ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 41 тема

  • 34 624
  • 731
  •   1
Отговори
  • на морето
  • Мнения: 103

 

в колажи  
               

Скрит текст:
 

Колаж 1 :

Колаж 2 :

Колаж 3 :

Колаж 4 :

Колаж 5:  

              

Домашният любимец е същество,което безрезервно те обича,никога не те съди,не ти се сърди и никога не те обременява с това какво му се е случило през деня.Една тиха и предана любов.Чувството е невероятно.Кучето,освен че е доктор,заради любовта с която те зарежда,ти дава радост и спокойствие,подарява ти невероятни приятелства!

                                                          
                                              
                               

Скрит текст:

    
1. Моят живот трае от 10 до 15 години. Всяка раздяла с теб ми причинява голяма тъга. Помисли за това преди да ме вземеш.

2. Обичай ме такова,каквото съм, защото ти си ме избрал. Аз нямам възможност да избирам приятелите и господарите си.

3. Дай ми време да разбера какво искаш от мен, когато ме възпитаваш. Преди да ми се скараш, изпитай себе си - може би аз не разбирам какво искаш от мен.

4. Обичаш ли ме аз живея от твоята любов.

5.Недей да ми се сърдиш и наказваш.Ти работиш, имаш приятели и развлечения, а аз имам само теб.

6. Говори ми. Може би си мислиш, че не те разбирам, но аз зная какво мислиш и чувстваш.

7. Не зная какво е отмъщение, но знай,че не забравям как постъпват с мен.

8. Помисли преди да ме удариш, защото аз мога и да те ухапя. Въпреки че няма да го направя.

9. Не ме взимай като играчка, докато съм малко и сладко кутре, а като порастна да ме изхвърлиш, защото моята любов към теб не зависи от възрастта ми.

10. Грижи се за мен като остарея, остана без зъби, оглушея, ослепея. Ако много страдам-изпрати ме ТИ да си ида достойно от живота.

11. Не казвай: ”Аз не мога да направя това”. С теб всичко ми е леко. Нека това бъде твоята отплата за моята вярност и нашата красива младост.

12. Когато вече ме няма, недей да тъгуваш, а си вземи друго куче и го обичай така, както си обичал мен.



ЗАВЕЩАНИЕ НА ЕДНО ДОСТОЙНО КУЧЕ




Необходима и полезна информация


                                           Съжителство с домашни любимци
                                                                                          
                                  

http://www.youtube.com/watch?v=E9971MLEecg&feature=related

http://www.humanesociety.org/issues/puppy_mills/

КУЧЕ ОТ ЗООМАГАЗИН

ИСТОРИИ НА КУЧЕТА РОДЕНИ ВЪВ ФЕРМИ И ПРОДАДЕНИ ОТ ЗООМАГАЗИНИ

СЪВЕТИ ПРИ ИЗБОР НА ДОМАШЕН ЛЮБИМЕЦ

ПОКУПКА НА КУЧЕНЦЕ-БЪДЕТЕ НАЩРЕК!

ПОТРЕСАВАЩИ СНИМКИ НА КУЧЕТА ОТГЛЕЖДАНИ В ЗООФЕРМИ

!  Лицензирани развъдчици в България могат да бъдат открити, когато се свържете с представител на съответния клуб за породата.
Пълен списък и телефони за контакти има към сайта на
 
 




                                                          

Кученцето в новия дом

Схеми на ваксинация
Скрит текст:
Схеми на ваксинация
1. DHP - м/у 42 до 45 ден
2. DHP + LEPTO - 2 седмици след I-вата
3. DHPPi + LEPTO - на 3-тия месец
4. RABIES - на 6-тия месец
5. DHPPi + LEPTO + RABIES - всяка година +след 6 месеца LEPTO
DHP - гана (дистемпер), инфекциозен хепатит, парвовироза
DHPPi - гана (дистемпер), инфекциозен хепатит, парвовироза, параинфлуенца
LEPTO - лептоспироза (двувалентна)
RABIES - бяс
Ваксинацията за бяс е задължителна и според българското законодателство кучетата и котките трябва да се ваксинират всяка година.
При консултация с ветеринар, той може да предложи и друга схема на ваксинации.
ХРАНЕНЕ    

ХИГИЕННИ НАВИЦИ-ОБУЧЕНИЕ

КУЧЕТО САМО У ДОМА    

Кучето-какво не знаят хората за него,дори когато имат такова-темата на Китана

Еструс при кучето

Храни,вредни за кучето

Кастрация

Как се коригира с повод       Дълъг повод и награда

Кучето трябва да знае, че вие сте водачът на глутницата

Вътрешно обезпаразитяване на кучето

Калций

КУРС ОБУЧЕНИЕ НА МАЛКОТО КУЧЕ  

АГРЕСИЯ,ДОМИНАНТНО ПОВЕДЕНИЕ




Текстове от Наказателния Кодекс на Република България, отнасящи се до Насилие и проява на Жестокост към животно




Как да подадем жалба срещу насилие над животно



Пътуване в чужбина с домашен любимец

Пътуване с куче извън ЕС

Регистрация на куче

Сайт за доброволна и безплатна регистрация на номера на чипа на Вашето куче
/можете да направите справка по номера на чипа  и в Агенцията по безопасност на храните/



http://www.pets359.com/
Хотели,в които допускат домашни любимци
На море с куче?
                                                  
                                                  

