Пишем тука трима, не петима, ний сме майската дружина!

  • 43 437
  • 174
  •   1
Отговори
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001

Тук са:  първата ни бременна тема
             първата ни бебешорска тема
             последната тема със спискът с рождениците

Последна редакция: чт, 31 окт 2013, 04:17 от nandi

# 1
  • Мнения: 111
Запис....хахах най-после и аз да се запиша сред първите:)

# 2
  • Мнения: 660
Браво, Нанди! Само дето не се вижда картинката/снимката. Ако можеш да я оправиш? Wink

# 3
  • Мнения: 1 328
1-ва страница Simple Smile

# 4
# 5
# 6
  • Мнения: 451
еее,ама ако е за запис нЕма сме петима,ами цели стотина Mr. Green

Нандьо,нИ ти сА вижда снимката,аре бързо на поправка  love001

# 7
  • Варна
  • Мнения: 302
И аз да се запиша.

При нас почти нищо ново няма, най-накрая проговори този мой мързеливец, буквално от 2-3 седмици прави изречения от по 2-3-4 думи, все още не му се разбира всичко, но и това ще дойде. Брей, то много сложно като проговори, все претенции има какво да яде, какво да пие, кое филмче да пусна, преди каквото му предложа - това Laughing.

# 8
  • Мнения: 1 669
Пльок!
Нанди -   bouquet за старанието
Ние с малката сме до края на седмицата в къщи заедно...Не си завиждам  Mr. Green
Деси -  Hug Flowers Rose Flowers Rose

# 9
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
я 7мина сме Wink
Вие за една картинка ли сте? ........... нали няма  правописни грешки , ........... имали, а ?

************************** вижда ли се  картинката? Аз си явиждам, ама и другата я виждах ...

Последна редакция: ср, 30 окт 2013, 21:01 от nandi

# 10
  • Мнения: 660
я 7мина сме Wink
Вие за една картинка ли сте? ........... нали няма  правописни грешки , ........... имали, а ?

************************** вижда ли се  картинката? Аз си явиждам, ама и другата я виждах ...


Сега се вижда, да! Друго си е като се види Wink

# 11
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Да се разпиша малко и аз . Тази седмица пък и предишната е някаква лудница , заради Хелоуин е всичкото това.
Костюми се мерят, банбонки и дрънкулки се купувата, украсявахме къщата. В събота бяхе на две "партита" по тоя случай, в църквата до нас иаше игри за децата, като им даваха и бонбонки, надуваеми замъци, возене с трактор, пък после в пожарната пак бонбонки и игри, имаше и хаунтед хаус(страшна къща, май е най подходящо да го кажа на бг). Пожарникарите всяка година го правят , обграждат пожарната отвън, отвътре правят страхотии и плашат народа, за което плашене се образува километрична опашка.
Отделно Соник в училище имат всеки ден различна идейка, един ден са с крейзи чорапи, след това бяха със смешни шапки и очила, после крейзи прически, после с блуза на любиия отбор, после  облечени само в червено и т.н. Моник пък днес беше принцеса, утре ще е фермерско животно newsm78, как ги измислят не  ми е ясно, в петък е пижама ден+ ще идват кончета и пони да яздят, картинката деца по пижами върху понита ще бъде прелестна Joy. Допреди малко гласих торбичките с лакомства за съучениците на М-10бр, и за приятелите на С, още 10 бр.
Утре пък е Хелоуин и ще обикаляме за бАнбонки, но пък ММ е на рбота и ще съм сама с двете, което значи, че трябва да гледам ей така  Shocked, за да не изгубя Соник

Тони  bouquet Hug

********************************************************

Скрит текст:

Последна редакция: чт, 31 окт 2013, 23:07 от nandi

# 12
  • Мнения: 5 591
Да се запиша и аз .

 nandi ,благодаря за новата тема.   bouquet



# 13
  • Мнения: 660
Ахахахаха, Нандииииии, уби мЪ с тези снимки! Яки са! Joy

# 14
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Запис!
Да видим колко време ще я пишем тази Simple Smile Мързели!

Мария, видя ли, че само се шашкаше. И наистина много претенциозни стават като проговорят.  hahaha На Елена ѝ предлагам някое филмче - НЕ! Започвам всичките да ѝ изброявам. Пак - НЕ! Кое? "Не знам! Искам детски!  ooooh!"

Нанди, ши мъ умориш! Благодарско за темата.   bouquet

Днес Ели е при баба си на гости. Плакала за мен, а аз нямаше как да ида да я взема. Стана ми много мъчно. Чакам ММ да се върне от работа и да ида да си гушна детето. Мале, как ще я пускам на градина, не знам.  Rolling Eyes
Иначе правихме ремонт в хола (някъде трябваше да изхарчим еднократната помощ за Калина). Сега чакаме да донесат диванът и да сложат щорите. Доволна съм. Има къде да спим зимата.  hahaha И понеже бях бясна на ММ дето ми отказа да идем да вземем Ели, напук лакирах един бюфет, който той не искаше да слагаме в хола, ама вече няма избор.  Laughing

# 15
  • Мнения: 5 622

 Ми и аз да сА отбележа в новата тема  bowuu
Хелоуин изкарахме и ние, ходихме в новия квартал и така имахме и шанс да се представим и да опознаем новите комшии  Wink докато децата обикаляха за бонбони. В резултат на това сега всеки ден като ходим там, Рафаел тръгва да чука по вратите (спирам го О време) с думите "берем бони"  Laughing

И ние имахме няколко партита-едно в комплекса, в който живеем все още, едно в БГ училището на Габ и самата вечер с обикалянето.
Тази година дегизиран най-после Спас както бяхме запланували миналата-като госпо'ица и докато не проговореше, в тъмното искам да ви кажа, че го бъркаха за по-едричка и мускулеста жена. А едни деца го питаха дали не се е дегизирал като Кейти Пери  Joy. Тогава действително установих, че май наистина има прилика  Mr. Green
След това се наложи да ходим в един магазин да купуваме шкафче за банята и понеже нямаше време, отидохме с костУмите и един консултант в магазина го пита съжалително "накараха те да се облечеш така, нали?!"  rotfImao

Днес имахме и родителска среща на Рафаел, похвалиха го много общо взето, участвал с желание във всичко, нямал търпение дори да му кажат името, като видел да се прави нещо и се втурвал.
С английския също се справял много добре, обикновено децата, когато били в двуезични среда и начинаещи във втория език смесвали в комуникацията си двата езика, но той когато се обръщал към тях, го правел само на английски. Явно разграничава добре двата езика. В къщи, пък говори само на БГ и дори не знаех, че може да прави прости изречения и на английски, освен цветовете, буквите и цифрите, които са учили и знае/използва и в къщи.
Така или иначе това не ми е приоритет, то е ясно, че ще научи езика, хич и не съм се запритеснила  Whistling
По-ми е проблем Габче, който е чувствителен към всякакви промени, а такива за наго предстоят тепърва- смяна на местоживеене, училище, среда, приятели...  Rolling Eyes

За сега това от нас  Hug

# 16
  • Сливен
  • Мнения: 4
Добро утро Simple Smile
И аз да се включа в новата темичка, за да не ви изпусна Wink
Вече съм по свободна и ще се старая да пиша по често...
 Hug Хубав ден на всички!

# 17
  • Мнения: 451
....на две работи,с болно дете вкъщи от месец насам с посещение на яслата цифром и словом 8 дни и половина за месец,разклатени финанси и психика...абе като махнем лошото,не остава нищо добро Mr. Green

# 18
  • Мнения: 331
Да се включа и аз в общия минорен тон - Филип е болен, с кашлица, а от два дни и с болно око. Ечемик, който е вътрешен, половината му клепач е затворен, а окото зачервено. Вчера майка ми колабира. Рязко и пада кръвното и изпада в безсъзнание - не знам дали някой е преживявал това, но е много страшно. Викнах бърза помощ, отзоваха се за 10 минути. Сега предстоят пъли изследвания. Аз се тръшнах от безумен вирус и оная вечер мислех, че умирам. Повръщах цяла нощ, студена пот, едвам дишах. Вчера леля ми я приеха в болница, защото сърцето и излезна извън ритъм. Днес всички сме малко по-добре. Дано да минава този период, че ще полудея.  Praynig

# 19
  • Мнения: 1 669
Хайде да не остана по - назад - аз болна, с хрема, Али и тя с течащ нос Confused Малко ми остана, но много ми тежи вече...
Хоупче, Луси Hug да ви минават неприятностите бързо!

# 20
  • Мнения: 660
След всички тези писания, освен да ви пращам мечки друго не се сещам. Да се подобрявате бързичко всички! Hug Hug Hug

Ние уж се крепим..ама уж. Нико миналата седмица събота срещу неделя ми направи спазъм, но значително по-лек от пролетния и се надявам да е било за последно....защото ако ще го държат тези спазми до 6 години, след което се израствали и аз ще откача. ooooh! От тогава е добре - поне диша! Иначе стандартно си кашля след подобно нещо и секрети бол...ама вече се подобрява от сиропите.

Извеждам го по 2 пъти дневно по 1-2 часа, че на студен въздух се чувства по-добре, та и сега излизаме.

Следващият път като вляза да чета да сте добре вече всички! Praynig

Последна редакция: ср, 20 ное 2013, 11:42 от Tony_st

# 21
  • Мнения: 1 130
Да се включа и аз. Павел е болен и втора седмица си е вкъщи, баба ми го гледа, защото аз започнах работа на 1 ноември и не вървеше от първата седмица да си взема болничен. Много гадни сополи, от които много кашля. И все още покашля.
Но има друго, което много ме притеснява - изпада в някакви страшни истерии. Например, когато му се доспи или както снощи - заспа много рано и в 22,30ч се събуди и започна да плаче, че искал да гледа филмче, после не искал и така 100001 пъти. После пък искаше да му капна, като му капнах, започна да пищи защо съм му капнала. Започна да си бърка в носа, имах чувството, че ще го пробие. Не знам какво му се случва, баща му иска да го водим на психиатър. Нещо е превъзбуден ли, не знам. Според мен телевизията му е много, а и е много глезен, почти нищо не му се отказва.

# 22
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Деси, такива са всичките май. Елена скоро имаше един период - искам това! Като ѝ го дам - не го искам и се тръшка. Тръгваме си от сутришното събиране с децата и тя започва да се тръшка, че иска при нейната приятелка, която е в магазина. Тръгваме към магазина и започва истеричен рев - не искам при Миши. Тръгваме обратно - Искам Миши! И така ме разиграва 567414564 пъти, докато накрая я нарамя под мишница и се приберем с рев, сополи и Лоша мама  Heart Eyes Последното ми е любимо.
Сега се е кротнала, ама ме е страх да я похваля, че близнашка работа. Знам ли кой близнак ще се събуди след малко Simple Smile))))

# 23
  • Мнения: 451
а на мен любимото ми е "мамо,ти си лоШ"  в Уеко мангасарски стил Mr. Green

от горепрочетеното виждам,че Лъвиците ни е застигнала черна серия,но силно се надявам нещата да са отминали на 100% Hug

оф,пише ми се,но съм уморена,изцедена и изхабена Crossing Arms

# 24
  • Мнения: 331
Луси  Hug, винаги около Коледа съм в тотална мега-хипер-гига депресия. Добре поне, че съм си в Бг, защото когато съм в чужбина е още по-зле  #Cussing out
И на мен Фифо ми казва"Мама льошшшааа", съпроводено със злобаркса муцка и  омерзен поглед  fight

# 25
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
 Тука съм, жива съм, още мъргам................. , обаче няма да ви мъча да мЪ чететe
Клик  Mr. Green

ПП Когато пристигнахме тук Соник беше на 4, покрай нея се зпознахме  повечето българи тук, тя ги заговаряше и така..., та искам да кжа че още ме бъзикат с  ''най лошата майка е иоята''

# 26
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Nandi, каква е тази торта?  Rolling Eyes М? М? М?

# 27
  • Мнения: 660
Я, само на мен още Нико не ми е казал, че съм лоша Mr. Green за разлика от сестра си де....тя от време на време ми казва: "Мамо, много си... странна", защото знае, че лоша не е хубава дума и не я използваме вкъщи.  Grinning

Луси, Хоуп, какви са тез депресии покрай Коледа? Аз пък я обичам много, особено откак сме си сами без рода по тези празници...много ни е хубаво. Heart Eyes

Нанди, страхотна ти е тортичката! Браво! Аз сега за на Нико имения ден ще правя и после за Коледа. Да видим ще да се справя ли? Rolling Eyes

Аз подадох въпросниците за Нико в детската, че мацките там ми изпратили покана да си говорим с учителките му още преди да ги бях дала, та се засрамих. Simple Smile Сега сме в очакване на големият ден - 6.01.2014. Пак ми е свито, ама той ми обяснява, че иска при децата, въпреки че вчера ходих за Рая тихо-мълком и той плакал за мен, а беше с баща си... Cry Пак ще има да си рева покрай чимшира на оградата там... Confused

# 28
  • Мнения: 331
Тони, аз също много я обичам, но за разлика от теб предпочитам, когато сме цялата рода. Така съм свикнала от малка, а и за мен Коледа винаги ще е свързана с Баща ми и просто няма как...

# 29
# 30
  • Мнения: 1 669
Нандито - браво за тортата Hug
Хоупче -  Hug Hug Hug
Иначе и аз не съм чувала "лоша мама" до сега, надявам се да не го чуя още дълго време...
Ние - пак болни, снощи Али вдигна температура изведнъж и се разкашля...Писна ми, честно Tired

# 31
  • Мнения: 3 459
Минавам за да кажа че днес в Хиполенда има черен петък - 25% на всички стоки в магазина (не важи за промоционални и намалени веднъж вече стоки). Та ако някой реши би могъл да се възползва !

# 32
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Шени, бързо оздравяване на Али... Ей затова не я пуснах Елена на ясла сега. Дано скоро се климатизира и да спре да носи вирусчета от градината, че с бебето не ви виждам.  Hug

Хоупова, и аз така като теб, искам цялото семейство, но не знам как ще е тази година. До сега на Бъдни вечер винаги съм била с моето семейство, но майка сега не е в БГ, не знам дали ще се прибира за празниците. И не знам още как ще сме тази година...

# 33
  • Варна
  • Мнения: 302
Здравейте Simple Smile

Хоупче, прегръдки и от мен  Hug

И аз не съм чувала "лоша мама", а съм много лоша по принцип Laughing. Но сигурно защото Валентин едва от няколко седмици наистина говори, та има време.

Такова тръшкане с "искам-не искам" се случва доста често, всъщност малко след втория РД си беше ежедневие, сега се случва предимно като е крив, например след следобеден сън. Съвсем нормално си е, някой ден ще отмине.

На Коледа бих искала да сме си само нашето семейство, ама досега не ни се е получавало, все трябва да си ходим в Разград, където са родителите и на двама ни, та при едните, при другите, при бабата на ММ, при моите баба и дядо, само от маса на маса се местим и дебелеем. Иска ми се да сме си само тримата, но не мога да изляза на глава с ММ и родата от двете ни страни /добре поне че нямаме много рода/.

