ОБУЧЕНИЕ СЛЕД 12 клас

  • 5 484
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте. Искам да ви попитам за мнение. Остават ми още 2 години докато завърша училище и все още се опитвам да реша какво бих могла да следвам. Задължително ще уча след 12 клас, това за мен е огромна възможност, както и мечта. Мислех си нещо свързано с дизайн. Проявявам голям интерес към например графичния дизайн. Не съм много добра художничка, но напоследък доста задобрях, но пък много обичам и все още се уча да работя с програми например като фотошоп Simple Smile Не знам изобщо дали съм за графичен дизайн, но мисля че да Grinning Моля за вашето мнение, например за някое подходящо учебно заведение или пък специалност Simple Smile Или пък ако някой знае с каква матура се влиза или има изпит ???

# 1
  • Мнения: 81
Един съвет - не се занимавай с дизайн просто недей.Сега целият свят отива към програмите.Научи се да програмираш.Ще ти бъде 1000 пъти по полезно.Влез в ТУ-София.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 749
Аз също смятам,че е по-удачно да се избере професия с перспективност.Аз завърших преди 8 г.Много се лутах-икономика,право ..... икономисти и юристи бол Tired Сега реших да се занимавам с очна оптика и ще го уча с голям интерес,после смятам да изкарам магистратура свързана с медицината.
Та идеята ми беше,че трябва да мислиш с перспектива.Медици никога не са излишни и винаги ще си намериш работа примерно Peace относно твоя въпрос намерих инфо:
Специалност „Графичен дизайн”, професия „Графичен дизайнер”
Кандидатите подават в канцеларията на гимназията следните документи:
◾Заявление по образец (осигурява се от училището);
◾Медицинско свидетелство за здравословно състояние;
◾Документ за завършено образование.
Приемът в задочна форма на обучение е по документи.
Срокът за задочна форма на обучение е 2 години.
В края на обучението учениците полагат Държавни изпити за придобиване на професионална квалификация - трета степен.
За учебната 2013/2014 г. документи се приемат от 15 юни до 31 август 2013
http://www.npgpf.com/index.php?option=com_content&task=view& … =16&Itemid=30.
ЗАДОЧНО ОБУЧЕНИЕ
www.npgpf.com

# 3
  • Мнения: 2
Да, наистина, медицината е много хубава специалност, всъщност, нещо с медицина. Но проблемът е, че ми е трудна биологията, докато например историята ми се отдава много .. Има ли нещо което например да се кандидатства с химия- по медицината де Grinning

# 4
  • Мнения: 158
Какво не му е перспективното на графичния дизайн? После може да се ориентираш и към уебдизайн.
Учи нещо, което наистина би правила с удоволствие.
Едва ли някои  може да ти даде мнение за всички учебни заведения. При така зададен въпрос не мисля, че ще получиш отговор, който да ти е полезен.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 749
Да, наистина, медицината е много хубава специалност, всъщност, нещо с медицина. Но проблемът е, че ми е трудна биологията, докато например историята ми се отдава много .. Има ли нещо което например да се кандидатства с химия- по медицината де Grinning
Да има-фармацията!Но мисля ,че имаше и изпит по биология+химия! Имаш 2 години-хубаво се поразрови из сайтовете на университетите много инфо има.Аз като бях 10 клас,нямаше интернет всеки в къщи и само чрез справочници се ориентирах,сега е доста по- лесно.
Съгласна съм,че това което учиш трябва да ти е интересно,за това не смятам ,че съм загубила 8 год.в лутане напразно.Сега като по-голяма разсъждавам по друг начин.За това и сега взех решение какво ми е призванието.

Общи условия

Активация на акаунт