Къде да отидем с куче на море и планина? /списъкът е в скрития текст/
Скрит текст:
Море
- Равда - хотел "Адмирал"
- Слънчев бряг - вилно селище "Зора"
- Къмпингите на Камчия - Рай, Качия, Романтика
- Къмпинг "Смокиня" до Созопол
- Къмпинг "Градина" На 6 км. от Созопол
- Хижи и Бунгала на Отманли - хижа Странджа (до Бургас)
- Вили Ропотамо - ММЦ Приморско
- Ваканционно селище "Елените" на 12км от Слънчев Бряг
- Вила ”Венета” в Синеморец
- Хотел "Джоя",гр. Варна, кв. Галата
- Гранд хотел "Варна"
- Хотел "Азалия" - Варна
- Бунгала на Цигов Чарк
- Бунгала на къмпинг "Юг" до Китен
- Бунгала "Алекто", Арапя
- Къмпинг "Арапя"
- Къмпинг "Камет", Царево
- Къмпинг "Китен"
- Вила-градина "Рина", къщи и бунгала, на 900 метра от Златни пяцъци
- Къмпинг "Лагуна", Златни Пясъци
- Апартамент в Черноморец -             0897 330 269      
- "Къща вила Ело", Синеморец
- Бунгала "При Зафо" - Синеморец
- Лятна вила "Морско конче", Приморско
- Вилно селище "Нимфа" - Камчия
- Къмпинга на Шабла
- Къмпинг "Златна рибка"
- Хотел Magic Palm, Равда
- Семейна къща Лагуна - Китен
- Хотел/къща Стаматови, Черноморец
- КЪЩА ЗА ГОСТИ АЛЕКСАНДЪР, Поморие
- Дуранколак, къмпинг "Космос
- Вила Алекс, Синеморец


Планина
- Еко хотел и SPA & Fitness център МАКРЕЛОВ***, Родопите - Смолян
- Хотел „ПОПИНИ ЛЪКИ”, Родопите, във Буйновското ждрело
- Семеен хотел Етерно, Цигов Чарк
- Доспат - почивна станция на ДЗИ
- Доспат - бунгалата от страната на Сърница
- Къмпингите на входа на Рибарица
- "Via Traiana" на Беклемето
- Вилно селище "Бор" в Ракитово
- хижа Левски - Карловски балкан
- хотел Рай (бивашата станция на КЗУ) на язовир Голям Бегли. тел-035532004
- До язовир Въча - хотел Чилингира (има клетки и боксове за кучета)
- Хижа "Скакавица" до 7те Рилски езера
- Хижа Ком, в Берковския балкан
- Вила Бабината къща, с.Бели Осъм в Троянския Балкан
- Копушевата къща, с.Давидково, Родопите
- Вилно селище „Романтика”, до язовир Ширка Лъка
- Бунгала Здравец, Берковица
- Еко-комплекс Стари Бистрилишки Къщи
- Вила "Джун"- Белоградчик
- Хотел "Евридика", Пампорово
- Вила "FoRest", 5км от с. Борино, Родопи
- Къща за гости "Орлец",с. Буйново в района на Триград - Ягодина.
- Цигов чарк - комплекс от вили "Баташки хан"
- Бунгала „Лъки”,с.Долни Марян, до град Елена
- Туристически комплекс - Нигованка, с.Емен, Велико Търново
- Вила Зорница - Чепеларе
- Вилно селище Малина, Пампорово
- Вилно селище Форест Нук, Пампорово
- Вилно селище Амампури, Пампорово
- Хотел "Замакът", Пампорово
- Вилно селище "Баташки хан", Цигов чарк
- Комплекс "Болярка", на брега на язовир "Кърджали"
- Вила Маджарови - Белоградчик
- Комплекс "Реденка"до Разлог
- Бунгала Алекс- Доспат
- Боровец, Вилно селище Малина (5 лв на ден за куче)
- Боровец, къща"ХРИМА"
- Боровец, Вилно селище - Ягода



Сайт с рецепти  : Кучешка кулинария  

Тайната на хармоничното съжителство с домашни любимци се крие в способността ви да разпознавате сигналите, които самите те ви подават.
И да им се отплащате подобаващо за всичката обич, която изразяват без думи.




От постовете на Фея Кръстница  
( BARF- хранене , възпитание на кучето /кликър трейнинг, правилно разхождане , корекция на нежелано поведение ,социализация след стрес  и др/ ; първа помощ за кучета )


Линкове към сайтовете на специалисти,  чиито подход и философия се основават на животинската психология и физиология:

"Сизър Милън- водачът на глутницата" Национал Джиографи – линк към серии на бг

Блогът на Бертичка : http://happydog-bg.eu/blog/


И малко хумор с голяма доза истина : ,

Пособие за начинаещи стопани

Скрит текст:
1. Ще живеете без почивни дни. Този цикъл никога не свършва. Вие никога няма да се отпуснете. Сутрин и вечер Ви чака разходка. Целогодишно и дори сутринта на 1-ви януари. Няма да можете да отидете в командировка и в отпуск. Животът Ви се превръща в две мероприятия: Разходка и Хранене. Разходка. Хранене. Разходка. Хранене. Разходка. Хранене. Разходка. Хранене. Разходка. При това се подразбира, че разходките ще са дълги и пълноценни, интересни и бодри, със задължителни енергични обследвания на околността, хората, кучетата, децата, котките, шумящите пакети и открити шахти. Ще си отработите реакция, ще намразите хората и кучетата

2. Ще намразите също и студа. Както и жегата. Да не говорим за дъжда и кишата. Целият календар ще Ви минава пред очите. Списание "Млад натуралист" ще бъде готово за много пари да купи вашите наблюдения върху природата. Армията на спасението за още повече пари ще бъде готова да купи вашите дрехи за разходка а-ла куртка и стари маратонки. И идиотските шапки! Вие ще се научите да се утешавате сами, че "затова пък ми е топло и не ми подухва, а в тъмното така или иначе нищо не се вижда".

3. Забравете за купоните, клубовете, нощните гуляи и спането до насита. Сега е по-важно, не кой коняк да купите, а в колко часа за последно е пишкало вашето куче. И ако стигнете до критичната точка от 12 часа, то вас няма да ви спаси дори и харакири. Затова имайте съвест. А пияни хора ние не обичаме. И от цигарения дим кихаме и гледаме със страдалчески поглед. А от предложението да излезем навън се отказваме тихо, но категорично. От рода на - аз съм си добре тук и тук ще постоя. И другият път ще се позамислите.

4. Пригответе се за нови кошмари. Най-ужасния ужас - в съня ви се привижда, че храната е свършила. Та нали буквално преди дни купихте тринадесеткилограмов чувал и го пренесохте на гърба си до петнадесетия етаж. А той внезапно се е свършил.