# 34
  • Мнения: 660
Шени, надявам се днес да сте по-добре и ти и Али. Hug

Maria_I, номерът е да заминете някъде само 3-мата. Wink Честно казано и на мен това обикаляне по родата ми идва в повече, а не може да отидем при едните родители и да не уважим и другите. Затова последните 4 години се родих като сме надалеч. Четиримата ни е най-хубаво сякаш. А и няма да пропуснем да гостуваме на баби и дядовци, но през януари Simple Smile

Ние започнахме коледния календар с Нико, а сега ще продължич и с Рая. Понеже нямах събрани ролки от тоалетна хартия, или кибритени кутийки...та си харесах един календар от крокотак и него майсторим. Wink Мисля, че ще ни се получи горе-долу приличен.

# 35
  • Мнения: 251
За всички болни-много пъти гуш и гънч,както казва Ина.


По повод лошите майки,аз съм дори по-зле,цитат: "Мама гадна!".Веднага попива лоши думички от сестра си и си умирам от яд.
Воденето сутрин на ясла е много тежка задача,ходи вече 20 дни и всеки следващ ден реве по-качествено...
 

# 36
  • Мнения: 451
...смея ли да запитам има ли някой друг,на който детето му да ходи мах. 5 поредни дни на ясла и след това се тръшва 2-3 седмици вкъщи Mr. Green стоя и си мисля,мисля и стоя и стигнАх до извода,че някак си ми се губи смисълът на цялото упражнение с яслата Crossing Arms

снощи след яслата всичко беше на 6,вечерта подочух леко прихъркване от носа и днес на обяд се лепна с Т ooooh! както винаги става при нас - Т не можем да свалим почти с нищо(нурофен,хексалгин и оцетени компреси) и купонът е пълен Tired

не че нещо ама съм на ръба на отчаянието вече с това дете,как е възможно да лепва всичко от всички,та аз няма имуностимулант,който да не съм му давала и пак НИЩО Tired

и сега като се замисля дали е нормално от едни сополи,които дори още не са се появили качествено да цъфне с Т??изобщо случвало ли ви се е първо да вдигнат Т и след това да избие нанякъде??

# 37
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Луси, как му е гърлото? Елена от леко червено гърло и термометъра удря 39 градуса. Но с Тонсилотрен за 1 ден е готова... Дано скоро оздравее В.  Hug

# 38
  • Мнения: 3
Луси и аз съм на тази вълна тъкмо.Дъщеря ми ходи на детска 1 седмица и е болна 2 седмици.И така вече 4-5 месеца!!!Все съм знаела,че ще боледува,но такова чудо...не очаквах честно!И също така неочаквано се случват нещата сутринта я водя здрава,вечерта я взимам болна!Та не сте само вие.Ако някой знае нещо помагащо в случая да казва вече съм отчаяна!

# 39
  • Мнения: 660
изобщо случвало ли ви се е първо да вдигнат Т и след това да избие нанякъде??

Да. Нико винаги първо вдига Т и след това всичко останало, с изключение на дихателен спазъм, когато първо не може да си вземе дъх и след това кашлица..и сополи дори без Т, ама това се е случвало само 2 пъти и се надявам да не потрети.

Много прегръдки за вас! Знам, че децата е редно сами да си изградят имунитет, ама знаеш, че ясли и градини са си развъдници на бацили..ще мине и този период, но вероятно си трябва време. Как смело ти пиша, ама от 6 януари 2014 сигурно друга песен ще да пея...да видим Нико колко и как ще да изкара.

Аз стимуланти не давам никакви, освен фреш от портокал сутрин, който той пие по-малко и аз допивам после - лично аз не виждам голяма помощ от тях, но пък при някои деца може и да имат ефект. Стискам палци да се оправя бързо Венци и да ти е здравичък. Hug Praynig

Ние днес бяхма на тукашния дядо Коледа и голяма забава беше...разгонваха един черен Пит за бонбони и все им даваха...щото са дребни и двамата, та голяма забава за тях беше. Другата седмица сме пак...а и в детската ще имат на 6.12. когато идва Sinterklaas и Zwarte Piet по тукашните ширини и сега сме в трепетно очакване.  Laughing

# 40
  • Мнения: 1 669
Лусиии, сестро моя по неволи...Имаше уж хрема и зачервено гърло - 10 дни у дома, после ходи 5 дни на ясла и изведнъж сряда вечерта ми вдигна висока темепратура, която поддържаше няколко дни - и вчера - термометъра удари 40 градуса...Направо се изцъклих Sad Хайде на лекар, и се оказа, че има "малка находка" в единия дроб и като екстра - налепи по сливиците #Crazy И сега - още 10 дни у дома...Просто съм на ръба на силите си вече, вярвате ли ми - ММ работи извънредно, че има някакъв дедлайн, прибира се след 20,30 всяка вечер, включително и събота и неделя е на работа...Нощем не се спи, защото тя като вдигне температура, аз не мога да се обърна (за разлика от татко ѝ  Twisted Evil) и да си спя блажено, ами давам лекарства, разбивам белтъци, обтривам крачета, разказвам приказки, пея песни...И това, да речем между 3 и 5и 30 сутринта...От срядва вечерта съм свалила 2 килограма, Алинка и тя доста отслабна...
Сериозно обмислям да я спрем зимата, обаче баща ѝ дума не дава да се каже по този въпрос...
А да не ви казвам,ч е покрай нейните и моите болести този месец сме изръшкали около 400 лв по лекарства, лекари и изследвания Tired

Последна редакция: нд, 24 ное 2013, 08:57 от Кайлис

# 41
  • Мнения: 5 591
Добро утро!


 И ние сме  болни.  Две седмици  си бяхме с Лазар в къщи,изпи 2 антибиотика   и  беше здрав само 4 дни.Sad на петия   кака му се разкашля  и той пак почна........да кашля Tired, носа му протече отново,  и така......... В момента и двамата са на сиропи и хапчета,дано се разминем само с тях,да не се налага да пият антибиотик. Praynig


На всички  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hugбързо оздравяване.

# 42
  • Мнения: 451
лелее,Шени,сега те прочетох и тук...ох,кво да ти кажа,вечно сме в кюпа с теб ooooh! пожелавам и на вас бързо оздравяване и дано в крайна сметка всичко това има финал някога Whistling пази се много и ти,че при вас е още по-сложно Hug
аз също съм на ръба на отчаянието и честно казано започнах да се замислям за отказване от ясла,но за съжаление при нас няма много място за лавиране и оставане на някой вкъщи за толкова дълъг период от време...въпреки че в един момент пак точно това се получава Tired

лава,бързо оздравяване и на вас Hug вие ходите ли на ясла?

скарт,съжалявам че и при вас нещата не са розови Hug аз лично никакъв съвет не мога да ти дам,защото каквото и да съм давала,нищо не е имало ефект Naughty хваща ги вирусите в движение и това е Twisted Evil

Нелке,точно това се оказа и при нас Whistling снощи се юрнахме по частни клиники,щото вече се бях видяла в чудо и се оказа,че сме със силно зачервено гърло...
от снощи сме на Суметролим,дано помогне,щото вече нЕ`ам нерви Mr. Green въпреки всичко днес отново сме с Т,което означава,че другата седмица сме отново вкъщи Tired

Тони,дано не изживеете този кошмар като нас Praynig искрено ти го пожелавам Hug

# 43
  • Мнения: 5 622

 Лус, ние ходим, тоест Ралф, на ясла и повече от 5 поредни дни, без да е боледувал, дефакто ходи на градина от началото на септември, без да е отсъствал май нито един ден от тогава до сега  Thinking

Наде, по какъв повод я майстори тази торта? И аз обичам да майсторя разни неща, но незнайно защо фондадените торти не са ми страстта. Повече предпочитам просто домашни десерти, сладкиши, курабийки и ей такива.
В тази връзка- може ли някой да ми метне рецептата за ванилените кравайчета, че им наближава времето, моля  Praynig
Ние сме вече с нет в новата къща, направо си е повод за банкет  Joy
За Коледа почнахме да се готвим, ама моите идеи и планове са едни, финансите-други  Mr. Green
Та ще видим, май точно тази година, дето сме наникъде с ремонтите, няма да е най-мечтаната ми, като в приказките, ама ще се наложи да го преживея  Tired

Хоупче, ако си мислила, че с времето ще ти олеква с липсата на баща ти, особено по празниците, лъжеш се...  Confused
Аз загубих дядо си, когато бях на 20, сега съм на 36 и често плача за него не само още ми липсва, ами ми липсва УЖАСНО много!  Confused Дядо ми има РД точно на 24 декември, така, че неминуемо се сещам за него точно в навечерието на Коледа.......

За тръшкането на децата, истериите и всичко свързано с това- Габ беше така като малък! Ама МНОГО беше така! Все още като излезе извън контрол и прави някакви подобни истерии, но сега успявам да ги овладея една идея по-лесно, да речем...  Tired

Ралфче също говори често само в мъжки род. Освен мама лоШ, казва също така" Тате дошъл, мама дошъл, Даби (Габи) дошъл"  Joy

# 44
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Добре заварили Hug,
 гледам много болни дечица има из темата, да оздравяват бързо и да не се разболяват скоро Praynig
Наште девойки са от почти здравите, Моник се сополиви от време на време, но както дошло така и си отишло, Соник се опитва да покашля, но я спирам със хомеопатичното сиропче.
Някой да е давал коластра на детето, аз нещо съм се замислила да взема и при начални симптоми на разболяване да давам на децата. Моник още си суче  та не знам колко ще е от полза тая коластра newsm78....
За тръшкането, и при Мончелини се появиха изблиците-пльоска се по очи на пода, ако не ѝ е угодено, засега само у дома и основно когато ѝ се спи, но ще види накъде ще се развият нещата.

Бубе, браво за нета, помня ние като се местехме отне им повече от две седмици да ни пуснат интернет/аериканска му работа/. Как е Габ, свикна ли с новото училище?

Луси, Мончи също не се разболява много, не е като да не е, но нищо сериозно. Отсъствала е само два дни от градината защото беше с конюктивит на оченцето/ПеДко тогава рече че ако мажа с антибиотично кремче може да я пускам, но аз предпочетох да не мажа и си я задържах у дома/. Как е ТМ, все се кана да те питам, пък да не досаждам Embarassed, надявам се че по добре Hug

Тони, при вас Коледата вече е пристигнала Hug, ние ще чакаме пуйкин ден да отмине и почваме коледното украсяване на къщичката ни. Чакам календара , да крада идеята, че нешто тая година до никъде не съм я докарала. Хем искам заради Соник, хем ме е страх че Моник ще отвори всички изненади за един ден .

Моичета, благодаря за милите думи за тортата Hug Hug. Правих я за беибишаура на една позната, очакват момиченце през януари и затова тортата е розова. Соник ми помагаше, направи почти всички цветни топчета и налепи всички кръгчета на горния етаж. Следващата седмица ще правя пак за бейбишаур, но този път изненадата е близнаци момченца, които си имат една прекрасна  кака на възраста на Моник.

Да споделя Моник си е поръчала от "Дядо Кодела, подалък голяма топка". Желанието вече е изпълнено, като са добавени куклаТинкърбел, много плейдо+ една пластмасария за ига с него и един готварски сет с пластмасова храна за сервиране. Соник ми е много по трудна, тя не иска нищо....,засега съм ѝ взела една кукла Монстърхай, но се озъртам и ослушвам за още нещА.

# 45
  • Мнения: 1 669


За Коледа почнахме да се готвим, ама моите идеи и планове са едни, финансите-други  Mr. Green
Та ще видим, май точно тази година, дето сме наникъде с ремонтите, няма да е най-мечтаната ми, като в приказките, ама ще се наложи да го преживея  Tired



А при мен освен финансите и времето оказва влияние...ММ вика "Не се старай, ще раждаш по това време  Twisted Evil", ама аз не му вярвам и така....Скоро ще започваме и ние приготовленията Crazy

# 46
  • Мнения: 660
Тони, при вас Коледата вече е пристигнала Hug, ние ще чакаме пуйкин ден да отмине и почваме коледното украсяване на къщичката ни. Чакам календара , да крада идеята, че нешто тая година до никъде не съм я докарала. Хем искам заради Соник, хем ме е страх че Моник ще отвори всички изненади за един ден .

А, има още доста до Коледа, но тук Sinterklaas & Zwarte Piet идват с кораб по канала на 6.12. Естествено големите градове правят големи празненства 2 седмици по-рано през уикендите и децата доста се забавляват. За самата Коледа децата получават нещо дребничко за под елхата, но ние си спазваме традицията по български Wink като не се отказваме и от събитията и на местно ниво. Wink Умно, а? Mr. Green Коледният календар е много лесен и съм го направила, ама искам освен лакомства да им взема и някакви пастели, или листчета за лепене и изрязване, които да им сложа в джобчетата, вместо бонбони, че 30 дни бонбони...ще им дойде в повече. След това ще го снимам, като е изцяло готов. Измислих и страхотни занимавки всеки ден от календара, та....вярвам, че ще им е интересно. Иначе ще го окача на една коркова дъска и ще я прибирам в килера, че иначе и аз рискувам да опоскат лакомствата по-рано Simple Smile Ще я вадим всеки ден и ще взимаме само нещата за деня. Peace

Нашият вариант е от тук, но разбира се ще се получи различен, защото имам 6 различни цветни листчета и става много готин Wink

Дано всички болнички са оздравели вече и да се радват с удоволствие на наближаващите празници. Hug

# 47
  • До морето :)
  • Мнения: 328
В Чехия на 6.12 е Свети Микулаш и още помня как в центъра на Прага беше пълно с дяволчета, ангелчета и Св. Микулашовци (те са като Дядо Коледа, но по-инакви)  hahaha Някоя година ще идем там на екскурзия по това време на годината, ама не можем се разбрА с мъжО за превозното средство, че него го е страх от самолети.   Joy Освен аз да ида със самолета от предния ден (тъкмо да си припомня чешкия малко), а той с дечурлигата - с автобуса  Joy

Вчера поукрасих малко за Коледа, Елена беше на седмото небе от щастие, размахва топки, Дядо Коледовци, лудница. И понеже още нямаме елха, та прибрах част от играчките. Да, ама тя видя къде ги крия и сега само ги подритвам. Добре, че са китайците, че да направят пластмасови играчки, иначе не ми се мислеше какъв рев щеше да е.  hahaha Иначе ѝ избрах коледен подарък на фръзлата - кола с дистанционно. Много ще ѝ се радва според мен.  Laughing

# 48
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
да ида със самолета от предния ден (тъкмо да си припомня чешкия малко), а той с дечурлигата - с автобуса  Joy


  Mr. Green   сигурна съм че ще бъде очарован от предложението.

Проблемът с календара е че Соник го получаваше от джуджетата,  в отговор на писмото до Дядото , ще измисля нещо...

# 49
  • Мнения: 5 591

лава,бързо оздравяване и на вас Hug вие ходите ли на ясла?


