БИРА?

  • 12 348
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 372
Това направо ме разсмя."Алкохол по време на бременност."Мила Кики 27 не се оправдават момичетата,наистина и лекарите препоръчват по чаша бира на ден.Не се фанатизирайте с това да сте перфектни във всичко,не става.Аз и в момента си пийвам биричка и не мисля ,че вредя на детето си ,нито съм по-лоша майка от теб.Не се обиждай ,но съдиш прекалено строго по своите си правила. Imp  Grinning

# 31
  • Мнения: 2 529
Цитат на: givka
но съдиш прекалено строго по своите си правила. Imp  Grinning


Не, не, не мога, а и не искам да съдя някого. "Не съди, за да не бъдеш съден" - тази максима често си я повтарям. Просто искам да кажа на момичетата, че колкото по-здравословно живеят, толкова по-добре за бъдещото им дете, а и за тях Grinning

Защо бъдещите майки вместо да се възползват двойно и тройно от момента и да се избавят от всичките си вредни навици и пороци (а и да накарат и половинките си), те рискуват децата им да наследят същите вредни навици, което всъщност е най-малкото зло...
Защо трябва да чувстваш, че се "лишаваш" от нещо, когато ти всъщност правиш най-доброто за себе си и за малкото човече, обръщайки повече внимание на здравето си.

# 32
  • Мнения: 390
Цитат на: kiki27
Защо бъдещите майки вместо да се възползват двойно и тройно от момента и да се избавят от всичките си вредни навици и пороци ...................

казвам "лицемерно" за да не кажа  лицемерка

# 33
  • Мнения: 390
Цитат на: pipilota
И аз , и аз съм с ПЛАЗМЕН МОНИТОР!!!!  - ФУКНЯ
Не пия кафе, не пуша, не пия алкохол А МИСЛЯ ЗА ДЕТЕТО СИ! МАМКА МУ! censored  - ПСЕВДОСВЕТИЦА

Ейййййй, Кики свалям ти шапка!!! Кефя ти се!  Лиоренке, знаеш, че и на тебе съм ФЕН!!! .......... ТОВА ЧАК МИ Е НЕУДОБНО ДА ГО НАПИША, ЩО НЕ ИМ РОДИ И НА ТЯХ ПО ЕДНО ДЕТЕ, ЧЕ ДА ДОКАЖЕШ КОЛКО ........ ХММ, АМА АЙ

# 34
  • Мнения: 5 246
"Прекаления светец и Богу не е драг "

Аз съм изпила няколко чаши червено вино през бременноста ми и детенцето ми се роди живо и здраво.
Стига сте се фанатизирали моля ви,има къде,къде по вредни неща на които никой не обръща внимание.А сте се хванали за 1 чаша бира или вино  Imp

# 35
Бих искала само да споделя и моето мнение.
В момента когато разбрах че съм бременна спрях всякакъв вид алкохол  и цигари.. И на мен са ми казвали и педиатри и приятели, че една чаша бира или вино няма да ми навреди. Но, мисълта ми че всичко което поемам преминава през моето дете не ме напускаше. За мен бе грях да подложа  детето си дори и в най малкото количество, като глътка бира..или никотин заради моето  удоволствие. Има много неща около нас които са вредни, но  когато живота си деля с някого в случая със зародиша в мен, то бих се постарала да регулирам нуждите си поне в този момент от няколко месеца и колкото се може да не вредя на новозародения живот в мен.  Confused: на виждане.