5. Научете се да разбирате от добавки и витамини; не слушайте всеки "как трябва да храните кучето, защото аз моето го храня така"; прогнозирайте, че от млякото кучето ще се разстрои, от яйцата ще го свива стомаха, а леген хляб + кофа храна + две консерви ще бъдат всеки път за вечеря.

6. Възможно е да напъхвате термометъра в дупето на кучето, да гледате как и какво изхожда, да избърсвате неговите пръски от кихане и очилата на непознати, ще станете специалист по премахване на слюнки от джинси и якета, по измиване след разходка на мръсни лапи и своите обувки от чужди изпражнения, по подрязване на нокти, чистене на уши, избърсване на стъкла и изваждане на всякакви гадости от устата, включително на такива лакомства като воняща рибка и разлагащи се котки. Мирисът на мокро куче ще предизвиква умиление. Но вашето палто и панталони ще имат същия мирис. Не пиша за това, че кучетата могат "вкусно" да пръцкат. Това е изненада. Случва се, когато имате гости. Като цяло, физиологичните радости са като за санитарки в старчески дом.
Не говоря ли твърде бързо? Успявате ли да запишете?.. Продължаваме нататък.

7. Да разбирам ли, че ужас като изложби вас не ви грози? Поне в едно ви е провървяло. Но ако има нужда - настройте се. Копринените панделки (вече намалени) - са в асортимента.

8. Очакват ви разходи. Аз за моето момиче изхарчвам на месец около 3-5 хиляди (рубли). А така или иначе, тя все ходи гладна! Както и аз.

9. Пригответе се за постоянно чувство за вина пред кучето. То по цял ден е само в къщи. С него никой не играе, не разговаря и не се разхожда. А вечер, когато се приберете, ви се иска само едно - да си полегнете. Или спокойно да седнете във фотьойла и да изпушите една цигара. На топло. На тишина. И целия свят да се пръждоса. А тук седи някой, гледа ви, маха с опашка и чака дълга разходка. Че и с бягане, с подаване на пръчка и гоненица. И похвални думи.

10. При това никога няма да ви упрекне, че това му е много противно. Дори и да полае, да си сложи лапата на масата! Така не! Сяда, боготвори. Рядко си позволява да укори, но само във вид на тихичко скимтене: "...искам да пИшкам, мамо... но мамо... моля те, бързичко..." Иска ви се да плачете и да си дърпате косите за издевателството над живо същество.

11. Между другото често ще се чувствате гузни. Гарантирам. Особено когато детето желае да се дърпа към други кучета, а не трябва.
Не изпускам ли нещо?... Остана още малко, потърпете.

12. Ще се научите да се карате с бабички, портиери и преминаващи хора, които смеят да се страхуват от вашето малко слонче. Ще се научите да ги пращате толкова далеко, че на Жеко ще му се наложи да извика втори портиер.

13. Ще ходите на тренировки и ще почервенявате от това, че вашето куче е толкова тъпо и вие също. След това ще забравите за тренировките, а после - за допълнително пари - ще ходите и повторно ще държите изпит да ходите редом с кучето.

14. Но да ходи редом, то ще го прави само на тренировките. Затова пък вие ще си "напомпате" лявата ръка.

15. Ще откриете в себе си рядката дарба да отгатвате, с какво се занимава кучето в тъмното. Защото в този момент кучето може: а) нещо да разкъсва б) да разравя в) мирно да се изхожда г) да следи самотните преминаващи д) вече отдавна да е тръгнало в неизвестна посока е) да е тръгнало към улицата, защото на два километра от вас идва някакво друго куче ж) да прави каквото му е угодно, особено това, което не трябва.

16. Вашият дом ще се превърне във филиал на дъскорезница. Вие ще добиете опит да прахосмукачите на колене, за да извадите от всеки милиметър на килима трески и нишки. Няма да ви се наложи да метете. Тъй като метлата отдавна е нагризана, а къде продават нови, вие изобщо не знаете.

17. Ще привикнете към лаенето, скимтенето и воя. Рядко, но затова пък сърцераздирателно. Или с ръмжетено по гостите. Гостите скоро ще престанат да ви безпокоят, за разлика от съседите.

18. Много скоро ще си се представяте като вкусно парче за анатомичен театър: синини, цицини, драскотини, надъвкани уши и пръсти, или ще можете да се кандидатирате в армията за чин "водач на парада": ще се научите да викате команди така, че стъклата в околността за треперят от ужас.
Кураж, краят е близко.

19. Много скоро от душата на компанията ще се превърнете в саможив безумен кучкар, излизащ от кома само при думите "ваксина", "нашийник", "разходка". Ще станете неинтересен събеседник, всеки разговор ще измествате на тема бълхи и храна. Ще привикнете да си тръгвате от купони в самия им разгат, мърморейки: "Имам куче..." След няколко месеца вече никъде няма да ви канят, а ако отидете по своя инициатива, то със собствените си очи ще видите финалната сцена на гоголския "Ревизор".

20. Ще престанете да помните имена, затова пък отлично ще познавате всички кучета от околността, хвалейки се със знанието си за датата на тяхното последно заплождане и размера на нашийника им.

21. Настройте се за това, че кучето през цялото време ще ходи след вас в къщи. Дори в тоалетната. И положило глава на коленете ви, замечтано ще ви гледа право в очите, или не в очите. Замечтано ще души въздуха... Добре, това вече сме го правили.

22. Ще се научите да спите толкова, колкото вашето куче. И ще ставате без будилник. И ще заспивате без целувка за лека нощ. Защото любовници в този дует са излишни.

23. О господи! За малко да забравя! Ще прахосмукачите подстилката от косми! Каква беше тази опера «Йоланта» - където има оргазъм след оргазъм.

24. Ще откриете в себе си способност да фъфлите, да насъсквате, да повтаряте фрази по няколко пъти без промяна на интонацията, да измисляте невъобразими прозвища и изговаряте думите "Тлъст" и "Задник" с такава нежност, че сътрудниците от секс телефоните ще се записват при вас на тренировка.

25. При всичко това след няколко месеца ще започнат да ви се въртят неудобни мисли да си вземете второ куче.