Да,ходи на ясла.Обикновенно отива  1 седмица и на втората е болен. Tired Утре ще водя децата на контролен преглед.Кашлицата и при двамата намаля,но нослето на Лазар продължава да тече и това ме притеснява.При предното боледуване сменихме 3 вида капки за нос докато оздравее.

За Коледа още не сме започнали да се готвим.Има време........

nandi,тортата е много хубава.Поздравления   bouquet



# 50
  • Мнения: 30
Привет и от нас, много интензивна година мина..
Тони, Гого ще изяде всички сладки лакомства от този Коледен календар още първия ден. Няма да мога да стопирам процеса.
Луси, за болестите и ния бяхме така, една седмица ходи, три в къщи. Единствено на топлото лятно време направи почти цял месец, но после пак имаше сериозно заболяване.
Често и аз не откривам смисъл в яслите, но само така можем да продължим да работим, иначе не можем да се справим.
Коластра пихме по едно време, когато беше отслабнал, мисля, че помогна за връщането на апетита и да се закрепи. Но иначе от имуностимулантите не знам до колко има файда, опитахме всичко сякаш. Сега втората година тръгна малко по-леко, нямаме температура на всяко заболяване, но зимата я очаквам със страх.. и не искам да си спомням предната зима, когато всички боледувахме по няколко пъти, ММ даже повече и от детето и хвръкнаха страшно много пари за лекарства, та вече и в лекарите нямам много вяра. Ако изкараме лека зима, може би..ще повярвам повече.
Гого все още не се е адаптирал, много чувствителен си е и реагира на повечето промени. В тази връзка Бубе, споменавала си, че Габ е доста чувствителен, как свикна с детска градина, училище, имахте ли проблеми?
Иначе очаквам с нетърпение Коледа, това е любимия ми празник. А и  ще съм си изцяло с детето.
Моите племенници са също по тези ширини и много са вдъхновени като ми разправят за Sinterklaas.
Нанди, ти трябва да отвориш сладкарски цех Wink
Лече, следя ви емоциите с  интерес, ама твоите по –кротки ми се видят, не знам дали можете да бъдете критерий Wink Като гледах снимките във фб с тези сладки коремчета ..Шени и Мария, да ми се прииска и на мен такова преживяване..Дано да ти е леко до финала Шени и после да имаш леко раждане!
Деси, дано да е период. И аз се бях притеснила за някои  неща, но полека-лека се надявам всичко да отмине.
Всички дечица да оздравяват и по-малко болести.. :hug

# 51
  • Мнения: 22
Опала....търкул и аз тук  Joy

Сега се записвам в тази тема....направо думи нямам. Но по-добре късно, отколкото никога.

Гледам, че повечето набори са подкарали неприятната вълна на яслата. Не че и Максито не боледува, но е слабичко. Една седмица през ноември отсъства и сега по 2 дни последните седмици, веднъж за обикновена хрема, веднъж за някакъв вирус, без хрема, само с Т. Та, горе долу за 2-3 дни преминава работата и аз го мятам пак в бациларника Simple Smile)))) А Joyми ако изкарвам все по-често по цяла седмица с него, съвсем ще тръгна да раждам... А искам още седмица да остискам, че бебо е малък. Вярвате ли.... след това голямо Макси, сега ще имаме дребничко бебе. Ама да е живо и здраво, пък после ще порасне. Отновно яслата- имаше кофти период след първите седмица, малко след това имаше някакъв луд протест - около 2 седмици. Тогава бяхме и сами двамата (може и за това да е бил такъв тръшкащ и ревящ и викащ) но ме сбъркваше. После някак си се нагодиха нещата, разбра за какво става дума, госпожите са му приятелки, знае вече имената на всички деца и т.н. и ходи сутрин пак с мерак.

Днес украсихме елхата. Имаше радост и дълги обяснения, защото след като я подредихме искаше да прибираме всичко в кашона. Та сега започва голямото чакане на дядо Коледа.
Аз и тази година се отказах да правя календар....Нещо нямам идеи какво да му измислям като игри и задачки...... а не ми се иска да е само с лакомства. Мисля, за догодина да правя вече.

За нас Коледата тази година ще е доста по-различна. Само се моля, да не съм точно тогава в болницата, ако бебо вземе да се позабави малко..... Ще ми е мъчно и за Максито и за ММ, и да сме разделени точно на празника. Но то няма какво да го мисля от сега - каквото, такова.

Както видяхте от снимките, варненската тайфа ми направи страхотна изненада.....Емоционално...много. Картичката беше със стихотворение, за баткото, за таткото.... И точно същия ден на обяд като заспиваше Максито и имаше много готини и спонтанни включвания с размисли за бебето, така без да съм повдигала аз темата. И ми стана едно мило и ревливо...... Имах и торта и подаръци.... Абе, с две думи, страхотно мило преживяване! Много им благодаря, отново!


# 52
  • До морето :)
  • Мнения: 328
И тука да пиша, някой ако иска да си разменяме картички - аз съм насреща Simple Smile

# 53
  • Мнения: 32
 Heart Eyes

привет от нас Simple Smile

# 54
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Привет,

Мушенце Hug

 ние посрещнахме вчера ДК, пусханме писмото, пързаляхме се на снега/при +30 градуса/ и сега сме в очакване на подаЛъците Mr. Green
Здрави сме, малко нахапани, вече трети път от едно и също дете, което хапе всички. Захапването е такова че зъбките личат на ръката на моник след 5-6 часа, утре ще имаме пореден разговор в градината да видим. Проблемът е че лапето хапе без причина, последно всички седели на масичката и разглеждали книжки, пристига девойчето сяда до Мончи и бам-хапе Confused.
Да сменя темата със две случки: карам и пред мен една "дама" се мотак, а аз бързам, и "Айде де коза карай, ко се моташ" М: "Ке казата?"/Къде е козата/, Аз "В колата", Мончи "Ко паи там? Казата има Шъби?", ами мина ми нервното от казата, като започнах да обяснявам има ли козата зъби и какво точно прави в колата Grinning
Преди време пак една сутрин сме трите в колата и отиваме да оставим Соник на училище, от задната седалка се чува "ВаШко има коШми, Ники няма коШми", аз така  Shocked Joy, Васко и Ники са съответно баща и син/на 7 е/ с които се виждаме вечер в парка. Викам си това дЯти кви ги плещи, добре че ММ не беше в колата че има да се обясняваме за коШмите на Всако  Grinning Grinning

Всички бързо на отчет, започнахте ли сладкоправенето и подаръкокупуването, а, а , а???????

# 55
  • Мнения: 660
Нанди, забавно ти е на теб! Simple Smile

Ние 3-4 дни поболедувахме вкъщи...с височка Т и това си беше, но поизостанахме с календара - та днес ще наваксваме. Wink

Подаръците са поръчани и си ги чакаме. Меденки ще да правя тези дни, че го имаме в календара, а само щолен направих един с квас - лежи и чака да дойдат гости на Коледа, че да го нарежа и да го ядат. Wink Тази година поради диетуването ще направя само 2-3 вида сладки и от които децата ядат, та няма да имам възможност да експериментирам много, че ако не ги ядат ще развалим "италията"...та ще карам на досегашните вкусови харесванки от тях. Wink

Ай, отчетох се - отивам на пазар, че Нико иска да прави "неШто" и ще му мисля занимавки...че ей го дей 6.01 и вече няма да го забавлявам аз Sad

# 56
  • Мнения: 1
Здравейте, мами! Постоянно ви чета, но все не ми остава време да пиша! Аз имам момченце, родено на 5.05.2011 г. Казва се Димитър. От септември месец е на ясла и до сега е отсъствал само 5 дни. Има рев, има сополи, но те са само при влизането, след това вече е забравил и се чувства добре! Чета ви и забелязвам, че всяка от вас пише колко често боледува нейното дете, това е много стресиращо за една майка, а и за детенцето! Пък трябва и да се работи! Ще ви споделя, как аз лекувам детето си и съм много доволна! Ползвам услугите на класически хомеопат и хранителни добавки! Трудно се доверих, но днес с радост мога да кажа, добре че съм го направила! Поздрави и дано всички деца оздравеят бързо!

# 57
  • Мнения: 23
юхууу здравейтееее  Party
Да взема да разкажа малко за нас... ние ходихме на ясла, но спряхме прекалено много се разболява и не виждам смисъл да се измъчваме взаимно "за да укрепне имунитета"... та така в къщи сме си и се гледаме. Очакваме дядо Коледа, въпреки че, Едито се страхува от него и някак още не осъзнава какво що прави тоз дядо коледа, колкото и да му се обеснява и разказва, и колкото и филмчета и приказки и песнички да си разказваме и пеем.
Относно говоренето, желание имаме, но все още сме доста назад.. много се радвам като прочета в статус на някой или от някое дете така изречения, готино ми е, и в същото време леко притеснено... но знам че и Едито ще проговори, просто по късно от всички останали.. за тази цел си играем и се занимаваме взаимно с подходящи игри.
амиии за сега толкоз.. пак ще се включвам... целувки на всички  Heart Eyes Mr. Green

# 58
  • До морето :)
  • Мнения: 328
За много години, живи и здрави.  hahaha

# 59
  • Мнения: 660
За много години, живи и здрави.  hahaha

А, честито!  Mr. Green

Ми Нандисима тръгна на работа и ни заряза и темата умрЕ. Sad

Ще ви кажа, че това детската е тъпа работа...скука и харчене на пари е само... разпродажбите са в ход и аз като улавите обикалям магазините докато децата са на детска... и те така.

# 60
  • Мнения: 331
Тони, да дойда да ти помагам по магазините?  Laughing Laughing Laughing

# 61
  • Мнения: 660
Идвай! И без това е скука голяма докато ги няма децата.  ooooh!

# 62
  • Варна
  • Мнения: 898
Маменца, издирвам количка X-Lander XA Desert. Ако някоя от вас я има и я продава, моля да ми пише.   bouquet

# 63
  • Варна
  • Мнения: 302
Съвсем ни е замряла темичката май.

Аз напоследък нямам и много желание да пиша и предварително се извинявам, че постът ми ще е доста черен. От началото на годината ни е започнала една лоша серия с болести - първо аз имах проблеми с гастрита, после малкия хвана конюнктивит, после някакъв грип ни хвана с ММ /Валентин незнайно как се размина с двудневен секрет от носа и нищо друго/, сега мен от 2 седмици ме боли зверски гърло, ЛЛ ми изписа АБ, временно ми мина и сега пак същото Sad Ама това нашето са бели кахъри. Ако не искате да се товарите, не четете скрития пост.

Скрит текст:
На свекърва ми ѝ откриха рак на шийката на матката. По принцип изходът в този случай е премахване на органи - шийка, матка, тръби, яйчници и познавам десетки случаи, които са се отървали от коварната болест, но, за съжаление при нея е в напреднал стадий. Още не се знае дали има разсейки, във вторник ще оперират лимфните възли, за да се види там дали има нещо, после ще правят и изследване да се види дали е засегнат пикочния мехур. Дори и да няма разсейки обаче, туморът е голям и ще се наложи лъчетерапия преди евентуална операция. ММ е съсипан, свеки само си мисли за най-лошото, а аз ходя с нея по лекари и трябва да съм силната и оптимистичната. И почти ми се получаваше, докато не ми се обадиха колеги от бившата работа да ми кажат, че колегата ми, с който седяхме на едно бюро, е починал от рак на панкреаса, буквално за 2 месеца си е заминал, остави две деца (на 2 и 5 години), много ми е мъчно, много съм шокирана и не мога да си обясня как се случват тези неща и какво трябва да направи човек, за да предпази себе си и семейството си Cry

# 64
  • Мнения: 331
Мария  Hug Hug Hug Ще се моля за добро развитие  Praynig

# 65
  • Мнения: 660
Леле, Мария, много неприятна ситуация! Много прегръдки и сили ви изпращам да се справите. Hug Hug Hug

За теб:
Скрит текст:
Вероятно си спомняш, че и аз се притеснявах за мама, защото в рода ни сме обременени. Брат ѝ /вуйчо ми/ си отиде преди 2 месеца от рак на стомаха - последен стадий, късно открит. Cry Cry Cry И понеже аз съм бъзла, тормозих мама да ходи постоянно на профилактики. Така лятото ѝ открили миома, която за 3 месеца от 18 мм станала 22 мм и се наложи операция, с лапароскоп. Също са отстранили всички детеродни органи, за да я предпазят от евентуални неблагоприятни последствия. Не ми бяха казали до деня на операцията, та още съм им сърдита и на двамата с баща ми, но Слава на Онзи отгоре всичко мина добре. Сега мама се възстановява и се радвам безумно, че все още не се е била изродила тази миома в нещо по-страшно. Дано и при свекърва ти нещата се наредят с хубаво. Искрено се надявам и стискам палци. Та си мисля, че това, което можем да направим е да ходим редовно на профилактики и да се грижим за здравето си - с оптимално хранене, постоянно движение и спорт и да се радваме на малките радости в живота - такъв какъвто е! Hug Чакай, наскоро четох за някакъв нов метод на опериране със супер модерна техника...http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1710661 - имаха си и сайт с цени и всичко - ако искаш го потърси. Може да се поинтересувате и там да се консултирате с лекарите....може да предложат нещо приемливо като лечение и диагностика - може да е по-точно, знам ли и аз. Rolling Eyes Но поне си мисля, че е полезно като информация.

Последна редакция: пн, 27 яну 2014, 10:16 от Tony_st

# 66
  • Варна
  • Мнения: 302
Благодаря ви момичета Hug Все още има някаква надежда, ще направим всичко възможно.

Скрит текст:
И аз съм засилила всички близки да ходят на профилактични, майка ми се оказа от над 10 години не си е правила цитонамазка и се опита да ми реагира с "Нищо ми няма, няма да си правя", ама я накарах да си запази час... Свеки не била ходила на гинеколог от около 15 години ooooh!.

Изведнъж, като споделих с познати, се оказва че всеки се е сблъсквал с тази болест в семейството си, явно наистина трябва да се опитаме да живеем здравословно и да се радваме на всеки миг със семейството.

Тони, благодаря ти за линка, и аз разглеждах сайта на клиниката в Плевен, ще го обмислим и това като вариант, след като видим дали и колко разсейки има. Но доколкото разбирам, този апарат може да помогне при малки тумори или доброкачествени образувания, ако се налага отстраняване на органи, операцията не е по-различна от тази, която биха направили във Варна. Но ако нещата се окажат по-лоши от очакваното, определено ще направим една консултация и там.   

# 67
  • Мнения: 451
...а силно се надявах 2014-та да е по-добра от предходната,но явно си носим все още последиците на фаталното число...

съжалявам да чуя за всички тези неприятности,момичета... дано нещата се наредят по най-добрия начин за вас,Мария  Hug а за това,че млади хора умират всеки ден буквално от нищото,вече изобщо не искам да коментирам,защото умирам от страх само като си помисля,че никой не е застрахован от това Sad

Скрит текст:
миналата година на моя много близка приятелка и откриха рак на щитовидната жлеза - претърпя една операция,но се оказа недостатъчна и предстои втора,а тя е толкова силна и борбена,че шапка и свалям...
обикновено като се чуем по телефона аз съм тази,която се вайка и не може да прикрие страхът си от всичко,което предстои...




