В очакване на първи клас! - 4

  • 41 766
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 47 903
Дънки с ластик за толкова голямо дете съм купувала само от Х и М , има 1-2 модела, лошото е че са за малко по-пълни дечица, та са му малко широчки, но и моят ги предпочита
И аз не харесвам анцузите, но за часовете по физическо ги искат, а на практика е по-удобно в дните с физическо детето да е облечено с анцуга, вместо да го мъкне отделно, та сигурно ще взема 1-2 долнища, но не бързам още- то човек анцузи да иска

# 31
  • Варна
  • Мнения: 3 355
А есенни дрехи вече има ли заредени по магазините ? Не съм се "моткала " скоро . А нашия МОЛ си има стъклен покрив , нещо се спомена ,че по такива места нямало естествена светлина . Основно мисля с дънкови поли и панталони да ходи на училище, нагоре ще сме с униформа . Предната тема се оплаках ,че май са ни пропуснали поръчката , вече чакаме повече от месец, а сега ще чакаме още за да  я получим най-сетне  Twisted Evil Но всъщност ще купувам панталони и обувки през септември, поне моята расте "на скокове",  и понякога за месец панталоните и окъсяват доста и изглежда смешна.

Хубави анцузи откъде вземате, ще ми трябва 1 за физическо , поне нямат претенции за цвета  Mr. Green

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Доника, благодаря за темата!   bouquet

Моя син също не се интересува, че ще започва първи клас. Изобщо не го вълнува темата. А мен все повече ме стяга, като си помисля.  Confused Много е наивен, но за сметка на това и палав. Ако някой му подшушне "Отиди и направи "... нещо си", за да съм ти приятел"  ще го направи без да се замисли за последствията. Отделно, че е много общителен, прекалено. Няма грам притеснения от непознати и който не е поискал, той не го е излъгал. Това най-много ме плаши. Постоянно говорим, обясняваме и на теория знае прекрасно всичко, но на практика...нищо! В предучилищната учителката не ги оставяше сами, а и междучасията им се разминаваха с тези на другите ученици. Сега, обаче всички заедно ще излизат. Такива притеснения ме гонят напоследък и хич не ми е ентусиазирано от предстоящите събития.

Относно покупките - нищичко не съм купила. Mr. Green Мисля в събота да излезем, поне за тоалет за първия учебен ден и раница евентуално.

# 33
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте,
Доника, Благодаря за старанието с което си направила новата ни тема, дано споделяме само хубави емоции. Hug
Мария и аз приказва много на тази тема, но не знам дали има ефект, вчера едни момиченца му хвърлят пръчка , а той им я носи, такава им била играта, казах му да не прави всичко което му казват, а той ми отговори, че те били щастливи, защо пък да не го правел Rolling Eyes
Веселина, моля покажи ми помагалото и анцунга, макар и да е момичешки, че ще пускам поръчка от СПОРТСА и се чудя.
Нашата учителка ни даде съвет да включим децата в избирането на учебните помагала, да си оправи сам раницата, по този начин ще ги направим съпричастни. Моя син сутринта ми заяви че искал само два дни да ходи на училище, а да почива 5, започна се с пазарлъците. Simple Smile
Мисля да пазарувам от Джъмбо, като чели има най голям избор, макар че ми се иска някой продавач да ме консултира за някой неща, но...Днес сме на отчитане на манту почти не се е зачервило и подуло, дано не ни слагат пак ваксина. Praynig
Личната карта в книжарниците ли се купува, каква е процедурата по ваденето  bouquet

Последна редакция: чт, 22 авг 2013, 10:07 от tzvetihc

# 34
  • Мнения: 4 428
Хубави анцузи откъде вземате, ще ми трябва 1 за физическо , поне нямат претенции за цвета  Mr. Green

Аз купих един от СпортДирект. Страхотен се оказа - мек, от хубава материя, но и ватиран. Ще е за по-студеното време явно. Излезе и на много добра цена - о/о 20лв горнище и долнище  Peace
За основната част от времето, когато не е особено студено съм купила няколко клина с различна дължина. Мисля и тениски няколко да купя и това да й е облеклото за физическо  Peace Нашите деца също ще ходят с екипа на училище, когато имат физическо, защото нямат съблекални. Но си мисля, че ще трябва поне да обличат и свалят тениската, за да не стоят потни цял ден  Rolling Eyes

Моята щерка има голям ентусиазъм за училище и учене, но си мисля че въобще си няма идея от какво е ентусиазирана  Mr. Green Не очаквам да й се задържи ентусиазма дълго след началото на уч.година. Сега правим едно помагало на Крокотак за предучилищна, за да си припомни поне основните неща. Тези неща ги прави с кеф, пък ще видим в училище.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 249
Като се замисля - не ми е до тетрадки, моливи и тн...Голяма мъка  ми е работното време - 18.30. Прибирам се към 19.30, не дай си Боже да вляза да купя и нещо за ядене в някой магазин...отиде 20 часа. Кога ще имам време да го видя това дете какво е учило, написало ли е всичко и тн. Много искам да си намеря работа с нормално работно време, но заради малкия не става...То пак заради него не знам и до кога ще работя де, че тръгне ли и той на училище двете неща ще са абсолютно несъвместими Cry
Оплаках се  Rolling Eyes

# 36
  • софия
  • Мнения: 1 305
Доника, много неприятно с това работно време Rolling Eyes, аз имам право на плаващо така че ще идвам в 8, но ще си тръгвам в 4.30, да мога до 5 да го взимам, че е до толкова занималнята, но и аз няма да го виждам особено, понеделник и сряда е на плуване, а вторник и четвъртък е на джудо, дано си пише всичко в занималнята, че иначе събота и неделя тежко ни горко.