Източник: Галка - http://www.k-9.ru
Превод от руски език Елена Нейчева



Възрастта на кучето в човешки години


 

Видео, което дава насоки за определяне на приблизителната кучешка възраст:



Архив на старите темички



тема 1 тема 2 тема 3 тема 4 тема 5 тема 6 тема 7 тема 8 тема 9 тема 10 тема 11 тема 12 тема 13 тема 14 тема 15 тема 16 тема 17 тема 18  тема 19 тема 20 тема 21 тема 22 тема 23 тема 24 тема 25 тема 26 Тема 27 Тема 28 Тема 29 Тема 30 Тема 31 Тема 32 Тема 33 Тема 34 Тема 35 Тема 36  Тема 37 Тема 38 Тема 39 Тема 40








Последна редакция: чт, 22 авг 2013, 19:13 от asha

# 1
  • на морето
  • Мнения: 103
Сърдечно добре дошли на всички мами , татковци и кученца от нашата виртуална глутница в новата  темичка !!!!   Hug Hug

Специално за всички рожденници от близките дни , както и за най -новите ни попълнения ....

  Laughing Laughing Laughing Hug

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Актуална информация за настоящия период , която може да е от полза за някой четящ  тук :

!!!!
Фондация "Очи на четири лапи" продължава да търси приемни стопани за двете лабрадорчета Лика и Ленард.
Ако искате да отгледате служебно куче, което ще стане очите на сляп човек, до навършването му на една година и сте от София - молим да ни позвъните на 02/824 38 45

https://www.facebook.com/pages/%D0%9E%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0 … 8/163050307056079


1. С куче на море  !!!

 Трябва предварително да се провери  къде е позволено с кучета, какви са ограниченията и изискванията, какви са глобите...

Относно пазенето на кучето на плажа, може да се ползват следните препоръки :

- мажете носа и ушите, за да не изгорят. Късокосместите кучета, кучетата със светла окраска и розова кожа и "голите" кучета задължително трябва да бъдат мазани със слънцезащитен крем.
- вземете постелка, която осигурява колкото се може по-добра термична изолация;
- осигурете сянка, под която кучето да се крие;
- ако пясъкът е твърде горещ за човешки крака, може да опари и лапите на кучето;
- не позволявайте на кучето да пие солената вода, защото може да получи стомашно разстройство или да умре;
- носете си прясна вода и купичка. Следете кучето да е добре хидратирано, за да не се опитва да утолява жажда с морска вода;
- преди да пуснете кучето да плува в морето за пръв път, идете на тихо, спокойно място. Изчакайте животинката да се успокои и проверете дали може да се справи с плуването в море. Винаги дръжте кучето под око, докато плува!
- носете бутилка с оцет, с който да промиете участъци, ужилени от медузи;
- внимавайте за остри предмети (стъкла, мидени черупки, капачки от бутилки и пр), които могат да наранят кучешките лапи;
- когато излизате от колата, внимавайте кучето да е на повод;
- съобразявайте се с околните: не позволявайте на кучето да рови и да пръска другите хора с пясък и морска вода;
- следете непрекъснато кучето си - стават бели и може някое дете да бъде охапано или животното да открадне нечий сандвич;
- недопустимо е да оставите кучето си да се изака или изпишка на плажа. Извеждайте животното периодично до тоалетна в зона, която е отдалечена от плажуващите. И непременно съберете изпражненията!

   

Има специални слънцезащитни продукти за животни.

 
Спрей www.amazon.com/Epi-Sun-Protector-Spray-Pets/dp/B002AI39QW
Стикче за муцунките www.amazon.com/Snoutstick-Nose-Balm-Dog-Pumpkin/dp/B005ZGG1PC
Защитен крем за лапи www.amazon.com/Mushers-Secret-Pet-Protector-7-Ounce/dp/B0002XIZXY
Шапка www.amazon.com/PlayaPup-Protective-Visor-Hats-Male/dp/B0036UUCUO


Мажете със слънце защитен крем за деца с висок фактор и когато ходите на слънчеви излети!!!

Ето още идеи:

- кучето ви винаги трябва да носи нашийник, на който да са видими телефонни номера за връзка с вас
- не забравяйте да предупредите хотелската управа, ако оставяте кучето си самО в стаята. Дайте им и телефон за връзка, за да могат да ви повикат, ако животното е твърде стресирано, плаче и лае
- носете си кучешка аптечка, оборудвана с продукти за първа помощ: марли и бинт, лейкопласт, антисептичен спрей, Майларово спасително одеало от фолио или друго леко и здраво одеало, памук, кислородна вода за предизвикване на повръщане, ректален термометър и вазелин (температурата на кучето не бива да надвишава 39,5 С и не бива да пада под 37,8 С), ножички със заоблен връх, солен воден разтвор и Ентерол  
- питайте ветеринаря, който следи вашето куче дали има други препоръки относно пътуването ви


http://happydog-bg.eu/blog/%D1%81-%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B5-%D0%B … %B0/#.UdQLRazztsA
http://happydog-bg.eu/blog/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%B … %BD/#.UdQLRqzztsA


Ако няма климатик в колата може да се приложи следния съвет :
На пода на колата поставете мушама или нещо водонепропускливо и отгоре плътна хавлия, която леко да намокрите. Кученцето ще му е добре да лежи отгоре. Те се охлаждат през коремите и лапите, както и чрез учестено дишане. Давайте често вода. Мокрете корема, главичката и лапите със студена вода (не ледена разбира се).

ПАЗЕТЕ КУЧЕТО ОТ ТОПЛИНЕН УДЪР ! http://happydog-bg.eu/blog/%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b4%d0%b0-%d0%b … 0%bd%d0%b5%d0%bd/

2. Започна сезонът на насекомите !!!!!

Ах  тези кърлежи ... .
За ваденето на кърлежите масово е популярно ваденето с въртене 'обратно на часовниковата стрелка'
Обяснението е, че хоботчето му се забива по посока на часовниковата стрелка  newsm78
Мазането с мазнина е за да раздразни кърлежа и евентуално да излезе сам с цел да се премести на друго място където да се забие  Laughing

А как е в действителност : Мазането на кърлежа или горенето му, докато е забит в кожата, може да го накара да повърне, с което вероятността за зараза нараства.

