Есента дойде за ЯНУАРСКОТО дете (50)

  • 64 973
  • 736
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 496
Емили, голямо гуш и от мен!  Hug

Фея, успех утре!  Peace Ще мине, знам, че ти е супер кофти в момента, но минава. Дано да се задържи здрав по-дълго и да кара по-леко редовните вируси, с другото се свиква...

За заниманията - съвсем сме излязли от редовния си график и организация, откак сме при нашите. Много по-често се гледат филмчета, макар че филтрирам внимателно асортимента и гледам да не се прекалява. Покрай боледуването привикна много, защото когато беше вързана на с-ма в болницата по цял ден само това правехме...  ooooh! Иначе е луда на тема пъзели. Много обича и ги подрежда за милисекунди. Напоследък рисува в разни книжки за оцветяване, макар че по-скоро само ги разваля, защото изобщо не улучва очертанията, но важното е да се занимава. Иначе сега обикаляме по двора, като се затопли по обед и рисуваме с тебешири. Най-обича да вземе някоя метла и да се разшета по двора, мете листа, опитва се да ги рине с лопатата. Много е забавна! Лошото е, че с възрастта много бързо им се изпарява желанието за домакинстване.  Laughing

Иначе мога чинно да си помрънкам - бебето е яко хремясало, първо беше Зори, но при нея мина бързо, докато при него е хипер драма. Горните резци още не са се показали и не стига, че почти не спяхме, заради тях, а сега вече с този запушен нос съвсем вампирясахме...  ooooh! Мъчи се да се успокоява със сукане, но не може заради хремата и са едни писъци посред нощите, направо не е истина!  Tired Карам на автопилот и това е...

Инка, стискам палци, каквото и да ти правят да минава бързо и безболезнено! И най-важното да нямаш повече притеснения!  Praynig

Последна редакция: ср, 16 окт 2013, 22:38 от bubi_barabata

# 211
  • Мнения: 183
Инка , стиснати палци и от мен.

Благодаря ви момичета.   bouquet

Буби  Hug  spoko- горкото Митаче , а и мама  Hug

И ние имахме детска прахосмукачка от каката - нищо "живо" не остана от малкия терминатор- чисти с голямата  Mr. Green

# 212
  • София
  • Мнения: 311
При нас няма занимателни игри - оставила съм ги на самотек с кака му - игрите започват кротко - балове, принцеси, фризьорски салон и рязко стават дивашки с бой е рев. Кака му е обречена да не може да прави нищо смислено за възрастта си, защото Боян активно участва. Но пък сама си го търси - само да заспи малкият и тя ходи да го буди, че и е скучно. Дано другата седмица да е здрава и да ходи на детска - там ужким ги занимава.
Боян пак е хремав, кашля и мига. Иначе иска на ясла, което ме изненадва (пак сравнявайки го с Михаела). Детското съм го ограничила заради мигането - харесва Дора и Домашни любимци супергерои, но по неволя гледа Клуб Уинкс Mr. Green
Бързо озрвяване на болните!
Фея, успех утре!

# 213
  • Мнения: 186
Поздрави, дами!
Емили, какво става с изследванията ви?
Инкаfingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
Фея, как беше първият учебен ден?

Кали си играе най-вече сама. Играе с кукли, колички, рисува с моливи и химикали /но не и с фулмастери  Mr. Green/ С кака си също играе, излизат и двете навън. Компа въобще не я интересува. ТВ гледа само Бейби ТВ, и то само през деня. Иначе редовно пее песнички, научени в яслата. В тази връзка в понеделник имахме род. среща, събраха по 16лв. за помагалата, на нас ни казаха, че няма нужда да купуваме ново, Кали си има от миналата година/била прекалено малка и не го е използвала пълноценно/.

Хубава вечер и утре да имаме добри вести за всички болнички.

# 214
  • Мнения: 183
При нас няма занимателни игри - оставила съм ги на самотек с кака му - игрите започват кротко - балове, принцеси, фризьорски салон и рязко стават дивашки с бой е рев. Кака му е обречена да не може да прави нищо смислено за възрастта си, защото Боян активно участва. Но пък сама си го търси - само да заспи малкият и тя ходи да го буди, че и е скучно. Дано другата седмица да е здрава и да ходи на детска - там ужким ги занимава.
Боян пак е хремав, кашля и мига. Иначе иска на ясла, което ме изненадва (пак сравнявайки го с Михаела). Детското съм го ограничила заради мигането - харесва Дора и Домашни любимци супергерои, но по неволя гледа Клуб Уинкс Mr. Green
Бързо озрвяване на болните!
Фея, успех утре!