# 68
  • Мнения: 331
Към родителите с малки деца: Нека да съм този, който го казва високо и ясно

от Стив Уайнс


В момента съм в такъв период от живота си, през който се чувствам изтощен почти непрекъснато. Под изтощен имам предвид – разбит, не-знам-как-ще-изкарам-деня уморен, с кървясали очи…

Имам 3 момчета на възраст под 5 години. Не се оплаквам от това. Всъщност може би съвсем малко. Но знам, че има хора, които биха дали всичко за къща, пълна със смях и хаос. Аз бях такъв човек много, много години; болката от безплодието е пробождаща и туптяща и постоянна. Спомням си как позволявах на надеждата да се роди отново и после я виждах да се разбива на хиляди парченца, месец след месец, цели седем години.

Но точно сега, в настоящия ми живот, имам три момчета под 5 години. Има много моменти, в които те са прекрасни - например, когато миналата седмица Исак каза на снаха ми: „Моят баща има коса по цялото тяло“. Или когато Илая покри брадичката и бузите си със зелените ресни на парцала за под и обяви: „Тате, имам брада като твоята!“, или когато Бен се промъква рано сутрин в кухнята преди другите момчета, усмихва ми се и казва: „Времето на Бен и тати!.“
Но също така има много моменти, в които нямам представа как ще се справя с тях, докато дойде времето за лягане. Постоянните искания, нужди и караници са като дращене с нокти по черна дъска всеки божи ден.
Едно от моите деца със сигурност ще се превърне в Стив Джобс. Сега вече отлично разбирам родителите на този талантлив човек. Синът ми има точна представа какво иска – точно по този и никакъв друг начин. Понякога това е точната позиция, на която чинията трябва да е центрирана на масата, или колко да са опънати чорапите му, или точно колко розов трябва да е делфинът, който рисувам – „Със смели очи, не с тъжни, татко!“. Конкретен е като лазерен лъч и никога не спира, докато не е точно както го иска.
Трябва да призная, че понякога от звука на неговите писъци ми идва да се скрия в гардероба. И не мога нито да потвърдя, нито да отрека твърдението, че докато съм там, ям нервно чипс или черен шоколад.
Има хора, които ми казват: „Наслаждавай се на всеки момент! Те порастват толкова бързо!“.
Обикновено се усмихвам и промърморвам нещо несвързано, но вътрешно изгарям от желанието да подържа тези хора под вода. Само за минутка. Само докато се паникьосат мъничко.
Ако имате приятели с малки деца – особено ако вашите деца вече са тийнейджъри или са пораснали, – моля ви, закълнете ми се още сега, че никога няма да им го казвате. Не защото не е истина, а защото изобщо, изобщо не помага.
Разбирам, че наистина порастват много бързо. Но да трябва да се наслаждавам на всеки момент, е просто още едно нещо, което ми е невъзможно да правя точно в момента, и списъкът с тези неща е доста дълъг. Не всеки момент от родителството е прекрасен – нито за вас, нито за мен. Може би просто сте забравили това. Мога да ви го простя. Но ако продължите да ми повтаряте да се наслаждавам на всеки момент, ще трябва да скъсам с вас.
Ако сте родител на малки деца, знаете, че има моменти на удивително щастие, в които не можете да повярвате, че сте около тези прекрасни малки същества.


Но нека съм този, който го каже високо и ясно:
Не сте ужасен родител само защото не можете да измислите как да накарате децата си да ядат толкова здравословно, колкото децата на приятелката ви. Тя очевидно използва необичайни и вероятно незаконни методи на хипноза.

Не сте ужасен родител, защото понякога викате на децата си. В къщата си имате малки диктатори. Ако някой друг ви говореше като тях, щеше вече да е в затвора.


Не сте ужасен родител, ако не можете да ги накажете хладнокръвно и своевременно за всеки отделен акт на тероризъм, който те толкова изобретателно извършват.


Не сте ужасен родител, ако предпочитате да сте в офиса, а не вкъщи.


Не сте ужасен родител, ако нямате търпение да заспят.

Не сте ужасен родител, ако понякога звукът от гласчетата им ви кара да искате да гаврътнете едно голямо.

Не сте ужасен родител.

 Вие сте един нормален родител с ограничени възможности. Не можете да свършите всичко. Трябва да си признаем, че сме жертви на нашето преинформирано общество, със свръхвисоки стандарти за родителство, в което ние се чувстваме неудачници, защото позволяваме на децата си да ядат пилешки хапки и да гледат телевизия.
Една от причините да сме толкова изтощени е, че сме претоварени с информация за това какви родители трябва да бъдем.
Така че може би е време да спрем да четем блоговете, които ни казват как да отгледаме следващия президент, който чете от 3-годишен и не просто яде, а ГОТВИ зеленчуците си. Може би е време да сме просто родители, които казват „извинявай“, ако са викнали на детето си. Които признават, че се нуждаят от време за тях самите. Които молят Бог да им помогне да станат по-добра версия на хората, които всъщност са, а не да станат идеални родители.
Така че следващия път, когато видите ваши приятели с малки деца и замъглен, отчаян поглед в очите, поръчайте им пица и ги пратете вкъщи. Вземете децата им за няколко часа, така че да могат да са сами в собствената си къща и да правят секс, ако не са твърде уморени. Сложете ръце на раменете им, погледнете ги в очите и им кажете, че се справят страхотно. И не се стряскайте, ако започнат да хлипат неконтролируемо. През повечето време ние имаме чувството, че се проваляме и децата ни ще се превърнат в ужасни престъпници, които ще ни мразят и няма да искат да сме наоколо, когато пораснат.
Ти си изтощен. Не съм убеден, че нещата ще се подобрят. Днес може да е добър ден, а може и да е денят, в който ще изгубиш контрол дотолкова, че ще изненадаш дори себе си.

Вдишай. Издишай.

# 69
  • Мнения: 660
Четох го днес това. Simple Smile

# 70
  • Мнения: 451
е,те това все едно за мен е писано...или просто аз съм го писала Laughing Mr. Green

# 71
  • Мнения: 32
много добро Simple Smile

# 72
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Мария, дано скоро всичко приключи и да сте здрави! Прегръдки!

ХоуповаHug

За нас - понеделник ще говорим за една градина и дано да стане. Стискайте палци моетто момиче да го приемат и да се климатизира лесно.  Hug

# 73
  • Мнения: 660
Лече, много стискам! Дано да ѝ хареса, тя с такова желание иска да е при децата като те чета...дано ви се получи! Hug

Мария, как са нещата? Има ли развитие? Hug

# 74
  • Варна
  • Мнения: 302
Благодаря, че ни мислите, момичета Hug

Скрит текст:
При свеки нещата не са много розови, откриха разсейки в два от отстранените 11 лимфни възла, но пък няма други засегнати органи. Лечението ще е продължително, ще мине лъчетерапия преди и след операцията за отстраняване на матка, шийка, яйчници и всичко каквото може да се махне, но според лекаря прогнозите са добри и най-вероятно ще се справи с тая гад, не сме съвсем закъснели Praynig. По време на лъчетерапията ще е при нас, та поне Валентин няма да я оставя да си мисли глупости, пък ние ще си имаме баба в помощ.

Валентин, да не чуе дяволът, повече от месец е здрав и ходи редовно на ясла, приказва все повече /ние нали бяхме от късно проговорилите/ и от ден на ден става все по-забавно в нас.

Нелка, какво стана с детската градина? Ще видиш, че ще ѝ хареса на Елена Hug

И тъй като днес е Св. Валентина, имам да черпя за малък именник в къщи:

# 75
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Мария, радвам се, че има надежда и сте го хванали на време!  Hug

Елена ще я приемат в градината, започнах да си мечтая как тази седмица ще направим изследванията, а другата ще тръгне. Вчера обаче бяхме на консултация за Кали и педиатърката ми каза преди април въобще да не я пускам. Сега имало много грипове, шарки и вируси. Да изчакам. та ще слушам и до април ще си е вкъщи.

# 76
  • Мнения: 660
Елена ще я приемат в градината, започнах да си мечтая как тази седмица ще направим изследванията, а другата ще тръгне. Вчера обаче бяхме на консултация за Кали и педиатърката ми каза преди април въобще да не я пускам. Сега имало много грипове, шарки и вируси. Да изчакам. та ще слушам и до април ще си е вкъщи.

Чудесно! Стискаме палци да ѝ хареса!

Мария, радвам се на добрите новини! Ще се справите и с това предизвикателство! Вярвам, че нещата ще се наредят добре! Hug

# 77
  • Мнения: 251
Мария,много прегръдки!

Не съм писала тази година, защото започнахме годината със серия от болести. На връх Нова година бяхме с Ина в спешното, всички частни лекари бяха здраво запразнили и не си вдигаха телефоните.
За мой най-голям ужас, не можахме да подминем антибиотика. После се разболя Ева, много тежко, отново  с антибиотик.
Дори в един момент започнаха да се дразнят една друга с разни фрази от рода на: "Ти имаш тура(температура)! Ти пиеш отик (антибиотик)!Аз вече не пия отик" Laughing

В началото на февруари се върнах на работа и установих, че няма нещо, което да е същото от преди да изляза по майчинство. Компанията се е разраснала много, познавам общо трима-четирима човека, в
нов отдел съм и на  моменти ми идва да хукна на някъде и да не се върна.

После  се  прибирам в къщи и се чудя от къде да я започна и броя часовете, докато децата заспят.
Писанието на Hope добре ми се отрази Wink

# 78
  • Сливен
  • Мнения: 4
Привет  Blush
Честита пролет, МАЙчета! Simple Smile

Отдавна не бях влизала тук и мислех, че сте изписали много, но се оказа точно обратното... Дано отново се пооживи темичката... Аз ще се старая да влизам по-често за в бъдеще (сега имам повече свободно време) Wink

Нелка - много се радвам, че Ели ще тръгва на детска градина. Ели беше около 3м в къщи след като преболедува около НГ и понеже аз съм в неплатен отпуск предпочетох да я задържа в къщи известно време. От 10 март отново е на ясла и началото малко беше трудничко, все едно на ново се адаптираше, но свикна. Сутрин понякога мрънка и твърди, че не иска да отива, но вечер казва "утре пак на яслата". Сега подготвят пролетното тържество, на което ще присъстваме и ние родителите, голямо вълнение ще е на 25.03 Wink

Наближават рожденните дни на мъниците Simple Smile Запонахте ли подготовката за тях?
До нашия има още 2 месеца, но Ели от сега прави заявки каква да е тортата Simple Smile

Хубав неделен ден!  Hug

# 79
  • Мнения: 660
Леле, верно замряла темата.... почти месец никой не беше писал... Sad

Жу, каква ще е тортата на Ели?
Нико май ще иска Спондж Боб, та ще си купувам правоъгълна форма за торта. Случайно имаме и книжка с рецепти и формички за сладки със Спондж Боб, които също ще му направя и украся към тортата...и дано се получи добре. За Рая правих кексчета с Кити, като тортата, но формичките са големи за кексчета, та за Нико май ще са бисквитки. newsm78

И при нас имаше една седмица, в която Нико стоя по цял ден в училище и не му се отрази добре....измори се много без да спи следобедите и сега си го взимам пак на обяд, за да спи..вече цяла седмица спи по 3-4 часа като го взема и се наобядва... направо не може да си отспи завалийката Simple Smile Ще опитаме по-натам да остава по веднъж в седмицата по цял ден, а през другото време ще си го взимам, за да спи следобед. Ще видим...вероятно от догодина когато ще е по-голям вече и ще може да издържа ще го оставям за по-дълго...сега за сега си мисля, че е по-важно да е добре наспал се. Simple Smile

# 80
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Привет и от мен Embarassed

Заровила съм се и аз да чета и търся торти, че РД на три телета ме чакат  chef. Малкото е лесно, нон пък трябват две торти, за детската ще направя малък Спъндж Боб(тук сме на една вълна с Нико), а за голямото парти ще е някаква шаренийка, като отгоре може да сложа един Барни, че напоследък много се уважава у дома. Соник ми е сложна ,иска торта Фрозен, от там само Олаф мога да го докарам,та ще видим. Голямото теле ще има торта, ако не ме домързи Mr. Green

Тони, не спят ли в детската градинка децата, та те са още толкова малки. Тук спят до 4 годинки, после на 5 тръгват на предучилищна и вече няма сън.
Миналата седмица като заведох Мони от съседната група се чуваше позната мелодия, надникнах и "паднах-" малките насядали,гледат Маша и мечока.Учителката каза че сами си го пускат, т.е. случайно са попаднали на филмчето и от тогава си го търсят , много го харесвали Simple Smile.
Да разкажа и за последната инициатива пак в градинката,бяха сложили инкубатор с 20 яйчица да се излюпят и сега си имат 12 пиленца. инкубатора беше в коридора и присъствахме на излюпването на пиленцата, а сега те са вклетка пак в коридора и дечицата много им се радват.

# 81
  • Мнения: 660
Нанди, ми не - не спят, т.е. поне не ги слагат официално, но имат едни огромни възглавници на пода /подобни на тези в Икея/ и ако някое дете заспи го местят там да си поспи. Има възможност, но не ги слагат изрично. Нико така е заспал докато са чели приказка и когато учителката го е преместила се събудил и рев... сещаш се що - няма го цокито. Mr. Green Той като се разбуди и си го търси все още. Някои дни издържа без да спи, но по цели седмици - не.
Затова решихме да го оставяме по 1 ден седмично от 8:35 до 15:35, а през другите дни да си го взимам в 11:50, да обядва и да спи вкъщи. Той като се прибере следобяд и вече трудно заспива, а до вечерта е дробчо...още към 19 вече е заспал.

Рая беше на 3 и половина като тръгна на детска и спеше почти всеки ден, след като я вземах на обяд - цялата минала година беше до обяд тя... а той си е бебе още и има нужда да спи, а го метнахме направо в дълбоките води. Tired Затова и си мисля, че е най-важно да е добре и да си отспал, защото така и расте. Пък каквото-такова...все някога ще започна работа и аз, няма да съм все вкъщи. Сега ми излезе още един проект, та и порабатвам от тук...поне някакви суми за има за разходите ни в България. Simple Smile Та така ще си я караме поне за сега.

Хаха, а тук продават дискчета с Маша и Мечока на дъч - купуват ги като топъл хляб - даже и ние взехме да слушат и нашите, че с тези 5 езика дето гледат/слушат голяма обърквация.
Но пък миналата седмица като бяхме в клас с Рая, я похвалиха много за напредъка ѝ и справянето с езика...та да видим след още година и половина какви ще ги къдрим с истинското училище.

