помагайте бързо,че ще откача

  • 1 843
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 271
И аз не намирам нужда от вода, особено при толкова малки и кърмени бебета. Само ги объркват за сученето и пълнят коремчето с вода, та му развалят апетита. Можеш да даваш по 1-2 лъжички след кърмене колкото да се изплаква устичката, предпазва от гъбички и т.н., но това е, повече не му е нужно. Особено пък сега есен-зима.

# 16
  • София
  • Мнения: 592
А нашият бебо (месец и половина) се налива с вода. Само на кърма е, но и след кърмене да му дам вода ще пие докато не му дръпна шишето  Sad
Между кърменията пак пие много. Много е ревлив и не спи и само водата спасява положението понякога.
А иначе си наддава много добре, даже повече от средното.
Явно си е индивидуално за всяко бебе.

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Bobolina,
само искам да вметна, че вероятно бебето ти пие толкова вода, просто защото е от шише, а то иска да посуче още малко. Пробвай алтернативен метод - чашка или лъжичка и виж дали пак ще пие така жадно.
Обикновено по-честото слагане на гърда, особено при плач, помага чудесно за по-неспокойните бебета.

# 18
  • Мнения: 1 734
Как може да навреди на бебе водата? Shocked  Ако не е подсладена, разбира се. Може ли да го лишаваш милото от малко водичка, когато виждаш, че е жадно?! Не гладно или неспокойно, а просто жадно. Какво толкова лошо намирате в това не мога да разбера Confused:

# 19
  • Мнения: 3 379
Водата влияе на нивото на натрия в кръвта и може да нанесе сериозни последствия за бебето, ако се прекали. Ако бебето е жадно, суче - в кърмата има достатъчно за нуждите му вода.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: sia
Как може да навреди на бебе водата? Shocked  Ако не е подсладена, разбира се. Може ли да го лишаваш милото от малко водичка, когато виждаш, че е жадно?! Не гладно или неспокойно, а просто жадно. Какво толкова лошо намирате в това не мога да разбера Confused:


Разрежда нивото на натрия в кръвта и може да доведе до гърчове, кома, засягане на мозъка и дори смърт.
Бебе, кърмено на поискване, просто не може да е жадно. При бебета по-малки от 4-5 седмици, даването на вода се свързва с повишени нива на билирубина.

# 21
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Iva_D
Цитат на: sia
Как може да навреди на бебе водата? Shocked  Ако не е подсладена, разбира се. Може ли да го лишаваш милото от малко водичка, когато виждаш, че е жадно?! Не гладно или неспокойно, а просто жадно. Какво толкова лошо намирате в това не мога да разбера Confused:


Разрежда нивото на натрия в кръвта и може да доведе до гърчове, кома, засягане на мозъка и дори смърт.
Бебе, кърмено на поискване, просто не може да е жадно. При бебета по-малки от 4-5 седмици, даването на вода се свързва с повишени нива на билирубина.


Именно за такова бебе с гърчове, получени от пиенето на много вода, ми разказа нашата педиатърка.

# 22
  • Мнения: 3 271
Цитат на: SZA
Цитат на: Iva_D
Цитат на: sia
Как може да навреди на бебе водата? Shocked  Ако не е подсладена, разбира се. Може ли да го лишаваш милото от малко водичка, когато виждаш, че е жадно?! Не гладно или неспокойно, а просто жадно. Какво толкова лошо намирате в това не мога да разбера Confused:


Разрежда нивото на натрия в кръвта и може да доведе до гърчове, кома, засягане на мозъка и дори смърт.
Бебе, кърмено на поискване, просто не може да е жадно. При бебета по-малки от 4-5 седмици, даването на вода се свързва с повишени нива на билирубина.


Именно за такова бебе с гърчове, получени от пиенето на много вода, ми разказа нашата педиатърка.


Това звучи наистина сериозно  Cry

# 23
Цитат на: boo
Bobolina,
само искам да вметна, че вероятно бебето ти пие толкова вода, просто защото е от шише, а то иска да посуче още малко. Пробвай алтернативен метод - чашка или лъжичка и виж дали пак ще пие така жадно.
Обикновено по-честото слагане на гърда, особено при плач, помага чудесно за по-неспокойните бебета.


Boo пробвах да го слагам да суче когато плаче, но ефекта е временен, защото когато не  му тече достатъчно силно се дърпа с рев и пак почва да реве. А биберон залъгалка не иска, почва да я смуче и като види, че нищо не пуска я плюе

# 24
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Anonymous
Цитат на: boo
Bobolina,
само искам да вметна, че вероятно бебето ти пие толкова вода, просто защото е от шише, а то иска да посуче още малко. Пробвай алтернативен метод - чашка или лъжичка и виж дали пак ще пие така жадно.
Обикновено по-честото слагане на гърда, особено при плач, помага чудесно за по-неспокойните бебета.


Boo пробвах да го слагам да суче когато плаче, но ефекта е временен, защото когато не  му тече достатъчно силно се дърпа с рев и пак почва да реве. А биберон залъгалка не иска, почва да я смуче и като види, че нищо не пуска я плюе


Може би кърмата му е по-малко, но ще се усили, ако го слагаш редовно. Ще свикне, а и ще се увеличи кърмата.

# 25
Когато се успокоиш и си повярваш, че ти най-добре можеш да прецениш кое е добро за твоето бебе, тогава ще ти бъде много по-лесно да разбереш дали бебето има нужда от вода или не. Аз имам две хлапета, големият кърмих 18 месеца. Малкият е на 13 месеца в момента и все още го кърмя, но вече съвсем малко, защото е захранен. И двамата поемат големи количества вода още от раждането си. И на двамата съм давала преварена вода - отначало със захар, после я намалих и накрая я махнах съвсем.
Честно казано теорията за това как бебето няма нужда от вода ми се струва малко крайна. Като се замислиш всички бозайници първоначално са само на кърма, така че сигурно има истина в тая работа, но от друга страна от всички бозайници, човекът най-късно е в състояние САМ да си допълзи до водата, за да пийне.
Ето защо препоръчвам да даваш на бебето водичка. Ако не иска, така и няма да можеш да я накараш да пие, а ако иска би било жестоко да не й даваш само защото на Запад и в САЩ правят така.
Когато големият ми син беше бебе и също като теб се блъсках в хорските и роднински напътствия и натрапени препоръки много се борих за това дали да му варя разни отвари за коликите. Роднините искаха да го тъпча с анасон и индийско орехче!!!, та добре че детската сестра ме подкрепи с един ужасяващ пример за дете отровено с индийсго орехче, та намерих сили да се опра на нея и да не де занимавам с безсмислици.
Сега вече не ми се бъркат (чак толкова), а и тъй като съм по-уверена в себе си и да ми препоръчат нещо дето не искам да го правя, поне не излизам от релси. Ще видиш, че ще го надживееш. Успех. Целуни бебката докато спи, усмихни се сама на себе си и си дай сметка колко ди щастлива, че я имаш.
с поздрав,
Катя

Общи условия

Активация на акаунт