.
т.е. така не можеш да разбереш от какво е. и дали е алергия.
щерка ми направи два ужасни алергични пристъпи. и до ден днешен не знам от какво са.


Разбрах Simple Smile Мерси.

# 31
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Iva_D
SZA, къде практикува тази твоя педиатърка?


Ами тя е във 2-ра градска, шеф е на едно от педиатричните отделения, освен това е и алерголог. Имам й пълно доверие. Разбира се, не е джи-пи-то на детето...

# 32
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Biby
Цитат на: Julie
Цитат на: Biby
А какви са симптомите при алергия към жълтък?


хехехехехе
ти ме уби


що бе, верно не знам Embarassed
А малкия оня ден му давам за трети път жълтък /по 1/4/ и като хвана да повръща - 1час непрекъснато повръщане + диария.... Cry  И аз все си мисля, че е от тоя жълтък, защото няма от какво друго да е.. Та за това питам, да не е алергия нещо Imp


Задължително кажи това на педиатъра! Ако имате непоносимост към жълтъка, трябва да внимавате с ваксината морбили+паротит+рубеола.

# 33
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Да не би да е било развалено яйцето? Колко време го вари? На мен по ми прилича на отравяне от колкото на алергия.

# 34
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Erica
Да не би да е било развалено яйцето? Колко време го вари? На мен по ми прилича на отравяне от колкото на алергия.


Варих го около 15мин., но и аз мисля, че яйцето нещо не е било в ред, защото освен повръщането /зверско/ и диарията нямаше нищо друго /Т, обриви и т.н/.

А на лекарката се обадих и тя ми тегли едно конско що съм била дала жълтък следобяд и че след 12ч. бебето не можело да го понесе Shocked  И да му дам кисело мляко Shocked  /а той не е близвал до сега/, е аз не му дадох и го заведох на друг лекар Imp

# 35
  • Мнения: 6 155
Цитат на: tedi_b
Цитат на: Biby
Цитат на: Julie
Цитат на: Biby
А какви са симптомите при алергия към жълтък?


хехехехехе
ти ме уби


що бе, верно не знам Embarassed
А малкия оня ден му давам за трети път жълтък /по 1/4/ и като хвана да повръща - 1час непрекъснато повръщане + диария.... Cry  И аз все си мисля, че е от тоя жълтък, защото няма от какво друго да е.. Та за това питам, да не е алергия нещо Imp


Задължително кажи това на педиатъра! Ако имате непоносимост към жълтъка, трябва да внимавате с ваксината морбили+паротит+рубеола.


Кога се слага този ваксина?

# 36
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Biby
Цитат на: Erica
Да не би да е било развалено яйцето? Колко време го вари? На мен по ми прилича на отравяне от колкото на алергия.


Варих го около 15мин., но и аз мисля, че яйцето нещо не е било в ред, защото освен повръщането /зверско/ и диарията нямаше нищо друго /Т, обриви и т.н/.

А на лекарката се обадих и тя ми тегли едно конско що съм била дала жълтък следобяд и че след 12ч. бебето не можело да го понесе Shocked  И да му дам кисело мляко Shocked  /а той не е близвал до сега/, е аз не му дадох и го заведох на друг лекар Imp


Това, което знам аз е, че "по-опасните" храни се дават сутрин. Така ако евентуално има някаква реакция, можеш да реагираш.

# 37
  • Мнения: 6 155
Цитат на: tedi_b

Това, което знам аз е, че "по-опасните" храни се дават сутрин. Така ако евентуално има някаква реакция, можеш да реагираш.


Ако проблема е бил в яйцето /най-вероятно/, и сутринта да го бях дала пак щеше да повърне. Така си мисля  33uu

# 38
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Biby
Цитат на: tedi_b

Това, което знам аз е, че "по-опасните" храни се дават сутрин. Така ако евентуално има някаква реакция, можеш да реагираш.


Ако проблема е бил в яйцето /най-вероятно/, и сутринта да го бях дала пак щеше да повърне. Така си мисля  33uu


Да, така е - ако има някаква непоносимост към яйцето, няма значение кога е дадено, ще реагира.
Обикновено алергична реакция се проявява от 2 до 48 часа след сблъскване с алергена, затова е хубаво бебетата да се захранват с нова храна сутрин. Ако има бурна реакция, имаш време да реагираш (май се повтарям).

Ваксината морбили+паротит+рубеола се слага на 13 месеца.

Всеки ден ли даваше жълтък или пропускаше дни?

# 39
  • Мнения: 6 155
Цитат на: tedi_b
Цитат на: Biby
Цитат на: tedi_b

Това, което знам аз е, че "по-опасните" храни се дават сутрин. Така ако евентуално има някаква реакция, можеш да реагираш.


Ако проблема е бил в яйцето /най-вероятно/, и сутринта да го бях дала пак щеше да повърне. Така си мисля  33uu


Да, така е - ако има някаква непоносимост към яйцето, няма значение кога е дадено, ще реагира.
Обикновено алергична реакция се проявява от 2 до 48 часа след сблъскване с алергена, затова е хубаво бебетата да се захранват с нова храна сутрин. Ако има бурна реакция, имаш време да реагираш (май се повтарям).

Ваксината морбили+паротит+рубеола се слага на 13 месеца.

Всеки ден ли даваше жълтък или пропускаше дни?


До сега съм дала 3-4 пъти жълтък, някъде през около 4 дни и нямаше проблем.
А повръщането започна точно 2часа след като го дадох Rolling Eyes  И сега не знам дали е било алергична реакция или просто яйцето не е било в час. За по-сигурно ще изчакам още месец и тогава ще пробвам да дам пак.

# 40
  • Мнения: 4 358
Да, идеята с изчакването е добра. Питай за всеки случай педиатъра, дали е необходимо да чакаш толкова дълго.

Общи условия

Активация на акаунт