Благодаря  Hug Все едно че говориш за моите двамата  Mr. Green , а монстерхай не го ли знае Боян (Нати и уикс и монстерхай Финиъс и фърб) - всички любими на сестра му  hahaha  това е положението.  Hug Бързо да ви минава хремата без усложнения  Praynig

# 215
  • Мнения: 205
Вчера бях на родителска среща и да питам. Искам да купя по-голямо количество книжки, флумастери,   моливи- има ли някой идея за някаква книжна борса или книжарница, която би ми направила отстъпка. Иначе родителската среща беше предимно на тема пари, сега ще събираме за шкафчета, аз съм ок. Обаче нямат никакви играчки и книжки и мен това много ме изнервя и въобще няма да ги чакам да събират пари.

Иначе Марти много обича да играе с коли и мотори, много обича да четем книжки и най-вече да си разказваме такива като си ги измисляме на момента и ако може той да е в главната роля Mr. Green Даже вече той сам си ги измисля. Напоследък играем мнима игра на готвене и пазаруване и по тоя повод мисля да му купя някакъв щанд или подобно. Обича да готви, най-редовно намирам плюшения заек в тигана. Обича да пеем песнички, да танцуваме и така. Не обича да рисува и не обича конструктори. Но всъщност най-много обича да сме тримата и да играем някакви мними игри.

# 216
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Привет и от мен  Hug нещо хич не ми остава време да се разписвам  Sad стегнала ме е шапката,няма основателна причина,но ми е много смотано.
Фея стискам палци малкия бонбон да свикне бързо с градината
Инка  Hug Praynig
Емили  Hug

Когато аз не съм  в къщи Нели си играе сама с играчките,в къщи ли съм ме преследва,залепена е за мен  ooooh! Иначе обича да прави торти,почти от всичко успява да забърка  Mr. Green най обича от дисковете на баща и Mr. Green Поръчала си е от дядо Коледа -печка и още един подарък-малък,но тежък  Grinning

Вчера бях на родителска среща на Таня,малко съм разочарована от резултатите и,позволила си е няколко пъти да отиде без домашна работа по БЕЛ,изпуснала съм леко нещата,надявам се да няма повече такива изненади Sad

# 217
  • Мнения: 192
Здравейте мами Hug
Не съм се разписвала скоро Embarassed, надявам се всички дечица да са добре Peace

Ние днес бяхме за първи ден на ясла - наобяд отиваме да я  вземем с ММ, а леличката ме посрещна с думите - Предлагам да я оставите да си спи тук,детето е много спокойно,играе си,яде,пишка,всичко е Ок и аз ей така се опулих Shocked Ама си я взехме,де Wink Просто днес мноооого гадно време в тая София, и не ми се разкарваше следобяд пак до яслата Blush Чудя се обаче утре дали да я оставя цял ден newsm78 Я, споделете мамите с повече опит с яслите Hug

Каката е на у-ще - засега е добре,носи шестици и ми вика - Те много лесно ги давали тия 6 ooooh! Simple Smile

Аз съм 3 дни отпуска,имам сумати работа да свърша Crazy Ставам Hug

Прегръщам ви всички Hug

# 218
  • Мнения: 183
 Heart Eyes момичета.

Бърз отчет - сутринта леко се дърпа на вратата , без да плаче. Те го взеха и са го прилъгали явно - не е плакал изобщо - няма пишо и ако, спал е 20 мин , хранил се е с другите дечица. Но обстановката е сравнително спокойна - сутринта като отидохме всички си седяха на масичката и нямаше едно плачещо дете. Като отидох да го взема лелята го беше гушнала- и такъв тъжен мамо , но пак не се разплака. Като се прибрахме си вършее по старому Laughing Мисля си , че ако нещо го притесняваше щеше да се гушка постоянно в мен или , не знам. Ще видим продължението утре.