О, това с пиленцата е страхотно - тук имат само рибки в групите, или папагали, но и на тях се радват - всяка група се грижи за някакво животинче... Simple Smile

За Фрозен - виж в страничката на Леля ОгНина във фейса - тя прави наскоро поне 5 различни торти на тази тема - все са ѝ прекрасни...може нещо да ти допадне като идея, която да приложиш. Wink

# 82
  • Варна
  • Мнения: 302
Лелее, като ви чета за липсата на следобеден сън в градините ми се изправят косите, ми то моето дете без следобеден сън ще е ужасна кривотия. Той си е на полудневна ясла, септември ако ни приемат на градина ще е цял ден и още отсега се притеснявам, че в градините май спят САМО 2 часа следобед Laughing. Валентин не спи ли 3-4 часа, после рано-рано окапва, та струва ми се, че след градината ще вечеря и ще ляга направо и няма да има време за площадки Crazy. Вчера например спа от 14.30 до 19.30 /и то само защото аз го събудих, иначе сигурно още щеше да спи, като това не му попречи в 22 часа да измрънка, че иска да ляга Laughing. Не всеки ден прави такива рекорди, но 1-2 пъти седмично се случва. ММ каза, че се притеснява и да сме го водели на лекар, сякаш не се вижда, че и той горе-долу колкото Валентин спи, ако не е на работа Laughing.

При нас няма кой знае какво ново, здрави сме /че се бяхме изпонатръшкали много сериозно преди месец/, вече след яслата по обяд ходим по площадките, ако Валентин спре да спи до 7 вечерта, ще започнем да излизаме и следобед Laughing. Аз малко в нещо като депресия бях изпаднала, просто това боледуване и всички други проблеми много ме сринаха психически и физически, но се взех в ръце, пък и новините покрай болестта на свеки са добри /повлияла се е от лечението/, та насрочиха операция и скоро ще му се види края /надявам се/.

# 83
  • Сливен
  • Мнения: 4
Simple Smile Привет отново...
Вчера ни беше първото тържество с присъствието на родители... Sad Ели се притесни много от непознатите хора и през цялото време се оглеждаше и ме търсеше. Първо се беше гушнала в музикалната им падагожка, после в директорката и накрая дойде при мен. Мисля, че отсъствието и от около 3м е основната причина за притеснението и стреса... Беше страхотно и всички дечица бяха пременени и много сладки Simple Smile Днес отново са искали да се готвят за празник и цял ден са молели госпожите да им пускат песнички и да репетират  Joy

Тони, тортата ни щеше да е с Мини, но от известно време много гледаме Дора и е категоричка, че иска на тортата да има Дора, Диего, Алисия и Ботичко Simple Smile Аз даже и поръчах вчера Ботичко от един китайски сайт и се надявам да дойде до тогава  Simple Smile

Мария, успешна операция на свекито и само добри новини!  Hug

Лека и спокойна вечер!

# 84
  • Мнения: 451
юхуууу,най-накрая тук се пораздвижило Sunglasses

торта - Маккуин Mr. Green тоЗ път обаче дъ риъл Маккуин,т.е. торта във формата на самата кола,която ще ми излезе майка си и баща си,а ще изглежда все едно аз съм я правила Mr. Green
гледах едно клипче в ютуб,еми нямаше такава красота,направиха я уникално добре...някъде на Запад,за такава торта бих дала пари с удоволствие,но нашите тук са пълна скръб...абе дано детето да е щастливо,а пък то угода на майка му трудно се намира Crazy

иначе при нас болести,болести и пак болести..да не ни е скучно поне Close

Мария,радвам се за добрите новини при вас Hug

айде поразкършете се малко в писането,че РД чукат на вратата и после да затваряме темата форевър Joy Mr. Green

# 85
  • Мнения: 660
Луска, в Пловдив има една мацка, която прави торти по поръчка в Пловдив - прави 3Д торти страхотни също.. ще се поразровя из албумите ѝ и ще ти покажа какъв Маккуин беше докарала - страхотен. Не знам какви пари струват тортите, които прави, но прави по поръчка и работи страхотно. Ще ти пиша на лични нейни координати, ако искаш да ѝ се обадиш. Wink
Принципно много от дамите в тортената тема работят с поръчки, а те са вълшебници - повечето от тях. Ти мен не ме гледай, аз още се уча и сигурно няма се науча цял живот, но има наистина страхотни майсторки там. Може и да пишеш направо там, ако искаш. Peace

А, сакън - няма да затваряме темата, то сега става интересно като поотраснат и почнат с маймунджолъците и голямото "надлъгване" Simple Smile

Дано се свършат при вас тези болести вече...поотраснаха децата и е редно да си изградят вече имунитет някакъв. Hug Да сте здрави ви желая от сърце!

Мария, чудесно е, че сте добре. Hug

Нико от вчера е с ново колело и е голяма радост сега...кара като пощурял...а аз тичам след него - много добре ми действа тази нова покупка Simple Smile

Последна редакция: чт, 27 мар 2014, 17:45 от Tony_st

# 86
  • Варна
  • Мнения: 302
Ние за РД още не сме решили, Валентин не казва какво иска, но и аз много се чудя откъде да поръчам торта. Напоследък съм станала много претенциозна към сладкишите, където и да седнем на заведение, сладкарница, не ми харесват сладкишите, имам чувството, че навсякъде ги правят от прахчета, в къщи си ги правя най-вкусни /колко скромно, ха-ха/, но на заведение не дават да си носиш торта от в къщи, пък и аз ги правя грозни тортите, хич не мога да украсявам.

Фондани не харесвам аз, ефектни са, красиви са, ама предпочитам тортата да е с покритие от вкусен крем, сякаш съм по-склонна на някаква торта с пластмасови фигурки на предпочитани герои.

# 87
  • Мнения: 331
Изобщо не съм измислила нищо за рождения ден, все още. Толкова неща са ми на главата, че простоо  ooooh! Дано не се проваля тази година, предполагам че пак ще организирам парти на вилата. Но съм само до там.  Crazy

# 88
  • Сливен
  • Мнения: 4
юхуууу,най-накрая тук се пораздвижило Sunglasses

торта - Маккуин Mr. Green тоЗ път обаче дъ риъл Маккуин,т.е. торта във формата на самата кола,която ще ми излезе майка си и баща си,а ще изглежда все едно аз съм я правила Mr. Green
гледах едно клипче в ютуб,еми нямаше такава красота,направиха я уникално добре...някъде на Запад,за такава торта бих дала пари с удоволствие,но нашите тук са пълна скръб...абе дано детето да е щастливо,а пък то угода на майка му трудно се намира Crazy

иначе при нас болести,болести и пак болести..да не ни е скучно поне Close

Мария,радвам се за добрите новини при вас Hug

айде поразкършете се малко в писането,че РД чукат на вратата и после да затваряме темата форевър Joy Mr. Green


Lussy, по отношение на тортите - в един от магазините Кауфланд има сладкарница, която е на сливенска фирма Wink Може да провериш там, защото определено тук са красивички тортите им и вкусни Wink

# 89
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Подхванали сте тортената тема, баш кат за мен  Mr. Green. Да има кой да прави, пък аз ще хапвам, хапвам  Animal Pig
Покрай тортите, да споделите и подаръците , че нещо ми се изчерпаха идейките. Нико е с ново колело, видях го у фейса, Моника кара от есента такова, та и това отпада като вариант Thinking.


Тони, Моник търси ням само за заспиване, след сън не си търси от много отдавна.В детската обаче си заспива и без мен  Wink. Та по темата :
Сега ще ви покажа как се преспива теле, когато майката не е налична и няма кой да дава ням
https://www.facebook.com/photo.php?v=10201442442409153&l=4746059263040073082

Не знам дали се вижда, ако не, ще се мъча през ютуба ....

# 90
  • Мнения: 660
Ахахахахахахаха, ще ме умори Монката!  Grinning Grinning Grinning Grinning

И Нико така заспива, ама на фотьойла пред телевизора, но трябва да е преуморен. Иначе в детската е по-трудно, защото там имат занимания и по-трудно му се отдава..само ако четат. Вчера и днес ме изненада и не спа на обяд....та след ваканцията ще го оставям в четвъртъците по цял ден, иначе пак си го взимам на обяд. Simple Smile

Колелото не е подарък за рождения ден, а просто така, защото имаше нужда и кавга за колелото на Рая, та... да избегнем конфликтите. Mr. Green Иначе за РД ще има дребен подарък, точно както беше и с Рая - тя си поиска пъзел с Кити - той иска кола...поредната.... та нещо дребно ще му вземем.

# 91
  • Мнения: 451
Нандьооооооооооооооооооооооооо,не могааааааааааааааааа - умрЕх,ама умрЕх от смях smile3532

# 92
  • Мнения: 111
ОоОО,след това клипче на Мончи,просто не мога да не се включа...страхотна е.....Simple Smile Hug Mr. Green Мариела днес от преумора заспа на половина качила се на спалнята.

# 93
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Ох, ще я изям тази Моника. хахахахахахаха

Мария, радвам се за хубавите новини. Елена и тя като Валентин прави рекордни спанета понякога, но вечер тогава заспива изключително късно, след мен обикновено. Заспи ли - минимун 2 часа кърти, ако ще и тъпани да ѝ бият на главата.

За РД - не съм го мислила. В някой детски кът, а тортата - която тя си избере от каталога. Аз още не знам подаръкът какъв ще е. Утре трябва да пристигне комплекта "Играта на играчките", но няма как да изтрая аз до РД, за да ѝ го дам (това са 2 месеца). Може би тротинетка и някаква играчка

За нас - най-накрая Елена другата седмица тръгва на градина (ако не ни мине котка път). Предния път педиатърката ни каза, че точно в този период не я пуска и я послушах. То наистина само болести и вируси. А и на Калина да ѝ минат имунизациите. Във вторник-сряда с песен - на училище. Хем нямам търпение, както и тя, хем искам малко почивка и аз. Иначе сме добре, вече здрави.

# 94
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Боже имало тема Mr. Green Въобще не съм разбрала. Както е видно...придържам се към скайп-а и това е Mr. Green
Радвам се да прочета, че сте добре всички...и малки и големи. Чакам април класиране аз за градина. Макар да не съм убедена, че трябва да го пускам...ама...записах го да видим

# 95
  • София
  • Мнения: 292
Да се разпиша и аз , че ме няма от мнооооого време Simple Smile
Ние сме добре, Елена си ходи на ясла, чака с нетърпение РД-то . Подарък още не сме измислили, но да си призная хич не се и напъвам по въпроса  Mr. Green
Парти ще има на двора - градинско... ако не вали. Тортата ще бъде Павлова с ягоди.
Чакаме класиране за детската , в София  ще е на 09.05. Елена влиза на 100% . В момента е на 4-5-то място от 28 деца.

А сега да честитя и тук РД на Алито  Rolling Eyes  Heart Eyes и нейните астрални близначета   bouquet

# 96
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Куку, и аз съм тук Simple Smile. Партито на Мончи мина и замина, вече официално  е на 3.Миналата седмица тортоправих като за световно,та сега неща и да помислиш торта. От друга страна за пръв път тортата се изяде до трошичка,  добре че си бях заделила от остатъците, та опитах и аз. Довечера по подробно, а и снимков в материал, че сега хем от работа, хем от тел.

# 97
  • Мнения: 660
Текат значи приготовления навсякъде. Аз опекох един веган сладки със Спонджо, че около рождения ден няма да имам време - те пък станаха чудни и ги ядоха с кеф снощи... да видим колко от тях ще опазя до празника Simple Smile

Нанди, чакаме снимки и от теб и от другите минали празници, че да се порадваме на дечицата. Heart Eyes

# 98
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Тони, дай рецепта моля, че наближава РД то на най- голямото теле, а Той ще търси баш такива сладки  Hug

Парти снимките се оказа че не мога да кача тук, преди прикачвах в Прикачи, но сега не ми се отваря, ще пусна едно клипче  https://www.facebook.com/photo.php?v=10201825488585068&saved
Сега съм заета с организацита по следващато РД, Сониното, За нея букнахме един круз, точно на РДто ще сме на кораба, а на всичко отгоре ще има и лайф концерт на Форинър Sunglasses

# 99
  • Мнения: 660
Нанди, завидЕх ви сега съвсем не благородно Simple Smile
Монката е голям бонбон! С тази рокля е като принцеса! Да я нацелуваш много.

Меденките са на Ани и станаха чудни, мисля да ги украсявам тези дни. Ето ги:
http://antoaneta77.blogspot.be/2013/04/o.html

# 100
  • Мнения: 451
не мога да не изригна,че завидях за Форинър Mr. Green

# 101
  • Сливен
  • Мнения: 4
Simple Smile Ооо има все още пишещи Wink
Нанди, Моник е много сладка  Heart Eyes

Охх, и нашия РД е след 2 седмици, в яслата не дават да се носят торти и обмислям да и направя една от картон и да сложа за всяко детенце лакмства в парченцето... Парти незная дали ще има точно на дадата, защото тати го няма точно тогава, но ще обмислим нещо евентуално за уикенда след РД...

Честит рожден ден на Макси, Андреа и Стефания! Да са здравички и лъчезарни!   bouquet

Хубав и усмихнат ден  Hug !

# 102
  • Мнения: 32
хелоу и от нас
и ние сме добре - Габи деградира от скука в къщи и чакам с нетърпение класирането за ДГ
за втори път сме с отит тая година, но поне РД-то го изкарахме подобаващо - всичко беше с Чарми кити, розово до припадък, пинята и бой за бонбони, 100кратно духане на свещи и така... най-хубаво е като ти каже накрая "мамо това най-хубавия жден ден на света!" (при нас всичко е "на света")

 Hug честито на всички рожденици - бъдещи и вече пораснали Simple Smile

нанди - Габи е силно впечатлена от мишката на вашия рожден ден Simple Smile

# 103
  • Мнения: 3 459
ТаЗ тема съвсем се затрила бре !  Simple Smile
Влизам във форума и си викам сигурно са изписали фермани покрай настъпилия първи учебен ден, а то няма никаква активност от 3-4 месеца  Mr. Green

# 104
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Ха, туй що чак сега ми излиза в известия newsm78


Всички са у фейсО, далеч от мене Mr. Green


Новото при нас е не първият учебен ден,а 12 зъба за оправяне Rolling Eyes, да дванадесет, от 24 ли бяха. Мъката ще е голяма, защото Мишелинка не се дава лесно Crazy

# 105
  • Мнения: 3 459
Моляяяяяяяяяяя ?  Shocked
Как 12 бре Нанди ? Какво се е случило ?  Rolling Eyes

# 106
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Аууууу събудихме се за живот Mr. Green
Добре сме...без памперс от началото на лятото и вече на градина от вчера. Добре се справя детето не мога да се оплача. Вчера като ме видя и хукна срещу мен - мамооо ядох сам  Joy Joy Joy аз гледам дрехите от сутринта същите и чисти  Shocked аз не разбрима хахахха на фона на брат му прасенцето този си е направо стерилизатор Joy
И знаеш ли мамо - продължава Борето - имам си легло само за мен и пяхме песнички Joy
Днес сутринта питали баща му - защото той го води аз водя големия- дали не е ходил на ясла защото се справял много добре. Дано ми е здрав, че съм  smile3511

# 107
  • Мнения: 660
Хера, чудни новини за Борис! Все така да е! Simple Smile

Нико и Рая в петък ще ходят цял ден в Кабаутерберг - хълмче с джудженца и големи занимавки - ходили сме там преди. Ама голямата драма е, че в раничките, в които си носят храната всеки ден, трябва да сложа дрехи за преобличане и още 2 неща за пиене, освен храната и не знам как ще ги побера. Crazy

Новото при нас е не първият учебен ден,а 12 зъба за оправяне Rolling Eyes, да дванадесет, от 24 ли бяха. Мъката ще е голяма, защото Мишелинка не се дава лесно Crazy

Леле, Нанди, при вас са повече. Нико също имаше 4 мънички кариесчета за правене, но имаме гел, с който да забавим процесаи вече успяхме да оправим едното зъбче..остават още 3, които са повърхностни - все едно се е отлюспила люспица от страни на зъбчето...но ще оправяме и тях по малко...

