Будапеща - перлата на Дунав 5

  • 72 586
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
живот и здраве, в понеделник ще ви разходя и аз с моите снимки  Praynig

Ти и разказваш чудесно, та ще чакаме разказ + снимки.  Joy

ооо, благодаря  Hug

# 16
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
mu_ry, къде има твои пътеписи? Щом Мими те препоръчва, значи си заслужава и искам да чета  Grinning

# 17
  • Мнения: 6 031
mu_ry, къде има твои пътеписи? Щом Мими те препоръчва, значи си заслужава и искам да чета  Grinning

Чак пътеписи няма, но добри насоки и много хубави снимки - в темата за Лондон.  Hug

# 18
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
О, отивам да ги диря - мерси  Hug

# 19
  • Мнения: 2 883
Здравейте
Запис и от мен, имаме билети за Бургас - Будапеща със самолет през Юни, 3 дни ще сме там, до тогава записвам какво и къде трябва да се види  smile3529
  bouquet

# 20
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
ето ме с обещаните снимки и кратък разказ  Hug

Тръгнахме на 17.10 рано-рано сутринта, тъй като бяхме с организирана екскурзия. Някъде около 18 ч стигнахме в Будапеща и успяхме да зърнем прекрасния Дунав и мостовете преди да се е стъмнило. Хотела ни беше в Буда, близо до Моста на свободата. След малка почивка се върнахме отново на автобуса за да ни разведат из нощна Будапеща, което беше прекрасно изживяване  Heart Eyes Качихме се на Цитаделата от където се показва прекрасна панорама към целия град, който е окъпан в светлини. След това малко разходка из центъра с последна спирка Площада на героите.
Вторият ден започна с обиколка на центъра, отново площада на героите ( да го видим и на дневна светлина ), Рибарските кули и църквата Св.Матиас. Междувременно се разходихме и един час с корабче, което препоръчвам на всеки.
След разходката по Рибарските кули започна и свободното ни време. Първата ни спирка беше да разгледаме " Св. Матиас " отвътре, препоръчвам. Църквата е прекрасна, много цветна и богата украсена. Различна е от повечето католически църкви. След нея продължихме към Двореца. Него го разгледахме само отвън, тъй като разбрах , че галерията не е с особено богата колекция и не ни се губеше време. Обядвахме в едно много симпатично бистро до Двореца на съвсем прилична цена и много вкусна кухня. Имайте предвид, че уличките на хълма са разкопани и придвижването е малко затруднено. След двореца слязохме по стълбичките към Въжения мост и пеша продължихме към Сент Ищван, който честно казано, не ме впечатли особено, след него към Халите, като по пътя минахме и видяхме Синагогата( за съжаление беше затворена) . Там доста поразглеждахме, аз ядох langos ( по препоръка на моя приятелка) и останах много доволна. След това се прибрахме за кратка почивка в хотела и след като се стъмни излязохме за нощни снимки на Парламента и центъра.
Вторият ден ни беше също свободен и първата ни спирка беше Зоопарка, който е невероятен. Много добре направен, с богата колекция от животни, с прекрасни закрити зали.Може да се сравнява със зоопарка в Прага, който за мен, е най-добрия който съм посещавала някога. Там обядвахме и продължихме към замъка Вайдахуняд. Отново много ми хареса.Усетих същата приказна атмосфера като на Рибарските кули. За съжаление не го разгледахме отвътре, тъй като там се посещава Селскостопанския музей, а темата изобщо не ми е интересна.След това ( отново по препоръка на моята приятелка ) се повозихме на най-старото метро на Континетна  Laughing Беше интересно преживяване. След него отново се помотахме в центъра и вечерта се разходихме по Ваци и вечеряхме там.
Времето ни беше приятно, но имайте предвид че като се появят облаци бързо става студено и доста подухва от Дунава. На мен ми се наложи да си купя шапка  Joy

Това е накратко, ако някой има въпроси ще отговарям докато още ми е прясна информацията  Hug Ето и обещаните снимки : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10201185027920932.1073 … &l=7b89aa77fe

# 21
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Страхотен разказ, много благодаря   bouquet
Иначе кое ти хареса най-много, кое не, общите впечатления от града?
Сега остава и снимките да разгледам.

п.с. Само една вметка - жълтата линия е второто по старост метро в Европа, най-старо е в Лондон.