Рал на нас ни препоръчаха направо да го оставяме по цял ден , още повече , че ви е била спокойна - успех и на вас. Peace

Благодаря ви още веднъж   bouquet

Хубава вечер и здраве от нас  Hug

# 219
  • Мнения: 192
Фея - радвам се,че и при вас е било спокойно Hug И в нашта група сутринта нямаше нито едно плачещо дете Hug Ама ние пък всъщност отидохме по-късно - бяха ни казали в 9 ч,закусила /след това разбрах,че там е яла още веднъж Crazy/ И въпреки всичко обстановката вътре беше много спокойна,та чак се учудих. Когато говорих с директорката тя каза първите две седмици да я взимаме наобяд, и ние затова с ММ отидохме тогава, ама май не е трябвало. Нищо де,ще видим утре как ще е Hug

# 220
  • София
  • Мнения: 311
Браво на смелите ясленчета! Както ви казах и Боян понася прекрасно ходенето и чак се чудя - дали са по-големи, дали вторите деца са по-приспособими или си е късмет?Абе дано да е все така и да са здрави! Аз 2 седмици го взимах на обяд, защото чак ми беше гузно колко лесно ходи, но лелките от 2-рия ден ме агитираха да го оставя, че бил много спокоен. Когато го оствих да спи там пак нямаше проблем.
Аз леко откачам - всички сме си вкъщи по цял ден и обстановката е леееко изнервена. ММ също допринася. Мечтая си да почна работа, но няма и няма кой да ми гледа децата като са болни, а това често им се случва. Зациклила съм съвсем.

# 221
  • Мнения: 183
Мрм  spoko  Hug и това ще мине

# 222
  • Мнения: 1 687
емили, завидях ти за книжките, дара изобщо не се интересува от приказки, не знам защо, от малка не обича да й чета. а аз обожавам приказки и само си мечтаех как ще й ги чета. максимумът интерес е да си намери буквата в текста (или съответно другите букви, които знае). грам не ме слуша какво чета иначе.
много кофти за пневмококите! дано се повлияят от антибиотика!

фея, и дара не виси на моя лаптоп, защото аз се опитвам да пиша като се заиграва, колкото и да е малко. дала съм й един стар лаптоп от мъничките, на който тя вика "пикънгъ" (предполагам, че идва от "компютъра").

амнизия, и дара много се занимава с домакинстаката работа, напоследък много ми помага и в готвенето и слагането на масата. мм като ме гледа как й давам чиниите и всеки път затваря очи, но досега фал не е имало де Wink
всъщност тя дара досега не е чупила нищо, вкл. играчка. онзи ден ни беше на гости едно момченце, което за 2 часа успя да счупи 3-4 играчки без да е вилняло, как стана не знам, но дара не можеше да повярва на очите си Laughing Laughing Laughing

буби, дано бързо да се оправи митачето, да израстнат зъбките и да поспите всички!

аз приключих с единия доклад най-после и сега започвам втория. голям зор е това писане с хлапе, да ви кажа.

# 223
  • Мнения: 485
Ейприл, майка ми ми е казвала, че като дете съм обожавала да стоя на мивката и да мия всичко възможно. Сега най-досадната домакинска работа ми е да мия чинии  Mr. Green Та се майтапим двете с нея, че като дете съм си взела дозата миене. Та може Дара да те изненада в някой момент Simple Smile

Книжките само ги разглеждаме. Абсурд е да прочета приказка. Опитвала съм се, но не става. Показва буквички, повтаря след мен на срички думите, обяснявам по картинките, но не мога да го накарам да ме слуша за по-дълго време.

Играчки е чупил като по-малък, ама го отдавам, че са били неподходящи за възрастта му. Сега каквото може да разглоби го прави. Затова и доста от количките му са без гуми или разни други части, или пък са стигнали до там до където няма накъде повече да се разглобява.

Вчера бях на преглед. Бебето е добре. Обърнало се е отляво. На вчерашния ехограф пак показа 2700, така че явно ще си имаме малко бебе. Лекарката каза, че ако не родя до следващия четвъртък, ще се видим тогава  Mr. Green Това изречение го казвам на ММ вчера и той ми вика - Ами с Калоян как беше? Имаше ли признаци? И аз му викам - никакви (тогава ми изтекоха водите). И той: Ох, значи да не съм толкова спокоен  Mr. Green

# 224
  • Мнения: 1 687
амнезия, аз всеки път като те видя, че си писала и ми иде да ти кажа "а ти какво правиш тук та не раждаш?" Laughing Laughing Laughing ама все си казвам да не съм нетактична (работя върху недостатъците на зодията Laughing Laughing Laughing).
но мисля, че е редно вече да залагаме, как мислите? Mr. Green
аз съм за следващия петък. малко е оптимистично с оглед на статистиката, че вторите деца се раждали преди термин, ама да видим Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт