Какво ви е мнението за подобни групи?

  • 12 287
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 311
Точно по темата е.
И на всякъде се врете и се опитвате да пробутвате вашите уж модерни виждания.
На мен сте ми неприятни меко казано.

# 46
  • Мнения: 2 265
На мен сте ми неприятни меко казано.

И на мен са ми неприятни хора, които пишат растения със з и с Crazy .

# 47
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Имах дисциплина "Алтернативни начини за личностно консултиране" и писах курсова работа точно за Семейните констелации. И на мен ми се стори доста "странно", особено като изгледах и няколко клипчета от такива сесии. Но накрая, след като изчетох цяла книга, посветена на това, всъщност някак го разбрах и не ми изглеждаше толкова "сектантско".
А може би само успели да ме облъчат  Laughing
Малко като онези сеанси, в които ги вкарват във вани или огромни дунапренови утроби, за да преживеят отново раждането и да преодолеят "травмите".
Когато не се прави с лоша умисъл, според мен, би могло да помогне на човек.Ако е подходящата за него терапия, разбира се. 
Аз като започнах да си чета и учебника по Валдорфска педагогика, в началото ми изглеждаше леко "сектантско".
Много ми е интересно, как всичко, което излиза извън кутийката 2 на 2 см. на средностатистическия човечец се определя като "сектантско"(забележката не е лично към авторката на цитата, а към цялостния тон на темата).

Същите тези хора, обаче ме уверяват, че е съвсем о'кей да платя на поп да ми чете некфа молитва (Кирилианова или нещо подобно Mr. Green), за да си реша проблемите.
Всеки луд с номера си...

По темата - ако някой има нужда от определен вид терапия (и може да си позволи цената), какво ви влиза в работата?  Да, голям брой "гурута" са шарлатани, но това не намалява плацебо-ефекта. Има и "нетрадиционни" методи, които вършат за нула време това, което на традиционната терапия отнема години, а понякога те спасяват да не се закачиш на лекарства. Това, че на този етап на развитие на науката не сме в състояние да обясним как действат, не е причина да ги пратим в графата "секта".

Ако не разбираш философията зад въртящите се мъже с поли, кой ти дава право да съдиш? И на кой му пука какво точно ти мислиш за веганите? Не и на веганите - със сигурност Whistling

Ще се съглася на 100% с Мамасита, че най-важен е индивидуалният подход.Ако на някой му е добре да се рови в Сянката - о'кей, негова си работа. Аз предпочитам да сипя една бира на моята Сянка и да разкъсаме заедно две-три форумни кокошки. Laughing Терапия, та дрънка - при това безплатна.
 

# 48
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Съжалявам просто колко много хора вярват а търгашите на човешки души и са готови да платят каквато и да било цена само да бъдат уж излекувани.

Попадналите в групите за взаимопомощ и мозъчно източване след време отново се връщат там, защото идеята е не тотално изцеление, а тотална зависимост.

И да, ясна ми е философията на въртящите мъже с полите, защото съм прочела много по въпроса, но тези които я плагиатсват коварно и се самоопределят като такива са за специализирано отделение.
Толкова беше абсурдно представлението им...

# 49
  • София
  • Мнения: 8 639
Аз бих отишла на констелация по-скоро, отколкото при поп  Laughing
 
ЛИчно аз(защото все пак е цитиран моя пост) си определям като "сектантско" всичко, което ми изглежда леко "болно", "странно", хората са с онези специфични отнесени физиономии и има странни методи и похвати. Като нарицателна дума ми е, не, че наистина го мисля за такова. Ако ми грабне вниманието и вникна в смисъла му, обикновено вече не ми е сектантско.
За Валдорфската педагогика, например, ми бяха странни някои забежки от към вяра, Христос, антропософия и разни подобни. Има добри идеи, но да не изпадат в някакви религиозни откровения  Stop
При семейните констелации самите клипчета малко ме смутиха, както и представата за тази "карма", обременяване с чужди грехове. Но също има добри идеи.
Ако има проблем, човек трябва просто да намери най-правилната терапия и хората, които ще му помогнат.  И ако това стане, няма значение, че ми изглеждат "сектантско".
За мен истински сектанти са много набожните и свидетелите на Йехова, например, които имат църква през няколко улици.

