В очакване на първи клас! - 4

  • 41 816
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • софия
  • Мнения: 25 457
Цъ. Не било така. Thinking
И вчера, и сега пак я четох - все ме натъжава и мисля, че е така.

# 46
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте,
благодаря на Доника за новата тема и на Klemy, за хубавата статия. Колко вярно е това, уви.
Ние сме почти готови с приготовленията за училище. Вчера вечерта като останах насаме, изрових разните пълни комплекти с флумастери и моливи. Вече сложих в несесера химикалче и линийка, останалите неща дъщеря ми ще си нареди по неин вкус. Раницата мислех да е Herlitz, изглеждат наистина здрави, но със сигурност ще й кажа, че догодина няма да взимаме нова, така че каквото си хареса, това ще е. Също така вчера купих и тетрадки с т. и ш. редове, остана само на квадратчета и скицници, блокчета за рисуване. Анцуг незнам какъв да купя, ще прегледам в околните до офиса ми магазини, но по-тънък ще е, защото разбрах, че ще е много топло в училище.
Само да попитам за физическото ще трябват гуменки за вътре и маратонки за навън, така ли? Е, ще питам пак на родителската среща.
Успех на всички в приготовленията, малко остана  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 47 981
Трябва да ви кажат , но масово е така- маратонки вън, гуменки вътре
Нашите учителки са били ок със всякакво спортно облекло- клинове, блузи, стига да са на ластик

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 1 747
Уф че снобарско станало тук, а аз чакам мнение за световнонеизвестните раници Пулс   



Раниците са много добро качество. Сръбски са с много хубав ортопедичен гръб. Не са световнонеизвестни и са по добри от Габол

Много ти благодаря  Peace май ще се преориентирам, много по- лекички са  Peace

И аз ги заглеждам тези раници, обаче трябва да се замъкна до Книжна борса Искър да ги видя наживо, в сайта на вносителя не са дали размери на раниците например.

# 49
  • София
  • Мнения: 6 797
Лично аз се приготвям за първия учебен ден от месеци, факт. И не е поради вещомания, както е писала Valeri, а защото просто ми/ни е извън възможностите да купим в рамките на един месец всичко за един ученик, камо ли за двама. За мен е така, за друг може да е смешно това. Още повече, че септември се натоварва от сумите за допълнителните помагала, които са около 50лв за ученик (при нас! да не подскочи сега някой, че не е така).
Та така, драги ми Смехурко.

# 50
  • Мнения: 4 428
И аз ги заглеждам тези раници, обаче трябва да се замъкна до Книжна борса Искър да ги видя наживо, в сайта на вносителя не са дали размери на раниците например.

Може ли сайта на вносителя да разгледам и аз  Grinning

Лично аз се приготвям за първия учебен ден от месеци, факт. И не е поради вещомания, както е писала Valeri, а защото просто ми/ни е извън възможностите да купим в рамките на един месец всичко за един ученик, камо ли за двама. За мен е така, за друг може да е смешно това. Още повече, че септември се натоварва от сумите за допълнителните помагала, които са около 50лв за ученик (при нас! да не подскочи сега някой, че не е така).
Та така, драги ми Смехурко.

Да, финансите определено са си фактор  Peace Аз И заради това пазарувам от рано за всичко, не само сега. Освен това на мен ми трябваше някакво време, за ад се ориентирам къде какво се предлага и какво търся всъщност. Искам да знам какво купувам. Има огромна разлика във всяка дреболия и не ми се занимава след няколко месеца да пазарувам същите неща, защото в началото съм взела каквото ми попадне. За това на мен пък са ми много полезни "вещоманските" коментари  Wink

# 51
  • софия
  • Мнения: 25 457
Лично аз се приготвям за първия учебен ден от месеци, факт. И не е поради вещомания, както е писала Valeri, а защото просто ми/ни е извън възможностите да купим в рамките на един месец всичко за един ученик, камо ли за двама. За мен е така, за друг може да е смешно това. Още повече, че септември се натоварва от сумите за допълнителните помагала, които са около 50лв за ученик (при нас! да не подскочи сега някой, че не е така).
Та така, драги ми Смехурко.

