Как започнахте да давате кисело мляко

  • 991
  • 16
  •   1
Отговори
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Привет мамчета  Hug
Моля за съвет как да започна да давам кисело мляко на сина си. Ако може да споделите как започнахте да го давате, в смисъл първи ден, втори ден и т. н. и колко го разреждахте, в какво съотношение, прибавяхте ли захар и т. н.
Става въпрос за това да заместя АМ с кисело  Simple Smile
Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 8 505
АМ не замествам с кисело,прибавям го в закуските.Започнах към 8.месец.От раз.

# 2
  • гр. София
  • Мнения: 50
Започнах да давам когато беше на около годинка.Първо започнах да слагам в пюрето по малко, после дадох с бисквитка и така.Не съм имала проблем.Дори и домашно му правя от време на време.

# 3
  • Мнения: 344
Аз започнах да давам кисело мляко, когато Ели беше на 6 месеца. Тя отказа АМ под всякаква форма. Давам кисело мляко Елена 2% направо от кофичката като понякога слагам пюре, настърган плод или бисквити. Първо и дадох половин доза и след като нямаше никаква реакция започнах с цяла. Ти защо искаш да въвеждаш кисело мляко, ако все още си пиете адаптето?

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Вчера обсъждахме същата тема.Започнах без да разреждам.Със закуската давах по 1-2 лъжици, постепенно увеличавах и започнах да давам цяла доза.

# 5
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Ти защо искаш да въвеждаш кисело мляко, ако все още си пиете адаптето?
Мисля от 6-ти месец да заместя поне едното хранене с кисело мляко. За съжаленеи едната причина е финансова. Другата е, че разполагам с прясно мляко, което мога да заквасвам от истинска "родопска" крава  Wink, чието здраве е отлично и се храни само със здравословно сено  Sunglasses. Мисля че, когато бебето поема само мляко /до 4 месец/ е важно да е адаптирано, защото съдължа всичко което е необходимо за развитието му. Сега вече сме захранени и диетата му съдържа много витамини, минерали и други полезности и смятам да мина на нещо натурално. Да, знам мнението на повечето, но аз съм захранена с кисело млако на 3 дена  Sad. Не съм имала никакви алергии през живота си, както и мъжът ми е захранен с кис. мляко на 3 месеца и е нямал никакви алергии.
Благодаря за отговорите момичета.   bouquet

# 6
  • Мнения: 5 577
Към 4 месечен, за закуска в 15-16 часа.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 743
ГОлемият ми син е захранен с кисело мляко на 45 дни.Тогава нямах финансова възможност да купувам АМ, а кърма нямах.Разреждах го 1:1 с преварена вода и добавях мъничко захар.
На малкия дадох няколко лъжички и като установих , че алергия няма започнах след 6ти месеца да давам с бисквити! Hug

# 8
  • Мнения: 3 042
NaughtyДоколкото аз съм информирана по въпросът за киселото мляко не е желателно то да се дава на деца под 1г, защото може да предизвика алергия.
[/size][/color]

ThinkingНа дъщеря ми съм давала кисело мляко след годинка.
Синът обаче на 10 м отказа АМ и започнах да давам кисело /не че много го ядеше и него/.
[/size][/color]
PeaceАз го захраних така: Всеки ден намалявах постепинно количеството на АМ и добавях към него кисело  2 % / първо 1 лъжичка , след ден 2л и т.н./
[/size].[/color]

# 9
  • Мнения: 5 299
На 5 м. дадох една лъжичка, и след седмица- две дадох направо цяла доза. Давам кис.мляко като закуска с плодове и бисквити, и понякога ве4ер, когато съм свършила адаптето. Не го разреждам, но го подслаждам с бисквити - натурално не го иска.

# 10
  • Мнения: 46 437
Аз започнах след годинка и то не като заместител, а като следобедна закуска. Не съм разреждала, не съм подслаждала  Wink
Ако детето ти си пие адаптираното с желание, не го измествай, в то е приспособено за нуждите му към съответната възраст.

# 11
  • Мнения: 7 831
Започнах след 6, 7 месец, с лъжицата без да разреждам.

Погледни в НАЙ-ЧЕСТО ОБСЪЖДАНИТЕ ТЕМИ ВЪВ ФОРУМА има доста теми за киселото мляко.
Успех в избора

# 12
  • Мнения: 1 427
Не знам дали ще съм ти полезна, защото не съм заместила АМ с кисело, но го въведох след 6м. като следобедна закуска, прибавям плод и бисквита.

# 13
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Въведох киселото мляко 2-3 седмици преди да навърши годинка и то в началото хапваше по 3-4 лъжички. Не съм замествала адаптирано с кисело мляко. Моят съвет е да изчакаш още малко.

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз започнах след годинка и то не като заместител, а като следобедна закуска. Не съм разреждала, не съм подслаждала  Wink
Ако детето ти си пие адаптираното с желание, не го измествай, в то е приспособено за нуждите му към съответната възраст.



Peace
Само да добавя, че го дадох от раз, без постепенно захранване

Общи условия

Активация на акаунт