# 108
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Моляяяяяяяяяяя ?  Shocked
Как 12 бре Нанди ? Какво се е случило ?  Rolling Eyes

Зъбарят рече от това че заспивала сучейки(все още) , оставало ѝ мляко по зъбите.... Stop
Със Соник такива проблеми не сме имали, ама ще ги сборим някак си. Засга ходихме веднъж
, няма да ви описвам какво и как се случва , защото не е за описване Confused. Изградиха едно счупено предно зъбче, след месец ще ходим пак....

- имам си легло само за мен
, туй дете у вас къде спи Sunglasses. Иначе браво на него, все така да е чистичък и спокоен в градинката Hug

Тони, много хубаво това с екскурзията, харсвам занимания навън, да играят и да се забавляват на зелено, при нас няма такива работи.

По късно ще ви кача Хамериканският начин за събиране и изваждане на дву и трицифрени числа. Постепенно си изясних защо обикновенният американец се затруднява при елементарни маематически действия....
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 25 сеп 2014, 19:23 от nandi

# 109
  • Мнения: 660
Егати ужаса е това смятане при Хамериканците. Mr. Green

Нанди, тук ги извеждат 3 пъти по половин час, като на обяд са 45 мин на вън за времето от 8:35 до 15:25. А при хубаво време след 12 ч са на вън и играят на тревната част от двора, където имат разни съоръжения и пясък. Прибират се като прасенца в такъв ден Simple Smile Почти през седмица имат някъде екскурзия, посещение на театър, детски център - навън и вътре, защото тук времето е много нестабилно и вали често, разходки до музея, библиотеката за четене и куп още подобни дейности. Аз направо им се чудя на акъла как се навиват да ги емнат от тук да ги возят на 40-50 км на някакво занимание, честно...и то са дечица от 2,5 г до 6. Вярно, че са само 5 групи и във всяка групичка са по 12-13 деца, ама въпреки това ми се струва мисия невъзможна...ама на - забавляват ги на мах. Simple Smile

Оф, едното зъбче/кариесче на Нико е точно от счупено кучешко зъбче и следващият път и ние ще го градим - сега направихме кариес на един от дъвкателните зъби, а останалите 2 кариесчета са фини, като отчупена люспица на предните 2 зъбчета...с тях вероятно ще е най-трудно, че е близо до венеца. На Моник дадоха ли и гел за забавяне на развитието на кариесчетата?

А аз пък да кажа, че хем се радвам, хем ми е тъжно, но Нико ме отбива през последните 2 месеца. От толкова почти вече заспива сам и ме гони от спалнята, или пък иска само да ги гушкам докато заспят - сутрин също не суче от месеци....до преди седмица през деня, ако се удари си искаше да посуче, за да се успокои, но май....вече седмица изобщо не се е сещал да си иска...Боже, не помня кога беше за последно... Sad Та така и той порасна вече и няма нужда от това. Simple Smile Имам чувството, че това лято беше преломно за него И в това отношение. Simple Smile

# 110
  • Мнения: 1 328
Значи много интересна система за двуцифрените, ще я предложа на Сашко Simple Smile
Трицифрените аз така ги смятам. Така смятам и двуцифрените всъщност, по системата за 3.. по "нашенски" нещо с затруднявам без калкулатор Simple Smile
За зъбите - и Митко има проблеми и ще го водя скоро да го види док пак, да понаправи 1-2 кариесчета още. Поне търпя детето, гък не каза.
Митко е отбит, последно сука преди няколко дни, да провери!! има ли мляко. Но преди това през няколко седмици се присещаше.. та го броя от два месеца поприключил, с от време на време включвания за проба.

# 111
  • Мнения: 451
Ивъъъ майко,виЙ пишИтИ Joy

Нандьо,влАзЯй малко У тоЗ фейс и ти да си в час с новостите...дет сА вика поне чИтИ Mr. Green
и сега сериозно доста отдавна там се писа и изписа по темата за зъбите и естествено кой ако не ние бяхме първите с има-няма кариес на всеки зъб,за пулпита да споменавам ли Mr. Green та направихме 3 кариеса и един пулпит и засега мируваме,а предните кво ще ги правим,като вече са така изрити отвсякъде,идея си нямам ooooh! та и ние се пекохме на тоя огън,но като цяло детето беше герой и устоя стоически на мъките Wink

Тони,що е това гелче и има ли то почва у нас Thinking

п.с.системата за цифровизация изобщо не искам да я гледам и знам....мразяяяя математиката под всичките ѝ форми Stop Joy

# 112
  • Мнения: 660
Тони,що е това гелче и има ли то почва у нас Thinking

На нас ни го даде нашият стоматолог в София. Не знам дали го има по аптеките, но самите стоматолози го раздават, за да се забиви процеса и кариесите да не станат пулпити. Не знам доколко помага, но всяка вечер след като измием зъбките на Нико го мажа и до пулпит не се е стигнало още, но пък ние направихме единственото зъбче, където това беше възможно - дъвкателното 4-то горе вдясно.

# 113
  • Мнения: 451
Яснооо Peace Мартето ще удря едно рамо пак Wink А от мен ще е почерпката, че я изтормозих милата, но пък тук е мястото да й благодаря за изключителната помощ, подкрепа и отзивчивост спрямо нашия случай   bouquet
п.с.Тони, дай жокер с името  Wink

# 114
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Тони, на нас не са ни предлагали такова гелче, но на приятелско семество да. Мога да го купя и аз, но проблемът е пак сученето и заспиването, т.е. няма как да измием зъбките, да ги намажем и да заспим, тука някъде сученето ще развали работата Simple Smile.

Как сте ги правили тея зъбки без упойка, тук два вида слагат и пак рееееееееееееееееев.

Луси, тоз фейс явно ще трябва да го заобичам Blush

# 115
  • Мнения: 1 328
Кремчето е това: http://www.patricia.bg/tut-mus.html

Митко има една пломба и още 2-3 проблемчета, ще ги оправяме явно и тях, щото въпреки кремчето пак тръгват да се развиват. Без упойка му я направиха, не каза гък.. и после благодари на доктора, че му е оправил зъбчето и вече няма да го боли.
На батко му също е правена една пломба, без упойка, но чак на 6г.

# 116
  • Мнения: 660
Същото е кремчето - Жени го е показала. При Нико има ефект, наистина, но вероятно е защото той просто от лятото насам отказва да заспива с мен, а когато заспива с мен само се гушка.

Нанди, знаеш, че има доста изследвания за това дали кърменето е причината за появата на кариеси и голям процент от тях са, че не е там причината. Знаеш чудесно, че когато детето засуква зърното е назад в устата му и млякото се "излива" директно назад в гърлото и в устата му остатъци от кърма обичайно няма.

Нашият стоматолог в София каза, че основната превенция е измиването на зъбите и устната хигиена. Аз подозирам, че при Нико част от проблемът е, че той още е като новороден - всичко бута в устата си: играчки, части от тях, пари, често някакви найлони, балони, все още се случва да си мушне камък в устата и т.н. Ръце и усти мием през има-няма 20 мин, но той е толкова бърз, че успява да набута всякакви неща в устата си. Принудих се, след като се върнем от магазина да накисвам/измивам абсолютно всички плодове и зеленчуци дори и тези които стоят в килера, а не в плодника, защото отива, взима си и яде директно и понякога не успявам да го видя и да измия и обеля нещото, че да му дам да яде. Напоследък пък иска само да му измия ябълка, морков, краставица, круша и си ги яде с обелките - не дава да му ги беля, което ме докарва до див ужас също.

Дано и Монката да даде да ѝ оправят зъбките без упойка. При нас се оказаха не толкова много - 4 проблемни зъбчета и ще ги правим едно по едно без упойка - не се налага просто. При повече кариеси знам, че се правят всичките под пълна анестезия, но аз определено не съм хепи от тази идея.

Последна редакция: нд, 28 сеп 2014, 19:25 от Tony_st

# 117
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Тони, наясно съм че кърменето не е проблем , нито пък предпоставка за зъбните проблеми на Мончи. Проблемът е че няма как да ползваме гелчето, до колкото съм запозната не трябва да се яде и пие нищо след нанасянето му на зъбките, а при нас на този етап няма как да се случи.
 Упойката тук са две задължително, първо на венеца гел и след това със спринцовката, няма как да ги избегнем. Практиката им е такава, може би ако имахме бг. стоматолог би се съгласил, но се съмнявам.

На работа съм и от тел. толкова, имах някъде снимка на Соник правен на зъболекарския стол, ако я изровя ще ви покажа.

# 118
  • Мнения: 1 328
Нанди, гелчето само вечер се нанася, преди лягане и след измити зъби.. пък колкото помогне, толкова.

# 119
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Нанди, гелчето само вечер се нанася, преди лягане и след измити зъби.. пък колкото помогне, толкова.
туй ясно, но след нанасянето на тукашното гелче не трябва да се яде или пие вода дори, целта е да остане гелът по зъбките през нощта и да ги предпазва. Моника още суче за заспиване, просто няма как след като е сукала да ставаме отново да мием зъби и да нанасяме гелчето. Няма начин и с нанесен гел да суче, та затова при нас за сега е невъзможно използването му.

Иначе ето и как изглежда оправянето на един кариес , малък кариес , снимката е от преди две години, но нещата тук са същите

Скрит текст:

"Ножиците", нямам идея как се нарича туй чудо с което държат устата на детето отворена, все още ги използват и сега с 8 годишната Соник, така работят, по правилата  Confused


# 120
  • Мнения: 1 328
Ох много е страховито. На мен са ми слагали нещо подобно, пак разчеквачка за уста за избелването. Не знаех изобщо, че за деца ползват такива уреди за инквизиция.
На Митко нищо не са му слагали, само трябваше да си държи сам устата отворена и това беше. 

# 121
  • Мнения: 660
Леле, наистина изглежда страшно... Sad При такова чудо и моите няма да искат да стоят. На Рая ѝ направиха кариесчето без никакъв проблем и с 3 врътвания на машинката. На Нико се наложи повече почистване, защото кареса беше по-голям, но и при него не са използвали подобно нещо... Вероятно го използват, защото с него детето не може да си затвори устата, ама изглежда зловещо, вярно. Sad

Последна редакция: пн, 05 яну 2015, 22:26 от Tony_st

# 122
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Побуууууууууууут , дет се вика  Mr. Green


Добър ден, запитване имам  Blush

Искам мозайка да взема на дребното, от бг, ама каква newsm78

Затуй и вАпросът, ако се намират из вас да препоръчате, или пък да НЕпрепоръчвате, ще сте ми от полза с коментари. Нямам идея как си го вкарах точно това, но сега искам мозйка, имам подозрение, че ще бъде разпилявана , настъпвана и т.н, но не пречи да пробваме.

И да се оплача, Моника няма никакъв интерес към оцветявцане, рисуване, драскане , пробвах с маркери, пастели, с книжки с дъски, не и не,почти винаги захватът на молива е неправилен, не мога да я науча, а ми се струва че отдавна е време да има интерес към оцветяване/поне Соник беше така/. Подозирам че ще има проблем додгодина когато започнат да пишат буквички и думи. Иначе мъниста нижем, с ножица изрязва, лови бобчета с пинсета, но писането/оцветяването Confused

# 123
  • Мнения: 3 459
Холааааа  Simple Smile

Нанди, в Хиполенд, а също така и в Джъмбо има огромен избор на мозайки. Аз от мерак купих още преди година и кусур, но се оказа голяма грешка  Joy
Едно че взех с 500 мъниста, друго че грам не се ползва по предназначение. Главно се пилее по пода, та на два пъти за малко да бъда с гипсирани крака  ooooh!

Относно оцветяването - Виктория няма никакъв интерес. Има всичко - дъска, моливи, пастели, боички но само маже по листа. Тя също не може да държи молив/химикал правилно, но пък има голямо желание аз да и правя букви по контур и тя да ги повтаря.
Сега с това се занимаваме учим букви и цифри. Една значителна част е научила Simple Smile
Ние с мъжа ми и направихме карти по наш си дизайн и много се зарибява с тях Simple Smile

С ножичка по-скоро кълца, не бих казала рязане, особено пък някаква форма  Mr. Green
С лепило маже обилно  Joy

# 124
  • Варна
  • Мнения: 302
Валентин също не проявява интерес към оцветяването. Ама не го отчитам като някакъв недостатък, иначе правилно държи молив, химикал и т.н., но в повечето случаи си драска нещо, ако се хване да оцветява много бързо губи интерес - иска да не излиза от очертанията и като види, че не се справя, се отказва. То при него с всичко е така, включително и с говоренето, докато не започна да изговаря всички звуци, не направи опит да говори.

Ние имаме ето тази мозайка: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS9TUOK_1lZ … 00AGc2taNCObIdnEc Хубава е, качествено направена, беше ни подарък. Много рядко я ползва по предназначение. Ползва я за следното: 1. За да пълни кошовете на боклукчийския си камион. 2. За да "готви" супа.  3. С баща му да му я наредим като места за паркиране и да си паркира колите върху дъската Laughing. Когато все пак реши да я ползва по предназначение, ме кара аз да му наредя някоя картинка от книжката, сам не се захваща.

# 125
  • Мнения: 2
Да се разпиша малко и аз . Тази седмица пък и предишната е някаква лудница , заради Хелоуин е всичкото това.
Костюми се мерят, банбонки и дрънкулки се купувата, украсявахме къщата. В събота бяхе на две "партита" по тоя случай, в църквата до нас иаше игри за децата, като им даваха и бонбонки, надуваеми замъци, возене с трактор, пък после в пожарната пак бонбонки и игри, имаше и хаунтед хаус(страшна къща, май е най подходящо да го кажа на бг). Пожарникарите всяка година го правят , обграждат пожарната отвън, отвътре правят страхотии и плашат народа, за което плашене се образува километрична опашка.
Отделно Соник в училище имат всеки ден различна идейка, един ден са с крейзи чорапи, след това бяха със смешни шапки и очила, после крейзи прически, после с блуза на любиия отбор, после  облечени само в червено и т.н. Моник пък днес беше принцеса, утре ще е фермерско животно newsm78, как ги измислят не  ми е ясно, в петък е пижама ден+ ще идват кончета и пони да яздят, картинката деца по пижами върху понита ще бъде прелестна Joy. Допреди малко гласих торбичките с лакомства за съучениците на М-10бр, и за приятелите на С, още 10 бр.
Утре пък е Хелоуин и ще обикаляме за бАнбонки, но пък ММ е на рбота и ще съм сама с двете, което значи, че трябва да гледам ей така  Shocked, за да не изгубя Соник

Тони  bouquet Hug

********************************************************

Скрит текст:

# 126
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
 HugЧестито Рождество Христово!!! Hug



Този последният пост нямам идея как се озовал тук, но е от миналата година Thinking


Джей, браво за ентусиазма с картите, ние сме мързеливци, чакам в учлище да я научат на буквите, виж на драскането държа та ще се мъчим.

