Пердета - 9

  • 150 452
  • 829
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 22 786
Нещо сиво, сивокафяво, в никакъв случай пепел от рози.

# 796
  • София
  • Мнения: 371
ДХЗ благодаря ,

а с какво да раздвижа цветово , пода е светло дърво . Дивана е силен акцент и изпъква доста добре на фона на стената и светлия под ,но ми се искаше нещо свежо да вкарам в интериора .

# 797
  • Мнения: 5 832
Бих сложила перде в подобно зеленикаво.
https://images.app.goo.gl/RKvo5oQ5UmyzqctFA

https://images.app.goo.gl/DUcaRGcS5ZGmPq2HA

# 798
  • Мнения: 3 096
Мисля, че в Айко в момента има безплатно ушиване.

Иначе аз съм доволна от Текстилано. Имат магазин близо до Женски пазар

# 799
  • Варна
  • Мнения: 1 119
Имам следните два въпроса, ако някой има мнение......

Става въпрос за релса дълга 2,78. Ако пердетата са две, всяко трябва да е широко  по 1.39 отгоре при набора, набора е едно към две, тоест надолу широко 2.78. Вижда ми се трудно за поддръжка толкова широко перде, ако трябва да се глади съвсем.
Ако пердетата са три всяко трябва да е широко по 92-93см отгоре при набора, тоест надолу широко 1,85.
Вие как бихте ги направили две или три?

И втория въпрос. Релсата ще е по цялата дължина на стената. От страни колко оставяте за да може все пак да се напъха пердето. Нали ако е плътно релсата до перпендикулярната стена няма как да стане.

Последна редакция: ср, 10 мар 2021, 23:40 от Danny_J

# 800
  • Мнения: 5 832
А какво общо има наборът с дължината на пердето не разбрах? 1 към 2 значи, че ако имате релса 2.78, пердето трябва да с широчина 5.56 метра общо, без значение на колко парчета ще е. А дължината не се променя от това на колко парчета ще е пердето, ако ще и на 10 да е, дължината винаги е една и съща - колкото е висок таванът.
На втория въпрос си си отговорила сама вече - оставя се малко място, за да може да се наниже пердето.

# 801
  • Варна
  • Мнения: 1 119
А какво общо има наборът с дължината на пердето не разбрах? 1 към 2 значи, че ако имате релса 2.78, пердето трябва да с широчина 5.56 метра общо, без значение на колко парчета ще е. А дължината не се променя от това на колко парчета ще е пердето, ако ще и на 10 да е, дължината винаги е една и съща - колкото е висок таванът.
На втория въпрос си си отговорила сама вече - оставя се малко място, за да може да се наниже пердето.
Явно не съм обяснила правилно, в предното ми мнение съм объркала думата ширина с дължина, редактирах горното мнение.
Ако са две пердета ширината на всяко в набора ще е 1,39, а ширината надолу 2,78.
Тоест вижда ми се трудно за поддръжка толкова широко  перде, ако трябва да се глади.
Ако са три пердетата ширината в набора 92-93 см, а ширината надолу 1,85.

Тоест двоумя се две или три да са...

Последна редакция: ср, 10 мар 2021, 23:43 от Danny_J

# 802
  • Мнения: 5 832
Аз не бих ги направила три, грозно ми е просто. Всичко е въпрос на вкус, ние няма как да кажем за теб кое би било красиво.

# 803
  • Мнения: 22 786
Аз не бих ги направила три, грозно ми е просто. Всичко е въпрос на вкус, ние няма как да кажем за теб кое би било красиво.
И аз не бих.Ще
слагам много по-големи пердета дори, ще са си две на прозорвц.

# 804
  • Мнения: 5 832
Моите са две парчета по 4 метра. Ама аз не ги гладя дори. Пера, вадя и директно закачам.

# 805
  • Варна
  • Мнения: 1 119
Благодаря за мненията.....

# 806
  • Мнения: 491
Да попитам-има ли пердета,които през деня пропускат светлина, а вечер на запалена лампа да не се вижда вътре,погледнато от улицата. Идеята ми е да сложа само пердета ,без завеси .

# 807
  • Мнения: 5 900
Че има, има. Но нито през деня ще е достатъчно светло, нито през нощта ще е достатъчно защитено от погледи-ще се виждат силуети - без подробности. Ако е втори-трети етаж бива, но ако
е първи-няма да е удачно. Говоря за пердета, тип ленени, сплитката рехава. Грубо сравнение-като на чувал.

# 808
  • Мнения: 8
Здравейте. За дълги пердета от тавана до пода, какво е оптималното разстояние от долния край на пердето до пода, в случай че целта не е да се влачи по пода?

# 809
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 092
Здравейте. За дълги пердета от тавана до пода, какво е оптималното разстояние от долния край на пердето до пода, в случай че целта не е да се влачи по пода?
Просто хващаш една ролетка и си измерваш колко е отгоре до долу. за да не се влачи си е въпрос на лично усещане, може да оставиш и 5 см, може и  10, може и повече.  въпрос на вкус и лична преценка.

Общи условия

Активация на акаунт