# 50
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Попадналите в групите за взаимопомощ и мозъчно източване след време отново се връщат там, защото идеята е не тотално изцеление, а тотална зависимост. Да, вярно е. Но пък може тези хора да имат нужда точно от такъв вид тотална зависимост и тя да ги прави щастливи. От личен опит - огромен брой хора биха били много доволни някой друг да им ръководи живота. Как иначе ще обясним бума на религите в последно време?

И да, ясна ми е философията на въртящите мъже с полите, защото съм прочела много по въпроса, но тези които я плагиатсват коварно и се самоопределят като такива са за специализирано отделение.
Толкова беше абсурдно представлението им... От твоя гледна точка. Беше ли в главите им и можеш ли да знаеш как те гледат на "представлението" си?
Да разбирам ли, че си психолог? Първото нещо, ама съвсем първото, на което ме научиха беше, че няма такова животно като "нормално". Второто беше да помисля, преди да съдя. Щото моето "нормално" може да е свръх куку в очите на някой друг, нали така?

# 51
  • Мнения: 2 265
Сектантско е и когато почнат да ви искат крупни суми. Има хора загубили имотите си покрай подобни неща. Йога курса ми струва колкото посещението във фитнеса, смятам, че това е в рамките на нормалното като цена Peace . Допълнителни пари не са ми искани за каквото и да било.

# 52
  • София
  • Мнения: 38 476
И Еленко прави семинар!  Mr. Green

# 53
  • Мнения: X
Да, но след това те накацват с пропаганда, гледат те отвисоко с ОНЯ поглед,
искат да се държиш с тях като с някакво силебрити. И се държат откачено, без
да го осъзнават.

Не е работата само да се чувстваш добре и позитивен. Важното е да се справиш
със задачата.

А тайната е, че тази задача не се решава само с блаженство и позитивност. Даже
с тях може да си заминеш в ада и доникъде да не стигнеш.

Йога шматките са същата порода.

Освен това тези групи са вектор за странични паразитни идеи.
В тях се засичат подгрупи от рода на вегани, домашно раждащи,
био, еко.

точно същото си помислих, щом видях темата
  Laughing
ама реших да не прекалявам
но от подобни теми поне тук се разбира как някои се имат за пророци, други за богини, трети за супер извисени
а всъщност нищо човешко не им е чуждо, особено негативното като злоба и егоизъм и подлост и ...

# 54
  • Мнения: 6 365
Обикновено има безпогрешен инструмент за разпознаване.

Подбъзикваш го за техниката му, за вярванията. Ако се разпени, значи
не е направил каквото трябва.

Ако се усмихне под мустак, значи е осъзнал, че техниката е само
параван, трик, нещо, с което да се събудят учениците и след това
да продължат без екзотични техники- или поне не винаги. Екзотиката
е капан, дъвка за съзнанието, истинската работа се случва другаде,
потайно.

Доста хора са ми се чудили как така не се свеня да сквернословя срещу
просветлени личности и ученията им. Ако наистина са просветлени, не
биха пазили така ученията си, защото биха знаели, че са просто илюзия.

# 55
  • София
  • Мнения: 5 188
Темата намерих,  защото ми изскочи при търсене на "Георги Изворски мнения".
Над 7 години не е писано тук, а мненията са много интересни - искрени и смели и се надявам авторите да продължат да пишат!
ПП Супер! Съживих темата:)

# 56
  • София
  • Мнения: 5 188
Сектантско е и когато почнат да ви искат крупни суми. Има хора загубили имотите си покрай подобни неща. Йога курса ми струва колкото посещението във фитнеса...
Може и да не са крупни сумите. Регулярно ми пълнят пощата да ми продават "преживяване, а не курс, семинар..." И винаги да опозная,  разкрия...енергията на Майката, Твореца, Свръхбожественото...

# 57

Общи условия

Активация на акаунт