МАРТенчето лази и крещи, пакостите почва да твори

  • 70 966
  • 511
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 16
Цветенце, и аз съм без цикъл още, и аз водя активен кърмачески живот нощем Simple Smile и се притеснявам, защото преди да забременея имах проблеми с цикъла, мислех си, че ще се балансират нещата след бременността, но все още не знам дали ще е така. Моят син изкара два вируса с температура, втория беше мн гаден с конюктивит, мн сополи и кашлица, и двата пъти се размина само с хомеопатия, по съвет на педиатър чаках три дни да се смъкне темп и на 4тия ако не смъкне давам нещо по-сериозно- и двата пъти точно на 4тия я смъкна. Да са ни живи и здрави дечицата, че е много сърцераздирателно да ги виждаме болни

# 316
  • Sofia
  • Мнения: 58
Цветенце, и аз съм без цикъл още, и аз водя активен кърмачески живот нощем Simple Smile и се притеснявам, защото преди да забременея имах проблеми с цикъла, мислех си, че ще се балансират нещата след бременността, но все още не знам дали ще е така. ....
И аз съм без цикъл,кърмя най-вече нощем и преди да забременея цикълът ми беше нередовен.С 1то ми дете(кърмено до 11 месец) ми дойде в 6и месец.Очаквах същото и сега,но още нямам цикъл.Само огромен апетит.Почвам да си мисля,че 2е са свързани.Та при мен не се нормализираха нещата от 1я път.Дано при теб да се получи Simple Smile

# 317
  • Мнения: 22
Момичета нашия спи между нас защото много се отвива ама много - мрази спалния си чувал, едвам го напъхвам през ден, два в него, но само по него му измръзват ръчичките. Нямаме възможност да топлим вечер 23 градуса защото аз не мога да спя на топло пък и тоя ток. Бебо спи на студено по-добре, ама все е отвит, вече се чудя как да го озаптя, в кошарата няма как да вързвам завивки. Нас също много ни рита и скубе и също се будим за ядене - кога ли ще се наспя и аз....
Това с цикъла е много странна и индивидуална работа - кърмачка съм, а ми дойде на 30-тия ден след раждането, поне е по леко и крактотрайно от преди Simple Smile, но мисля, че допринесе за отслабването - свалих 22 кила за 3 месеца и сега съм си както преди.

# 318
  • Sofia
  • Мнения: 58
 #Crazy 22 килца за толко кратко!!!направо завидях Simple Smile и аз имам някъде толкоз да хвърлям от себе си.А нормално ли ражда?Това с цикъла дали има нещо общо с начина на раждане? Thinking

# 319
  • Мнения: 22
Качих доста да, ама той само бебока беше 4,200 кг Mr. Green Раждах нормално и още в родилното загубих 11 кила (много тежко  раждане беше не знам има ли връзка) и за мен цикъла беше изненада.
Не знаех че има връзка как раждаш.

Последна редакция: ср, 08 яну 2014, 23:10 от radystin4ety

# 320
  • Мнения: 371
Добро утро, момичета! Аз също кърмя и денем и нощем, но имам цикъл от 5тия месец, най-редовен. Раждала съм със секцио, не вярвам да има връзка с раждането.Килограмите не ми бяха много - качих 12 кг., след раждането бях с 3 кг. повече от преди да забременея, но от кърмене или с цикъла не свалих нищо повече. Сега започвам да свалям полека с диета.

# 321
  • Мнения: 16
Четох, че кърменето и килцата имат връзка и кърменето е аналогично на бременността- поддържат се 2-3 кг запас и когато приключи кърменето може да се смъкнат (не е задължително разбира се). Аз като захраних и съответно намаля великото цокане свалих от нищото 1-2 кг, но си е индивидуално. С цикъла явно също е до късмет, моите приятелки ми казват, че съм извадила късмет, защото толкова дълго време съм се отървала, но аз съм на обратното мнение- нямам търпение да се върне, защото преди да забременея 2 год нямах никакъв и едвам се позакрепих с медикаменти, чак се чудя как забременях Simple Smile