# 22
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Страхотен разказ, много благодаря   bouquet
Иначе кое ти хареса най-много, кое не, общите впечатления от града?
Сега остава и снимките да разгледам.

п.с. Само една вметка - жълтата линия е второто по старост метро в Европа, най-старо е в Лондон.

да, да знам  Hug затова написах на Континента  Wink

# 23
  • Мнения: 469
mu_ry, благодаря за разказа. Снимките са чудесни!

# 24
  • Мнения: 6 031
mu_ry и аз благодаря за споделените снимки и приятния разказ.

Направи ми впечатление:
- Няма много хора по забележителностите. Аз съм ходила само през лятото и беше пълно с мноооого хора.

- В " Св. Матиас "  явно е свършил ремонта отвътре.

- Много ми харесаха снимките от зоопарка - непременно ще го включа при следващо ходене в Будапеща.

# 25
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
да, Зоопарка е наистина прекрасен  Hug, а иначе по въпроса какво ми хареса и какво не  newsm78
Мисля, че най ми харесаха като атмосфера Рибарските кули и замъка Вайдахуняд, имаше нещо много приказно в тях  Laughing За не харесване не мога да кажа нещо конкретно  Thinking

# 26
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
mu_ry, разгледах снимките - много са хубави   bouquet И мен зоологическата градина ме заинтригува, по-интересна е от Тропикариума.
п.с. Много хубава двойка сте, много си отивате.

# 27
  • Мнения: 1 100
Привет! Simple Smile
Четох, че се оплаквате от много ремонти в Будапеща, но то било настина ужасно - почти няма неразкопано място в центъра. М2 не върви в събота и неделя, а в делничните дни след 20,00. Не знам докога ще е така. Има организирани автобуси, които го заместват и се движат доста бързо, не като обикновените автобуси, но все пак е неудобно, защото пропускат спирки.
Причината за всички ремонти са наближаващите избори. На улицата на свекърва ми за 9 години вече 3-ти път сменят плочките на тротоара, всеки път с по-хубави, но е прекалено все пак.
Затова препоръчвам да си планирате екскурзиите за пролетта - това сега не е Будапеща,  разбирам разочарованите. Wink

Днеска излезе класацията на най-мръсните европейски градове и Будапеща е на последните места, та Ванилия да почерпи, че живее на чисто място  Laughing
Невероятно, а на нас ни се струва, че става все по-мръсно. Благодаря за информацията, ще черпя, ти само ела.  Hug

# 28
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Току виж и това станало  newsm78 Кога ви свършват ремонтите  Peace Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 118
Здравейте, момичета!

Аз и съпругът ми планираме почивка в Будапеща и Виена около Свети Валентин идната година. Идеята ни е да тръгнем на 8/02 (събота) с колата, да имаме 4 нощувки (3 дни) в Будапеща и в сряда да се отправим към Виена. За момента нагласата ни беше да сме в Easy Hotel-a, най-вече заради цената и удобната локация, но започнах да се замислям и за някакъв вариант за апартамент или студио, където да можем да закусваме, да си правим кафе, да имаме включен интернет и ТВ например. Можете ли да ми предложите  централно място, където сте били и сте останали доволни? Не търсим лукс, тази почивка е екскурзионна, с цел обикаляне и разглеждане на забележителностите. Важно е да е чистичко, топло, да има топла вода и да можем вечер да си почиваме на спокойствие след дългите разходки. Ако има паркинг пък ще е супер бонус (но не е задължително). Възнамерявам да взема 72 часова карта за градския транспорт и тъй или иначе и да оставим колата на някоя крайна спирка на метро, където има паркинг. Можете ли да ме посъветвате къде точно и за колко пари можем да го направим?

Благодаря предварително! Била съм веднъж в Будапеща преди време, но тогава всичко ми беше организирано и не съм се задълбочавала в такива неща. Беше друг тип пътуване и бяхме отседнали в Софител хотел, който препоръчвам горещо (за който може да си го позволи, тъй като при мен, ако не беше служебно, едва ли щях да имам тази възможност...). Впечатленията ми от Будапеща са страхотни, но съм нетърпелива да видя още и да се наситя на красоти и гледки:)

Хубава вечер и с интерес ще ви следя!

Общи условия

Активация на акаунт