Синдром на раздразненото черво

  • 334 748
  • 2 536
  •   4
Отговори
# 1 155
  • Бургас
  • Мнения: 12 811

mariqivanova799,  има кашкавал без лактоза на Бор Чвор. От Била съм купувала. Ако искаш опитай. Вкусът му по нищо не се различава от този на другия кашкавал.
Благодаря,ще опитам!
При нормалните кашкавали ли стои?Ще попитам и ще видя.
Идея нямам какъв е този механизъм на алергии и непоносимости.Чела съм,изпитвам го на практика,а не мога да си обясня.
Освен да си купя бебешко мляко без лактоза,Фризо нещо си беше...
Ще видя и за кисело мляко.Имаше някакви сирена и млека Тофу преди време пак в Била,но така и не си взех.
Още малко да се пооправя и ще пробвам.

# 1 156
  • Мнения: 4 868

Веси ти досега правила ли си консулт с хирург, защото ако хирург каже , че не е то, няма какво да даваш пари за ЯМР

# 1 157
  • Мнения: 786

mariqivanova799,  има кашкавал без лактоза на Бор Чвор. От Била съм купувала. Ако искаш опитай. Вкусът му по нищо не се различава от този на другия кашкавал.
Благодаря,ще опитам!
При нормалните кашкавали ли стои?Ще попитам и ще видя.
Идея нямам какъв е този механизъм на алергии и непоносимости.Чела съм,изпитвам го на практика,а не мога да си обясня.
Освен да си купя бебешко мляко без лактоза,Фризо нещо си беше...
Ще видя и за кисело мляко.Имаше някакви сирена и млека Тофу преди време пак в Била,но така и не си взех.
Още малко да се пооправя и ще пробвам.
Да, кашкавала е при другите кашкавали. Има кисело и прясно мляко без лактоза, сирене - също.

# 1 158
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами ще опитам.На всеки човек различни продукти му понасят/дразнят.

Много ми се ще да направя в Иван Рилски хистаминова/лактозна и фруктозна непоносимост.Преди само при тях имаше глутенова непоносимост и пратих кръв с куриер.
Обаче май са скъпи.

В групата за цьолиакия една майка беше питала как другите хранят дете с глутенова непоносимост и хистаминова непоносимост.Направо лошо ми стана.Аз съм голям човек,а толкова усилия ми коства да не ям каквото зърна,яде ми се всичко без риба,агнешко,козе и тиква.Да ограничаваш дете е ад.Не знам в градината като гледа другите как се чувства.

# 1 159
  • Мнения: 1 013
Здравейте!
Тъй като тук има хора с различни оплаквания, да питам това, което ще опиша долу има ли някой като симптоми:
Имам болка на локално място, опипвам си вляво  където е болката сякаш червото е твърдо като въже ( не знам как по друг начин да го опиша). При натиск е болезнено. Има периоди, в които усещанията са по-изострени и други, в които отшумяват. Преди половин година правих преглед при трима лекари, единия доста обстоен с ехография и пълна кръвна картина. Никой от тях не предложи други изследвания. Имам много силна стресова ситуация - тежка болест на близък. Напоследък с обостряне на болката - диария. Кръв не съм виждала в изпражненията, слуз - да.
Стана дълго, но питането ми е каква може да е тази болка и твърдост?
Може ли дебелото черво да става така твърдо?

# 1 160
  • Мнения: 11 717
Това с твърдото черво го "играх" преди около 2 години, като бях така повече от 2 години. Казваха, че е дебелото черво.
Минах по канален ред гастроентеролог, 2 хирурга, гинеколог.
Заради слузта пусни един фекален калпротектин.

Последна редакция: вт, 11 авг 2020, 10:52 от Merelenda

# 1 161
  • Мнения: 4 868
Моите драскотини, които излизат когато си поискат, без да се удрям, отново са по ръцете и краката ми. Ето снимах да ги видите, това е от една година след тъпите лекарства. Излизат в рамките на часове, стоях с дни и ме болят на всичкото отгоре като рани и после се махат както са се появили

А ето така ми изглеждат длпаните и пръстите на ръцете, покрити изцяло със сини и лилави капиляри, неща, които изобщо нямах никога, до преди година и нещо

Не пия лекарства, но тия неща не спират да излизат. Отделно стомаха ми и другите неща не спират да се обаждат.