# 322
  • Мнения: 0
Здравейте момичета! За много години, да сте живи и здрави цялото семейство, да слушат малките палавници и да растат усмихнати!  Heart Eyes
Честити месечинки на всички! Ние онзи ден направихме 10 месеца и утре сме на консултация да видим колко е порастнал Дани  Laughing
Аз следях какво се случва в темата, въпреки че беше малко позамряло, но е нормално колкото повече растат бебоците толкова по-малко свободно време имаме ние. Междувременно чета и темата на февруарчетата, така де да се подготвям какво ни чака.
От няколко дни стана супер активен и едвам го озъптявам да ляга да спи, просто ужас.....незнам при вас как е, но от около седмица се научи да сяда от легнало положение и е кошмарно, само това прави  #Crazy вече се изправя от всичко, което докопа, включително и от проходилката, което е супер опастно. За лазането все още е на лакти и колена, но пак от няколко дни успява да се задържи на черити крака  Simple Smile
Вашите бебоци как са с ходенето, че ние много имаме желание да ходим. Водим го даже за ръчички и е много щастлив, че има достъп до места, на които с проходилката не може да стигне.
За кърменето и цикъла....аз кърмих до 8 и 1/2 месеца и буквално след като спрях до десетина дни ми дойде. За сега ми е идвало само два пъти, без закъснение. Преди бях с много болезнен цикъл, сега за щастие нито ме боли кръста нито корема  Laughing Laughing Laughing
Искам да питам какво ви е мнението за кухните, и някоя смята ли да се възползва от услугите им? Аз съм пред дилема какво да правя  newsm78
Щях да забравя да питам още нещо....някоя от вас прави ли опити с гърнето, че ние почнахме. За мое щастие от 3 дни върши и малки и големи работи на гърнето, да не чуе дявола да е все така. Питам ви пожене четох доста по темата и някои казват, че било по-добре към годинка и нещо, други че след като се научи да седи стабилно. Аз реших, че му е време понеже той ака от 4-5 месеца на разкопчан памперс, горе долу по едно и също време. Засега се получават нещата пък ще видим по-натам  Rolling Eyes
Целувки от нас и спокойна вечер  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 09 яну 2014, 17:31 от Tsveti.Dilkova

# 323
  • София
  • Мнения: 23 162

Искам да питам какво ви е мнението за кухните, и някоя смята ли да се възползва от услугите им? Аз съм пред дилема какво да правя  newsm78
и аз им се чудя на кухните, имам чувствово, че му готвя едно и също.
може би ще пробвам някоя, поне да открадна някоя идея.

нашето човече май мога да го броя за проходил вече, гледа да има опора наблизо, но изобщо не се хваща, като доста често се озовава на пода, но пък  е много уверен иначе.
не понася някой да го държи, за да ходи, веднага сгъва краката и сяда, иска сам.
и да го носят не обича, и не седи в никой, иска да се движи постоянно и сам  ooooh!
но пък се уморява доста и започна да спи по повече,сутрин час и следобед 2, вечер около 10 часа, от това не се оплаквам  Mr. Green

# 324
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
За много години! Тук доста позамря, не знам по каква причина, но аз все още чета и ми е полезно да се ориентирам кой- как. Сваляте килограми, аз мога само да си скубя косите.. не съм мръднала на кг от след като родих, само визуално маалко по-добре.......... ;/

Цикълът ми дойде на 2рия месец, кърмих до 5тия, не мисля че се е променил, но казват че ако си имал проблеми, се регулира.

Браво на момченцето на бамба, звучи като да е с характер Wink Ирина прави стъпки като я държиш за ръце, иначе пълзи вече навсякъде, всеки ден правим размествания, не знам къде да си слагам вече цветята...вчера я спасявах от 1 листенце, беше го налапала и се давеше.. първо мислех че вече го е глътнала, но после го видях в устата и бръкнах да го извадя....

На гърне ходим отдавна, много съм доволна че вече ака само в него! Пера само напикани пелени!! (ние сме с многократни). Знае какво се прави на гърнето и ако има какво да пусне - пуска! На всяка смяна на гащите я слагам, днес ака 4 пъти!!!!! Иначе задължително сутрин след ставане и по обяд пак.

