Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 ноем. 2013, 18:43 ч.

Майчинство за безработни 3

• 98 504
  • 542
  •   1
Отговори
# 540
Здравейте!
Ситуацията е следната. Нямам никакъв стаж. Тази година завършвам бакалавър /редовно/, но тъй като ще съм завършила към момента на раждането няма да имам право на помощта за майки студентки. Без стаж, социално майчинство (100 лв) мога ли да получавам? Аз реално се води, че нямам доходи, а с приятеля ми нямаме брак.
Какво мога да получавам?

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 20:14 от Bally3014

# 541
Здравейте, напуснах работа един месец преди да забременея. В момента съм безработна от 5 месеца и съм бременна съответно в четвъртия месец. Имам трудов стаж от около 5 години и през цялото това време съм била осигурявана. Въпросът ми е в този случай какъв размер майчинство ми се полага?

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 03:52 от Siyayna

# 542
Ако имате при кого да се назначите на трудов договор ще можете да взимате две години майчинство , да речем че до месец ви назначат на работа на минималната заплата =610лв, тоест на всяка цена трябва да се водите на работа за да получите двегодишно майчинство, ако не стане така една година социално 100лв мисля че беше !Късмет

Общи условия

Активация на акаунт