Мария, аз си знам че ще е така с мозайката, предишните опити с голямото го доказват, но  ... трябва и сага да пробвам Blush. Благодаря за идеята, ще се разтърся онлайн да поръчам, мама ще идва насам и да донесе Simple Smile. Преди на Соник като сме купували си спомням че имаше едни които не можеха да се напъхват в дупчиците, голяма мъка беше, затова сега искам съвети какво да взема или какво не Hug

# 127
  • Мнения: 451
ХА,ЧЕСТИТА ВИ НОВА ГОДИНА!

Пожелавам много здраве,щастие и късмет на вас и на близките ви Hug

Нандьо,нашата мозайка е такава - от преди 30 години,трудничко се вкарват пущините,ама пък от време на време проявява заинтересованост,предимно обаче някой да му я реди по примерите в книжката Mr. Green Новите идея си нямам какви са,така че не мога да ти препоръчам...абе сега като се замисля то ти вече сигурно си взела и отдавна я редите  Joy

Рисуване,оцветяване,писане - пълна скръб Crossing Arms От неговите набори в градината има някои доста кадърни,но моят не е от тях - дет се вика не го влече и това е! Хваща се от време на време да понарисува нещо - чушките са му фейвърит(тва откъде му дойде не знам Shocked) и те така  Wink

Абе Нандьо,я кажи каква я свършихте вие със зъбите?Все ще влизам да питам,но все в някакъв друг филм се вкарвам и не ми остава време Whistling Докъде стигнахте,имате ли направени вече?А вие предни зъби имате ли развалени?Моят сега се оплаква от кучешкият,че го наболява,но то как няма като той е почти разрушен от кариес ooooh! Пиши как е при вас,че ние тези дни пак подновяваме ходенето на зъболекар...

Ами това е от мен...засега Mr. Green

# 128
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Мозайка нямаме заради Калина. За другата Коледа може и да получат.  Joy
Рисуване - любимо занимание. Рисува ни всички вкъщи и според мен ѝ се отдава. Рисува хора предимно. Онзи ден нарисува сестра си с пъпките. Научила се е и патета да рисува. Иначе имах и портрет (много сложно се пишела тази дума) до една ракета. Само не разбрах защо ме праща в космоса. Simple Smile
За нас - изкараха шарката вече. Нямам търпение да дойде понеделник, че почти месец си е вкъщи и все затворени. Полудя и тя вече.

# 129
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
За много години  Hug

Луси, правим зъбаците лека полека, във вторник пак имаме час. Всеки път се дере, не плаче, а се дере. според мен основно заради това че е овързана, исками се да я снимам за да ви покажа мъчението, но ѝ държа ръчичката и сърце не ми дава да я оставя. Направиха, изградиха предно зъбче, което беше счупено, винаги с по две упойки и по горе описаният начин-инквизиция Confused. Всъщност само веднъж ѝ направиха един без упойките, но то беше бръм с машинката буквално за 10 сек, явно е било съвсем повърхностно кариесче.

Мозайка купих Crazy, то сърце юнашко не трае, шегувам се, бях я планувала да взема онлайн и мама като пристигне април да ни я донесе като подарък, но случайно попаднах наей тази  в един магазин с намалени стоки и я грабнах на половин цена. Сега се загледах и е същата която Мария по горе препоръчва. В интерес на истината до сега не бях виждала по магазините тук мозайка, или не съм обръщала внимание или не е толкова разпространена игра. Моника естествено не е заинтересувана, по интересно ѝ е да играем на Не Се Сърди Човече, или на Matching game/мемори ли се казват на български, Соник също ги обичаше, но как се казваха  Embarassed/.

Иначе имах и портрет (много сложно се пишела тази дума) до една ракета. Само не разбрах защо ме праща в космоса. Simple Smile
, ми мисли за теб детето, да си починеш надалеч  Sunglasses

# 130
  • Мнения: 660
Много сте писали,  мацки!

Айде да ни е честита Новата година! Да сме здрави, пък другото дано се нареди Simple Smile

Мозайки имаме 2 и Нико вече се заиграва и реди, но до преди месец-два само ги разпръскваше и той. У нас сега много се играе на морски шах. Голяма е забава - играят си двамата и ме остава време да направя нещо без да играя с тях... Друго си е като поотраснат - вярно сами се гледат.

Оставям ви, че утре пак съм на изпит и започна купона отново.  #2gunfire

# 131
  • София
  • Мнения: 153
Да взема и аз да се запиша, че не съм влизала тук от 100 години Grinning
Е хайде-почва нашето време за празнуване-поздравите във фейса! Peace

# 132
  • Мнения: 3 459
Тая тема съвсем замрЕла  Joy

# 133
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Вярно бе Mr. Green
Боже навъртяха 4 години малките.... Twisted Evil

# 134
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Текат трескави подготовки за тежки празненства  ura

# 135
# 136
  • Мнения: 660
Малей, тук вече дори и Нанди не пише....тъжно... Sad

# 137
  • София
  • Мнения: 2 817
Боже, мислех, че вече нямаме тема...  hahaha Joy

# 138
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Малей, тук вече дори и Нанди не пише....тъжно... Sad

Що рече Mr. Green

То сама да си говоря/пиша, добре, ама ако почна и сама да си отговарям, да не вземат да ме приберат Whistling

Щеше ми се да питам какво се случва в детските градини на майчетата ни. Любопитство просто

Ако на някой му се пише ще ми е интересно да прочета как минава денят в Hug градината/училище

# 139
  • София
  • Мнения: 2 817
Аз, честно казано, не знам как минава. Тя почти нищо не ми разказва. Дори и да я попитам.
А иначе по план програма - в 8.30 имат 10 минути гимнастика, после закуска, после образователни занимания, после са част от допълнителните дейности. Които са записани - ходят, които не - си играят. След това има обяд, след това сън 3 часа, след това следобедна закуска - другата част от допълнителните дейности.

# 140
  • Мнения: 5 591
Добро утро !

Видях ,че има раздвижване тук   Simple Smile  и  аз да се разпиша , че не съм влизала от много време в темата.
Нанди  Hug

Аз, честно казано, не знам как минава. Тя почти нищо не ми разказва. Дори и да я попитам.
А иначе по план програма - в 8.30 имат 10 минути гимнастика, после закуска, после образователни занимания
, после са част от допълнителните дейности. Които са записани - ходят, които не - си играят. След това има обяд, след това сън 3 часа, след това следобедна закуска - другата част от допълнителните дейности.



menyanthe Hug
И при нас е така. Когато го попитам какво са им дали за обяд например казва,че не си спомня.

Tony_st  Hug Джей  Hug jenajena  Hug къщичка в гората  Hug

Хубава неделя !

# 141
  • Мнения: 3 459
OMG какво виждат очите ми ... темата се съживила  Mr. Green

Какво правят в градината ще кажа след като тръгне на градина, демек в понеделник, ако е късмет  Laughing

Градината е супер, нямам никакви забележки, басейна е идеален, ще могат да го ползват всяка седмица по веднъж, което е просто страхотно Simple Smile

Ходих на най-дългатра си родителска среща - цели два часа и кусур  Mr. Green

Показаха ни програмата, на Булвест ще е. Не бях особено впечатлена честно казано, но така или иначе не успях да разгледам детайлно всички книжки, които сигурно бяха около 10 на брой, за най-различни занимания  Simple Smile


Играчки в градината почти нямат, тъй като нЕма пари, опраскали са целия бюджетец  Mr. Green
Но мен ме устройва честно казано !

# 142
  • София
  • Мнения: 2 817
На нас пък изобщо не ни дадоха избор на помагала - дори не знам как изглеждат.  hahaha

# 143
  • Мнения: 660
Еха, знаех си, че трябвало Нанди да пише, че да се разпишете и вие...ама аз дето от Коледа на Коледа влизам в мамата...пак покрай коледната тема се присетих Simple Smile

Нанди, Никола е пей сърце в детската..ама ще разказвам друг път, че торта идва да си вземе една позната и няма време сега. Wink

# 144
  • Мнения: 251
Много се радвам да "ви видя и чуя" отново!

И аз миналата седмица бях на родителска среща.Говореха за децата,кой най-добре рисувал,кой най-добре разказвал,а пък за Ина казаха,че най-добре се хранела Joy Joy
Струва ми се,че понеже съм касиер и се занимавам с всякакви организационни щуротии,госпожата се чувстваше длъжна да похвали и Ина.Явно не можеше да я похвали в други дисциплини,та от няма и къде похвали яденето Mr. Green
Не мога да спра да се смея ,когато се сетя.
Да,обаче се амбицирах и купих за вкъщи помагалата,по които работят .Постоянно я привиквам да правим разни упражнения.Много е горда,че е като сестра си и има учебници.Тази вечер дори подвързахме помагалото и сложихме етикет. Laughing

# 145
  • Мнения: 660
Идвам да се разпиша, както обещах. Simple Smile

Нико засега се справя много добре в детската. Разбира се, все още не говори добре фламандски, но пък говори доста по-добре от сестра си на същата възраст. Всеки ден имат програма, която следват и съответно веднъж в седмицата ни изпращат репорти, от които се вижда напредват ли, или не чак толкова. Идната седмица ще сме на нова родителска среща, защото всички деца, които са чужденчета имат повече срещи с учителката, за да се обсъждат освен напредъка със съответните задачи, така и особеностите на езика и разбирането му. Ще видим как ще е...

# 146
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Юхуууу имало животец бре Joy
Гледам говорите си за градини....моя Борис е като парламента....ходи три дена на градина и през другото време е у нас в почивка Mr. Green Това не му пречи да рисува...да приказва...и да ме поставя на място както си знае Twisted Evil На обед не спи Twisted Evil вече втора година Twisted Evil
Когато е на градина после подробно ми обяснява всичко Mr. Green

# 147
  • Мнения: 251
Ха,не се бях сетила,че и Ина е като депутат.Все е в почивка и не ходи на градина.

Днес казаха по радиото,че депутатите излизали във ваканция заради местните избори.Та те до вчера бяха в лятна ваканция в Евсиноград ooooh!

За спането-спи ако легна и аз и ако ме държи за ушите.
Доста дълго продължава привързаното родителство при нас...

# 148
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Ей ме на и мен Mr. Green
Сменихе комповете и нещо хич не се оправям с буквоподредбата на тея Close

Моника обожава градината си, все иска да е първа. Учат доста неща, може да брой до 100 на англ и до 13 на бг, пише си името и го спелва, на англ. Новото от днес е че може да ми преброй колко предмета има на масата и да ми каже още колко и трябват до 10. Програмата им е стриктна и си я следват, учат много и под формата на игри, имат готварски проекти, като целият клас помага. Това което не ми харесва е че по настояване на 2 от 16 родители им дават снакс в12, а обядът им е в 12:30 Sad. Другото е че им намалиха следобедният сън, само 1:30, моето е поспаливо и му липсва сънят.

Да се оплача и от училището на голямата. Учат ги да умножават по абсурден за мен начин, като изрично се настоява да не им показваме "нормалният" начин. Кавичките са от писмото на учителката.
Само пример, ако се иска да се пресметне 235x7  техният начин е 235x7 се разбива на
                                                                                                     200x7=1400
                                                                                                                    +
                                                                                                         30x7=210
                                                                                                                     +
                                                                                                              5x7=35
                                                                                                                          =1645
Сега очаквам с интерес как ще умножат двуцифрено с трицифрено или две трицифрени Confused


разписах се  Sunglasses



# 149
  • София
  • Мнения: 2 817
Хубаво, показват им някакъв друг начин, ама чак пък да не може да им покажеш алтернативен ми звучи абсурдно.  Shocked

# 150
  • Мнения: 660
Браво, бе! Спят на обяд - супер, макар че Никола щеше да ги вдига във въздуха, щото не спи на обяд. Тук училището започва от навършени 2 г и 6 м и ако ги оставят за цял ден - не спят. Нико първата година си го взимах на обяд, защото заспиваше още по пътя до вкъщи. От миналата година, обаче си стои по цял ден и не спи на обяд, както и никое от децата, де.

Аз имам друг проблем тези дни: вчера трябваше да носи паяк в бурканче. От къде, по дяволите, да му търся паяк, като вкъщи чистих след ваканцията и няма. Та, срам, не срам, Нанди, ама от твоите паячета-пръстенчета му сложих вчера в един буркан Simple Smile Представям си какъв смях е паднал с пластмасово паяче Simple Smile

Излязох "умно" от ситуацията, ама за утре трябва да носи охлюв....и тук вече изпушвам откъм идеи...къде да ходя да го диря този охлюв днес? Обиколих наоколо из треволяка, ама не намерих. И утре какво ще го правя - не ми е ясно.  newsm78

Нанди, ние с мъжа ми се сбъркахме като разбрахме, че Рая в ПЪРВИ клас, т.е. сега, учи събиране и изваждане на числа по-големи от 10 по десетичната бройна система. Всичко пресмятат до 10 и останалото го прибавят, което на мен ми звучи абсурдно и затормозяващо, обаче децата се справят. Ние ѝ показахме и обикновения начин за събиране и изваждане и тя го схвана също, но в училище смятат по различен начин. Не се учудвам, че и при вас е така....не ми се мисли след година какво ще ме чака и мен с умножение и деление...

# 151
  • Варна
  • Мнения: 302
Голямо раздвижване тук, да не повярва човек Simple Smile

Подозирам, че този начин на смятане ще навлезе и у нас, защото скоро превеждах разни Хамерикански математически ръководства точно за това. Според мен пък има някаква логика, защото по-лесно могат да се сметнат наум големи числа. Вярно, че изглежда затормозяващо и заобиколно като начин, но така или иначе всички един ден ще използват калкулатори. Аз лично също смятам несъзнателно по този начин, когато ми се налага да го правя наум.

При нас нещата са ОК, ходим на градина по схемата 1-2 седмици на градина, 1-2 седмици в къщи, но като цяло са ОК нещата, боледува по-леко, не е такъв ужас както беше в яслата. Спането следобед вече е 50 на 50 - понякога спи, понякога не, хич не го и карам и много често уикендите си правим планове, които изключват следобеден сън, че иначе времето не стига за нищо. Като не спи следобед ляга час-два по-рано (а след един супер активен уикенд без следобеден сън, в неделя направо си заспа в 6 вечерта и спа до 7 на другата сутрин Laughing).