Пътувахме с нея в Австрия за коледа и после в Сърбия за нова година! Изумена съм колко добре й понесе!! Въпреки дългото пътуване дори когато не спеше беше кротка, мъкнахме си я в раницата навсякъде, дори направи няколко пускания със ски с баща си. И много й хареса! Най-хубавото е, че не се разболя, за разлика от другите в компанията (и буса, с който пътувахме), тях ги тръшна страшен вирус, но ние някак се опазихме!

Обсъждахте някакви хапчета/добавки.. по темата ние даваме Имунокинд. Тя хич не му се кефи, ама успявам горе долу да го пробутам, често забравят 1 прием, ама... и вече ядем риба! Както всичко останало се приема добре!

Аз не съм си и помисляла за кухня, то освен всичко е занимавка (да го заявяваш, да го взимаш или дори да ти го носят до вкъщи, ти трябва да си там в определен час....) мисля си че моите пюрета са си достатъчно добри. Гледам да ги разнообразявам от време на време, в последните слагах сварена червена леща + елда в машинката с пюрето преди да го пасирам.. то има тема за домашните пюрета във форума, сигурно има полезни идеи..

Не ви завиждам с проблемните заспивания, май имаше доста такива.. Убедила съм се, че ако го свикнеш да спи в голямото легло с родителите, после няма отърване - племеникът ми е на 4 и не си спи в стаята и в леглото.... За мен това е кошмар! Дано го избегнем! Засега е много лесно, към 7;30-8 става крива, къпем я и буф в кошарата, заспива си сама без проблем, понякога по-дълго си седи и зяпа, задължително с биберон.

Последните дни се буди много рано сутрин, към 5 и ни тормози, тогава я взимаме в нашето легло, храним я и уж я приспиваме, но тя е толкова бодра, че няма заспиване последните 2 дена.... днес пробвах да й дам повечко мляко - 210мл + 7 лъжици АМ.

Айде стига че се олях,
Бъдете здрави
 

# 325
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Момичета, темата замря, защото 97% от мамите пишат във Фейсбук групата. Правихме Коледна размяна на подаръци и сега дори предстои такава свързана с първата годинка.

Там е много приятно и по-лично.  Peace

# 326
  • Мнения: 1 661
Момичета, темата замря, защото 97% от мамите пишат във Фейсбук групата. Правихме Коледна размяна на подаръци и сега дори предстои такава свързана с първата годинка.

Там е много приятно и по-лично.  Peace
Искам и аз в групата, как да я намеря?

Иначе когато не кърмиш е по-лесно да накараш детето да спи цяла нощ в кошарата, кърмачетата са пристрастени към гърдата и я търсят не само за ядене, а за успокоение. Peace

# 327
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Неоткриваема е.  Mr. Green

# 328
  • Мнения: 2
За много години, мами Simple Smile Аз съм от късметлийките, които свалиха повече от качените кг и смятам, че причината е, че Крис ме изпива с това цокане Grinning Кърмим се все по-рядко денем (2-3 пъти), а нощем до скоро бяха поне 3 кърмения само и само да заспи. От около седмица не му давам да бозае нощем, а като се събуди го люлея и го понатискам докато заспи, тъй като  иска да се изправя на кошарата, пък дори и още не отворил очите   Laughing  Така намалихме ставанията до 2, като само на 2то ставане му давам успокоителен чай, след който заспива. Бозае сутринта към 6-7ч. Надявам се постепенно да спре да се буди нощем като му ограничих гушкането и папкането  Praynig
Купих и кехлибарен гердан.....и той не помага Sad
Малко ме притеснява от това намалявне на кърменията дали няма да започна да пълнея....... Цикъл и аз все още нямам  Shocked Може би и от неговата липса да съм отслабнала толкова....знам ли .

# 329
  • Мнения: 2

Цитат
Засега е много лесно, към 7;30-8 става крива, къпем я и буф в кошарата, заспива си сама без проблем, понякога по-дълго си седи и зяпа, задължително с биберон.
Здравей Simple Smile И аз от скоро го слагам в кошарката като му се доспи, НО сложа ли го сякаш придобива нови сили и се започва едно стърчене в кошарата, поиграе, после поплаче, тъй като му се спи, сложа го да легне и той пак зор да стане, да се обърне по корем и т.н  #Crazy При вас как се случва - просто си седи и в един момент като и се доспи си ляга??? Да ти е жива и здрава Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт