Синдром на раздразненото черво

  • 336 519
  • 2 536
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 1 398
Инхибиторите на протонната помпа не бива да се вземат безразборно и на своя глава. По последни изследвания причиняват рак.

# 841
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ябълков оцет, казвам...

# 842
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Инхибиторите на протонната помпа не бива да се вземат безразборно и на своя глава. По последни изследвания причиняват рак.
На мен са ми изписани от лекар,потвърдени от професор...
Без щитовидна жлеза съм и трябва да пия Л Тироксин.От него изгарям от киселини,без ИПП не мога.Знам,че не се пият постоянно,понижават нивото на магнезий,защото не се усвоява добре заради тях...И нямам избор.Не пия ли Л Тироксин,киселини няма.Но не го ли пия няколко месеца,и мен няма да ме има...Иде ми да се самонабия,че се съгласих да ме оперират.Подозирам,че същият Л Тироксин ми дразни червата.С Еутирокс е още по-зле положението.А други лекарства,заместващи щитовидна жлеза в България няма.Ендокринолозите ми казват да търся гастроентеролози,гастроентеролозите се сърдят,не била тяхна вината за моите непоносимости...

# 843
  • Мнения: 2 670
Знам че повече от три месеца не е хубаво да се пият. Майка ми си ги беше самоизписала и ги пи 2-3 години постояно. Лошо ми стана като разбрах.

# 844
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами в моя случай ще си ги пия докато съм жива или докато не измислят по-добри лекарства.
От Л Тироксин ми се и гади,и антиеметични са ми изписани.
Бих искала да си го бия,защото не се и усвоява добре ако имам диарии,но няма такъв вариант.Аз съм съгласна да си слагам подкожно или дори мускулно Л Тироксин,но го има само на хапчета у нас.Инжекционни форми има по реанимации и шокови зали евентуално.За масово ползване не.

# 845
  • Мнения: 4 868
Ябълков оцет, казвам...

Добре де, той нали е кисел, няма ли да доведе допълнително до повече киселини

# 846
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ябълков оцет, казвам...

Добре де, той нали е кисел, няма ли да доведе допълнително до повече киселини
Оцет или лимон не са за хора с гастрит или силни киселини.

# 847
  • Мнения: 47 981
Еутирокс сега е със сменена формула и помощни вещества, опитай пак

# 848
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ябълков оцет, казвам...

Добре де, той нали е кисел, няма ли да доведе допълнително до повече киселини

Ако имаш киселини може да започнеш със сода, но по принцип сладките, пържените храни, бобовите, месото, подкиселяват организма, а киселите, плодовете, горчивите, както и зеленчуците действат наобратно- алкализират го.

И когато промениш PH баланса, независимо в коя посока, избиваш всичко, което до тогава е живяло добре в тази среда- бактерии, гъби и т.н.

Аз стигнах до извода, че съм имала силно нарастване  на някакви гъбички

Ето няколко случайно подбрани линка за ползите от оцета:  1, 2, 3

Сега видях, че един от линковете е някаква реклама на оцет, аз лично си купувам от този , но от Кауфланд, където е още по- евтин, нещо като 2, 80 лв

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 22:02 от AnMary

# 849
  • Мнения: 379
10 грама медицинска дъвка стриваш в хаванче, да стане на прах. От аптеката се купува.
Смесваш с 250 г зехтин и 250 г мед. Разбъркваш хубаво с пластмасова или дървена лъжица. Дори зехтинът да изплува отгоре, не е проблем. Съхраняваш в буркан в хладилника.
Всеки ден взимах сутрин на гладно по една пълна чаена лъжичка, като преди това разбърквах сместа. Може наобед, или вечер да се приема. Хубаво е да е на празен стомах. Поне 15 минути преди храна и напитки. Аз хапвах по веднъж дневно. Имай предвид, че малко запича.
На мен ми помогна.
Изяждаш цялата доза и почивка. Може да се повтори след месец при нужда. При мен след двумесечни болки миналото лято и доста изпита мастиха на таблетки, това беше последното което приложих и полза имаше. Мастихата на таблетки също помага.

Взех си дъвка - мастикс, това ли е? И ще помогне ли при газове. Мисля, че май това ми е основния проблем - задържани, болезнени газове

# 850
  • Мнения: 11 736
Да, това е. Трябва да помогне, тъй като действа и за подобряване на храносмилането.

# 851
  • Мнения: 2 670
Може ли да ми препоръчате болница/клиника в София за преглед на жлъчка.
Жена ми има от няколко години камъни и искаме да се прегледа на друго място за второ мнение.

# 852
  • Мнения: 379
Чували ли сте др Тодорова, гастроентеролог? В екипа е на проф Григоров, той самия е отпуска. Дали е ок?

# 853
  • Мнения: 2 670
Имате ли чувство за недоизхождане?

# 854
  • Мнения: 11 736
За клиника- чувала съм за Свети Иван Рилски, че има добри срециалисти гастроентеролози.
За симптомите-да, при СРЧ.

Общи условия

Активация на акаунт