Забит кърлеж да не се маже и да не се върти...Не се слага спирт, защото може да върне изсмуканата кръв плюс зараза. Въртенето и променливото напрежение при теглене може да доведе до откъсване на главата.

www.cdc.gov/ticks/removing_a_tick.html

Казват да се дърпа леко, с постоянно напрежение и внимателно.

Истината е само една ! Правилното хващане!



Ето една чудесна статия по въпроса за кърлежите
http://science.howstuffworks.com/zoology/insects-arachnids/tick.htm

В случай на ухапване от кърлеж

Най-напред трябва да не изпадате в паника! Ако кърлежът е забит в кожата на кучето (или във вашата) има няколко важни неща, които трябва да знаете.

Кърлежът се изважда с помощта на пинцета по следния начин: хванете кърлежа под прав ъгъл в самата му основа, възможно най-близо до главата, като внимавате да не го огънете или скъсате. След това внимателно извадете паразита с леко старателно издърпване. Кърлежът не трябва да се изважда рязко, тъй като съществува опасност от скъсване на челюстния му апарат, който е забит в кожата и това да доведе до хирургическа намеса.

Препоръчително е цялата процедура по премахване да се извършва с тънки ръкавици, тъй като отровата от кърлежа може да проникне в организма дори само при контакт с кожата.

След изваждането на кърлежа

След изваждането на кърлежа, промийте ухапаното място с топла вода и сапун и го дезинфекцирайте със спирт или йод.  Ако при ваденето сте разкъсали кърлежа или по невнимание сте го смачкали, дезинфекцирайте старателно.

Три пъти „НЕ”

НЕ смачквайте кърлежа преди и след изваждане. По този начин част от неговото съдържимо, заедно с инфекцията може да проникне във вашия организъм.

НЕ мажете паразита с олио или зехтин, тъй като може да се „задави” или умре и изваждането му ще бъде по-трудно.

НЕ изваждайте кърлежа с голи ръце. За целта използвайте пинцета. Дезинфекцирайте ръцете и мястото на ухапване след изваждане.




Варианти за вадене на кърлежи с "подръчни средсква и материали "

Когато кърлежът е много малък и не може да се хване с пинсета, може да го "фъщъкнеш" с ръба на кредитна/дебитна карта.  Подпъхваш ръба колкото можеш по-близо до кожата, близо до главата на кърлежа и с рязко движение "замиташ" навън и нагоре. Не знам колко се разбира обяснението ми...  Embarassed

Ако нямате пинсети, можете да използвате и конец: правите свободна примка, като коланче; слагате я внимателно около кърлежа, колкото можете по-близо до кожата, стягате и дърпате внимателно, с постоянно напрежение, бавно.


С кредитна карта се вади и  жило от насекоми .


Една полезна статия от блога на Бертичка за всички насекоми
http://happydog-bg.eu/blog/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82% … %B5/#.UYQeakrk1sN

Полезен линк - http://www.fleatickrisk.com  
Пишете града и страната и се изчислява колко риск има от различните видове паразити.



3.Тези ужасни осили !  
Снимка на "злосторника "  
- зелен                и изсъхнал  
 Статия по темата :  http://www.vvcbg.com/stopani-osili.html

4.
Кройки и модели за кучешки дъждобрани
Скрит текст:
Тук са  показани основните размери и модел с " крачоли "
http://www.dogyfashion.com/DAZDOBRANI.html

Кройка  за  " направи си сам " :


И още








Последната снимка е качулчицата, то това не е много дълго и не покрива съвсем гръбчето ,но може да се  удължи.

Друг модел - тип пелерина


 


5. Рецептите на Бертичка
Скрит текст:
Бисквитките -  #.UXVsXkrk1sMTatjana
Тортата - http://happydog-bg.eu/blog/%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%B6%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B4%D0%B5%D0%BD/#.UXVsX0rk1sM" target="_blank" rel="ugc nofollow">http://happydog-bg.eu/blog/любими-бисквитки-със-сирене/#.UXVsXkrk1sMTatjana
Тортата - http://happydog-bg.eu/blog/%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%B6%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B4%D0%B5%D0%BD/#.UXVsX0rk1sMИ другата торта е тука http://oblache.net/%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D … %B0/605/#more-605[/size]

6.Информация от ФБ : Безплатни кастрации по градове

За някои градове сроковете са минали вече , но на други места са целогодишни .
https://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=259204480871139&s … ype=1&theater
Скрит текст:
ИНФОРМАЦИЯТА ЩЕ БЪДЕ ПОСТОЯННО ДОПЪЛВАНА - публикувайте под картинката адреси и данни за контакт!
 
Възможности за безплатна кастрация на котки (в случай, че на дадено място се кастрират безплатно и кучета, това също е посочено)
 
➡➡➡ София ➡➡➡
 
1. В приюта за кучета на Animal Rescue Sofia кастрират безплатно бездомни и домашни кучета и котки - повече информация на http://arsofia.com/bg/kastrirai/.
 
2. В клиниката на „Четири лапи” в Банкя кастрират безплатно бездомни кучета и котки.
 Адрес: Банкя, ул. „Александър Стамболийски” № 37, за повече информация можете да се обадите на телефона в офиса на "Четири лапи" - http://www.vier-pfoten.bg/bg/page-0/.
 
3. Ветеринарна клиника „Глобал Вет София” стартира акция по безплатни кастрации на бездомни кучета и котки от 25.07.2013 г. (продължителността на акцията не е уточнена). Акцията се осъществява с подкрепата наТиерхилфе Зюдън. Операциите се извършват от д-р Механджийски, хирург с дългогодишен опит в тази област.
 Адрес: София, кв. „Красно село”, ул. „Пирински проход” № 24А; телефон за записване на час 0898 458 536; интернет сайт http://globalvet.dir.bg/_wm/gallery/?df=17&dflid=3.
 
4. Ветеринарни кабинети „Зоозона” и „Зооландия” са обявили кампания за безплатна кастрация на бездомни котки от 01.05.2013 г. (продължителността на кампанията не е уточнена) - повече информация на http://www.zoozona.net/bg/purina-advice.html.
 
