Фентъзи и фантастика - Тема 5

  • 75 230
  • 740
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 581
Добре дошли в новата тема!



Последна редакция: чт, 06 фев 2014, 17:48 от .Ели.

# 1
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
NellyR, благодаря за темата!  bouquet

В анкетата няма опция "Чета всякакви фантасмагории, само да ми паднат!" Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 3 581
Нарочно няма, за да се види обективно кое е предпочитано. Иначе ясно, че всички четем и двете. Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 3 090
Благодаря за темата!  bouquet
Някой отзиви за Гарт Никс - Трилогия за старото кралство?

Последна редакция: сб, 26 окт 2013, 13:58 от Калан Амнел

# 4
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
NellyR, благодаря за новата тема   bouquet

Гласувах за фантастика, защото като цяло прочетените книги в жанра са ми повече, отколкото фентъзи  Grinning. В "ранния" си период четях предимно фантастика, а на дРЪти години минавам все повече на фентъзи, при това в категорията young adult (12 -16 години) Mr. Green.
Тъкмо сега дочитам последния роман за Пърси Джексън, "Домът на Хадес"  Grinning

Между другото, да похваля, ако на някой му попадне, "The Paladin Prophecy" от Марк Фрост (ко-автор на сериала "Туин Пийкс") - пак е фентъзи за тийнейджъри, но изключително добре написано, интригата е интересна, върви добре, малко фантасмагории, малко трилър... много ми допадна.

# 5
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
...Някой отзиви за Гарт Никс - Трилогия за старото кралство?

Приятна, леко инфантилна (тийнейджърката се впечатли повече от мен), определено с "момичешка" таргет-група.

# 6
  • Мнения: 9 144
Аз също предпочитам фантастика,
но скоро ми попадна някаква почти тийн-авторка на фентъзи и фантастика Малинда Ло,
която искрено ме забавлява с книжките си  Laughing

Нелко  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 4 899
Нели, благодаря за новата тема   bouquet ! Картинката е разкошна!

Гласувах в анкетата за фентъзи - повече неща съм чела в този жанр, но какви страхотни фантастики има...  Heart Eyes !

В момента чета втората част от поредицата "Първият закон" на Джо Абъркромби. Завладяла ме е. Много ми харесва стилът на автора; направо ме спечели като фен  Flutter !

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 266
Благодарско за новата тема. Аз съм прочела повече фантастика през живота си отколкото е здравословно Mr. Green, фентъзи чета от 5-6 години преди това бях чела само Амбър и Властелина.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 090
...Някой отзиви за Гарт Никс - Трилогия за старото кралство?

Приятна, леко инфантилна (тийнейджърката се впечатли повече от мен), определено с "момичешка" таргет-група.
Благодаря  Hug ще се чете, напоследък ми допадат "тинейджърските" книги, дори сега чета "Домът на Хадес", а преди това - трилогията за сирената на Триша Рейбърн.  Embarassed

# 10
  • София
  • Мнения: 12 229
  Аз определено съм на фантастика, но като чета последните коментари да взема пък и с малко фентъзи да пробвам  Simple Smile
  Предвид че почти нищо не съм чела от фентъзито, какво бихте ми препоръчали като начало  Simple Smile
  Толкин и Амбърите и аз съм ги чела  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 35 962
вече чета предимно фентъзи
запис и с новата ми покупка, не ми остава време да я започна
а и някак ме е страх, мернах няколко коментара, че не била толкова добра колкото "Песента"

Скрит текст:

# 12
  • Мнения: 945
Аз не съм от най-редовните читатели, но темата ми е интересна. Grinning
Га бях млада четях фантастика, ама тогаз никой не беше чувал за фентъзи Grinning
И аз на дърти години го започнах(фентъзито, де) и ми хареса. Peace
Все се каня да започна "Песен за огън и лед" и все ми се струва, че мнооого четене ме чака и няма да мога да подхвана нищо друго Thinking

# 13
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Благодаря за темата.
Аз гласувах за фантастика. Защото от нея имам в пъти повече прочетено. ))))

# 14
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
И аз гласувах за фантастиката, защото се старая да поддържам разнообразно четиво, а и доста препрочитам старите си книжки, но като се замисля, чисто количествено, в това, което се издава, преобладава фентъзито - най-малкото, защото при него авторите рядко се ограничават с една книга, дори трилогия май им се вижда мижаво. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт