МАРТенчето лази и крещи, пакостите почва да твори

  • 70 972
  • 511
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 22
Аз го отбих на 8 месеца, но цокането и приспиването го заместих с АМ в шише - той беше свикнал да пие от шише преди това. Постепенно заместих- първо давах сутрин и вечер, после само сутрин, после през ден и постепенно ми намаля кърмата, не съм взимала хапчета, не съм цедила, 3, 4 дни напрежение в гърдите и после всичко се успокои.

# 376
  • Мнения: 636
Здравейте, мамита !  Hug Само ви четях, че ме мързеше да пиша, ама да се отчета и аз най-накрая !  Mr. Green
За спането, буди се, чести...И затова спи при нас иначе беше отделен в другата стая, не знам защо така, сигурно от зъби, оная вечер беше вдигнал 38,8 градуса температура, но вече е добре...
Проходихме ! На 10 месеца и 20 дни  Mr. Green И съм много щастлива  Mr. Green
За сега това е новото  Rolling Eyes

# 377
  • Мнения: 17
Здравейте, аз съм мартенска мама, следя темата още от преди да се родят бебчовците ни, но досега не съм писала. Имам момиченце родено на 16 март. Искам да попитам  Neat_W каква е точно тази схема за приспиване без люшкане и найстина ли започва да спи все повече без да се буди. Ние също заспиваме с люшкане и се будим поне по 3 пъти на нощ.

# 378
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Здравей Deni_88   Hug  Схемата се състои в това да го оставям сам да заспива като на определени минути,които всеки ден се увеличават отивам да го успокоя( понеже  yahoo_49 )  Първата седмица спря изцяло да се буди презз нощта,но сега се събужда по един два пъти,но заспива сам без да го люшкам и без вода,сокове и мляко  Peace Аз направо се родих,защото преди съм го люляла и по час  ooooh! но сега съм добре.Ако желаеш ще потърся листа с точните минути и ще ти ги напиша. Спазват се стриктно,за да не се изплаши детето.

# 379
  • Мнения: 13
Здравейте  аз  сега  открих  темата   .
Моята  дъщеря  се  роди  на  26.03.13.   и  ще  ви  следя  занапред   Simple Smile

# 380
  • Мнения: 66
Здравей Deni_88   Hug  Схемата се състои в това да го оставям сам да заспива като на определени минути,които всеки ден се увеличават отивам да го успокоя( понеже  yahoo_49 )  Първата седмица спря изцяло да се буди презз нощта,но сега се събужда по един два пъти,но заспива сам без да го люшкам и без вода,сокове и мляко  Peace Аз направо се родих,защото преди съм го люляла и по час  ooooh! но сега съм добре.Ако желаеш ще потърся листа с точните минути и ще ти ги напиша. Спазват се стриктно,за да не се изплаши детето.
Може ли точните минути и за мен, благодаря!

# 381
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Мамчета искам да ви питам някоя правила ли е малка питка на детето за първи крачки само. Моят юнак прави няколко крачки самичък и върви,когато го държим за една ръка. Днес ми казаха за тази малка питка,но нищо като не знам за нея  Thinking Някой правил ли е подобно нещо и какъв е точно обичая?

# 382
  • Мнения: 636
Аз за пръв път чувам за тази малка питка, явно в различните градове има различни обичаи, ние ще му правим пращапулник само след 1-2 седмици  Peace

# 383
  • Варна
  • Мнения: 307
biscuittt, по колко кърмения имате на 24 ч? Според мен отбиването трябва да стане постепенно,така е най-добре и за майката, и за детето, а и за гърдите  Mr. Green Отбиването за 1 месец ми се струва прекалено голям стрес  Rolling Eyes По-добре започни постепенно да махаш по едно кърмене, докато остане само едно. Най-често остава или сутрешното или вечерното. Постепенно може да махнеш и него.Така и кърмата ще намалее постепенно, докато спре сама. Да пиеш хапчета за спиране при положение, че се кърмите не ми се трува разумно.
Най-добре се обърни към ЛЛЛ консултант  Peace

# 384
  • Хасково
  • Мнения: 51
Мамчета искам да ви питам някоя правила ли е малка питка на детето за първи крачки само. Моят юнак прави няколко крачки самичък и върви,когато го държим за една ръка. Днес ми казаха за тази малка питка,но нищо като не знам за нея  Thinking Някой правил ли е подобно нещо и какъв е точно обичая?