5. Раздаването на талони по проекта на „Четири лапи” за безплатна кастрация на бездомни котки в сътрудничество с 6 столични ветеринарни амбулатории и клиники към момента е временно преустановено. Неизползваните талони ще бъдат валидни до края на месец септември 2013 г. Актуална информация за проекта може да получите от „Четири лапи” - Facebook страница https://www.facebook.com/4lapi, интернет сайт http://www.vier-pfoten.bg/bg/.
 
➡➡➡ Пловдив ➡➡➡
 
1. В Общинския приют за кучета в Пловдив се извършват безплатни кастрации на бездомни кучета и котки. Услугата включва залавяне на котката, кастрация, ваксиниране срещу бяс, обезпаразитяване и 24-часов стационар. Телефон за връзка (032) 966 184.
 
2. Animal Hope Bulgaria – Plovdiv периодично провеждат кампании за безплатни кастрации, като следващата кампания вероятно ще се проведе през есента. Повече информация на https://www.facebook.com/pages/Animal-Hope-Bulgaria-Plovdiv/174262095959354.
 
➡➡➡ Варна ➡➡➡
 
1. Animal Hope Bulgaria - Varna (https://www.facebook.com/animal.hope.bg) имат кампания за безплатни кастрации на дворни и бездомни женски котки. Повече информация за кампанията и проверка за наличие на свободни талони на https://www.facebook.com/events/564809280198064/.
 
2. ANIMAL HOPE VARNA периодично провеждат кампании за безплатни кастрации на бездомни женски котки - повече информация на https://www.facebook.com/animal.hope.varna.
 
➡➡➡ Бургас ➡➡➡
 
В Общинския приют за кучета в Бургас се извършват безплатни кастрации на бездомни кучета и котки.
 Адрес: Бургас, местност Пода; телефон 0885 224 743; интернет сайт http://opbk.burgas.bg/.
 
➡➡➡ Добрич ➡➡➡
 
Сдружение „Германо-българска помощ за животните”, Добрич - безплатна кастрация на бездомни кучета и котки, таксата за кастрация на домашна котка е 10 лв.
 Адрес: Добрич, бул. „25-ти септември” № 98; телефон (058) 601 331; интернет сайт http://---/GvpQX.
 
➡➡➡ Русе ➡➡➡
 
1. Сдружение „Германо-българска помощ за животните” (Междуобластен кастрационен център) - безплатна кастрация на бездомни кучета и котки.
 Адрес: Русе, Източна промишлена зона, бившата Гара Изток-Разпределителна; телефон (082) 84 12 81; Facebook страница https://www.facebook.com/pages/Deutsch-Bulgarischen-Straßen … e/180405268721412.
 
2. Общински приют за животни, Русе - безплатна кастрация на бездомни кучета и котки.
 Адрес: Русе, до Хиподрума, срещу автополигона, бившето опитно поле към „Станцията на младите агробиолози”; телефон 0885 96 90 99; Facebook страница https://www.facebook.com/animalruse.
 
➡➡➡ Казанлък ➡➡➡
 
1. В кабинета на д-р Кръстев се извършват безплатни кастрации на бездомни кучета и котки, за повече информация можете да попитате в кабинета му или на тел. 0896 600 524 (Ивелина Недкова).
 
2. Общинският приют за бездомни кучета в Казанлък провежда кампании през пролетта и есента за безплатни кастрации на бездомни кучета и котки.
 Адрес: Казанлък, зад Художествената гимназия; тел. за връзка 0888 889 557 (д-р Мирев).
 _______________________________________
 Информацията е събрана и съставена от: Росица Петрова
 https://www.facebook.com/rossitza.petrova.

Последна редакция: чт, 22 авг 2013, 20:01 от asha

# 2
  • на морето
  • Мнения: 103
Остават броени дни до закриването на нашата латна фотогалерия . О това , че тя е придобила внушителни размери , само показва колко много си обичаме нашите четириноги дечица . Laughing Laughing Laughing Laughing


smile3509
"С лапички меки по летни пътеки "
/ от 1.юни  до 31.август./

 newsm18 newsm18 newsm18 newsm18 welcome

Скрит текст:


Джемма – Дейзи

На това му се вика  "да не изтървеш нещо"- като чуе да се дърпат пердетата скача като по команда hahaha:
http://www.youtube.com/watch?v=eDSpzOZz5mA&feature=youtu.be
Бодигард -
Я вижте бебето, което намерихме на 26.05 какъв голям пес стана- лае по котките вече. Laughing
http://www.youtube.com/watch?v=cbIuzjok82w&feature=youtu.be

ставаме на 9 години -  6 юли 2013




Бертичка – Бери
Ето ни и нас в мрачния следобед.


Сбогуване с празния чувал от „манджа „!
Стъпка 1 - отваряме чувала

Стъпка 2 - внимателно пристъпяме

Стъпка 3- щом няма нищо страшно влизаме нацяло

Bertichka link=topic=723780.msg25508447#msg25508447 date=1372057943]
Ето данък Mr. Green

Да уточним, че това не е долното краче  Laughing



Ей така си изразява мъката душичката ми тя, спейки върху джапанките ми hahaha

Жгмъц  -Бианка

Ето я в една от любимите и пози:



marta1  - Мики /Дългото /

Дългото и жабката:


клипче : Пак във водата

ЧРД  -3 годинки – 15,07,2013 на Дългото
Това е Дългото - скимтящ от нетърпетие за кучешката торта, но търпеливо чакащ знак за начало на светкавичното омитане, последвано от игра с новата плюшка.



Ето така черпим най-добрата приятелка на Мики - владетелката на Малка къща в Лозето - Чоча.
клипче :


Дъждовен дакел. hahaha

Дългото с качулка.В лятната жега и суша ние намерихме гора, в която да ни навали краткотраен, но обилен дъжд.  Laughing
Среща с патета  http://www.youtube.com/watch?v=C5lTGgdANpk&feature=youtu.be
Сиестата на дакела:


Една усмивка от нас за спокоен ден и бърза сряда:

Летни разходки


И една от юли:

Така спахме снощи - с усмивка  Mr. Green


А така чакаме да спре дъжда, за да излизаме ...


