Синдром на раздразненото черво

  • 335 402
  • 2 536
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 20 141
Има корен от блатен аир по аптеките.

# 631
  • Мнения: 4 868
Има корен от блатен аир по аптеките.

Интересува ме горе долу пропорция на пиене

# 632
  • Мнения: 20 141
Една глътка.

# 633
  • Мнения: 379
Пак съм аз, пусках всякакви излседвания. Висчко е ок, црп, утайки, чернодробни. Но този корем не минава. Спрях всякакви лекарства, от тях ставаше по-зле - нош па, дуспаталин. Само пробиотик пия. Болката вече е в целия корем. Не се влия от храна, както и с изхождането всичко изглежда ок. Болката е вече като менструална, но нито съм в ову, нито пред цикъл. Записах час при гинеколог и гастро, но много трудно - чак след три седмици. Вече дори не спя от притеснение. Най-много да започна да пия някакви антидепресанти. Защото на 6-12м обикалям лекари всякакви, даже и томография с контраст правих на коремни органи, но този ужас просто не спира. Уморих се да се взирам и в тоалетната, тотално превъртане.

# 634
  • София
  • Мнения: 1 231
Ofortuna, спри пробиотика и яж готвена и щадяща храна. Не допускай изгладняване и не пий много вода наведнъж.

# 635
  • Мнения: 4 868
Оперирана ли си от апендицит?

# 636
  • Мнения: 379
Оперирана ли си от апендицит?

Не, но на скенера гледаха и него, ок е

# 637
  • Мнения: 2 667
Спри пробиотика.

# 638
  • Мнения: 4 868
То и мов беше гледан, но сев възпали и случайно стигнах до операция

# 639
  • Мнения: 91
Здравейте и от мен. Следя темата от известно време, но пиша за първи път. При мен СНРЧ е най малкив проблен. Моите проблеми започнаха от нелекувана язва, която накрая перфорирах. С 3 коремни операции съм, а сега съм с хроничен панкреатит, камъни в жлъчката, и ужасни чревни страствания, които допринесоха и за пилорна стеноза. След последната операция бях добре за половин година, но преди месец пак започнаха проблемите ми. Храната ми се задържа в стомаха, което допринася за обостряне на хроничния панкреатит, язвата, че и възпаления на червата. Изобщо не можех да се храня. Повръщаше ми се след прием на вода и лекарствата за киселини не ми действаха. Започнах програма на нашумелия билкар Айдън Мустафов и нещата започнаха да влизат в ред. 10 мин преди закуска пия отвара от орехи. Ядките на 3 ореха варя 5-6 минутки. 2 часа след закуска чай от невен. 30 мин преди вечеря пия сок от моркови и целина. А 2 часа след вечеря приготвям чай от маточина и френска лавандула. В комплекс с билковото лечение прия нексиум 40мг, Креон и Трибутин. Ами не мога да си кривя душата. Още 3 дни след лечението и симптоматиката намаля, и храносмилането се подобри и апетита се върна. Основно го отдавам на трибутина и билките, защото от другото нямах резултат преди това.
Ако някой се интересува от точните рецепти за отварите и чайовете, ще ги напиша подробно.
Много хора се оплакват, че нямат резултат с чайовете. Важно е да сте сигурни, че са качествени. По билковите аптеки продават изветрели билки с неясен произход. Маточината трябва да има аромат на лимин. Няма ли, не е ок и няма да има резултат. Билки купувам или от произведители директно, или от билкари. Има и едни на турската фирма Prof Saracoglu, които са най добрите, но са по 15-20лв за 30 грама. За френската лавандула ги давам. Тя се намира наистина трудно и няма общо с българската нито като аромат, нито като външен вид. Та ако пиете чайчета на филтът, не очаквайте големи резултати. Попаднах на много добра билкарка от Кърджали за маточина. Поръчвам от нея. Страшно ароматна и изгодно ми идва. Както казах само за френската лавандула се бъркам повече.
Успех на всички. Дано съм бил полезен

# 640
  • Мнения: 1 431
Здравейте,
Исках да споделя с вас, че си правих кръвни изследвания като пуснах В12 и Фолиева киселина. В12 ми е в норма, но Фолиевата киселина ми е ниска. Исках да обърна внимание на хората със стомашни проблеми, че липсата на тези два витамина могат да водят до подобен род проблеми. Не казвам, че само това е причината, но не пречи да си ги проверите и да видите какво е положението.

# 641
  • Мнения: 103
Здравейте отново! Преди 10 дни ми правиха колоноскопия и диагнозата е раздразнено черво. Оттогава насам за пръв път нямах проблем с изхождането до снощи.... Събудих се с много силни болки в 3 през нощта, имам диария с много кръв и много слуз=-O такова нещо не ми се е случвало досега. Интерес ното е, че детето също има диария, но не колкото мен. При нея забелязах малко кръв и слуз, доста по малко отколкото при мен. Според вас на какво може да се дължи?

# 642
  • Мнения: 28 391
На чревен вирус, или натравяне с негодна храна!

# 643
  • Мнения: 1 431
Звучи като да е някакъв вирус. При мен кашавите изхождания започнаха след прекаран вирус. При вас от предписаните лекарства ли се оправихте или след самата колоноскопия ?

# 644
  • Мнения: 13 785
Племенникът ми е с някакъв вирус с колики и диария от три дена. Лепнали го на детската площадка. Оплаквал се от силни болки чак спазми. Възможно е да е но такова но може би консултация с лекар е по-разумна.

Общи условия

Активация на акаунт