Аз правих вчера питка за прохождане на Павчето. Прави се в сряда, проста содена питка. Постелих бял чаршаф, и търкулнах питката между краката му. После цялата питка я раздадох само на деца, като оставих едно парче и за него. Това е.

# 385
  • Мнения: 1
Добре дошли на новите мами!
Аз нещо не съм фен на теорията да оставим малчовците да плачат. Вижте една статия - не е изчерпателна, но е показателна. http://www.psychologytoday.com/blog/moral-landscapes/201301/let- … abes-lie-so-wrong

# 386
  • Мнения: 43
Има ли някое мартенче, което се стяга за ясла или вече е там? Аз се замислям, защото за нас това е единствената възможност... Евентуално от септември. Тъжно мие, не знам дали там ще се храни и ще бъде обгрижвана, но...

# 387
  • Мнения: 1
Здравейте  и от нас! Подадох документи за ясла оше лятото, веднага щом стана на 3 месеца и добихме право за кандидатстване. Писах да започне да участва в класиране от август, защото август-септември е най-големия прием. Бързах да подам документи , зада получим по-преден номер и да си увеличим шансовете за приемане. Все пак , когато ни приемат...но по-добре по-рано есента да стане , че да свикваме с обастановката и вирусите преди зимата. Не ми се тръгва много много на работа, но няма как...Иначе,сега ме тресе треска за партито за рожденния ден в събота. Simple Smile

# 388
  • Мнения: 33
И ние сме в очакване на първият ни рожден ден Simple Smile но от четири пет дни нощният сън е направо мъчение. Заспива трудно и след час започва мрънкане и въртене в просъница почти до три -четири сутринта. Местим се от гърда на гърда, в леглото при нас на люлката, но нищо не помага. Не зная какво да правя. Лошото е, че от днес и през деня сънят никакъв го няма. Спи й се, но не мога да я приспя. Опитах да я оставя в леглото и излязох от стаята. Точно след две минути се върнах, защото започна да плаче толкова жално, че не можах да издържа. Как се сп авяте мамита? Мисля, че ще става все по-трудно  Sick

# 389
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
И ние сме в очакване на първият ни рожден ден Simple Smile но от четири пет дни нощният сън е направо мъчение. Заспива трудно и след час започва мрънкане и въртене в просъница почти до три -четири сутринта. Местим се от гърда на гърда, в леглото при нас на люлката, но нищо не помага. Не зная какво да правя. Лошото е, че от днес и през деня сънят никакъв го няма. Спи й се, но не мога да я приспя. Опитах да я оставя в леглото и излязох от стаята. Точно след две минути се върнах, защото започна да плаче толкова жално, че не можах да издържа. Как се сп авяте мамита? Мисля, че ще става все по-трудно  Sick

Може да се дължи на някое зъбче. И на нас тези дни ни е много трудно,но видях прореза за зъбче и ми стана ясно  smile3521 А за оставяне само в леглото аз първите няколко пъти го оставих на таткото ,че и  мен ми бе много жал,но  след 2-3 дни започна да свикна и беше по-лесно. Сега вече и без рев заспиваме,но ако изтърва момента когато му се спи после  ooooh! е нещо страшно.
И аз се вълнувам много за първия рожден ден.Раздадох малката питка и сега чакаме да стане време и за другата.

Общи условия

Активация на акаунт