физиономията "най-после се прибра, ама защо цъкаш лампата"
 
Аман от тия папараци Grinning
клипче :


момчето спи и не подозира какво го чака  Twisted Evil
 
Нещастен мокър мишок  Heart Eyes

Чарли с новата играчка


Трофея от снощната ни разходка .
 
Чарли  -ухажора


Sadeyes -  Реа




 Ето и няколко от разходката ни тази сутрин:

- Тук се е заела да направи голямото дърво на малки дръвчета.  Laughing И това й е заниманието навън от 3-4дни вече, упорито магаренце е !


Две снимки на порасналото ми куче-прасе  Mr. Green

- тук доволно се е наяла с диня, но все пак ме следи с поглед да не изпусне нещо друго за ядене  Laughing


- Ей това й е любимото положение вечер, ако има кой да я качи на дивана, разбира се... понеже принцесата не се мъчи да го прави сама, за да не се презори, а само слага една предна лапа и чака.

Момиченцето стана вече една жИна ….
- тук току що съм й обула за първи път гащите-бански, за да не цапа навсякъде.

- никак не е доволна, че е с гащи, но няма как...
- тук ''хваща тен'' в градината до басейна   Flutter
Честит рожден ден на Рея – 20.08.2013 – 1 годинка
http://prikachi.com/images.php?images/650/6467650I.jpg - Трудно се опазва такава вкусотия  hahaha

http://prikachi.com/images.php?images/654/6467654E.jpg - Щастлива муцунка!  Heart Eyes

http://prikachi.com/images.php?images/662/6467662d.jpg - С приятелите от поляната

http://prikachi.com/images.php?images/671/6467671g.jpg - Цяла топка за тенис й е в устата и нищо друго не я интересува Simple Smile

MIAOW -


Рапунцел  - Арчи
с новото фризби в парка

 
От кокерската среща на 9 юни в София
 
Къде е почерпката ?

Подстригано куче   
Ето как прекарваме дъждовната вечер  Grinning
 
На лятна почивка между морето и реката :


Ето малко мокри опашки  Laughing


Да се отъркаме в пясъка

Да се попечем на слънце



Я да видя ти какво ядеш

Героите са уморени

Уикенд сред природата - /но и похапването  е важно /
 




alex88 – Моли
клипче :
http://www.youtube.com/watch?v=aykpQLQn6ls

Feeling  -
Как се забавляват глезанките, докато чакат да бъдат осиновени.    Heart Eyes

клипче :



Тони-мама  
Сара- Една черна камба и две големи маслинки от близо.

Да ви се похвалим как слушаме когато искаме.


А тука го играем селската клюкарка.


А тук пазим тенджерата на печката.

Вече сме на 6 месеца  :



Това е социализираният вече Цезар.


Цезар

6 години  ura бисквитките не оцеляха до снимките Simple Smile



Хера  -

Тук следим кой минава, къде отива и носи ли нещо.

И от преди 10мин.

Тук сме с холивудска усмивка. Joy



Разходката ни от днес Simple Smile


И Цезар го бяха извели та и него щракнахме Simple Smile


matze - Бабушка  Eлза   си се търкаля, охка, пъшка, пляска, хърка, сумти, облизва се, пооткрадва по нещичко... абе идилия като при всички вас Laughing


Ку-кук, бабушка на чист въздух Mr. Green



Мирише ми на заешко

       




Като и изтръпне джолана се премества Mr. Green

И ние да се покажем...дзак, виждате ли ме Mr. Green
Цял ден лежи из шубраците.

hailie  - Едко
Ето го, див и щастлив от вчерашната разходка Grinning
   



gery_dobreva – Маги



Маги,казва Лека нощ!  Grinning



]


*Ирина*  -8-месечния  Лъки


Ето го в деня, в който го взехме.  Heart Eyes



Frozy  -  Ари
"глиста" Ари, запънал се на "буца"  Joy



какво си ти?

това в ляво е неговият най-добър приятел


апортира и във вода  Joy


обърнете внимание Еди от къде му помага  Laughing


обича и просто да си плува
обаче тръгнем ли да пускаме рибата обратно едвам се удържаме






С  братовчедката Хера - италианска овчарска порода е  Hug





















Какво се прави в тинестото дъно на един язовир?

Копае се  Joy


А колкото повече копаеш, толкова повече копаеш  Joy

За разнообразие може да апортираме малко

А резултата от толкова усилено копаене разбира се е едно прасенце


Тук на бялото ушенце на пред може да видите и хематома на ухото (по кафявия ръб) - очевидно той не пречи на веселото изкарване.

И разбира се, освен мръсно кучето е и уморено  Simple Smile

А това беше компанията за игра  Hug

Ари освен, че рови и извади няколко по-еднокалибрени боклука, се опита да изскубе и всички треви и водорасли от брега  Joy Та като цяло погрижихме се да почистим брега.





Честно казано, въпреки, че бреговете бяха пълни с хора на мен ми беше доста тинесто и не знам как хората влизаха да се къпят, но прасенцето се налудува на воля.

La Catrala -Гризли , мецана , лъвица Киара Simple Smile



Вижте я от малка каква е бясна... все големи и силни мъжкари си харесва


А тук обръсната като лъв  Joy , след козметичната операция на очите за да не й сълзят понеже чау са с двойни клепачи.


Тука гледаме сериал  Joy


Обичаме снегаааааа


Аз съм хищница...


С другарчето си се карат за мечока


За да не цапам Joy


Ето ни вече големи


И обожаваме да сме на море Simple Smile))  Mr. Green



и да се возим Mr. Green

Моята меца откри летния сезон Mr. Green


Тук с майка ми Simple Smile Blush Heart Eyes


Гризли с най-добрия й приятел Чико. Mr. Green

Ето я моята меца с артикули по нея Simple Smile))






Only God can... – Карина
 
http://prikachi.com/images/566/6267566q.jpg
http://prikachi.com/images/982/6300982E.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/294/6410294Z.jpg


малката лисичка - Анабел



Вече е наша  Heart Eyes







http://www.youtube.com/watch?v=TvHKIavlaAo&feature=youtu.be


Посрещане след почивката :









Добро утро


Ние бяхме на разходка досега, има напредък - направи "тортичката" навън  Party


„родата „  Аврора     


Анабел  на гости в офиса :



KiА - Оскар

Голяма игра на криеница с нашето приятелче нюфче  Heart Eyes

Има някаква космата жълта топка скрита там...  Joy

Какво се е разлегнал тоя мъник  newsm78  Laughing

Малко снимки от "спа уикенда" ни на Копринка...  И нюфа и корсото и голдъна са на Алекс връстници почти и бяха негови приятелчета, а сега Оскaрче е най-малък в глутницата и всичко му позволяват и нашия много нагъл, на всякъде наврян да не изтърве нещо..  Grinning


















Нас ни интересува основно футбола..  Mr. Green Кастриран или не, фен до гроб..  Grinning   



Ev4eto_  Из живота на две принцеси Тара и Лиса .
Докато едни се крият да спинкат под одеалото, други ….
 
