Моля, спешно имам нужда от съвет относно госпожа в ДГ

  • 1 144
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 067
Здравейте.
Не знам дали реакцията ми е правилна, но от вчера съм бясна!
Накратко: тази година детето ми ще бъде в последна, четвърта група, съответно предучилищна в ДГ. Умишлено не искам да споменавам имена.  Peace
Още от самото начало групата бе поверена на две госпожи, децата ни са свикнали с тях и са привързани, особено към едната. Последната обаче, малко преди градината да излезе в регламентираната за годината почивка през месец август е привикана при директорката, която й е съобщила, че я мести в групата на по-малките деца, а на нейно място слагат нов, млад и зелен педагог. Госпожата е отказала тази смяна и съответно е следвало да подаде сама молба за напускане.  Cry
Разбира се, не съм присъствала на тази среща, но майка на дете от нашата група, моя лична приятелка се е засекла с освободената госпожа и тя, милата е плакала, че са й отнели децата.  Close
Място не мога да си намеря, но не знам дали може вече нещо да се предприеме, след като госпожата е освободена от длъжност.
Болшинството от децата са много привързани към нея, защото другата е, хм, нека по-леко се изразя - някак фалшива и децата усещат това според мен. Освободената е отличен педагог, с иновативен подход, с много богата обща култура, познава забележително навиците и характера на всяко едно дете по отделно и се стреми да развива индивидуалните му заложби. Не ни спестява критики, винаги е готова на диалог и винаги поставя интереса на децата на първо място. Убедена съм в нейната искреност, цели 3 години съм свидетел на чудесното й отношение към деца и родители.
Не знам каква е причината и защо е необходима такава рокада точно в последната, бих казала най-важна година от престоя на децата в ДГ.
Неминуемо, това ще бъде стрес за моето дете, предполагам и за други.
Съжалявам само, че разбирам толкова късно и от снощи, тази новина не ми дава мира!
Моля, споделете вашето мнение по темата, ще се радвам да ме посъветвате нещо.

*Директорката ни не търпи инакомислещите, хората, които си търсят правата. Предполагам, че лично нейна е "гениалната" мисъл да смени госпожите, тя е способна на подобно подценяване на интереса на децата, в името на някаква кадрова необходимост или просто глупост.
Предполагам, че ако това нещо се беше случило по времето, когато можехме да избираме все още къде децата да продължат предучилищната си подготовка (в училище или в градина), голяма част от родителите щяха да предпочетат училището. Да не изписвам сега ореол над главата на освободената преподавателка, но лично аз избрах детето ми да остане в градината, заради спокойствието, което изпитва сред приятелчетата си и въпросната госпожа, уверена, че то ще бъде добре подготвено за следващата си стъпка в образованието и възпитанието - училището. Реално и аз съм излъгана!
Моля за вашата помощ!  Sad

Последна редакция: чт, 29 авг 2013, 21:58 от СКО

# 1
  • Мнения: 3 067
Сетих се и да попитам каква е процедурата по обявяване на свободни места за педагози в ДГ и как се назначават те? Мисля и госпожата сега - жената е останала без работа!  Sad
Ако можем поне на нея да помогнем, ще бъде добре!  Peace

# 2
  • Мнения: 3 067
(Прочетена 85 пъти) и ни вопъл, ни стон..  Sad

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 789
На какво основание е уволнена госпожата?  Да не е била по заместване? Това не разбрах- какво е основанието. Веднъж пишеш, че е преместена при малките, после, че е без работа- кое?
 А иначе родителите може да съберете подписка, в която да искате децата да си продължат с тази учителка- давате копие на директорката, а подписката на главния експерт по образованието към района в който сте ( в районното кметство).

# 4
  • Мнения: 3 067
t_tabakova, благодаря за включването!  Hug
Директорката е предложила на госпожата това преместване, но същата е отказала категорично и съответно е била помолена да си подаде сама молбата за напускане.  Sad
В този случай дали пак можем да направим такава подписка?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Можете, пробвайте! И разберете на какво основание директорката е решила да я мести точно последната година. С това може да се обоснове подписката- да си довърши госпожата работата с децата. Но това, че тя си е подала доброволно молбата за напускане не е много във ваша и нейна полза.

# 6
  • Мнения: 3 067
Да, мен точно това ме притеснява!
А госпожата е много скромна жена и сигурно няма да иска да се конфронтира с ръководството, като си търси правата, едновременно с нашата подписка, защото ако тя самата е оспори молбата си за напускане, то ние няма да имаме голям шанс..

Последна редакция: пт, 30 авг 2013, 11:13 от СКО

# 7
  • Мнения: 16
 Според мен може да съберете един родителски съвет и да помолите настоятелството от ДГ да преразгледа молбата за напускане, защото явно е че не е подадена доброволно, а по принуда на директорката. Не знам какви са правилата на това учебно заведение, но ако конкретно не е описано в клауза от договора, че учителката е задължена да приема "безропотно" всички решения на директорката или други ръководни органи, то тогава винаги има шанс да се поправят нещата. Просто ако държите на възпитателката я подкрепете и подтикнете да си търси правата, че то по мнението на директорката ако и беше казала "да скочи от моста" и тя не го направи да си пуска молбата  #Cussing out уфф извинявам се ама тази държава на никъде не отива и винаги е "мащеха" на кадърни и свестни хора жалко  Confused А на вас успех в начинанието !

П.П. Мога да разпитам някой адвокат за клаузи от закона или нещо по-конкретно ако е нужно ?

# 8
  • София
  • Мнения: 9 517
а според мен първо трябва да се чуете с напусналата госпожа и да видите, какво е нейното мнение и намерение по въпроса, чак след това можете да решите, дали да предприемете нещо  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 2 296
Учителката е била длъжна да се съобрази с нареждането на директорката. Ако не го беше направила, това би съставлявало сериозно нарушение на трудовата дисциплина и директорката можеше да й наложи дисциплинарно наказание - забележка, последно предупреждение, едва ли чак уволнение, понеже процедурата е много конкретна и най-малкото отклонение веднага води до отмяна и до  възстановяване на работа от съда.
Въпросът е защо учителката се е съгласила доброволно да напусне и така безкрайно е улеснила директорката. След като е напуснала по собствено желание (това, че е било под натиск, е недоказуемо, освен ако не се намерят 2-3 надеждни свидетели), няма на какво основание да искате връщането й. Друго щеше да е положението, ако беше останала на работа, пък макар и с друга група.
Замислете се защо е напуснала с такава готовност - може би работната среда не й е понесла. Дзвер е права, поговорете с нея лично и разберете каква е конкретната причина.

Общи условия

Активация на акаунт