# 1 162
  • Мнения: 91
Здравейте и от мен. Обещах да пиша, когато мине прегледа ми при проф. Кацаров. Отидох с резултата от завишения калпротектин. Назначи ми улкамед за 1 месец по схема. Препарата предпазва лигавицата на стомаха и тънкото черво от дразнители. Пия го вече 3 ден и сякаш ми се отразявя добре. След месец пак ще пускам калпротектин и ако пак е завишен ще пробваме друго.

# 1 163
  • Мнения: 379
Моите драскотини, които излизат когато си поискат, без да се удрям, отново са по ръцете и краката ми. Ето снимах да ги видите, това е от една година след тъпите лекарства. Излизат в рамките на часове, стоях с дни и ме болят на всичкото отгоре като рани и после се махат както са се появили

А ето така ми изглеждат длпаните и пръстите на ръцете, покрити изцяло със сини и лилави капиляри, неща, които изобщо нямах никога, до преди година и нещо

Не пия лекарства, но тия неща не спират да излизат. Отделно стомаха ми и другите неща не спират да се обаждат.

Да не се чешете докато спите? Ако побвате да спите с ръкавици? Или да си увиете пръстите само?

# 1 164
  • Мнения: 379
Да ви кажа нещо странно - днес за първи път пропуснах ходене до тоалетна от месеци и сега не ме боли отляво. Тя болката започва след изхождане. В една група казаха, че е така при СРЧ. Като ми свърши отпуската пускам калпротектин. Че не ми се влизаше във филми преди това.

# 1 165
  • Мнения: 4 868
Моите драскотини, които излизат когато си поискат, без да се удрям, отново са по ръцете и краката ми. Ето снимах да ги видите, това е от една година след тъпите лекарства. Излизат в рамките на часове, стоях с дни и ме болят на всичкото отгоре като рани и после се махат както са се появили

А ето така ми изглеждат длпаните и пръстите на ръцете, покрити изцяло със сини и лилави капиляри, неща, които изобщо нямах никога, до преди година и нещо

Не пия лекарства, но тия неща не спират да излизат. Отделно стомаха ми и другите неща не спират да се обаждат.

Да не се чешете докато спите? Ако побвате да спите с ръкавици? Или да си увиете пръстите само?


През деня ми излизат

# 1 166
  • Мнения: 1 430
Много е странно това, да не са някакви кръвоносни съдове ?

# 1 167
  • Мнения: 4 868
Появи се след лекарство за бъбреци и вече година. Излизат когато си решат, стоят с дни и се махат.  По ръцете, лицето и краката. Рядко на гърба. Колкото до сините капиляри, те вече си стоят така, гледала съм на много хора ръцете, никой няма по дланта или пръстите толкова много капиляри и то сини. Понякога даже усещщам как ме бодат, на слънце изкачат още повече

# 1 168
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Бубулинка,сещам се само за съдов хирург.Евентуално ако не помогне,на кожен лекар,не знам и аз.За капилярите със сигурност съдов хирург може да помогне.Обикновено обаче дават някакви лекарства за укрепване на кръвоносните съдове.
Билки можеш ли да пиеш?Купих си онзи ден пелин.Четох в една статия,че помагал много при колит и всякакви възпаления.На пакетчето пише,че помага и при стомашни киселини.Не съм го пробвала,от няколко дни съм маааалко по-добре(пу,пу, пу) и не смея да пробвам нови неща,за да не се разбутам пак.
Ако можеш да пиеш билки,опитай с тях.Друго не се сещам.

Слави,как си?Беше казал,че имаш мааалко подобрение.Дано скоро се похвалиш,че си значително по-добре.

# 1 169
  • Мнения: 4 868
Бубулинка,сещам се само за съдов хирург.Евентуално ако не помогне,на кожен лекар,не знам и аз.За капилярите със сигурност съдов хирург може да помогне.Обикновено обаче дават някакви лекарства за укрепване на кръвоносните съдове.
Билки можеш ли да пиеш?Купих си онзи ден пелин.Четох в една статия,че помагал много при колит и всякакви възпаления.На пакетчето пише,че помага и при стомашни киселини.Не съм го пробвала,от няколко дни съм маааалко по-добре(пу,пу, пу) и не смея да пробвам нови неща,за да не се разбутам пак.
Ако можеш да пиеш билки,опитай с тях.Друго не се сещам.

Слави,как си?Беше казал,че имаш мааалко подобрение.Дано скоро се похвалиш,че си значително по-добре.

Купих си пелин, но не е сладък пелин, а обикновен и на опаковката пише, че е малко токсичен. Та ме е страх да го почна да го пия, иначе пия много билки, особено за изчистване на кръвта.

Общи условия

Активация на акаунт