са полегнали на припек и са сложили слънчевите очила Simple Smile



Shiny* - Аксел Рот




kerina -  Каспър.
 


elinor1985 -Лора - чихуахуа на 1г и 1м. тежи около 1.300кг http://1985elinor.snimka.bg/hobby/kosa.726746.30822209 http://1985elinor.snimka.bg/hobby/kosa.726746.30822224,


p0lina -  два прекрасни дого –аржентино
Това е Бък


Това е Бела.

http://prikachi.com/images/637/6255637V.jpg  - тук е на 2 месеца

 Това е от снощната разходка по хладно...

 Позираме, фръц-фръц Mr. Green

Кукумявка под прикритие  -  Али
 http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=37799&AlbumId=139619 ?




Червената Корса Simple Smile -
http://juliapulia.files.wordpress.com/2013/05/prt0513_3727b.jpg

tedka* -
привет и от нас  - на 22.06. станахме на 3м




Фея Кръстница  - ТРИМА ПРЕКРАСНИЦИ !

клипче :



mamazori -Дара
 





така спи Дара



 
Върху сака се катерим


Принц бъни и принцеса дара

А тук и беше любимото място за спане в русе


Ето малко снимки от тия дни Simple Smile


в поза  горещо ми е -разхлаждам се Wink


тук е изморена от игра хехе






Befana_Iv  - Ерколе Калеус Антикум

кане корсо  на 11 месеца без 2 дни



rill - Арес


VikSsito   - Съни


Близка среща с костенурка.



duh4enceto –Рафи



melani14 - Тайра


Kalifornia  -Кали


asha – Лора
http://dox.bg/files/dw?a=de91902a93 -клипче ,ама се гледа след изтегляне  Rolling Eyes Rolling Eyes
 

 
 
И малко "скрита " информация : Фактът , че спи с котета муЧуна до ...гъзУна
не значи , че всички котета я приемат за другарче по подразбиране ....


elfi4ka  - Малък двумесечен питбул –сладур  -  ПИТ 


[/

Скрит текст:

Последна редакция: чт, 22 авг 2013, 20:06 от asha

# 3
  • Мнения: 8 163
Честита нова тема и благодарности за АшаHug

# 4
  • на морето
  • Мнения: 103
Здравейте , компанията ! Hug
Веднага предлагам на вашето внимание едно клипче на Лора , обгрижвана най -внимателно и нежно от котето Дизи . Посвещавам го на Мартичка -специално за вас с Дългото !
  
http://dox.bg/files/dw?a=5c09ed0ec6  Съжалявам , че за да се види , първо се налага да го изтеглите / както винаги / Praynig Rolling Eyes Praynig
Скрит текст:
/ Служебният не качва клипчета , а персоналния е с такова ЕГН , че не му достига "акъл " ... Mr. Green Mr. Green Mr. Green/
 
 
 

# 5
  • Мнения: 1 786
ето ни и тук Simple Smile

# 6
  • Мнения: 21 275
Честита ни нова темичка   bouquet

# 7
  • Мнения: 962
Честита нова тема ,чудесно сте я направили !   bouquet

# 8
  • Мнения: 406
Аша, това направо си е спа процедура  Joy големи са сладуранки и двете Hug.

# 9
  • Мнения: 411
Ние също тук!  Hug

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 276
Честита ни нова тема!Благодарности на Аша за темата,оформлението е страхотно  bouquet Laughing
Нас ни нямаше 20 дни,а вие сте изписали и старата,че и нова тема сте подхванали.
Честито със закъснение на всички рожденници,да са ни живи и здрави и да ни радват дълги години!Ние също бяхме в редиците на рожденниците,навършихме 1 годинка!!
Само дето се притеснявах толкова много как ще понесе пътуването и почивката на море на Тайра.Всичко мина страхотно,такова бесуване беше по плажа,такова хапане на вълните Laughing
В интерес на истината по цялата плажна ивица имаше табели забранено за кучета,но никой не ни направа забележка,пък и тя се държа възпитано.
Прилагам и снимков материал

# 11
  • Мнения: 372
Аша, чудно оформена тема!    Heart Eyes       Hug

Мелани, честито на малка Тайричка!           bouquet

# 12
  • Мнения: 670
Аша  Hug Поздрави и от нас! Вече сме на 1 година !!!!

# 13
  • Мнения: 224
Здравейте, момичета и Джак!
Аша, благодаря за темата и КЛИПА! HugПратИ я тази писана да обръща ушаците на Дългото. Ще я посрещнем с почести. Heart Eyes
Към момента човешката глутница на Мики е в пълен състав и прогнозите на специалистите за близкото бъдеще са оптимистични. Благодарим за стиснатите палци. Hug
Честито на всички рожденници и на мъниците, които са навъртели още един месец - Бела и Оскарче! КиА - прегръдки за теб и влюбения юнак. Hug
Та, в края на август подлагам на гласуване мотото на есенната ни тема - "Есен подушвам, за игри се ослушвам". Mr. Green
И сега да ви припомня развените ушаци и да ви похваля добичето в едно клипче.
Скрит текст:



И клипчето:
http://youtu.be/yFSGPZGgILk

Последна редакция: пт, 23 авг 2013, 10:46 от marta1

# 14
  • София
  • Мнения: 1 641
Аша страхотна тема както винаги  Hug

Общи условия

Активация на акаунт