Не съм особено доволна от заниманията им в градината, според мен учителките в тяхната група си гледат работата през пръсти и в 90% от времето оставят децата сами да се занимават, в останалите 10% оцветяват и изрязват картинки от помагалата и нищо странично от това. Много се чудех дали да не го местя, но ще изчакам още малко, едната госпожа напусна, може пък на нейно място да дойде някоя по-кадърна... Не ми се иска да му създавам излишен стрес, защото последните месеци бяха (и още са) много стресови за нас - свекърва ми почина през март, остана на нас да гледаме бабата на мъжа ми, която и преди не беше много с акъла си, но сега вече съвсем започва да превъртява... Това, заедно с разните имуществени въпроси и допълнителни ангажименти, ни създава много стрес, умора и нерви, което неминуемо рефлектира и върху Валентин... Но малко по малко започват да се подреждат нещата и да се съвземаме, надявам се скоро да влезем в релси...

# 152
  • Мнения: 251
По повод градините,правя сравнение между градината на голямата ми дъщеря с тази на Ина и разбирам колко малко занимания е имало навремето.Само,че тогава не съм осъзнавала hahaha
Много съм доволна от организацията сега,госпожите са много старателни.Вече няколко пъти, по повод на различни празници, получаваме страхотни ръчно изработени картички,всички рисунки на децата са изложени,всички нови стихчета и песнички са написани на табло.Чудесни са просто!

# 153
  • Мнения: 378
Я и аз да се включа.
И ние си ходим на градина, ама не баш по "депутатски". Да чукам на дърво, от 4 месеца не е боледувала.
За ученето на малките - честно казано аз се занимавам с нея всеки ден - уча я на азбука, да пише букви, знае числата до 15, но... Леваци сме, и ни е много трудно с писане, фина моторика и прочие... Ще я запиша на логопед, че малко изоставаме, но госпожите се занимават с нея, така че съм доволна. Иначе не казва какво са правили в градината, нито какво е яла, и т.н. Поспалана си е - сутрин става в 7:00, наобед си спи 2-3 часа, и в 21:00 си е в леглото и до половин час си е заспала.
Ххахахах, Тони, смях се със сълзи с вашите паяци и охлюви. При нас само баткото ме сюрпризира от време на време какво му искат от училище, ама ние с баща му все успяваме да реагираме навреме, щот се сеща вечерта преди урока.
А за родителските срещи - нямам думи - само пари искат. Но пък е за децата - така че давам.
Анна научи от градината много песни и танци и постоянно ги играе и пее вкъщи - голям образ е. Но и се влияе от батко й.

# 154
  • Сливен
  • Мнения: 4
Честита Нова годин, МАЙчета! Бъдете здрави, щастливи и благословени! Много сбъднати мечти и желания през нея!  Hug

Темичката ни нещо позамряла... Wink

# 155
  • София
  • Мнения: 2 817
Честита Нова Година! Дано да ни донесе каквото искаме!  bouquet

# 156
  • Мнения: 1 328
Честита да е Simple Smile
Ей момичета,  много ми стана приятно да ви прочета Simple Smile
Митко в детската е супер, забележки нямам, само хубави неща мога да кажа за госпожите.. учат ги много, рисуват, оцветяват, играят.. абе страхотно е просто и ходи с желание. Сега борим разни гръбначни изкривявания на баткото, пък Митко и той да не остане по-назад - също с костен дефект се е обзавел, но при него само за плуване на тоя етап имаме препоръка.
За мен - смених амплоато Simple Smile Писах у ФБ, ама и тук да ви споделя, че не е оставало време, а и някой може да не чете навсякъде.. занимавам се вече по-професионално с любимата на някои участници тук хомеопатия Simple Smile Ако някой се интересува, да даде знак на лични (може и финикийски Simple Smile
Още нещо да ви споделя - открихме това лято палаткуването.. децата доволни и предоволни, ние - също.
Ще отида да ви поръчкам във фб за малко по-голяма активност тук Simple Smile

# 157
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Борис ходи на градина като ...малко по-работен парламент...т.е 4 дена в седмицата Mr. Green Харесва му...не че не му харесва обаче иска и вкъщи да си...почива Mr. Green сякаш оре и копае там Twisted Evil

# 158
  • София
  • Мнения: 75
Привет! Даже не подозирах, че тази тема съществува още. С. ходи на градина 4 дни в седмицата, в петък е на немска забавачка при баща си. Като цяло няма проблем с градината, но имат доста буйни деца и постоянно има потърпевши от тях. Има периоди, в които живее от петък до петък. Забавачката определено й харесва повече.

# 159
  • София
  • Мнения: 292
Здравейте и от мен! Ние сме добре , Елена си ходи на детска с удоволствие. Даже ми се кара да я взимам по-късно  Wink . Тя  е много контактна и там и е интересно . Сега е полудяла на вълна  Frozen и само за това говори. Иска кукла Елза , рокля като на Елза, торта за рожденият и ден с Елза . Всяка сутрин  правим плитка като на Елза .......Абе голяма мания с две думи  Grinning
Започна да се интересува от буквите  от скоро и си пише разни неща.
От другият месец мисля да я водя на логопед защото имаме проблем с изговарянето на определени звуци като С, Ш, Ч, З ....
Нанди този начин за умножаване на числа ми харесва, смятам , че е по-лесен  Peace

# 160
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Ох Борис не иска да брои...не иска да пише...много оцветява обаче и много строи с разни неща...включително и Лего /на батко му/ Брои до 10 с лека мъка...ама си му е мъка. На градината му е интересно но...иска да не е цяла седмица хайванчето Joy и аз искам да работя само три дена ама...някой друг път Joy

# 161
  • София
  • Мнения: 292
Брои Елена до 10  и на английски брои, даже и на корейски (покрай брат си който ходи на Таекуон-До), но не може да събира още , трудно и е, а батко и започна още на 3 год. и половина да смята, но пък помни като слон . Стихотворения, песни, неща които съм и обещала  Crazy

# 162
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
За обещаните неща...имам двама слона Mr. Green Mr. Green Mr. Green Борис повтаря разни думи и изрази от брат си на английски....но...мъка...боже мъка Mr. Green

# 163
  • Варна
  • Мнения: 302
Да се разпиша и аз.

Добре сме ние, преживяхме една много трудна и стресова 2015-та година - свекърва ми почина, на нашите грижи остана бабата на ММ, която вече не може да се обслужва сама и от време на време не е много с акъла си, но малко по малко се съвземаме и нещата се нареждат.

Валентин ходи на градина, от година на година все по-малко и по-леко боледува (да не чуе дяволът). От градината не съм доволна, госпожите с почти нищо не ги занимават, не учат нито песни, нито стихчета, само оцветяват някакви картинки от помагалата от дъжд на вятър и това е. В общия случай им хвърлят пъзели и конструктори да си играят, докато учителката си седи на бюрото. В резултат децата са неконтролируеми (те и без това имат доста "луди глави" в групата) и лично аз наблюдавам влошаване на възпитанието на Валентин. За съжаление в другата ни близка градина места няма, та засега търпя положението, но ще видим докога, може би ако се науча най-накрая да шофирам тази година, ще се навия да го преместя.

Валентин имаше проблем с броенето, доста време пропускаше 3 или 4, но вече е ОК, даже започва да проявява интерес и да се учи да брои до 20, понякога успява да прави прости сметки (като едно плюс едно, две плюс две). Редовно играем домино и "Не се сърди човече" и се справя. Буквите ги познава, може да каже коя дума с коя буква започва, даже наскоро се изненадах, че разпознава прости написани думи, като бебе, мама. Като цяло е почти самоук, както казах - в градината нищо не учат, а в къщи не е като да се занимаваме всяка вечер да го учим разни неща. Обича да учи стихчета, много бързо запомня, явно няма да е изявен математик като баща си, а ще му се отдава повече литературата - поне по нещо да прилича на мен. Не обича да рисува, направо отказва да опита дори, но да оцветява обича и се справя много добре. Освен оцветявки, му давам да оцветява разни стиропорени фигури с водни боички. Най-много обича да си играе с Лего, даже вече си сглобява почти сам превозните средства от Лего, гледайки книжките с инструкции.

# 164
  • Мнения: 1 669
Да се включа и аз с отчет Simple Smile
А. ходи на градина, тази зима е доста редовна. В момента имат варицела в групата, та чакам новина всеки момент.
Иначе е много емоционално и будно дете, брои до...не знам колко май до 20 или до 30, познава буквите, пише ги всичките (някои обърнати), пише писма  Crazy под моя диктовка. Примерно казва "Искам да напиша Бабо, здравей, как си?" И аз започвам да диктувам буква по буква - Б-А-Б-О, казвам кога да остави един пръст място и те така. Стават едни криви букви на криви редове, но с много фантазия се чете. Много рисува, но картините доста си приличат, много пее и мисля скоро да я запиша в детска театрална трупа, само да мине варицелената вълна. Иначе също помни дълги текстове и "стихохорения", там ѝ е силата според мен.
С брат си се разбират все повече и по-добре, макар че тя доста честно го тероризира, подплясква го като му се ядоса и колкото да говоря, че така не трябва и не бива, ефектът е ... да речем, че идва бавно Twisted Evil
Елза?Ана вълната е у дома от миналата година и просто съм се хванала за главата, то не са блузи, аксесоари, рокли и т.н. Бях поръчала една рокля на Елза от китайските сайтове, ей цяло лято не я смъкна, кара тротинетка с нея и една каска, шлейфът стана на парцал по градините и парковете, но с нея, та с нея!

# 165
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Поне сте принцеси...ние сме от спецчастите Mr. Green в частност - нинджи Mr. Green

# 166
  • Мнения: 1 328
Много грамотни тия деца ще се окажат Simple Smile

# 167
  • София
  • Мнения: 75
За броенето бях писала и във ФБ, С. брои на български до 200,още не се е светнала, че след това е същото, но го очаквам скоро. От 20 може наобратно, не ги бърка. На английски брои до 20, на немски до 12, от една седмица гледа за Пепа и Джордж на испански, трябваше да си припомням и числата, та вече и на испански ги знае. Сама се учи, когато пита, отговарям. Може да прави прости, наизустени сметки, от рода на 2+2,6+6, скоро ме пита колко е 300+300. Познава до трицифрени числа. Буквите ги познава, пише ги, може да напише всичко под диктовка буква по буква. Някои думи ги знае и си ги пише сама. Миналата седмица беше решила да говори на руски. Вкъщи никой не говори. Полудяхме. Говори измислени български  думи с перфектно произношение. За Елза не ми се коментира, същата работа като при Е. и А. Танцува, пее, иска постоянно публика. Ще бъда много внимателна какво си пожелавам с второто дете. Първото исках да пее.  #Crazy

# 168
  • Мнения: 3 459
Брей, посъживила се темата бе  Mr. Green

При нас нещата са горе-долу добре Simple Smile Ходи на градина с кеф, ходи от 8.15 до 18.15 (докато я вземе татко и), много често се случва да остаа сама с госпожата но не и дреме, прекарват си добре явно, излиза и влиза с усмивка, даже понякога се сърди че татко и отишъл по-рано а те имали работа  Crazy

Оцветяване - нула ! Рисуване - някви тотални измислици, кажи-речи пак клонящо към нула!  Joy
Буквите не ги познава всички, само частично, важното е че може да пише и разпознава нейната буква, както и на баща и, баба и дядо ! Казвам напиши буквите на мама и татко, казва ще напиша само на татко защото неговата е по-важна  Mr. Green Joy
Цифрите същата работа, пак частично ги познава Simple Smile Плямпа си нещо на английски, плодове, цифри, явно от клипчетата в ютуб ги е научила.

Явно силната и страна ще е в стихчетата - запомня от един прочит. Вече доста е научила.

С лего си играе като и прищрака, на моменти е. Сега е на вълна правене на прически и постоянно скубе една кукла, също така всекидневно играе с някъв касов апарат и продава на баща и разни неща.

Това което ме изумява обаче е че говори на "сестра" си поименно ?  Crazy
Вчера ми вика: На еди кой си ще купуваш памперсите на кашони, не на пакет, чу ли ме ?  Joy
Явно се опитват да ми дадат знак с баща и  Mr. Green


# 169
  • Мнения: 660
Брех, какви умни деца си имате! Нико е в девета глуха още. Simple Smile

Брои само до 20 без да греши на 3 езика. Сега е в период когато в едно изречение може да използва думи от 3 езика и изречението да има смисъл. Още не прави хубаво разликата между български, холандски и английски и си кара едно към гьотере... В училище учат латинската азбука, а вкъщи го учим на българската. Пише с името сам на български и фламандски и до там е. Ама много обича някой да му чете и в момента, в който Рая започне да чете се залепва за нея. Всяка вечер четем минимум по една приказка на 2 езика, но все по-често си искат и на английски да слушат.

Откакто успя да си извоюва собствен компютър е като латерна... повтаря песни от ютюб до припадък - обичайно на английски и холандски... изобщо е пълна боза при нас. Не знам дали изобщо някога ще успее да ги оправи езиците. Покрай Рая смята без проблеми до 10 във всякакви комбинации....дори знае да смята с 0. Има още една година в детската и чак след това е на училище, но предполагам, че до тогава ще е изгубил интерес да учи. Sad Не ми се иска да "прегори" бързо това желание за знания, после би загубил интерес...ама да видим.

Има проблем с изговора на думите все още. От 2 седмици ходи на логопед тук, но вероятно лятото ще ходи и в София, защото на български има звуци, които ги смачква и не изговаря добре, или ги казва с флемишки маниер и акцент...аз не знам дали изобщо ще може да постигне хубав изговор на български, но ще направим всичко възможно. Confused

# 170
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
И на това му викаш девета глуха  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Чеде...три езика говори детето...нормално е според мен.
Моя на фона на вашия е като малоумен явно хахахах
Обаче кви ги плящи просто не е истина. Mr. Green
Компютър няма...но гледа брат си как играе на разни Лиги и Асасиянси и темподобни

# 171
  • Мнения: 660
...три езика говори детето...нормално е според мен.

Говори е доста силно казано, Хера. Той все още НЕ говори добре на нито един от трите. Много често като не се сеща думата на български я изплясква на холандски. Докато ги "проговори" ще мине още сума време. Венци на Мая лятото ми събра очите - страшно чисто и разбрано говори и се изразява като по-голямо дете, а не на 4. Никола все още не може да докара този изказ и се съмнявам някога да успее на български да говори така хубаво и чисто.

Виж Рая, обаче се справя повече от добре. Тя вече ясно разграничава езиците и почти не обърква изговора и звученето на думи на български. Само понякога забравя по някоя дума и реве, та пушек се вдига...много ѝ е скъп българския и не ѝ се иска да го забравя...

Обмисляме вариант 2 месеца лятото да ги пращаме на "училище" при баби и дядовци в София и Пловдив на разменни начала....белким слушат повече българска реч и им се понабие в главиците... иначе се забравя....на тяхната възраст доста бързо. Sad

# 172
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Според мен е нормално защото се опитва да говори на три езика...а нашите в повечето случаи само на бг си говорят.

# 173
  • Мнения: 251
Честит първи юни на всички деца!
Колко бяхме активни преди пет години по същото време...

# 174
  • Мнения: 1 130
Момичета, препоръчайте добър детски УНГ лекар в София!

Общи условия

Активация на акаунт