Да, финансите определено са си фактор  Peace Аз И заради това пазарувам от рано за всичко, не само сега. Освен това на мен ми трябваше някакво време, за ад се ориентирам къде какво се предлага и какво търся всъщност. Искам да знам какво купувам. Има огромна разлика във всяка дреболия и не ми се занимава след няколко месеца да пазарувам същите неща, защото в началото съм взела каквото ми попадне. За това на мен пък са ми много полезни "вещоманските" коментари  Wink
+1
Напр. много ми харесаха споделените от топъл дъжд моливи 12 с 24 цвята и веднага ги преписах. Да не говорим за лудостта, която настъпва по магазините в последните дни. Благодаря! Щом мога да си я спестя, с удоволствие ще го направя.

# 52
  • София
  • Мнения: 6 797
Да, това с проучването също. Пак поради финансовата страна. Не мога да си позволя да купя два пъти раница, а пък сега и 2 пъти по две, за една година. Нито пък една, за 200лв, така че от само себе си се налага това ровене.  Confused

# 53
  • Мнения: 1 992
Къде могат да се видят тези раници Пулс?

Факт е, че и тук се цитираха разници от по 80-100лв. Сега знам, че някой ще ми излезе с аргумента, че по-добре 100 наведнъж, отколкото няколко пъти по 30-40-50лв или колкото там струват немарковите раници. Но за мен е безумно да дам 100лв за раница. Също толкова ми е безумно да дам 40лв за несесер или 20лв за едни от препоръчаните на първа страница моливи.

Не знам тези, които пазаруват от преди една година, дали накрая като теглят чертата харчат по-малко от тези като мен, които ще напазаруват наведнъж след няколко дни. Най-голямото перо е раницата, дрехите също не са малък разход, но с растящи деца дрехи се купуват всеки сезон, така или иначе. Тетрадки и други канцеларски пособия не са чааааак толкова скъпи. Тетрадки има и по 0,30ст., например.
Не я разбирам тази истерия за първи клас, честно.

# 54
  • Мнения: 5 940
Оф,  ще обясня защо ме подразни статията. Може би заради безумната разделителна линия в обществото, която е на мода през последните месеци.
Пиша статията, ама не съм от тия.... Или видях ги ония дето берат тютюн на контрапротеста, горките хора, колко ме е жал за тях, обаче мразя да се отпускат помощи на цигани и турци, щото аз работя, а те не
 Освен това трябва съвсем да си загубил връзка с действителността, за да смяташ, че хора, които нямат пари, ще планират толкова неразумно разходите си, че да водят детето по магазините, да го дразнят със скъпи вещи, да му ги показват и после да изстрадват невъзможността да си го позволят. Има достатъчно добри еквиваленти на скъпите раници.
Истински богатите не са тези, които могат да си позволят раница за 100 лева и парцалки. Това е смешно. Неравенство винаги е имало и ще има. Ама то не е само в материален план.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 1 747
Това е сайта за раници Pulse:

http://www.akvarel-bg.com/search-brand/?brand_id=35&page=7

# 56
  • софия
  • Мнения: 25 457
......
Истински богатите не са тези, които могат да си позволят раница за 100 лева и парцалки....
И тези, които могат да си позволят задължително са низши духом и нямат други, освен материалните, ценности Tired
Ей, ги Бил Гейтс, Стив Джобс, Опра Уинфри и много, много други.

# 57
  • Мнения: 5 940
......
Истински богатите не са тези, които могат да си позволят раница за 100 лева и парцалки....
И тези, които могат да си позволят задължително са низши духом и нямат други, освен материалните, ценности Tired
Не твърдя подобно нещо. Напротив. Голяма част от тях пращат децата си в добри частни училища, държат на дисциплината, образованието. А това, че при нас дилемата е -скъпа раница или не, е проблем на изцяло бедната ни държава. Ние сме бедни всички, това е найз-тъжното.

# 58
  • София
  • Мнения: 969
И на мен ми харесаха на пръв поглед тези раници Пулс. Благодаря на майката, която сподели с нас  Hug Та утре мисля да мина да ги видя, понеже са ми на по път и ако ми харесат, ще й взема. Даже вече пратих линк на таткото да й покаже двата розови варианта. Цената ме устройва, поне така ще мога да й взема и столче, което беше планирано за по-натам.

# 59
  • софия
  • Мнения: 25 457
А това, че при нас дилемата е -скъпа раница или не, е проблем на изцяло бедната ни държава. Ние сме бедни всички, това е найз-тъжното.
Кои нас? Има хора всякакви. Поне в темата не видях подобни момичета. Всяка преценява и повечето се стараят да не натрапват. Хайде сега и да не споделяме.
За мен, всяка форма на обобщение е тъпа.

Общи условия

Активация на акаунт