# 37
  • Мнения: 47 903
Щерката ходеше на занималня, оправяше се, имаха страхотна учителка в занималнята
И малчо ще ходи на занималня, ама очакванията ми не са розови...ще трябва сигурно и вечер да се занимаваме и отсега съм  Sick
Доника, заради децата моят мъж е на нископлатена работа с работно време до 16,30 от няколко години, много ни е неприятно, но се спряхме на този вариант, единият от нас да се освобождава по-рано заради децата. Имали сме и гледачка преди време, която да ги прибира, но така е по-добре. Вечер имаме и други извънкласни занимания, водене, прибиране...

# 38
  • Варна
  • Мнения: 3 355
Хубави анцузи откъде вземате, ще ми трябва 1 за физическо , поне нямат претенции за цвета  Mr. Green

Аз купих един от СпортДирект. Страхотен се оказа - мек, от хубава материя, но и ватиран. Ще е за по-студеното време явно. Излезе и на много добра цена - о/о 20лв горнище и долнище  Peace
За основната част от времето, когато не е особено студено съм купила няколко клина с различна дължина. Мисля и тениски няколко да купя и това да й е облеклото за физическо  Peace Нашите деца също ще ходят с екипа на училище, когато имат физическо, защото нямат съблекални. Но си мисля, че ще трябва поне да обличат и свалят тениската, за да не стоят потни цял ден  Rolling Eyes



В нашето училище има салон, тъй че смятам нещо по-леко като материя да търся  newsm78  Предполагам ,че ще са навън само като е топло.

Не се вълнувам толкова как ще се справя в училище, все ще се научи да пише, но пък се притеснявам в каква среда ще попадне. Като гледах на родителската среща, има доста майки ,които се познават от преди / и децата / и не бих искала моето да остане изолирано. В ДГ се получи така, повечето бяха заедно от яслата и не искаха да играят с "новите". Не успя да си намери приятелки там, накрая в последната група играеше  само с момченца. А ми е толкова контактна иначе, където и да я заведа веднага завързва познанства   Confused

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 1 693
Айде и аз в новата тема Hug

Повечето канцеларски неща закупих, без да се втелявам излишно.

Само тия показалки не намерих, ама само в 2 големи книжарници влязох. Споделете къде има, централно някъде.. Или да търся в кварталната книжарница до училището.

Дрехи не съм й купувала специални, тя на градина ходеше или с клин, или с пола/рокля. Анцунг няма.
Мисля да е с клин и суичър за спорта, че по-малко тежи.

Ако е топло на първия учебен ден, ще е с рокля и болеро отгоре, имаме ги.
Ако е хладно, се чудя с какво. Вчера видях, че са заредили есенни дрехи в магазина на Wenice, аз пазарувам доста за нея оттам. Имаше 3-4 модела бели ризи.

Последна редакция: чт, 22 авг 2013, 10:34 от Vesana

# 40
  • София
  • Мнения: 6 768
Дънки и панталони и за каката и за първокласника. За първия учебен ден все още нямаме купени специални дрехи, много ми се ще някоя ризка да му купим, но още не съм харесала. Освен това се чудя с къс или дълъг ръкав и се мотая.

# 41
  • Мнения: 4 428
Хубави анцузи откъде вземате, ще ми трябва 1 за физическо , поне нямат претенции за цвета  Mr. Green

Аз купих един от СпортДирект. Страхотен се оказа - мек, от хубава материя, но и ватиран. Ще е за по-студеното време явно. Излезе и на много добра цена - о/о 20лв горнище и долнище  Peace
За основната част от времето, когато не е особено студено съм купила няколко клина с различна дължина. Мисля и тениски няколко да купя и това да й е облеклото за физическо  Peace Нашите деца също ще ходят с екипа на училище, когато имат физическо, защото нямат съблекални. Но си мисля, че ще трябва поне да обличат и свалят тениската, за да не стоят потни цял ден  Rolling Eyes



В нашето училище има салон, тъй че смятам нещо по-леко като материя да търся  newsm78  Предполагам ,че ще са навън само като е топло.

Нашето училище също има салон. Но, след като ще трябва ад ходят облечени с екипите, когато ще тренират, тогава ще си влезе в употреба ватирания анцунг  Peace

Само тия показалки не намерих, ама само в 2 големи книжарници влязох. Споделете къде има, централно някъде.. Или да търся в кварталната книжарница до училището.

Въобще съм забравила за тези показалки и не съм търсила  Crazy Честно казано не съм и виждала по книжарниците, за да се подсетя за тях.

# 42
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Уф че снобарско станало тук, а аз чакам мнение за световнонеизвестните раници Пулс   



Раниците са много добро качество. Сръбски са с много хубав ортопедичен гръб. Не са световнонеизвестни и са по добри от Габол

# 43
  • София
  • Мнения: 6 768
http://www.webcafe.bg/id_300096086_Ranitsa_za_sto_leva_

Това е действителността. Sad

# 44
  • Мнения: 17 936
Уф че снобарско станало тук, а аз чакам мнение за световнонеизвестните раници Пулс   



Раниците са много добро качество. Сръбски са с много хубав ортопедичен гръб. Не са световнонеизвестни и са по добри от Габол

Много ти благодаря  Peace май ще се преориентирам, много по- лекички са  Peace

Общи условия

Активация на акаунт