Майчинство за безработни 3

  • 146 735
  • 558
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 125
някой път се чудя на теа циганки как точат държавата със по 1000рка на месец

Ами как да го вярваш като не е истина.Как според теб някой безработен ще точи 1000 лв на месец????Законът е един и също за всички.И за българи,и за роми

Ти нямаш брак с бащата.Значи твоя доход за 12 те месеца назад е по-голям от 350 лв бруто по две,защото и бебето се има пред вид след като се роди.Това означава,че работиш,тогава ще взимаш майчинство за работеща

И изобщо обясни подробно какъв ти е случая,за да ти се даде адекватен съвет
за 12 месеца назад съм работила само сезонно,т.е 2012 и 2013 съм работила само лятото,аз го разбирам че не ми достигат месеци даже и за социалните

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
стиляната ,от известно време се опитвам да ти обясня.Явно не успявам или ти не разбираш.Съветвам те да отидеш лично в социалните и да попиташ на какво имаш право

# 47
  • Мнения: 125
стиляната ,от известно време се опитвам да ти обясня.Явно не успявам или ти не разбираш.Съветвам те да отидеш лично в социалните и да попиташ на какво имаш право
елфита разбирам те,но ме притеснява именно това че за една година назад имам работени 4месеца(сезонно)и аз си мисля че нямам право на минималните майчински дори и на социални.......може би ме спъва това че за 1година имам 4месеца стаж.....(или не го разбирам наистина,страшно се бъркам

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
стиляната ,когато обсъждахме социалното ти майчинство ти писах,че условието е доходът на човек да е под 350 лв бруто.Ти си безработна и единственото условие за теб е дохода.Не знам защо се филмираш с някакъв стаж

# 49
  • Мнения: 125
стиляната ,когато обсъждахме социалното ти майчинство ти писах,че условието е доходът на човек да е под 350 лв бруто.Ти си безработна и единственото условие за теб е дохода.Не знам защо се филмираш с някакъв стаж
филмирам се защото сега малко ме е яд че 1-2 години назад не съм била на дългосрочна работа,поне тогава нямаше да имам ядове за това,но щом казваш че стажа няма значение и че имам право на минималните майчинските ще задвижа нещата по бързо  bouquet

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Имаш право на социал,а не на минималното майчинство.Социалът е 100 лв на месец за една година
Започни работа фиктивно някъде,за да взимаш майчинство 2 години
Това са ти двата варианта.

# 51
  • Мнения: 125
Имаш право на социал,а не на минималното майчинство.Социалът е 100 лв на месец за една година
Започни работа фиктивно някъде,за да взимаш майчинство 2 години
Това са ти двата варианта.
олееее аз разбрах че ако дохода ми е над 350 дори и да се гледа назад и макар да не съм на работа от септември имам право на минималното Banghead,малееее хич ме няма

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Без да се водиш на работа,няма майчинство две години.Има социал.Впрегнете сили и намерете фирма да те назначи.Имаш 12 м осигурителен стаж през целия ти живот,нали?

# 53
  • Мнения: 125
Без да се водиш на работа,няма майчинство две години.Има социал.Впрегнете сили и намерете фирма да те назначи.Имаш 12 м осигурителен стаж през целия ти живот,нали?
повече от 12месеца са,все още съм в  процес на търсене на фирма

# 54
  • Мнения: 175
Здравейте,искам да попитам за един казус на моя приятелка.
Жената няма нито един ден стаж през целия си живот,тъй като е пътувала по чужбина.Но сега с приятеля си искат да имат детенце.Въпроса ми е-ако подпише фиктивен договор някъде и си плаща сама осигуровките/трябва социални и здравни предполагам/ и всичко това прави 9 месеца трудов стаж и социлно осигуряване стаж,ще има ли право на някакви майчински или когато направи 12 месеца осигурителен стаж,тогава може да получи майчински,дори и детенцете да се е родило.Говоря хипотетично,защото има шанс да е бременна и възниква въпроса за майчинските.Какъв е вариянта за нея,питам,защото изчетох какво ли не по различни форуми и се чудя дали има смисъл да сключва договор някъде тъй като считано от днес например до раждането на детето няма да може да натрупа 12-те месеца ос.стаж?Някакви идеи?

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,искам да попитам за един казус на моя приятелка.
Жената няма нито един ден стаж през целия си живот,тъй като е пътувала по чужбина.Но сега с приятеля си искат да имат детенце.Въпроса ми е-ако подпише фиктивен договор някъде и си плаща сама осигуровките/трябва социални и здравни предполагам/ и всичко това прави 9 месеца трудов стаж и социлно осигуряване стаж,ще има ли право на някакви майчински или когато направи 12 месеца осигурителен стаж,тогава може да получи майчински,дори и детенцете да се е родило.Говоря хипотетично,защото има шанс да е бременна и възниква въпроса за майчинските.Какъв е вариянта за нея,питам,защото изчетох какво ли не по различни форуми и се чудя дали има смисъл да сключва договор някъде тъй като считано от днес например до раждането на детето няма да може да натрупа 12-те месеца ос.стаж?Някакви идеи?