# 36
  • Мнения: 1 289
Аз пък си пиех от време на време и бира и вино. За рождения ми ден дори си праснах и една водчица за мое здраве, защото от много пазене в някакво заведение ми лепнаха салмонела, че щях да пукна. Пиех и безкофеиново кафе и капучино и ядях каквото си искам и затова качих 11 кг за 9-те месеца Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: evpraksia
Цитат на: mariane
Birata i osobeno 4opleneto na semki sa vredni za malkia 4ovek. Sazdavate my loshi navisi ot nerodeno. Ne biva taka Grinning  Grinning  Grinning


Защо пък чопленето на семки!??  Shocked


Мда, много добър въпрос. Аз бая семки хапвам  Confused  Никога не съм чувала че може да е вредно   Embarassed

Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 489
НИКАКЪВ АЛКОХОЛ

" Алкохолът преминава през плацентата и уврежда тежко клетъчния метаболизъм на зародиша, което е още по-опасно, тъй като черният дроб не е в състояние да го разгражда.
Алкохолизмът причинява недохранване, забавено развитие, тежки малформации, особено на сърцето. Децата на алкохоличките се разпознават при раждането. Лицата им са съ изпъкнало чело, сплескан нос и недобре оформена брадичка. Поради липсата на алкохол те са особено неспокойни през първите дни. Този недостатък ще ги преследва през целия им живот. Към забавеното физическо развитие се прибавя и забавено умствено развитие.
Ако изпиете една чаша вино или някакъв аперитив, което представлява много малко количество алкохол за жена с тегло около петдесетина килограма, за неколкограмовия зародиш, който на всичко отгоре не е в състояние да разгради алкохола, това количество е направо огромно.
Примерът показва защо изцяло трябва да откажете алкохола. Вашето бебе заслужава тази дребна саможертва."

Не изказвам мнение, а цитирам. Всеки решава сам за себе си...

# 39
  • Мнения: 4 406
и  аз си пийвах биричка всякя вечер, особено през последните месеци от бременността. после продължих, за да ми се увеличи кърмата- татито настояваше, но не мога да твърдя ,че имаше ефект. все пак навика с чашата бира си остана, а кърмата си е все едно и също количество. намалява, ако не се храня добре. така че вечер пийвам и се изцеждам, лягам и спя като бебе, а тати става да храни сина си. не крия, че хитрувам за да се наспя. Laughing

# 40
  • Мнения: 4 406
ама много страшно звучи " алкохоличка".  жена от 60 кг има 5 л кръв и тя е обща за нея и бебето. не съм съгласна, че една бира( чаша вино) прави майката алкохоличка

# 41
  • Мнения: 2 489
Е, естесвено де! Тука явно няма алкохолички. Просто интересна статия.

Ето за ваше успокоение:

"Какво знаете за пиенето на алкохол?
А. Не трябва да се докосвам до алкохол през цялата бременност.
Б. Джинът е полезен за бебето.
В. Няколко чаши бира седмично са разрешени.
Верен отговор: В
В САЩ на бременните се препоръчва да не пият изобщо. Във Великобритания са по-либерални – допускат се 1–2 единици алкохол 1-2 пъти седмично. Една единица се съдържа в една чаша вино или в 250 мл бира. У нас се приема съветът на англичаните. Важна е мярката! "

# 42
  • Мнения: 4 406
имаше един виц за пиене с мярка " до наакване"... Laughing

# 43
  • Мнения: 6 315
И на мен ми се е случвало да пия я бира, я вино докато бях бременна и сега си имам хубаво и здравичко момченце. Мисля, че не е нужно да ставаме фанатици на тема здравословен начин на живот (който поради куп причини в днешно време не може да има). А и в крайна сметка всеки сам си прави своя избор, не е редно да съдим другите за техния.

# 44
  • София
  • Мнения: 10 825
Цитат на: Margarita
И на мен ми се е случвало да пия я бира, я вино докато бях бременна и сега си имам хубаво и здравичко момченце. Мисля, че не е нужно да ставаме фанатици на тема здравословен начин на живот (който поради куп причини в днешно време не може да има). А и в крайна сметка всеки сам си прави своя избор, не е редно да съдим другите за техния.


  202uu   friendship   202uu
Както се казва: Живей и остави и другите да живеят!
А също и: Прекаления светец и богу не е драг!

Общи условия

Активация на акаунт