Вариант 1-представя документи от чужбина,за да й признаят стажа в БГ.За целта отива в НОИ и пита какво е необходимо да направи
Вариант 2-започва на трудов договор /няма как да не плаща социални осигуровки щом иска майчинство/,като направи 12 те месеца стаж ще й изплащат обезщетение от НОИ.Дотогава да опита за социално майчинство.Може докато е бременна да излезе и в болничен.Така ще плаща по-малко осигуровки
Вариант 3-никъде не се назначава и чака на социално майчинство-100 лв на месеца за една година.Доходът на човек от семейството трябва да е под или равен на 350 лв бруто

# 56
  • Мнения: 175
Здравейте,искам да попитам за един казус на моя приятелка.
Жената няма нито един ден стаж през целия си живот,тъй като е пътувала по чужбина.Но сега с приятеля си искат да имат детенце.Въпроса ми е-ако подпише фиктивен договор някъде и си плаща сама осигуровките/трябва социални и здравни предполагам/ и всичко това прави 9 месеца трудов стаж и социлно осигуряване стаж,ще има ли право на някакви майчински или когато направи 12 месеца осигурителен стаж,тогава може да получи майчински,дори и детенцете да се е родило.Говоря хипотетично,защото има шанс да е бременна и възниква въпроса за майчинските.Какъв е вариянта за нея,питам,защото изчетох какво ли не по различни форуми и се чудя дали има смисъл да сключва договор някъде тъй като считано от днес например до раждането на детето няма да може да натрупа 12-те месеца ос.стаж?Някакви идеи?

Вариант 1-представя документи от чужбина,за да й признаят стажа в БГ.За целта отива в НОИ и пита какво е необходимо да направи
Вариант 2-започва на трудов договор /няма как да не плаща социални осигуровки щом иска майчинство/,като направи 12 те месеца стаж ще й изплащат обезщетение от НОИ.Дотогава да опита за социално майчинство.Може докато е бременна да излезе и в болничен.Така ще плаща по-малко осигуровки
Вариант 3-никъде не се назначава и чака на социално майчинство-100 лв на месеца за една година.Доходът на човек от семейството трябва да е под или равен на 350 лв бруто



Тоест при вариянт 2 ако с днешна дата например е бременна и с днешна дата/всичко това е примерно/ сключи договор някъде,едва когато направи 12-те месеца осигурителен стаж,ще може да получава майчински,тоест когато бебенцето вече ще е на няколко месеца,нали така?И ще може да получава някакво майчинство две години?Как се определя майчинството в проценти,за да може да си изчисли на колко да я осигуряват от фирмата.Благодаря предварително,че ми отговаряте толкова изчерпателно. Simple Smile

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
едва когато направи 12-те месеца осигурителен стаж,ще може да получава майчински,тоест когато бебенцето вече ще е на няколко месеца,нали така?

ДА

Няма смисъл да надува осигуровките.Гледат осигуровките през 18 те месеца преди 45 дневния й болничен.Най-оптималния вариант е да я назначат и да излезе в болничен докрая.Първата година от майчинството ще взима 310 лв,втората 340 лв
Доходът на човек под 350 лв бруто ли е?

# 58
  • Мнения: 175
едва когато направи 12-те месеца осигурителен стаж,ще може да получава майчински,тоест когато бебенцето вече ще е на няколко месеца,нали така?

ДА

Няма смисъл да надува осигуровките.Гледат осигуровките през 18 те месеца преди 45 дневния й болничен.Най-оптималния вариант е да я назначат и да излезе в болничен докрая.Първата година от майчинството ще взима 310 лв,втората 340 лв
Доходът на човек под 350 лв бруто ли е?

Ами тя живее с приятеля си,който също пътува в чужбина и е на договор ,но те нямат брак,тя няма никакви доходи,нито от борса,нито от никъде.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ами тя живее с приятеля си,който също пътува в чужбина и е на договор ,но те нямат брак,тя няма никакви доходи,нито от борса,нито от никъде.


Тогава освен на обезщетение като добие стажа,ще има право на помощ за бременност 45 дни преди термин 150 лв,социално майчинство 100 лв на месец,детски,помощ за раждане на дете-250 лв за първо дете
За всичко това се подават документи в социалните по нейния адрес на ЛК

Последна редакция: вт, 21 яну 2014, 22:30 от ♥Elfita♥

Общи условия

Активация на акаунт